18 október 2017

Díszhalak etetése

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 7 hónapja #781 Írta: peters
peters válaszolt Re: Díszhalak etetése
kedves Gábor!

Bár nem írtad le mi a kérdés, de a következõket javasolom: a meekik nem hiszem, hogy ragaszkodnának a száraz táphoz, nyugodtan adj nekik élõ és fagyasztott planktont, bolhát, artémiát.
Ha grindál tenyészetet vettél volna, az szerintem a késõbbiekben hasznosabb lett volna a meekik etetése szempontjából.
Ha szép színes meekiket szeretnél, akkor sok élõ planktont etess!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 7 hónapja #782 Írta: gabor325
gabor325 válaszolt Re: Díszhalak etetése
És még egyszer, bocsi a grindáltenyészetet elirtam, az ecetférgecskére gondoltam.
Üdvözletem

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 7 hónapja #783 Írta: gabor325
gabor325 válaszolt Re: Díszhalak etetése
Üdv, Gábor vagyok

Nevelek egy kis meeki csapatot. Az elsõ naptól keltetett artemia, és sera micron.1-1.5 hét után elhagytam az artemiat, helyette fagyi microbolha és microplancton, és egy grindáltenyészetet vettem.A száraz: sera san és granured morzsalék. A gondom hogy a kis meekik inkább a szárazat favorizálják de szerintem a természetes kaja pótólhatatlan.Mivel a szülõknél még szebb külsõ adottságokkal rendelkezõ meekiket szeretnék a megfelelõ tartás mellett a megfelelõ táplálásra is oda szeretnék figyelni.
Ja próbálkoztam még cyclopssal és vörösplanctonnal is.
A választ elõre is köszönöm.

Több
10 éve 8 hónapja #784 Írta: tom
tom válaszolt Re: Díszhalak etetése
Ok. Kitartok :) . Egyébként most így a darakór kezelésének végéhez közeledve (úgy tûnik sikeres volt és nincs áldozat) kaptak egy adag fagyasztott vörös szúnyogot, és mint a farkasok.. Kicsit kiéheztettem õket a kezelés közben, vagyis csökkentettem a kajaadagot.
Múltkor vettem daphniát, élõt, és mikor hazahoztam, áttettem õket egy gömbakváriumba, amibe kissé állott víz volt- Elkzdtem szellõztetni és 3 óra múlva az összes döglött volt. Mit csináltam rosszul ? Lehet, hogy még mindig túl klóros volt a vizük ? És a hõmérséklet is egyezett..

Több
10 éve 8 hónapja #785 Írta: Kasi_Mátyás
Kasi_Mátyás válaszolt Re: Díszhalak etetése
Természetesen igen. Az ismeretlen eleséget elõször csak kóstolgatják, a megszokottra viszont sokkal nagyobb intenzitással kapnak, hiszen azt már ismerik, pontosan tudják, hogy az ehetõ. Ahogy írtad, vannak kistestû halaid is, õk a szájnyílásuknál fogva nehezebben boldogulnak a daphniával. Egy kis türelemmel nagyon hálásak lesznek a változatos etetésért, úgyhogy tarts ki!

Ne kövesd a kitaposott utat, hisz' ott már jártak!

Több
10 éve 8 hónapja #786 Írta: tom
tom válaszolt Re: Díszhalak etetése
Létezik olyan, hogy a halak annyira hozzászoknak a tápokhoz, hogy pl az élõ daphnia nem igazán kelti fel az érdeklõdésüket, miközben az addig rendszeresen adott tápra szinte rárabolnak ?
Nemrég kezdtem el kicsit jobban odafigyelni a szobám díszére, és persze egyszerre akarok mindent megoldani. Így a halak táplálását is. Nagy izgalmamban vettem élõ bolhát, és kb. lefitymálták. A tubi egy fokkal jobbnak bizonyult, és a fagyasztott szúnyognak is van némi sikere náluk, de a sláger az addig adagol JBL táp. Át lehet õket szoktatni türelemmel ?

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 8 hónapja #787 Írta: peters
peters létrehozta Díszhalak etetése
Mit eszik, mit ehet egyátalán meg a kedvencünk!? Nem olyan egyszerû kérdés ez, mint ahogy látszik. Száraz-, fagyasztott tápok, felhasználásuk, tárolásuk, hatása a halakra! Élõ eleségek tartása, szaporítása. Ez a topik témája.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.169 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Üdv! Amint azt kicsit több, mint egy hete is írtam, nagyon várom a levelet, vagy valami igazi visszajelzést.
    • 4 órája 51 perce