21 november 2017

Vízkémia

Több
7 éve 8 hónapja #321 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Vízkémia
Jól gondolod, ebben az esetben a kettő együtt változtatható.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 8 hónapja #322 Írta: janink
janink válaszolt Válasz: Vízkémia
Sziasztok
Kérdésem lenne hozzátok,magas a ph-m 9,3,az összkeménység 25 körüli,a ph-t csak ugy tudom levinni,ha a keményságet is leviszem?Már probáltam savval,de mindig visszament.
köszi
Jani

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 9 hónapja #323 Írta: trek
trek válaszolt Válasz: Vízkémia
A két eset nem azonos, az első esetben az összkeménység, másodikban a karbonátkeménység nagyobb! Az első esetben még mérnék, mert oka lehet (pl. savazás), a második esetben a karcagi szikes víznél ez normális (tudtommal).

Több
7 éve 9 hónapja #324 Írta: jannus-pannonius
jannus-pannonius válaszolt Válasz: Vízkémia
Halihó mindenki!

Én is ilyen problémákkal küzdök. PL karcagról hozott virem öszkeménysége 4nk de a változó keménysége 20 feletti állítolag szikes. Úgyhogy valószinü jol mértél.

Több
7 éve 11 hónapja #325 Írta: trewa
trewa válaszolt Válasz: Vízkémia
Hali!Lenne egy kérdésem:lehetséges az,hogy egy akváriumban 6-6.5-ös ph mellett 30 feletti össz keménységet és csak 2-es karbonát keménységet mérek?Van ilyen vagy csak megbuggyant a tesztem? :blink: :blink:

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 10 hónapja #326 Írta: peters
peters létrehozta Vízkémia
H2O, na persze! Hogy mi is a víz, mi is van az élõ vízben? Mi szükséges és mi nem szükséges (sõt egyenesen káros), hogy abban kis vizi világunk egészségesen élhessen? Kalciumról, magnéziumról, nitrátról, kénhidrogénrõl, ózonról és az akváriumvíz többi hasznos és haszontalan összetevõjérõl (nyomelemek, ásványi anyagok) szól ez a topic.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.809 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 12 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja