19 július 2018

Akváriumvilágítás

Több
5 éve 7 hónapja #241 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
amit kifelejtettem: egy hosszú 20 literesen volt nekem 1.5mm-es plexi, arra volt rátéve a 11 wattos fd kompakt armatúra. kicsit belógott, de ennyi, semmi veszélyes nem volt vele.

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 7 hónapja #242 Írta: nebula
ez a dolga, cserébe nem törik olyan könnyen:)
az üveg egyébként iszonyúan erős és rugalmas - csak a strukturális hibákat nem lehet kiszűrni. na azok mentén törik.

Nedőzz!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 7 hónapja #243 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Plexi?Nem....nálam már volt 3mm-es,mindenfelé hajlott-csavarodott.:(
De hogy némileg megvédjem az üveget elmesélek valamit:borzalmas időzavarba tudok néha keveredni,ráadásul néha amivel kész vagyok arról el is feledkezem...vagy amin csak már pár simítás lenne szükséges.Így járt egy medencém 3mm-es üvegből leszabott teteje is-a mai napig nincs még ráragasztva az eltolást segítő kis üveg fülecske.Ezért mikor hátratolom mindig hajlik az üveg-néha 5-6mm-t is a 700 hosszon:( Előbb utóbb lesz valami gáz-de jó példa arra hogy azért nem olyan félős anyag ez-persze igazad van,az óvatosság mindenek előtt!
/Hétvégén esküszöm felragasztom a fület-ha el nem feledem megint! :D/
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
5 éve 7 hónapja #244 Írta: nebula
nem olyan nagyon. :)
de bármilyet csinálnak, amit csak szeretnél. majd szólj. :)

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Több
5 éve 7 hónapja #245 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Szekszárd a környék.
Köszi, egyelőre el vagyok az üveggel, ha már levágattam, remélhetőleg nem törik el. Plexiből mondjuk én 4-est kerestem (bár itt vékonyabb sem volt), hogy elbírja a világítást is, a 2,5-es állítólag nagyon hajlékony.

Több
5 éve 7 hónapja #246 Írta: nebula
namost nemtom, melyik "az" a környék :D, de ha gondolod, van itt fehérváron egy cég, simán méretre vágnak bármit, saját gyártású plexijük van, veszek aztán postázom, ha gondolod. nekem 2.5ös van a medence felett. viszont nem emlékszem, mennyi volt az ára :)

Nedőzz!

Több
5 éve 7 hónapja #247 Írta: Gabor77
Az volt az első gondolat. 1 hétig futkároztam plexi után, sajnos itt a környéken 1 helyen lehet csak víztiszta plexit beszerezni, de ott sem vágják méretre, csak 2 négyzetméteres táblában adják el, annak meg horror ára van, és nem is biztos, hogy utána el tudom szépen vágni, ezért lett végül üveg. :)

Mondjuk a biztonsági fólián még gondolkodok, de amíg nincs, addig mindenképpen marad az, hogy nem az üveglapon van közvetlenül a lámpa...

Több
5 éve 7 hónapja #248 Írta: nebula
végülis ezt te látod, mennyire esélyes egy ilyen. és ha lecseréled plexire?

Nedőzz!

Több
5 éve 7 hónapja #249 Írta: Gabor77
Fí relé sajnos nincs, a kisautómata meg lassan old le ahhoz, hogy a halak túléljenek egy esetleges balesetet. De ha mégis, így nem én leszek, aki ezt kipróbálja. :)

Persze, magától nem törik, viszont könnyen hozzáférhető helyen van, elég véletlenül nekikoccantani valami nála keményebb dolgot, és már törik is. Meg aztán jobb félni...

Több
5 éve 7 hónapja #250 Írta: nebula
hát azért az az üveg csak nem törik úgy egyszercsak magától... nem? :)

Nedőzz!

Több
5 éve 7 hónapja #251 Írta: halőrxxl
Azért a halásléhez több energia kel mint az a pár tized secundum amíg leoldana a kisautomatád-esetleg jobb esetben a fí relétek!:)Persze mindenki maga dönt,csak helyeselni tudom az óvatosságot.
Tuti idővel a LED-é a jövő...

Több
5 éve 7 hónapja #252 Írta: Gabor77
Üvegtető van, de nem merem közvetlenül rátenni a világítást, mert ha véletlenül törik az üveg, akkor egyből halászlé is készül, mert én nem 12V-os ledeket használok. Egyelőre eszkábáltam egy fa állványt, nem túl szép, de hasznos, mert megtartja a spotokat, és így állítható is, hogy melyik merre világítson, egyelőre jó lesz.

Más:
Ma - miután egyébként is pesten volt dolgom - nem tudtam kihagyni, és elmentem a Green Aqua boltjában. Nagyon szépek az akváriumaik, bár ezt itt gondolom nem kell említeni, amit viszont igen, hogy sok növényes akvárium felett led világítás van, ránézésre 6-7000 kelvines színhőmérséklettel. Tehát szerintem van jövője a dolognak, ha már csak növényes akváriumoknál is használják...

Több
5 éve 7 hónapja #253 Írta: halőrxxl
Gábor ha van üvegtetőd-mint nekem-akkor akár egyenesen arra is teheted.Pár szellőző nyílás oldalra-úgy hogy az azon kivetődő fény senkit se zavarjon,és kész is;).Ezzel kapcsolatosan:a szellőző furatokat lehet egy kis fém,vagy más anyagból készült idommal is takarni-így a fény kivetődése nem gond.
Felfüggesztésként alkalmazhatsz egy szépen megmunkált fordított L alakú konzolt is,ezt akár forgathatóvá is teheted/a függőleges tartóját teszed forgathatóvá,így állítgathatod,de akár gondozáskor félre is hajthatod/
Sok sikert!

Több
5 éve 7 hónapja #254 Írta: Gabor77

nebula beküldte: közben végre megtaláltam ezt a hozzászólást is:)
csináltam képeket, az akváriumok alatt a saját kategóriámban vannak a függesztésről is.

Köszi!

Nekem sajnos ez a módszer sem jó, mert látom a felette lévő polcra rögzítetted, nálam pedig nincs polc, mert az ablak mellett van az aki, az ablakra meg nem szívesen ragasztanék polcot :) , a tető meg messze van, nem akarom 1,5 méterről lelógatni. Törpölök tovább, hogy milyen állvánnyal tudnám megoldani, ami nem túl ronda, de megtartja a lámpáimat...

Több
5 éve 7 hónapja #255 Írta: nebula
pont dydiman volt az, aki azt mondta, hogy simán el tudja képzelni, hogy a spotjaim drivere képes kezelni a feszültségcsökkentéssel vezérlést. ezért fogom kipróbálni. amint találok egy tápot 9v egyenáram közelében :)

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 7 hónapja #256 Írta: halőrxxl
Nebula azt gondolom szakemberek adnak tanácsot neked:) K66,és "odaátról" Didyman ha nem is személyes,de olyan ismerősöm akinek adok a szavára-és itt Pometko_n is felzárkózni látszik!:)
Nem te,hanem én vagyok az aki nem ért az elektronikához....

Több
5 éve 7 hónapja #257 Írta: pometko_n
pometko_n válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
a LEDek fényerőszabályzását egyébként PWM-el szokás megoldani, persze ahoz akkor már bonyolultabb elektronika kell. Az általáam ismert összes leddel működik.

Több
5 éve 7 hónapja #258 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
egyébként nálam 3528/120LED IP65 melegfehér ledszallag megy kb fél éve megy és semmi probléma, amúgy idővel tényleg sárgul a borítás és egy kéd led kialszik, de ennyinél nem okoz problémát.
Attila

Több
5 éve 7 hónapja #259 Írta: nebula
az enyémek nem onnan származnak, hanem az anrodiszlec.hu-ról. velük már többször volt nagyon jó tapasztalatom, velük egyeztettem erről is a megrendeléskor.

Nedőzz!

Több
5 éve 7 hónapja #260 Írta: nebula

Gabor77 beküldte: Tudnál képet csinálni attól is, hogy hol van elhelyezve az a doboz, és hogyan/mihez van rögzítve?

közben végre megtaláltam ezt a hozzászólást is:)
csináltam képeket, az akváriumok alatt a saját kategóriámban vannak a függesztésről is.

Nedőzz!

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.274 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet