24 szeptember 2018

Akváriumvilágítás

Több
5 éve 8 hónapja #221 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
a ledes fenycsöveket még csak egy-két helyen láttam, de meg kell mondjam, nincs túl nagy bizodalmam bennük - ettől még lehetnek jók, csak a gyári adatok alapján a fényük nagyon kevés. akkor már t5, és azzal kombinálni.

de igazság szerint én nem tenném. bonyolult tetőt/lámpatestet kellene építeni, a fix lámpák pedig behatárolnák, hogy a hova mi kerülhet. Szerintem az akvarisztikát - ha eltekintünk a biológiai szerepétől - a fantázia határtalan eszközének tekinthetjük, legalábbis én így nézek rá. Így is elég sok kötöttség van, ne csináljunk újakat: mi van, ha át akarsz rendezni? Magamon úgy vettem észre, ilyesmi késztetés legkésőbb kéthavonta elkapja az embert...:)

Nedőzz!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 8 hónapja #222 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Bocs, Nebula ebben a témában sokkal többet tud. Én azért megpróbálnám úgy, hogy két ledes fénycsövet, és a spotokkal bizonyos helyeket intenzívebben... vagy ez hülyeség?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #223 Írta: nebula
sokkal olcsóbban nem lesz üzemeltethető - ráadásul a led bekerülési költsége ekkora medence fölé már nem vicc.
nem tudom, milyen magas a medencéd, de a watt/liter ökölszabályt már érdemes lenne a lumen/literrel lecserélni, ez alapján 30lm/l a minimum, ha nem csak fény-igénytelen növényt akarsz tartani.

ezzel 4800 lumen jön ki, kéne 12 darab olyan spot, ami nálam van - de mondjuk 10 is elég, tegyük fel.
az 29 ezer forint. plusz táp.
12 ilyen spot pedig fogyaszt 60 wattot.

én is most tervezgetem a 200 liter körüli medencét, de fd-kompaktot fogok fölé tenni, az elég valószínű.

pl ilyet: bolthely.hu/tungsram/id/01039_Kompakt_fe...00K_24x44x317mm_2G11

Nedőzz!
Utolsó szerkesztés: 5 éve 8 hónapja Írta: nebula.

Több
5 éve 8 hónapja #224 Írta: metzgerbalazs
Ha körülnézel a philipsnél, van t8 foglalatú cob fénycső, szerintem 2 db. 10 w.os elég lehet.

Több
5 éve 8 hónapja #225 Írta: bacskait
bacskait válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Köszi! Közben megtaláltam.
Én is LED-szalagban gondolkodtam, de elolvasva az írásod, elgondolkoztam.
Nekem egy 160l-es aksim van. Mennyi kellhet bele a szpotokból?

Most 2x30W-os T8-as fénycső van (a típusra nem emlékszem fejből), ezek helett kellene valami olcsóbban üzemeltethető.

Több
5 éve 8 hónapja #226 Írta: nebula

Nedőzz!

Több
5 éve 8 hónapja #227 Írta: nebula
szia

van blogposztom róla, abban nagyrészt minden bennevan. ha az kevés, kérdezz nyugodtan, válaszolok mindenre, amire tudok:)

Nedőzz!

Több
5 éve 8 hónapja #228 Írta: bacskait
bacskait válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Szia!
Tudnál a te LED-es világításodról valami infót adni?
Én is mosrt tervezem megcsinálni.

Több
5 éve 8 hónapja #229 Írta: nebula
nálam is azok vannak, DIY. ez tényleg hatékony technológia már.

Nedőzz!

Több
5 éve 8 hónapja #230 Írta: metzgerbalazs
Igen, cob led.

Több
5 éve 8 hónapja #231 Írta: nebula
4. generációs... csak találgatni tudok, hogy COB ledre gondolnak ezzel. az jó hír, de persze jó lenne több infó:)

Nedőzz!

Több
5 éve 8 hónapja #232 Írta: metzgerbalazs
Azt hiszem itt nem lehet reklámozni, de ha beírjátok a googlera hogy akvatrend, a kiemelt ajánlatok között van egy 54 l.-es. Ha a képeket kinagyítjátok, az egyiken ott látható a led, ami nem ledcsík, hanem power led füzér, ha jól mondom, de nekem nem azt szállították, hanem egy újabbat, ezt a 4. generációst.( Valamelyik akváriumos felületen van egy jó részletes led leírás, de nem találtam most meg.)

Több
5 éve 8 hónapja #233 Írta: metzgerbalazs
Nincs most itt nálam az akvárium, pár nap, míg ott leszek. Azt hiszem, negyedik generációs led, de nagyon amatőr vagyok, most néztem a neten, hogy milyen nevek vannak, igazából nem szántam rá több dőt. Látni ilyeneket már boltokban sima villanykörtében is: viszonylag nagy búra, és alatta ezek a kis led kockák, de spotban is látni ilyet. Csak ez egy elnyújtott fél cső, két szélén sorban a hideg fényt adók, középen a meleg. Amint ott leszek, fotózom, ígérem!

Több
5 éve 8 hónapja #234 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Balázs, posztod elfogadhatatlan fotóillusztráció nélkül!
Gyorsan rovolold a hiányosságot, különben irgumburgum lesz.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nebula

Több
5 éve 8 hónapja #235 Írta: nebula
hű... tudnál erről képet csinálni? és kicsit bővebben adatokkal szolgálni a ledek típusáról meg egyéb infóikról?
meg hogy az akvárium honnan származik?

nagyon hálás lennék!

Nedőzz!

Több
5 éve 8 hónapja #236 Írta: metzgerbalazs
Vettem egy 54 l.-es akváriumot, akciósan. Gondoltam, majd a világítást, szűőt megvehetem külön.. A világítás LED-es, 6w, gondoltam egy szalag lehet, ami hamar tönkremegy. De a képeken már nem ez volt, hanem egy sor led, a régi fajta, kis ledek szépen sorban, és vízhatlan tok. Amit végül kihoztak, az egy újabb generációs, búra alatt nem a kis üveges ledek, hanem a következő generáció, és ráadásul két színben, úgyhogy el vagyok ragadtatva. Kíváncsi vagyok, hogy működik és meddig. A búra vízhatlan és nagy, alig melegszik..
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
5 éve 8 hónapja #237 Írta: okriroli89
okriroli89 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Köszi!

Akkor lehet megúszom egy cső cserével :) szuper :)

Köszönöm nektek!

Illetve BOLDOG ÚJ ÉVET! :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
5 éve 8 hónapja #238 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
1 gömbmohához még a villanykörte is jó.

Nálam tudod mik vannak? Konyhai lámpa:

www.luxvill.net/productlist/cpath/23_24

Annyi, hogy vettem bele növényes csövet, és annyi. Még a stemnövények is gyönyörűen fejlődnek a fényében.

Szóval tökéletes lesz, és ha több növényed lesz, végy bele olan fénycsövet.

Mary

Több
5 éve 8 hónapja #239 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
:)
Ha eddig világítás nélkül mentél nem fog ártani..mindenképpen használd ha már kedves párod gondolt rád.A kezét csókolom minden ilyen hobbista feleségnek...ha meg hölgy a halazó,akkor a türelmes,és segítő férjüknek nyújtom kezem.
Fogsz tanácsot kapni..az oldalon van pár elhivatott "villanyász"!
T.:Gábor

Több
5 éve 8 hónapja #240 Írta: okriroli89
okriroli89 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem a világításommal kapcsolatban!

Eddig nem volt élőnövényem és hát a párom meglepett egy lámpával aminek nagyon örültem (viszont szerintem nem alkalmas a feladatra, de ) szerintetek elég lenne a növényeknek???

www.argep.hu/trend/RABA/Rabalux-slim.html

nekem ez a 45 literes akváriumot teljesen bevilágítja, jelzem csak 1 gömb mohám van már lassan 1 éve, de Ő nem igényelt eddig különösebben fényt, szép növekszik...

Vagy esetleg milyen lámpát tudnátok ajánlani?

mondjuk egy ilyen?

allateledel.teszvesz.hu/akvarisztika/akv...11_w_1690601249.html

igaz remélem működni fog a páromtól kapott lámpa is, nem szeretném megsérteni, cső csere is szóba jöhet, azt legalább nem venné észre :)

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.279 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Guppi
    • Sziasztok Ha egy 250 literes medencét telerakok Endler-guppikkal, nem épülnek le néhány generáció alatt? Szaporodhatnak nyakló nélkül, és...
    • 2 hete 53 perce