21 november 2017

Akváriumvilágítás

Több
4 éve 7 hónapja #181 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Hát, tovább nézelődtem, a 0-12W-ig jó driver jó kétszer annyiba fáj, mint a 20-60W-ig, valahogy nem értem a dolgot, de körülnézek, hátha van rá értelmes magyarázat valahol.

Arról esetleg nem beszéltetek véletlenül, hogy ahol nem fix feszültséget írnak, hanem szintén tól-ig mértéket, az mire jó? Pl 12-24V-ig, honnan tudom, hogy melyiket fogja leadni, mert pl nekem a 12V kellene, de a driver úgy gondolja, hogy a 24V-ot ráküldi, és már meg is haltak a LED-ek?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #182 Írta: Gabor77
Köszi!
Akkor tovább nézelődök, 20W-ot nem akarok, az kivilágítja a halakat a vízből :) .

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #183 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
pont a múlt héten beszélgettem erről a webshopos szakikkal. ez az adat bizony azt jelenti, hogy 20w terhelés alatt nem kapcsol.

viszont a másik dolog, ami érdekes: a jelenlegi gyakorlatilag összes 12 voltos spot már saját egyenirányítóval rendelkezik - azaz mehetnek ac és dc tápokról is.
az ac tápokkal az a baj, hogy általában nincsenek stabilizálva, így lehetnek feszültségkiugrások, ez viszont csökkenti az élettartamot, esetleg károsíthatja a ledet.

Nedőzz!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Több
4 éve 7 hónapja #184 Írta: Gabor77

okriroli89 beküldte: Hali!

Általában a számítógép ventik : 12 V 800 mA, ez csak egy átlag szám, viszont amúgy ha több ledet szeretnél működtetni és van egy felesleges PC tápod, arról tutira elfog futni, sőt ha energiatakarékos a táp akkor még lehet kímélőbb lesz mint egy akármilyen kis kínai trafó!

A tápegységet meg belehet indítani számítógép nélkül is, csak a 20 vagy 24 tűs csatlakozóban kell össze zárni a (3-as VAGY 5-öss) ÉS a 4-es szálat, ami azt jelenti hogy a zöldet és az előtte vagy éppen utána lévő feketét, és akkor így a tápod szépen elszüttyög...
Remélem segítettem a táp ellátás megoldásában.

Még mindig csak gondolkodóban vagyok, de kibányásztam egy viszonylag újnak mondható tápot egy gépből, és kipróbáltam, sajnos már bekapcsolás nélkül is 3W-ot fogyaszt (ez mondjuk annyira nem lenne gond, mert az időkapcsoló a táp előtt van), de bekapcsolva 10-13w között megy üresjáraton, csak a ventilátor ment, az is nagyon kis fordulaton. Tehát ez kilőve, mert eleve annyit egyik, mint amit a világításra szántam, pedig jó lett volna, mert ez van itthon...

Bár ez nem elektronikai fórum, de hátha: találtam viszonylag olcsón 12V-os LED drivert, de arra teljesítményként az van írva, hogy "kimenő teljesítmény: 20-60W". Na most ez azt jelentené, hogy 20W alatt nem működik? Vagy ott csak nem optimális a működése, vagy egyszerűen csak ahhoz ajánlják, de alacsonyabb teljesítményen is megy? Mert én olyan 9-10W körüli LED-re gondoltam hozzá.
Azért nem értem, mert sok helyen eddig azt olvastam, hogy max 60W, az tiszta, hogy annál kisebbel megy, nagyobbal nem. Az is tiszta, hogy a névleges teljesítmény 80%-a fölé nem szabad hosszú távon menni. De ez a 20-60W megzavart most... :unsure:

Több
4 éve 7 hónapja #185 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Írtam már az 54 literes kis akváriumom SMD LED fénycsövéről, amit nem sikerült közelebb meghatározni. 6w, és azt hittem, alultervezett. Ki is találtam, hogy mellé rakok egyéb világítást is. De nem kell, nagyon szép a fénye, és a növények co2 mellett robbanásszerűen nőnek. Ez a LED 2 fénytartományú kis ledekkel van telerakva. Amúgy a fény ránézésre is nagyon kellemes.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, nebula

Több
4 éve 8 hónapja #186 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Ötletes LED állvány:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, roberto8802, Gabor77, metzgerbalazs

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
4 éve 8 hónapja #187 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Remélem eljön az a pont az életemben hogy már csak egy ilyen hang és fény rendszer hiányozzon az aksi felül. :)

Több
4 éve 9 hónapja #188 Írta: nebula
az a baj, hogy semmi adatot nem adnak meg az ebayesben, úgyhogy se szórásszög, se fényáram. és ezek fontosak.

Nedőzz!

Több
4 éve 9 hónapja #189 Írta: Gabor77
Az a baj, hogy a környékünkön aranyárban vannak a 3W-os, és nagyobb ledek, nemhogy 2000-ért, de még 4e alatt sem nagyon láttam, ráadásul valami - számomra érthetetlen - okból, szinte kizárólag a 3000K alattiakat árulják (kompaktból is), ami nekem nem is jó. Ha neten rendelem onnan, ahonnan pl Te is, akkor szinte biztos, hogy a 3 db ledre még rátesznek 2e Ft-ot szállítási költségnek, ami ugye már 3e Ft helyett ~8e Ft, és ha esetleg tényleg hibás, akkor még a visszaküldés díja is majdnem annyi, mintha rendelnék még egy 1000 Ft-os ledet.

Nem mellesleg szerinted ahonnan te rendeled, vajon honnan szerzik be, csak nem kínából? ;)
Ha itt helyben megkapnám mondjuk ugyanazt 2e-ért, akkor talán azt mondanám, hogy ok, mert akkor itt intézik a garanciát is, de ha már küldözgetnem kell, akkor mindegy.

Közben néztem egyébként tovább a ledeket, inkább 12V-os lesz, és akkor a biztonsági kérdés is meg van oldva egyből, tehát valószínűleg ilyen lesz, ha lesz: viewitem.eim.ebay.hu/New-Good-Quality-3W...88/130758297207/item , ez is 2e körül van nálunk? Esetleg megdobhatnál az itthoni webshop linkjével, hátha mégis rá tudom magam beszélni az itthoni rendelésre. :)

Több
4 éve 9 hónapja #190 Írta: nebula
háttöööö... lehet, hogy jó, de ledet én holtbiztosan nem rendelnék ebayről. ahhoz ez a terület még eléggé új, hogy néha nagyon jól jön az az akár csak egy év gari is.

nálam a lakásban nagyon sok led van már. és még több is lesz, de ez most indifferens:) viszont ezek közül előfordul, akármennyire is bízom abban a cégben, ahonnan rendelem, hogy meghibásodik 1-1. egy szó nélkül cserélik itt - és ez 2-3 nap, nem egy hónap. és árban nincs olyan nagy különbség. ez itt, amit linkeltél, 1050ft kb. és nincs elég adat róla, se lumen érték, se szórásszög, se semmi. egy olyan, ami nálam van, 3 wattosban 1990 forint - ami tudom, különbség, de nem olyan nagy ahhoz, hogy az a plusz, amit ezek adnak, ne érje meg.
itt minden ilyen lámpa tesztelve van, fénymérővel, szóval amit a lapra írnak, az annyi is. nem marketingduma.

szóval, ameddig csak ennyi a különbség, addig nem kockáztatnám az ebayt.

Nedőzz!

Több
4 éve 9 hónapja #191 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Én is köszönöm Okrirolinak....bár nekem nem a világításhoz,hanem egy más ötletemhez szükséges a PC ventilátor-a hangszigetelt légpumpámat kívánom hűsítő levegőhöz juttatni;).
T.:Gábor

Több
4 éve 9 hónapja #192 Írta: Gabor77

okriroli89 beküldte: Hali!

Általában a számítógép ventik : 12 V 800 mA, ez csak egy átlag szám, viszont amúgy ha több ledet szeretnél működtetni és van egy felesleges PC tápod, arról tutira elfog futni, sőt ha energiatakarékos a táp akkor még lehet kímélőbb lesz mint egy akármilyen kis kínai trafó!

A tápegységet meg belehet indítani számítógép nélkül is, csak a 20 vagy 24 tűs csatlakozóban kell össze zárni a (3-as VAGY 5-öss) ÉS a 4-es szálat, ami azt jelenti hogy a zöldet és az előtte vagy éppen utána lévő feketét, és akkor így a tápod szépen elszüttyög...

Köszi, jó ötlet, ha 12 voltos led lesz a végén, akkor szerintem fel is használom az ötletet, van itthon pár régi, nem használt gép, egyben biztos maradt még jó táp... :)

Több
4 éve 9 hónapja #193 Írta: Gabor77

nebula beküldte: ami még kérdés: milyen foglalatú lámpák ezek? csak ilyen jó? mert power led helyett mindenképp a COB ledeket ajánlom. kevésbé melegszik, emiatt szerintem jobban bírja a gyűrődést, a fényereje pedig jó [még akár jobb is].

Köszi, a foglalat mindegy, most E27 van, de bármi lehet, van az akvárium felett 2 méter hely :) , akármilyen foglalat odafér...

Megnézem a COB ledeket is, ez pl jó lehet?
viewitem.eim.ebay.hu/New-E27-3W-High-Pow...--/320965863024/item

Több
4 éve 9 hónapja #194 Írta: okriroli89
okriroli89 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Hali!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Gabor77

Több
4 éve 9 hónapja #195 Írta: nebula
prociventi elmegy kisebb táppal is, vannak ilyen állítható cuccok vagy felesleges telefontöltő - nekem a világítás két végén levőket egy darab régi 5 voltos motorola töltő hajtja. így csendesebb.

ami még kérdés: milyen foglalatú lámpák ezek? csak ilyen jó? mert power led helyett mindenképp a COB ledeket ajánlom. kevésbé melegszik, emiatt szerintem jobban bírja a gyűrődést, a fényereje pedig jó [még akár jobb is].

Nedőzz!

Több
4 éve 9 hónapja #196 Írta: Gabor77
Amennyire tudom azok a LED-ek 12 V-on mennek (bár nem mértem még, de van már kettő a fürdőszobában, majd egyszer rámérek), ami pont jó a PC ventiknek, és szerintem van itthon néhány "rossz", ami proci hűtésnek már kevés volt, de erre még jó lesz...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 9 hónapja #197 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
PC bontott ventilátorokhoz viszont szinte ingyen is hozzájuthatsz ha van ismerősöd...kérdés hogy a tápfeszültséget elő bírod-e állítani?Erre meg azt mondják a legolcsóbb kínai kis trafó is jó-én passzolom,csak felvetés.
T.:Gábor

Több
4 éve 9 hónapja #198 Írta: Gabor77

nebula beküldte: az első bizony DIP, az utóbbi pedig power led. ezekről nincs tapasztalatom igazán, elvetettem őket. nagyon erős a hőtermelésük, mert kevés de nagy teljesítményű led van benne.
ELVILEG - minden webshop marketingszövege szerint - ezek bírják a kiképzést, persze ez azt jelenti, megfelelően szellős hely kéne nekik, és így tovább. napi 8 órát így bírniuk kéne, szintén hangsúlyozom, hogy ELVILEG.

Köszi!

Akkor a következő rendelésem már olyan lesz. Szellős hely nem gond, sőt akár egy ventilátort is oda tudok kötni mellé, csak ne kelljen néhány havonta cserélni, mert ahhoz drágák. Mondjuk egyébként is jobbak világítás szempontjából, kb 30%-al nagyobb a fényereje újonnan, pedig mindkettő 3W-os...

Több
4 éve 9 hónapja #199 Írta: nebula
az első bizony DIP, az utóbbi pedig power led. ezekről nincs tapasztalatom igazán, elvetettem őket. nagyon erős a hőtermelésük, mert kevés de nagy teljesítményű led van benne.
ELVILEG - minden webshop marketingszövege szerint - ezek bírják a kiképzést, persze ez azt jelenti, megfelelően szellős hely kéne nekik, és így tovább. napi 8 órát így bírniuk kéne, szintén hangsúlyozom, hogy ELVILEG.

Nedőzz!

Több
4 éve 9 hónapja #200 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Akváriumvilágítás
Heló.
Elég lesz.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: metzgerbalazs

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.285 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 12 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja