18 november 2017

Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?

Több
4 éve 11 hónapja #161 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?
Sziasztok,köszönöm a reakciókat!
Roberto:nálam még hagyján is..itt alá fog kerülni 2cm vastag-fóliával bevont-pozdorjalap,és 2cm vastag nikecell is.Viszont valóban van ahol egyenesen a vason fekszenek az akváriumok,valami vékonyka műa. lapon,vagy pvc padló csíkon.Kérlek nézd meg pár tenyészetben,kereskedelemben,de akár jópár hobbitársunknál is hogy vajon milyen alátétek vannak?:)Ajánlom továbbá figyelmedbe mesterünk No.36.sz.postját is e topicban....volt olyan figyelmes,és külföldön járva lőtt pár fotót az ottani megoldásokról.
Egyébként teljesen jogosnak gondolom a meglátásodat....bár ezen állvány eredeti verziója hosszú éveken át üzemelt "akvárium a vasra" módon,abban a pillanatban ahogy hozzám került én igazi old scholl hívőként behelyeztem az alátéteket-de minek?:D Azok az akváriumok melyek ezen lesznek igazi "munkaakváriumok"...aljuk-hátoldaluk 8-as üvegből van,és mindössze cca.140 literesek darabonként...Köszönöm a figyelmeztetésedet,és magam is azt tartanám a legstabilabbnak ha az akváriumok teljes alja mindig felfeküdne-viszont a tapasztalatok mára már felülírték ezt.
Ferkó szia!:)
Jogos a pont....nyilván jobb lenne a kezelhetőség ha a hosszanti tartókat -mivel 40cm széles az állvány-10 centivel beljebb helyezem el-ráadásul a fenéklap terhelése is egyenletesebb lenne..hm,szétvágom!:D Olvasod hogy nálam mindegyik alatt van alátét valami túlgondolt meggyőződés okán-így nagyon nem szeretem a zártszelvényt:(De legközelebb ha ezt a méregdrága anyagot használom,így fogom csinálni...a következő viszont szögvas lesz.Ha megteheted mutass pár fotót nekünk...meg aztán szívesen járnék megint nálad,ha csak így interaktívan is!:)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 11 hónapja #162 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?
Gábor!
Ha a hosszanti vízszintes összekötőket beljebb rakod kb 10-15cm-vel akkor megnyered azt a 4-5cm anyagvastagságot is. Szűk helyen az maga a világűr, és az akvárium sem a két végén van feltámasztva így nem akkora a fesztáv.
Mindenki a maga szintjén nyomorog! Nálam így van megoldva, és ezek az így megnyert anyagvastagságok plusz egy sor akváriumot eredményezett, az meg nem semmi. Nálad ahogy nézem ez jelentene +20cm összesen
Üdv:Feri

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 11 hónapja #163 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?
nem reped meg ha megfelelő az üveg vastagság;)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
4 éve 11 hónapja #164 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?
Szép, jó lett! Egy kérdés:

Rengeteg helyen látom, hogy ezeknek az álványoknak a közepe lyukas, az akvárium gyakorlatilag csak két rúdon fekszik. Nem reped meg az alja ettől?

Több
4 éve 11 hónapja #165 Írta: halőrxxl
Mint említettem is a hosszú hétvégém kis szegmensében egy akvárium állványt bombáztam szét,majd a nálam fellelhető sajnos egyre kevesebb zártszelvénnyel kiegészítve újra gondoltam.Az eredeti állvány egy boltban szolgált,lehet hogy ott jó volt....én viszont nem tudtam megfelelően használni a corykhoz..ezért vált szükségessé az átalakítás.
Nos,nézzük mi emelkedett ki főnixként a rozsdás vashalomból nálam:

Az állvány alá állítható lábak is kerültek-szintén saját gyártmány-,és szélességében is toldani kellett...na ez nehéz volt,végül pár darabka 50x50x4-es zártszelvény segített..nem volt 40-esem:(Viszont a polcok átgondolt elhelyezésével elértem a célom:az erre az állványra szánt akváriumok szépen beférnek,sőt,extraként egy kicsavarozható polc is bekerült.Ennek hasznát majd akkor látom,amikor szeretnék több fajt kihelyezni kisebb ívató akváriumokba...Ha netán sikeres lennék,a cseperedő kis ivadékokat máshol előnevelve még folytathatom az ívatók helyére beállított nagyobb nevelő akváriumokban-legalábbis így szeretném!:)
Még egy tapasztalatom:én szeretnék környezettudatos lenni-ezért vízbázisú festéket alkalmaztam..bár ne tettem volna:(Még a 4. réteg után is kívánnivalót hagy maga után-legközelebb mást használok.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika, saluosi

Több
5 éve 19 órája #166 Írta: halőrxxl
Toist te csoda kolléga...köszi!:)
Tökéletesen egyetértünk-ez lett volna a következő téma amit érinteni szándékoztam..mármint az akváriumok mérete:)Készül a következő hét végén egy másik állvány is..ezen 60cm mély akváriumok lesznek.Maga az akváriumok mérete 60x40x30 lesz,de befelé terjeszkedek....na itt már számít a magasság!
Az ember nem tud okosan dönteni...ha nincs elég helye-sosincs-kénytelen számolni.Viszont könnyű dolgom van...ezek is "csak" nevelő-tenyésztő akváriumok lesznek,így aljzat nincs is..max némi homok.A corykat oda terelem ahová akarom:előlre húzom a bújókákat,hátul világítok.Aztán behelyezek egy kerettel ellátott hálót keresztbe a medencébe,és az összes hal elérhető egy 40x30-as helyen..és mind elől van!:)A bújókák mozgatására egy rozsdamentes drótot fogok alkalmazni..megvan már minden elvi síkon kérem!:)
Köszi a nagyszerű meglátásaidat!

Több
5 éve 20 órája #167 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?
Szerintem több dolgot is figyelembe kell venni a "rés" számításánál/kivitelezésénél. Nem mindegy például, hogy egy 20 literes akváriumról vagy egy 150-esről beszélünk, számít az akvárium magassága, mélysége, mozgathatósága is... Egy 20 literesben, ha a hátsó falra akarsz rögzíteni valamit, vagy esetleg a hátsó falhoz ültetni növényt, még akár ki is veheted, de 150-esnél ezt már nehezebb kivitelezni, muszáj puszta kézzel benyúlnod majdnem a leghátsó sarkáig. És persze minél nagyobb halak vannak az akváriumban annál nagyobb háló kell időnként, annál hosszabb nyéllel és itt is könnyebb manőverezni, ha több az ember helye - nameg mindannyian tudjuk, hogy ilyenkor kedvenceink minél távolabb próbálnak elhelyezkedni tőlünk. Szerintem azt érdemes tesztelni nagyobb akváriumoknál, hogy a hátsó sarkot hogyan éred el (nagyobb akváriumoknál ilyenkor vállig bent vagy a "résben"). Szóval szerintem univerzálisan centiket nehéz mondani, használattól is függ.

Hogy kicsit gyakorlatiasabb dolgokat is mondjak: ~40 literes 30 centi magas akváriumnál a 15 centi nálam tökéletesen elég, de ~80 literes, 35 magas akváriumnál már elég necces, "hónaljban kicsit vág" mikor a hátsó sarokban rendezkedek - persze ez betudható annak is, hogy feltételezem Gábor testfelépítéséhez állok közelebb :). 112 literes 40 centiseknél 40 centi van fölöttük is - ez persze már helypazarlás, de kezelhetőség szempontjából kánaáni...

A korábban már mutatott állványomnál sajnos az akváriumok rajta 70 liter körüliek és hátrafelé 50 cm mélyek, fölöttük 8 centi van:

Ahogy már írtam, ez rettenetesen nagyon kevés. Szinte biztos vagyok benne, hogy amit ide egyszer beteszek, azt kiszedni nem fogom egyhamar :)

Több
5 éve 20 órája #168 Írta: halőrxxl
Köszönöm Tamás...éreztem hogy te leszel talán az első aki segíteni szeretne nekem!:)Így aztán engedd meg hogy felhívjam a figyelmed egy dologra:az emberi erények közé tartozó dolgoknak semmi köze a termethez,a valláshoz,bőrszínhez stb...
Nálad 12 centi a méret azt mondod?Akkor oks,mert éppen egy réteggel már le is festettem az állványt,és a behegesztett polcok távolsága+az akváriumok magassága az alátétekkel 15 centis szabad helyet biztosít nekem a ténykedéshez...De hogy a testi sajátosságoknál maradjunk még kicsit:éppen ez az állvány volt az aminél alul 30 centinél kezdődött az alsó polc,de a polcon lévő akvárium fölött félelmetes 9 centi maradt a következő polc aljáig:(:(.Megjegyzem hogy ez az állvány a rajta lévő akváriumokkal egyetemben valaha egy szebb napokat látott kereskedelmi egységből származik..és még lenne testvére.Nekem viszont az kell hogy megfelelően gondozhassam a rajta lévő medencéket...ezért vált egyre sürgetőbbé az átalakítás.
Talán meglepődtök amikor kijelentem:az életben többé sosem készítek állványt zártszelvényből....borzalmasan helypazarló:(.

Több
5 éve 1 napja #169 Írta: szotyika
Hát Gábor feladtad a leckét az biztos, én az akik fölötti méretet mindig a kezemhez mérem, ha befér a kezem akkor tökéletes;) ami 12 cm, de mivel én egy hurkapálca vagyok igy könnyebb a méretezésem ( nehogy sértésnek vedd.;) ) A lényeg vedd számitásba azt hogy mit raksz az akiba mikor estleg felvan töltve és nem birod mozgatni, vedd figyelembe azt hogy kényelmesen beletudsz e nyulni anélkül hogy az aki és a felete lévő polc közé szorulna a kezed ;) . az átlagos méret 15-20 cm szokott lenni.;)
De én ajánlom hogy a te kezedhez méretezd ez a legjobb megoldás és igy nem fogsz meglepődni hogy esetleg beszorul a kezed;) Én jártam már igy és azonnal szédszedtem és ujratervez megvalósit volt :laugh: ,

Tommy

Több
5 éve 1 napja #170 Írta: halőrxxl
Harc van..nagyon komoly harc!
No nem vérre menő,de a centikért keményen megküzdök ám!:)Mivel az alapterület ahol halazhatok erősen behatárolt,így csak a magassággal gazdálkodhatok-és innen származik a sok agyalásom.Nem panaszkodhatok a magasságomra-183cm-de szeretnék néha teleszkópos lábakat magamnak...a létra számomra utálatosan gyenge,pedig direkt acélt vettem anno.
Most átalakítás alatt van egy állványom.....éppen a pincében van,a készre hegesztésre vár.Tegnap késő délután volt mire eddig eljutottam,és mondhatom meg is szenvedtem vele mire a sok klf.toldással,véglezárással végeztem.Zártszelvényekből készül,30-40-50-es méret mind bevetésre került..ami csak volt még itthon!:D Sőt..mivel "full version"-re készítem,egy extra is lesz!30-as szögvasból készül hozzá egy betehető polc,hogy ha éppen coryjaimat szeretném szaporítani,akkor legyen elegendő helyem a kis ívatóknak.Ha nem ez lesz becsavarozva,akkor viszont 3Db 140L körüli nevelőt tud majd hordozni...hiába na,kénytelen vagyok ügyeskedni,kevés a hely,sokat szeretnék próbálkozni.
Szeretném felmérni hogy ti hogyan csináltátok-hogyan gondoljátok?Az egyes medencék fölött mennyi helyet hagytok a gondozáshoz,és mennyit gondoltok elfogadható,"élhető" méretnek?
Hálás lennék ha megosztanátok meglátásaitokat is...én pedig amint kész az állvány meg is mutatom,oks?:)

Több
5 éve 1 hónapja #171 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?
Hol található ez a szutykos haloda?
Ilyen kell(ene) nekem is!

Mary

Több
5 éve 1 hónapja #172 Írta: StPauli
StPauli válaszolt Válasz: Akvárium állványok készítése ki hogyan csinálja?
egy korábbi kérdéshez

Ami engem illet nálam is van olyan hogy két akvárium van egymás tetején.
az alsó 200 a felső 60 liter.
Én az ablakok szigeteléséhez használt öntapadó "D" profilú tömítőt ragasztottam és most már hét vagy 8 éve bírja a strapát...

András
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #173 Írta: szotyika
Na itt volt az ideje eldöntenem, hogy megváljak e a társas akitól , Pasánál mikor voltam , felvetették azt, hogy minek tartok társas akit. Őszintén, fogalmam sincs. a lényeg: ma véglegesen megszűnt létezni a 200 literes növényes akim, helyette 2 db 100 -ast fabrikáltam belőle, ugyebár egyre jobban kell a hely a kis takarító gépeknek, mert egyre többen és többen lesznek. nagy helyen meg ugyebár egy pindurkát jobban fejlődnek.
az állvány marad egyelőre úgy, ahogy van, semmi nem változott, csak 3 akival több lett rajta. képeket majd később eszközölök. :)

Tommy
Utolsó szerkesztés: 5 éve 1 hónapja Írta: Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 1 hónapja #174 Írta: halőrxxl
Megkérdezted...de hol,kitől te szűkszavú tuningmester?:)
Megjegyezném hogy igen szép állvány-sőt egyenesen esztétikus,funkcióbarát is!Valóban..a 10X10-es gerenda bőséggel elbírja a súlyt,és megfelelően pácolva-beeresztve tartós is....és nem is olyan roppant drága!A fával bánni egyszerűbb szerintem mint a vassal..ez még plusz jó pont!
De szép rendszer istenem...add át elismerésemet a tulajnak,eredményes,élménygazdag halazást neki!:)

Több
5 éve 2 hónapja #175 Írta: szotyika
Na ezt fogom én is kivitelezni, és sima alap fenyőgerendábol van.Hogy honnan tudom?
megkérdeztem ;)

Tommy
Mellékletek:

Több
5 éve 2 hónapja #176 Írta: halőrxxl
Ügyesen dolgozol!
Tudod néha azt érzem hogy ezt az életet kellene élnünk...hobbizni,családot nevelgetni-és nem a napi taposómalomban őrlődni.
Minden nálad történő akvarisztikai dolgot örömmel szemlélünk Tomikám szerintem...most te vagy az a kolléga aki úgy tud élni ahogy szeretnénk :)Persze a munkához is sok sikert majd egy komoly cégnél..addig halazz csak,én minden idegszálammal segíteni szeretnélek!
Barátsággal:Gábor

Több
5 éve 2 hónapja #177 Írta: szotyika
Gáborom elkészitettem egy teszt ikráztatót amit betudok helyezni nagyobb akiba ;)
má megint unatkoztam :lol:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
5 éve 2 hónapja #178 Írta: halőrxxl
Szia!:)
Nem..sokkal egyszerűbbre!Mivel az alsó magasságod a polcnál adott,így olyan "fűtőmedencét" kell betenned oda,amely fölött még a keltető akváriumot be tudod tenni!
Roppant egyszerű:ha megfelelő méretű medencéd van amibe több keltető is belefér,akkor egyszerűen azt alkalmazd.A kis medencéket egyszerűen behelyezed a nagyobb-a fűtött- medencébe,és a kicsiknek megfelelő vízmagasságot állítasz be..pontosabban azok magasságától két centivel kevesebbet:)
Másik változat amit te is rajzoltál...de egyszerűbb verziója!Nálam egyszerűen egy kis berakható "pódiumra" vannak téve-hiszen a nagy medence 38 magas,míg a kicsik csak 18 centisek!Így a kis tartóállványon keltethetek,míg a nagyban vígan serdülhetnek a kisebb coryk:)Pár hetet kell csak kibírniuk a kis medence vízkiszorításával kevesebb vízben,és a kisebb helyen-aztán a keltetők kikerülnek.:)
Egy kényszer szülte megoldásról van szó tudom...dehát hobbisták vagyunk,néha szűkös keretekkel.
Szivesen nyomnék fotót is...jelenleg viszont nincs semmiféle ikrám-de gondolom már érted milyen egyszerű dologról gépelek körmondatokat!;)

Több
5 éve 2 hónapja #179 Írta: szotyika
ja ez lemaradt :)

Tommy
Mellékletek:

Több
5 éve 2 hónapja #180 Írta: szotyika
Gáborom valami ilyesmire gondoltál alulra az álványomra ?

Tommy
Mellékletek:

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.578 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 2 napja