24 november 2017

Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Több
10 éve 1 hónapja #1181 Írta: trek
trek válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)

Szia! Ez penész! Több dologgal le lehet szedni: 1. almacsiga leeszi
2. lesikálod
3. sós vízbe teszed pár napra

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 1 hónapja #1182 Írta: Hatos
Hatos válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!

A napokban helyeztem üzembe az akváriumom, melybe "saját készítésû" szõlõtõke dekorációt raktam. Szombat óta üzemel és a szõlõtõkéken általam ismeretlen fehér valami jelent meg, ami láthatóan napról napra nõ, ill. lassan a nõvényeken is megjelenik. Jelenleg csak növények vannak az akváriumban. Kérdésem az lenne, hogy ismeri-e valaki a mellékelt képen látható fehér valamit? Vajon mi lehet ez és mi okozhatja? (Ettõl függetlenül a frissen ültetett növények szépen fejlõdnek.)
Köszönöm.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

• Sliver
  • Sliver profilkép
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 2 hónapja #1183 Írta: Sliver
Sliver válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
anita 68

Horn Péter- Zsilinszky Sándor: Akvarisztika vagy Pasaréti Gyula- Pethõ Pál Zoltán- Illyés Csaba: Akvarisztika........mind a kettõ jó könyv.

Több
10 éve 2 hónapja #1184 Írta: anita-68
anita-68 válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
érdeklõdni szeretnék anita 68 néven,hogy tudna-e valaki ajánlani olyan szakkönyvet amiben minden le van irva.Pl 30 literes akváriumba hány halat lehet tartani milyeneket ,milyen gondozást igényelnek,és hogy milyen halakat lehet együtt tartani.milyeneket nem lehet.Még kezdõ akvarista vagyok és jól jönne néhány jó tanács.

Több
10 éve 2 hónapja #1185 Írta: trek
A szép csapat egyedszáma függ az akvárium méretétõl és a szûréstõl is.
Egy 100 literes akváriumban kényelmesen elférnek, de gyöngygurámit nem tennék bele.

Több
10 éve 2 hónapja #1186 Írta: Szie
Szie válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Köszi trek!

A szép csapat az mennyit jelent? :)
Közben beszereztem egy "okos" könyvet, úgyhogy már kicsit pontosabban tudom, mit szeretnék, csak azt nem, hogy ez mennyire mûködik?
Szóval arra gondoltam, hogy a
4 guppi marad, és jön hozzá
2 anci (a könyv szerint õket párban kell)
8 neonhal
2 xifó
6 zebradánió
2 törpegurámi, vagy gyöngygurámi, meg mondjuk
4 db karcsú díszmárna
A könyvben is van hasonló összeállítás, csak ott 90 lityisre, viszont még több fajjal.
Szóval az új kérdés: jók õk így együtt, ill. mennyi hozzájuk egy kényelmes akvárium (mármint literben)?

Köszi!!!

Több
10 éve 2 hónapja #1187 Írta: trek
Egy szép csapat guppit lehet tartani ekkora akváriumban, de tehetsz melléjük akár más elevenszülõ fajt is. Számolni kell azonban azzal hogy ha szaporodnak hamar túlzsúfolt lesz. Választhatsz hozzájuk számos kistestû halfajból melyeknek a tartási körülményei hasonlóak.

Több
10 éve 2 hónapja #1188 Írta: Szie
Szie válaszolt Re: Díszhalak tartása, társítása
Sziasztok!
Totál kezdõ vagyok, úgyhogy kis segítséget szeretnék kérni, mert már annyi infót összeszedtem a neten, hogy teljesen elvesztem. :) Szóval múlt héten kaptam 4 kis guppit, akik egy 50-70 lityis akváriumban fognak lakni, csak azt nem tudom, hogy milyen/mennyi halakat rakhatok még melléjük?

Több
10 éve 2 hónapja #1189 Írta: trek
katika:

Az akváriumot megfelelõ teherbírású és vízszintes, sík felületre szabad csak tenni. Az akvárium alá tehetsz pl. polisztirol lemezt, polifoamot, vastag filcet. Így elkerülhetõ a fenéküveg elrepedése. Ilyen esetben legtöbbször csak az üveg cseréje a megoldás, de lehet hogy olcsóbb egy újat venni mint javíttatni.

Több
10 éve 2 hónapja #1190 Írta: katika
katika válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
sziasztok kaptam egy szép nagy akváriumot,és másnapra hosszában elrepedt az alja... meg lehet ragasztani,vagy kidobhatom. köszi.kati

Több
10 éve 2 hónapja #1191 Írta: trek
Minél nagyobb akváriumot választasz annál könnyebb a gondozása és szebb is. Kezdésnek legalább 80-100 literest ajánlok. Ennél kisebb akvárium nagyobb odafigyelést igényel. A talaj megfelelõ lesz a növényeknek.

Több
10 éve 2 hónapja #1192 Írta: lenlo
lenlo válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Köszi a válaszod.
Igyekeztem utánaolvasni, különösen a halak ajánlott kombinációjának.
Elsõre kicsi akakváriumot gondoltam (20-30 liter), de tegnap egy üzletben elbizonytalanítottak, hogy nagyobbat érdemes. Mert a növények legalább a 40 cm magas vízben tudnak kibontakozni. tehát a legalább 50 literest ajánlották.
Vannak kétségeim ezért kérdezem, hogy higgyek e neki.

A másik kérdésem szintén a növényekhez kapcsolódik. Vagyis az jó talaj kombináció ha az elsõ réteg aprókavics aztán a második valami (egyszínû) nagyobbszemû, hogy a halak is jobban mutassanak.
Tehát ha jól gondolom az apróba kell a növényeket ültetni ahhoz, hogy jól érezzék magukat.

Több
10 éve 2 hónapja #1193 Írta: trek
Akvarisztikai üzletekben kapható komplett akváriumok közül bármelyik megfelelõ (amennyiben nem akartok a részegységek külön beszerzésével foglalkozni). Az akvárium méretéhez lehet igazítani, hogy milyen halfajok tarthatók benne. A lehetõségeket nem is lehet itt felsorolni. A szaküzletek segítenek a kiválasztásban, de egy jó könyv elolvasása vásárlás elõtt rengeteg segítséget nyújt.

Több
10 éve 2 hónapja #1194 Írta: lenlo
lenlo válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Sziasztok!

A 6 éves lányom szülinapjára akváriumot szeretne. Sok-sok éve nekem is volt, próbáltam lebeszélni róla finoman mert bár szép, de ha nem tõrõdünk vele eleget akkor csak kínozzuk az állatokat.
Õ úgy érzi, hogy fog tudni tõrõdni vele.
Szóval abban kérném tanácsotok, hogy milyen akváriummal (méret, szûrõ, halak, növények stb.) lepjük meg.
Nem szeretnék aranyhalat, hanem egy kis közöséget.
Esetelg ha tudtok ajánlani üzletet, ahol tudnak ssegíteni és nem csak rám akarnak kényes és drága állatokat tukmálni akkor azt is megköszönöm.

Több
10 éve 3 hónapja #1195 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
igen, megfelelõ

Több
10 éve 3 hónapja #1196 Írta: B.-Gábor
B.-Gábor válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
Helló!

A 250l-es akváriumban vitorláshalak,xifók ,márványgurámik,egy stendhal-hal és neonhalak lesznek.
Ezeknek elég a 700l/órás szürõ?
Köszönöm elõre is.

Gábor

Több
10 éve 3 hónapja #1197 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Elsõ akváriumom (kezdõknek)
A 700 l/h általában megfelelõ. Egy afrikai sügéres akváriumhoz lehet kevés, egy diszkoszos medencében pedig lehet sok.

A diffúzor -egy szûrõ esetében- a szûrõbõl visszamenõ vizet levegõvel keverve porlasztja vissza a medencébe. Külsõ és belsõ szûrõknél is alkalmazható. Ebben az esetben nem szükséges külön levegõ-porlasztást kiépíteni.

Több
10 éve 3 hónapja #1198 Írta: B.-Gábor
Helló

És azt is meg szeretném kérdezni még,hogy mik azok a diffúzorok?
Lehet ,hogy buta a kérdés ,de én sajnos nem tudom ,hogy mi az.
Elõre is köszönöm.

Gábor

Több
10 éve 3 hónapja #1199 Írta: B.-Gábor
Helló!

Azt szeretném megkérdezni ,hogy egy 700l/órás külsõ szûrõ elége egy 250l-es akváriumhoz?
Elõre is köszönöm a segítséget.

Gábor

Több
10 éve 3 hónapja #1200 Írta: trek
A talaj tisztításáról olvashatsz ezen az oldalon kicsit lejjebb. A talajszûrõ nem talajtisztításra való. Egyfajta eleséggel hosszútávon nem jó etetni, próbálj meg változatosan többféle fagyasztott, élõ és legvégsõ esetben száraz eledelt kínálni nekik.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.254 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 19 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja