Akváriumvilágítás

Több
14 éve 5 hónapja #341 Írta: nato
nato válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás témában
Sziasztok!

72 literes (60X30X40(magasság)) akváriumot nagyon sűrűn beültetnék növényekkel. Fogalmam sincs, mekkora, milyen teljesítményű, milyen színtartományú és hány db csövet vegyek? Valamint mennyi legyen a megvilágítási idő?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 3 hete #342 Írta: trek
trek válaszolt Válasz:Akváriumvilágítás témában
A fénycsövek szerelése elektronikus elõtéttel lényegesen egyszerûbb mint a hagyományos kapcsolások esetén.
Természetesen kellõ odafigyelést és szakértelmet igényel!

Itt olvashatsz róluk:
Akvárium világítás - elektronikus fénycsõ elõtétek,
Akvárium Magazin 70.szám, 44-47.o.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 3 hete #343 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt Válasz:Akváriumvilágítás témában
Szívesen!

T5-ös fénycsövet gyári foglalattal még nem szereltem, de nem hinném, hogy nehezebb lenne mint a T8-ast. Az elektronikus elõtétet ott van a bekötés, nem bonyolult feladat szerintem.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 3 hete #344 Írta: Vion
Vion válaszolt Válasz:Akváriumvilágítás témában
köszönöm válaszod :)
én is fenntartással kezeltem a hailea fénycsövet, már csak az árából is kiindulva, de hát a magamfajta naiv akvarista örül ha spórolhat pár forintot :D CO2 rendszer telepítését is tervezem, hogy komplett legyen a dolog :) még arra lennék kíváncsi hogy t5ös fénycsövek szerelése macerásabb-e mint a hagyományos t8as csöveké?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 3 hete #345 Írta: Emperor_
Emperor_ válaszolt Válasz:Akváriumvilágítás témában
Vion!

A Hailea fénycsöveket még nem használtam, nekem valami kínai csodának tûnik.

Ha mondjuk 2 Gro-Lux-ot és 1 Daylightstar-t raksz be reflektorokkal, akkor a nagyon fényigényes növények kivételével szerintem menni fog.
Ha a növényekre akarsz koncentrálni, akkor a CO2 adagolásról is érdemes gondoskodni ;) .

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 3 hete #346 Írta: Vion
Vion válaszolt Válasz:Akváriumvilágítás témában
Üdv, a véleményeteket szeretném kérni leendõ akváriumi világításommal kapcsolatban. három fénycsövet képzeltem az akváriumom tetejére 2 db Hailea Supra Red T8 és 1 db Sylvania Daylightstar T8at mind három 36 wattos 120 cm hosszú. az akváriumom magassága 55 centi, bár ez még képlekeny hiszen még csak a fejemben létezik a kérdésem pedig a következõ: szerintetek ez az összeállítás megfelel egy inkább növényes akváriumnak vagy a tanácsaitok alapján válasszak inkább valami mást, esetleg t5ös fénycsöveket?!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja #347 Írta: azreon
azreon válaszolt Válasz:Akváriumvilágítás témában
Sziasztok

Szeretném megosztani veletek, hogy mi történt az akváriumomban az elmúlt pár hónap során. Hátha másnak is tanulságos lesz.

3 hónapja elkezdtem CO2-t és folyékony növényi tápot adagolni az akváriumomhoz(140 literes). A növényeimmal problémák voltak, nem nagyon akartak nõni, ezért történt az elõbbi. Az lett a következmény, hogy a növények egy darabig nõttek, majd megálltak és ezzel egyidõben zöld fonolasa alga kezdett el nõni a leveleiken. Csúnya is volt és csinálni sem tudtam vele semmit. Azonban január elején(két hónappal az elõzõ esemény után)kicseréltem a fénycsöveket. Egy növényes és egy fehér fényûre(Sera). Ezután egy héten belül elkezdtek pusztulni az algák és mostanra pedig szinte teljesen eltûntek. Valahol olvastam, hogy a fény színösszetétele erõsen befolyásolja mind a növények, mind az algák növekedését. Hát úgy tûnik ez bejött :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 4 hónapja #348 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz:Akváriumvilágítás témában
A két Philips csõ megfelelõ és elegendõ egy 120-as akváriumhoz. A megvilágítási idõvel lehet játszani, idõkapcsolóval állítani. Alapesetben 12 órával szoktunk indulni, és ha megjelennek az algák (2-3 nap), akkor fokozatosan rövidíteni.
A szõrök megjelenése nem a csõtípusokhoz kötõdik, hanem a világítás hosszához és a felhalmozódó fölösleges tápanyagokhoz. (leggyakrabban a száraz sera lemezes tápoknál jelenik meg az ecsetalga.)
Gyakoribb vízcserére, a világítási idõ csökkentésére, az eleség mennyiségének csökkentésére vagy eleség-váltásra van szükség.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 4 hónapja #349 Írta: illes70
illes70 válaszolt Válasz:Akváriumvilágítás témában
Sziasztok!
Újonnan regisztrált vagyok, sok kérdéssel.
Anyit olvastam már a világításról, hogy milyen fénycsõvet és meddig kell használni, hogy már zavaros.
Nekem egy 120 l (80x43x37) akim van. Tudom, hogy a növényes csõ piros színû, a növényes/halas kékes, a napfényes pedig napfényes.
Régen 1 db tungsram f33 csõvel világítottam 14.00-21.00 óra között és elég volt. Nagyok voltak a növények, és csak egy pici zöld alga volt. Egyszerû növénytápsón kívûl semmit sem használtam.
Az elmúlt idõszakban már nem maradtak meg a növények. Volt olyan is, hogy ecsetalga lepett el mindent, még a dekorációkon is.
Most ismét újratelepítettem az akit, de szeretnék jó világítást.
Most egy philips aqurelle és egy sima philips csõ (2x18W)világít 12.00-21.00 között.
Egy pár levelen már látok szõröket, ami aggaszt. Van olyan levél is, aminek hiányzik a vége, és ott rohadt.
Kérdéseim:
-60cm-es csövekbõl elég nekem 2 db?
-Nem az aquarelle miatt vannak a szõrök?
-használjak inkább növényes csövet napfényessel?
-A napfényes csõ hideg vagy melegfényû legyen?
-Elegendõ a megvilágítási idõ?

Gyors tanácsot várok.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 10 hónapja #350 Írta: trek
trek válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
Boltokról, vállalkozókról itt nem tudunk felvilágosítást adni akik készítenek akváriumra egyedi világítást. Keress meg pü-ben a világítással kapcsolatban, planktonhálóval kapcsolatban meg Pasát.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 11 hónapja #351 Írta: martonlud
martonlud válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
Sziasztok!

Most kezdem újra az akvarizálást, és az lenne a kérdésem, hogy az akváriumom mérete elég egyéni, 70x50-es alapterületû. Szeretnék rá egy normális tetõt, de elõregyártottat természetesen nem találok sehol, tudtok olyan magánvállalkozót, aki méretre készítene nekem egyet? Olvastam a saját készítésrõl is, de nem hiszem hogy két suli mellett lesz idõm ilyesmire.
Lenne még egy nem világítással kapcsolatos kérdésem is, hogy tud-e valaki olyan helyet, boltot ahol planktonhálót lehet beszerezni? Ez mellesleg a szakdolgozatomhoz kéne, de természetesen további hasznosítását is tervezem.
Köszi
Marci

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #352 Írta: trek
trek válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
A daylight jó, a tristar színhõmérséklettõl függõen jó vagy sem. T5-ös csövekkel is megoldhatod a világítást. Mindegyik elõtéten rajta van milyen típusú és teljesítményû csöveket hajt meg. Világítástechnikai szaküzletekben kaphatók, keress meg pü-ben.
Segít a döntésben az alábbi cikk:
Az akvárium megvilágítása

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 4 hónapja #353 Írta: Mpeter58
Mpeter58 válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
Sziasztok!
A következõt szeretném megkérdezni:
120 cm széles, 40 cm magas 32 cm mély akváriumot szeretnék bevilágítani. Vitorlások, thoracatumok, és talán gurámik lesznek benne (vagy Betta?). Leuci Daylight T8 60 cm. 18W. és Leuci Tristar T8 60 cm. 18W. - os csövekre gondoltam párban. Jó ez erre a célra ( hosszirányban elcsúsztatva)? van estleg T5- ös megoldás helyette? Használhatok hozzá ELXE 2X18W. -os elektromos elõtétet? Szaküzlet címet is szívesen vennék, ahol beszerezhetném a cuccokat. Köszönöm: Mpeter

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #354 Írta: trek
trek válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
Ha "hagyományos" T8-as (kb. 26mm átmérõjû) fénycsõrõl van szó akkor az 18W-os.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 7 hónapja #355 Írta: trek
trek válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában

Sziasztok!
Van nekem egy 60 cm-es közönséges fénycsövem de nincs rajta semmi hogy hány watt-os, sõt még azon az izén sincs amiben bele "csavarom", és az illetõ aki ezt vette nekem az sem tudja hogy hány watt-os. Hogy lehet ezt kideríteni vagy ki sem lehet?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 8 hónapja #356 Írta: trek
trek válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
sandorfipeter:

A kék segítheti az algák növekedését, de önmagában nem hiszem hogy ez okozza nálad a gondot. Próbáld meg a megvilágítási idõt csökkenteni vagy cseréld le a csöved olyanra ami kevesebbet sugároz a kék tartományban.

kisagyi:

A halakat nem zavarja, ellenben ha növények vannak az akváriumban akkor kevés lesz világításnak.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 8 hónapja #357 Írta: kisagyi
kisagyi válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
Sziasztok.

Unom a neont és nem is tetszik.
Láttam nemrég olyan levegõztetõt, melynek tetején egy nagyerõsségû led világítja meg a felszálló buboréktömeget.
Ez nem zavarja a halakat???

Köszi

Peti

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 8 hónapja #358 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
Sziasztok! Most nekem van gondom

Egy kicsit algásodik az akváriumom. Azt tudom, hogy egy picit sokat égetem a világítást, de valahol azt olvastam, hogy a kék színspektrum jobban segíti az algák növekedését. Nekem meg az egyik fénycsövem a Sera Blue Sky. Szerintetek igaz, amit írtam?

Ha igen, akkor milyen csövet tegyek be a Sera Plant Color mellé?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #359 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
Én eddig mindig SERA fénycsöveket használtam, és nem volt velük semmi gondom. Szerintem elõre tegyél egy Sera Plant Color fénycsövet, hátra meg egy Sera Brilliant Daylight fénycsövet. Én is ilyeneket használok, és teljesen jó a fény.

Az elsõ az egy "növényes" fénycsõ, ami segíti a növényeket a fejlõdésben, a hátsó meg egy természetes, nappali fény.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #360 Írta: kavicska
kavicska válaszolt Re: Akváriumvilágítás témában
Sziasztok!! 38 cm.mély,100 lt-es akváriumom van.Nem igazán tudok eligazodni a fénycsövek világában.Azt hittem,hogy egy-két féle fénycsõ létezik,erre fel látom,olvasom,hogy ezer féle,fajta,tipusú,márkájú közül lehetne választani.Szeretném összhangban tudni a növények,és halak érdekeit.Milyen fénycsövet lehetne elõre,és hátulra tenni,hogy mindenki jól érezze magát??? Örömmel fogadnám a tanácsokat!!Köszi,kavicska.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.259 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés