18 november 2017

Az akvárium szûrése

Több
3 éve 8 hónapja #141 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
Egyébként száz szónak is egy a vége:a külső szűrők valóban nagyon jók,nagyon szép eredménnyel használhatóak.Én is csak azért ecseteltem a kollégának a mattenes dolgokat mert eleinte az iránt érdeklődött.
Egyetlen darab emelő is elvinné roppant lazán...de a levegős szűrés az sokak szerint a múlt,szerintem meg következik a reneszánsza ismét. ;)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika, jocopoco95

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #142 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
Ha díszakvárium lesz szerintem megéri akkor beáldozni egy külsőszűrőre, ha tenyészteni szeretne inkább akkor meg a blogodra irányítanám, mert 2 vagy 3 db cseh emelő egy oldal matten mögött szerintem elvinné az akváriumot, a belsőszűrővel együtt ami mondjuk gondoskodna a mechanikai szennyeződések eltávolításáról na meg a megfelelő áramlásról. :laugh:
Utolsó szerkesztés: 3 éve 8 hónapja Írta: jocopoco95.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 8 hónapja #143 Írta: halőrxxl
Kérdés hogy 16-17db halhoz,Anubiashoz és Vallisneria-hoz kell-e külső szűrő..én ebben vagyok bizonytalan.De amint látom kell! :)

Több
3 éve 8 hónapja #144 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
Na szóval: a külső szűrő (márkától függetlenül) sokkal hatékonyabb, mint a belső. Nagyobb szűrőfelület, lassabb vízáramlás.
Mivel a legtöbb külső szűrő alulról felfelé dolgozik, én alulra szoktam tenni a durva szűrőanyagokat (krumpliszsák, siporax, lávakő), majd szivacsok jönnek és a legtetejére perlonvatta. Egy normálisan működő szűrő esetén -ha nincs túlterhelve az akvárium- másfél-két hónapig nem kell hozzányúlni. A kémiai szűrőanyagok (aktívszén, nitrátgyanta) csak akkor kell, ha valamit ki kell szedni a vízből (UV-val vagy vegyszerekkel leölt baktériumok vagy infuzória, nitrát, foszfát).
A motoros belső szűrő (pláne ha 1500 l/H-s) tuti nem végez biológiai szűrést, de nincs is rá szükség, ha van külső.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: atis23

Több
3 éve 8 hónapja #145 Írta: jocopoco95
Az eladók véleménye messze nem egyezik a valósággal (általában). Nem tudom honnan szeded ezt a legjobb szűrőanyag dolgot, de ez nem így van. Ez a kettő elmarad az élenjáró szűrőanyagoktól.
A szivacsot a legaljára tenném ,de ebből kapsz gyárilag a szűrőhöz. Így azt nem kell venni.
Tehát legalsó kosár szivacs, felette meg a mátrix vagy a sipo az összes többi kosárban, ha jól rémlik aktívszén is jár a szűrővel, azt is lehet használni.

Nézd szerintem egy 12 liter vödörméretű szűrő valószínűleg jobb szűrést csinál mint ez a belsőszűrő, de a te dolgod, meg nem is a saját pénztárcámról van szó, de hidd el nekem, hogy százszor jobb a külső szűrő mint a belső. Pláne mert nem kell hetente, 2 hetente takarítani.

Több
3 éve 8 hónapja #146 Írta: atis23
atis23 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése
a siporax meg a matrix álítólag a legjobb biológiai szűrő anyag de inkább a matrix utána syporax egy liter syporax 3000ft a matrix 4000 így javasolták hogy alulra syporax vagy mátrix vagy mind 2-tő rá finom szivacs tm30 legfelülre meg durva tm10 szivacs akkor így jó lesz? meg most találtam a netten máshol még nem láttam csask pesten van ott lehet rendelni aquael turbo 1500 belső szűrő ez állítólag végez mechanikai szűrést meg biológiait a leírban így szerepel: mechanikai szűrés meg 2 fokozatú biológiiai szűrés azt írják jó meg halk ez 10800ft

Több
3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #147 Írta: jocopoco95
Én betennék a legalsó tálcába szivacsot, az összes többibe meg siporax vagy matrix vagy mind kettő, amelyik jobban megéri neked, nem ismerem annyira a két szűrőanyagot. Szóval nem tudom melyik a jobb minőségű.

Több
3 éve 8 hónapja #148 Írta: atis23
Akkor tetratec ex 1200 meg akkor plusz töltetcsere mert az nem a legjobb nekem ezt mondták matrixot meg syporaxot ajánlották ez a kettő alulra a tetejére finom meg durva szivacs így jó?

Több
3 éve 8 hónapja #149 Írta: jocopoco95
Ha nincs rendesen karban tartva akkor egy BMW is gagyi lesz egy idő után. Nincs annak semmi baja, 4 havonta belenézel, kinyomkodod a szivacsot. Meg cserélsz benne néha tömítést, nem fog az folyni. Szerintem az jó választás lenne.

Több
3 éve 8 hónapja #150 Írta: atis23
Hello Jocó! Van egy 700L/h aquael belsőm ehez gondoltam egy külsőt Tetratec ex 1200 de láttom sokkan írják ez gagyi szűrő folyik meg ilyenek a legjobb az eheim de az drága azért kell megfizetni ezt mondták nekem az eladók.

Több
3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #151 Írta: jocopoco95
Köszi, nem láttam. De ettől függetlenül én külsőt ajánlanék, 1,5 év belsőszűrő takarítás után meguntam a heti pepecselést vele. Sok idő ment el rá.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, atis23

Több
3 éve 8 hónapja #152 Írta: halőrxxl
De hát már mesélt...van egy sablonjavallatod Jocó? :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Több
3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #153 Írta: jocopoco95
Szia.
Én a helyedben nem matteneznék, egy ilyen méretű akváriumba már nagy szivacs darab kell, ami rengeteg helyet elfoglal.
A külsőszűrő esetében el kell dönteni, hogy milyen lesz az akvárium típusa, gondolok itt pl: sügéres, biotóp esetleg növényes akváriumra.
Az első kettő esetében elég lehet egy olyan külsőszűrőt venni ami óránként 6* legalább megforgatja azt a 250 litert. Ha ez kevés akkor meg lehet támogatni egy belsővel, de ekkorába már az se 2000 Ft.
;)
Így én gyűjtenék a helyedben kettő kisebb mondjuk 1000 l/h teljesítményű külsőszűrőre, és ezeket helyezném elegymással szemben, vagy a hátfalon esőztetővel. Ebben az esetben mondjuk kicsit kisebb teljesítményűek is lehetnek.

Miért választanám a 2 külső szűrős megoldást, először is nem kell gyakran takarítani 4 havonta minimum azért érdemes kicsit belenézni.
Másrészt az áramlás elég erős, hogy a szűrők összeszedjék a mulmot az akváriumban, a matten erre nem képes, ott porszívózni kell rendesen.
Aztán az akváriumban nem foglalja semmi a helyet több hely jut az akváriumot benépesítő flóra és faunának.

Mesélj egy kicsit milyen akváriumot szeretnél kialakítani belőle?

Több
3 éve 8 hónapja #154 Írta: atis23
olvastam olyat hogy mattenhez olyan vízpumpa kell ami az aksi 2xforgatja meg egy óra alatt ami az én esetemben 250l egy 500l/h pumpa elég a mattenhez de szerintem ez elég karcsú nem csinál szép vizet ehhez kell még egy erős külső vagy belső szűrő ami mechanikai szűrést csinál nem? annak meg az aksi 3-4x kell de olvastam olyat hogy az aksi 9X-se az meg több mint 2000L/h az meg már tol sok? Nem nagyon értek hozzá hogy kellene csinálni kiszámolni :)

Több
3 éve 8 hónapja #155 Írta: halőrxxl
Rengeteg találat van a "matten számítás" kereső kifejezésre-talán próbáld kiszámolni,nem igazán nagy feladat! :)

Több
3 éve 8 hónapja #156 Írta: atis23
Én egy sarok mattenre gondoltam láttam olyan videot ahol úgy van csinál hogy az aksi hátsó és oldalsó felénnél be van ragasztva egy egy üvegcsík bele a szivacs meghajlítva jól rá kell tapadnia az üvegre ezt írták aztán a tetjét kilyukasztani bele pvc cső vízpumpával de láttam ugyanígy powerhead fejjel. Kérdés mekkora szivacs kellene és mekkora teljesítménnyű pumpa,hogy jó legyen a matter szűrés?

Több
3 éve 8 hónapja #157 Írta: halőrxxl
Első körben a "maradó halak"-ra koncentrálva már elegendőnek vélem a meglévő belsődet fizikai szűrésre-okos áramlás biztosítással-,valamint egy oldalmatten beállítását biológiai szűrésre pl vagy saját szivattyúval,vagy cseh rendszerű légemelővel mozgatva a vizet.
Ha ezek a növények maradnak akkor biztosan megfelelő is lesz a medence szűrése,hiszen könnyen átjárható a "lombozat",és kevésbé hajlamosak szemetelni is.

Több
3 éve 8 hónapja #158 Írta: atis23
Hello!! 250 literes aksi benne 8gurámi 2bosemani kalászhal,6 aranyhal 4 f.tetra, 10 neon 3 i.üvegharcsa fenéklakók: 1 bótia, torukátum harcsa, 3 kékpajzsos h.,1 plekó 1 anci ez sok tudom de csak a gurámik a kalászhalak és a fenéklakok maradnánnak a többit eladom. Növény nem sok van benne 3 anubias 2 vallisneria.

Több
3 éve 8 hónapja #159 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Re: Az akvárium szûrése
Szia Attila!
Sajnos a kérdésed oly szerteágazó választ igényelne amire megértheted hogy nem reagálhatunk pár mondatban!Kérlek adj még támpontokat főleg a tekintetben hogy milyen élővilágot tartasz abban a medencében,és milyen jellegű mulm keletkezik?Egy példa:ha nagyon apró kis lazacokat dédelgetsz nyilván más a helyzet mint faevő L-es harcsáknál,vagy akár afrikai sügéreknél...
Amint tudjuk a körülményeidet valószínű hogy kérdéseidet szegmensenként már meg fogjuk tudni válaszolni számodra is kielégítően-a külső szűrő választásához-ha kell majd!-tudnunk kell a vételárral szembeni limitedet is. ;)
Várjuk válaszodat.
Ui.:elöljáróban talán azért annyi hogy a mattenek rendre képesek "lenyomni" a powerfejeket,ha biológiai szűrésről van szó.

Több
3 éve 8 hónapja #160 Írta: atis23
atis23 válaszolt Válasz: Re: Az akvárium szûrése
Hello Attila vagyok most regisztráltam.Lenne pár kérdésem a szűréssel kapcsolatban van egy 250l aksim benne egy aquael 700l/h belsőszűrő tudom,hogy ez kevés ezért gondoltam egy külsőre is.De más fórumokon olvastam olyan leírásokat,hogy felesleges a k.szűrő elég egy powerfej rá tm30-as szivacs és mehet az aksiba, a másik megoldás a mattenfilter ezek biológia szűrést végeznek igaz? melyik a jobb? pwerhead +szivacs vagy mattenfilter? mekkora szivacsot vágjak az én aksimba? és ezt érdemes e még kiegészíteni külsőszűrűvel milyet vegyek egy 250 l aksiba?
Előre is köszi.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.244 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 2 napja