Díszhalak etetése

Több
10 éve 2 hónapja #161 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Szia!

Nos,én is hasonló problémákkal küzdök mint te.a walter féreg szerintem sokkal lustább,mint a banán egyszerűen,nem hajlandó felmászni,pedig szemmel láthatóan nyüzsögnek a felszínen.
Én pár naponta megszórom friss liszttel,meg csipet élesztővel,de ez is csak egy ideig működik 1-2 hónap aztán újraoltok,mert egyszerűen már egyántalán nem másznak fel.Vagy pár percre ráteszem a lámpa tetejére a melegtől mindíg felmásznak,de ezt nem szeretem alkalmazni valamiért,és időigényes is.De gondolom ezeket te is ismered,csak azért írtam le,hogy ne aggódj nem vagy egyedül a problémákkal. :)
Mindíg csodáltam Mátéfi úr blogjában a walterokat,hogy milyen mennyiségben vannak a falon,nekem ilyen még vadi új telep esetében sem nagyon szokott lenni.
Gondolkodtam már talán a tartó edényük anyaga is befolyásolhatja őket,de nekem is carte door-os dobozban vannak. :)
Valamiért a forrázott zabpehely nekem sem igazán működik,én is lisztel csinálom,bár most csináltam egy tenyészetet,őrölt 8 tojásos tésztán egyenlőre megy,és még másznak is. B)
a grindálok talaját havonta egy csavarhúzóval,vagy mindegy mivel, kavard össze,valamit jó ideig ne etess belőle.Ez nekem is segített,elég jól kezdenek elszaporodni.ezt a fellazítást is egyébként a fórumról lestem el.
Még annyit a walterokról,hogy lehet néha frissíteni kéne a törzset,ezért én magam is veszek a következő börzén egy adagot.Ha pedig túl folyóssá válik egyszerűen önts le belőle,így nem kell annyi liszt. ;)
Üdv.takker
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Pana28

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 2 hónapja #162 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Nos ezt a kérdést Halőr kollégának tettem fel facebookon, de kérte ide másoljam át, így a szöveg egyeseknek lehet értelmetlen lesz kissé amiért elnézést kérek.
Egyébként, ha bárkinek van ötlete hozzá mit csinálok rosszul, szívesen veszem.
itt van tehát a szöveg:
Beszéltünk már párszor a walter férgekről, mostanában nem sikerül csinálni jól termő csapatot. Vagy túl vizes lesz és elfolyik, sokszor erjed is elég ecetes szaga lesz, vagy ha sikerül is hemzsegő állományt csinálni akkor se szaporodik nagyon föl. Zabpehelyliszt van nekik hemzsegnek is, de mégis az edény falára nagyon kevés mászik föl vagy semennyi. Mi lehet ezzel a gond? Az ö táptalajuk olyan sűrű mint amilyet mondtál, galuska szerű, ha oldalra fordítom sem folyik el, mégsem akarnak mászni az edényre. Egyébként a grindálok sem hozzák azért azt a mennyiséget mint amit nálad láttam képeken, pedig ott variálgatok mindig van hogy valamivel jobban terem a macskakaja körül hemzsegnek is, de ez aztán sokszor 1-2 hét alatt lefut, megkeményedik a tőzeg és aztán már gyenge nagyon. Hiába próbáltam a vízzel kimosni ha újraoltottam már valahogy nem volt az igazi. A keményedéssel te mit szoktál kezdeni? majd lehet csinálok fotót és megmutatom hogy milyen nálam a válaszokat előre is köszönöm.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #163 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
"Most megfogadtam,hogy pár hétig,míg el nem érik azt a bizonyos szintet nem etetek belőlük,aztán remélem már rendben lesz minden."

Erről van szó kolléga!Mindent el kell követni-és még attól is többet ha csak lehetséges!Hogy kitarts a lelkesedéssel könnyebben,én még egy dologgal biztatlak:egyáltalán nem felesleges a különféle férgekkel való otthoni munka-rengeteg olyan enzimet,mikro és makroelemet tartalmaznak melyeket nem igen gondolnék a száraztápok összetevőinek..meg aztán ezek mozognak,ezekre vadászni kell!Jó úton jársz-tetszik hogy csak azért is kitartasz-így tovább kolléga! :)
Ismerem azt a fajta kókuszrostot is-Karácsony Lajos kedves bátyám egyszer csak meglepett egy postai küldeménnyel!Igazat mondasz-nem rossz anyag!
Most a tél hideg csendességében monstre grindál kísérletbe fogok...visszatérek a kókuszrostra is( a tégla formában kaphatóra gondolok),ezen felül van egy kókuszrostból szőtt fagymentesítő takaróként árult szövetem is-ezt is kipróbálom!Mindezek mellet továbbra is használni fogom a ciprusmohát,és a megmaradt kevéske osli tőzeget is!Novobaltra nem oltok ebből a törzsből-nem pontozzák a savasabb közeget-szintén nem próbálom a szivacsot sem.A kerti föld vagy komposzt tartalmú keverékeket szintén nem próbálom-nem elég tiszták a lejövő férgek,bár kétségtelen hogy ebben igen jól érzik magukat.
Szívesen megpróbálnám őket megint fakéreg aprítékon,és új közegként kipróbálom talán a motorfűrészem által képzett "gyalult" forgácsot is-ekkor természetesen száraz vezetőlappal vágom a fát,olajozás nélkül! Még az is lehet hogy édesapámtól hozok valódi egyengető gyalu alól származó valamiféle semleges fa forgácsát-bükkre gondolok-és azt is bevetem...szóval vannak tervek! ;)
Meglátjuk-soha ki nem szikkadó és bőven termelő grindál telepeket neked!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Takker

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #164 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Nos,azt a kevéske tapasztalatomat amire ez idő alatt szert tettem szívesen megosztom veled-tek.
Ami ezidáig leginkább bevált,az a virágföld tőzeg keverék volt.
Ez volt az induló tenyészet ezt egy halas ismerőstől kaptam.eredetileg egy 3-4 cm magas falú bádog tálkában voltak,amit teljes egészben üveglap fedett,ezt én ketté osztottam műanyag tálkákba.
Egy darabig ment is jól,de aztán sajna az egyikben valamilyen apró fekete bogár elszaporodott,olyannyira,hogy ki kellett dobnom.
A másik megvan még a mai napig,most próbálom fel futtatni őket,mert eléggé lecsökkent a termelékenységük.
A kókuszrost a másik közeg,de nem olyan amit ti használtatok abban a blogban.Ez nem dagad meg a víztől,hanem egyszerűen csak vizezni kell,terráriumokban használják ezt is, a terraplázán vettem régebben.Elég laza szerkezetű,még ezidáig ez adta a legtöbb férget.Viszonylag könnyen penészedik sajnos indításkor,de kezelhető,egyszerűen letöröltem róla,és pár alkalom után elmúlt.
Ez is azért lehetett,mert kevés férget oltottam át,és az étel maradék okozta a problémát.
A szivacsos megy nekem a leggyengébben,talán 2-3 alkalommal sikerült megugrasztani őket,de aztán valahogy mindíg visszaesnek.
Szerintem a szivacsot nem lakják be teljes vastagságban,mert ugye félig vizben áll,meg elég sürű is,én ablakpárna szivacsot használtam,és ez is lehet oka a gyengébb hozamnak,viszont ami az előnye,hogy erről szedhető talán a legtisztább kultúra.
Most megfogadtam,hogy pár hétig,míg el nem érik azt a bizonyos szintet nem etetek belőlük,aztán remélem már rendben lesz minden.
Üdv:Takker
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #165 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Ha a legőszintébb válaszomat akarod hallani,akkor elmondom hogy ezzel nem vagy egyedül!Mostanság többen is küszködünk néha.Természetesen én is,egy pillanatig se gondold hogy azért válaszoltam én mert nálam aztán minden tökéletes!A videón ezeket gondoltam megemlíteni,melyek eltérőek az én módszeremtől.
Hogy adjak egy kis pluszt is:jelenleg még mindig van-három hétig színét sem láttam!-lapospotrohú muslinca,rejtélyes módon valahonnan előjöttek pár tenyészetben az atkák,és teljes kudarcot vallottam két kultúránál a közeg meglazításával.Sőt a mohás grindáloknál is lesz valami nem kedvező tünet,érzem..
Koromhoz képest is mondhatom hogy igen rég tartok grindált,és mostanság egyre komolyabban gondolom azt,hogy ezek a mostaniak már nem is biztos hogy "grindálok". Lehetséges hogy valami más nagyon hasonló fonálféreg,még az sem kizárt hogy grindál ez,de kereszteződött az idők során valamivel,vagy tényleg nem is tudom már!Beillesztek neked ide egy elérési útvonalat kedvencemhez,ha lesz időd olvasgasd el,és bizonytalanodj el te is:
teo.elte.hu/minosites/tezis2012/boros_g.pdf‎
A helyzet nem rózsás rettenet mennyiségű hasonló féreg van-a doktori értekezésben a T. Szerző leírja hogy a viszonylag szűk területen végzett kutatómunkája során is mit talált:
"....Ennek során 12 genus 58 enchytraeida faját találtam meg,
melyek közül 1 genus és 9 faj korábban nem volt ismert a természetes magyarországi
faunából, valamint 5 tudományra nézve új faj is előkerült. Az azonosított fajok egy
része trópusi vagy mediterrán eredetű, így az eredmények alapján bizonyítottnak
tűnik a faunaidegen televényférgek behurcolása."
Csak azért merészkedtem ilyen mélységbe invitálni téged,mert a bemutatkozásod alapján azt gondolom nagyon hasonló a kategóriánk-minden érdekel minket,és a lehető legjobban szeretnénk csinálni.
Nos-ha a feltételezésem valahogy mégis beigazolódna és valóban nem az "ókor óta ismert" grindálunkat tartjuk már,akkor elképzelhető hogy ennek a "mai grindálnak" kissé másabb körülmények kellenek,vagy talán az életciklusában eltérő a valahai E. buchholzi-tól,de rendkívül sok más tényező is lehet még!Említek még egy dolgot neked:ezt a mi trópusi fonálférgünket amit a fent említett latin néven ismerünk-és annak megfelelően gondozzuk!-azt megtalálta a hazai tudományos élet e szakterületen legelismertebb Prof.Dr.Dózsa-Farkas Klára egy hazai erdőnkben végzett kutatása során egy méternyi mélységben!Na akkor hadd kérdezem meg iziben:mi mit gondozunk olyan nagy hévvel?
Csak nyugodt legyél,nem vagy egyedül a bajokkal!De mindig legyenek jól működő tenyészeteid,melyekből baj esetén újraolthatsz! ;) Szerintem ennyivel foglalható össze legtalálóbban a grindálos tennivalónk.Amint a legkisebb gond első jelei mutatkoznak máris oltani belőle...
Hálásan olvasnám tapasztalataidat a különféle közegeken végzett tenyésztésekről,kérlek hát..
T.:Gábor
Ui.:Mutatok neked egy kooperációban készült régebbi blogot is a grindálokról:
www.akvarista.hu/?oldal=42&uid=14525&cmd=show&id=2735
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28, Takker

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #166 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Nos,mielőtt regisztráltam volna szinte végigolvastam az egész fórumot,már rég óta olvasgattam,sokat tanultam tőletek,walter és banánféreg ügyben is. ;)
Egy hibát már találtam is,az üveglapot én is rányomom kissé.Valamint ezek szerint lehet hogy csak nem vártam meg,míg kellő számú féreg lesz,és mivel minden nap adtam belőlük (persze nem ugyanannak a halaknak) ezért megrekedhettek egy szinten,ami sajnos elég alacsony.
Macskatáppal, őrölt száraztésztával,zabpehellyel,és időnként kevés sajttal etettem őket.
Kókuszroston,szivacson,virágföld-tőzegen vannak tenyészeteim,amikből kettőt már el is kellett árasszak,amit szintén a te egyik blogod hozzászólásában javasolt egy úr,a mikrók miatt.Megjegyzem be is vált,csak hát azóta a grindálok sem nagyon tértek észhez sajna.
Szóval nemigazán tudom,hogy mit csinálok rosszul,de valószínű,hogy több apró dolog miatt marad el a várt mennyiség,amiből most remélhetőleg egy-két hibára ismét fény derült,köszönhetően neked.
Üdv.Takker
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #167 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
NEM!
Idézek magamtól:"...szárazkajával etet a kolléga /talán cica?/ viszont a grindálok egy picikét el vannak tőle húzódva körben,figyeled?"
Valóban lehet abban valami hogy miközben alszunk,az agyunk akkor dolgozza fel a napi dolgokat!Hajnalban azzal a gondolattal ébredtem,hogy nem figyeltem kellően oda a videóra-én tévedésben vagyok!Nem is kell megnéznem a videót még egyszer,mert tökéletes tisztasággal felidézem-biztosan sokat foglalkoztam vele álmomban! ;)
Szóval a lényeg:azok a kis mélyedések melyek a grindálcsomókban vannak,azok ennek a szárazkajának a valamikori elhelyezkedését mutatják!Tehát a grindálok biztosan elfogadták már,a videó készítője csak azért vette ki onnan a kajadarabkákat hogy jobban szemlélhessük a férgeket!
Ebben tegnap tévedtem,és alig vártam hogy most gépközelbe kerüljek-szerintem így korrekt ha ezzel kiegészítem.Elnézést kérek,mert egy kicsit félretájékoztattalak!
A többi mondandóm viszont nagyon is ül-jó indulás már ez a mennyiség,etetni is lehet belőle,de ezt még "turbózni kell",és lehet! ;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #168 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Ez a féreglétszám az,amitől neked sokkal többet kell elérned.
Kérlek magyarázatom előtt még egyszer nézd meg,és aztán figyelj:szárazkajával etet a kolléga /talán cica?/ viszont a grindálok egy picikét el vannak tőle húzódva körben,figyeled?Nem szembeszökő még a dolog,de ha 10-12 órája tette oda és még mindig nem kezdték meg a csapatos "betámadását",akkor nem a legjobb,vagy új még nekik.Egyébként valóban nem is olyan sok még ez a féreg,mert ideális esetben minden egyes nap lehet szüretelni egy jó teli üveglappal belőlük.
Látok egy kis technikai problémát is a kezelésük során,legszivesebben szólnék a kollégának-a fedő üveglapot még a leggyengébben sem jó rányomni,mert ezzel is tömörödik,levegőtlenedik a közeg.A későbbi nedvesítéskor gond lehet,sőt maguk a grindálok sem szeretik az összetömörödött közeget megfigyeléseim szerint.A másik nagyon fontos dolog a fedőüveg tisztán való visszarakása-ha ilyen "lepedékes" mint nála,akkor nem lesz jó később-le kell mosni!
A kérdésedet (hogy hogy csináljuk?) már rengetegszer kitárgyaltuk különböző blogokon,de ha célzottan kérdezel rá szívesen megismétlem,vagy linkelek neked.Tehát az eleségükre gondolsz,a környezeti hőmérsékletre, a nedvesítésre stb.,tehát mely részt szeretnéd kitárgyalni jobban?
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #169 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában

Ez a féreg létszám,hogyan elérhető? mert nekem valahogy nemigen sikerül.
Ha valaki elárulná hálás lennék.
Üdv:Takker

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #170 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Köszönöm Pasa, szerintem veszek ezt a weekend kaját, anno guppikat hagytam nyáron magukra 10 napig, azok kibírták, de neonnal, ramival nincs tapasztalatom a többit én se féltem.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #171 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Simán kibírják (ennél többet is). Ha mégis aggódsz, akkor tegyél be nekik valamilyen weekend tápot (pl. Tetra), azok több nap alatt bomlanak csak. Abból -ennyi halnak- 1 esetleg 2 db rudacska bőven elegendő!!!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #172 Írta: csubi1980
csubi1980 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topikot, így hát ide írom a gondom, kérdésem. Nos, közelednek az ünnepek, úgy néz ki, hogy a halacskáimat 6 teljes napra magukra kell hagyjam. Az a kérdésem, hogy ennyi napot kibírnak éhen a halak? Sajnos nincs önetetőm, ismerősöm se lesz itthon az ünnepek alatt, 24-48 óra alatt bomló kajákban meg nincs tapasztalatom.

Leírnám azért a kis társaságot, akik jelenleg birtokolják az aksit:

10 vörös neon
6 panda harcsa
2 szivárványos algázó géb
2 szivárványos guppi
2 rami
1 borostyán molly

Ők kibírják a 6 napot, vagy van valami ötletetek ezzel kapcsolatban?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #173 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
:)
Folyamatos tanulás-tapasztalás az egész hobbi-pár perce írtam máshová szinte ugyanezt,de itt is milyen igaz!Lényeg hogy ha bárki tanácsát követve mégsem vagyunk valamiben sikeresek,akkor ne anyátlanodjunk el-lehet csak egy nagyon apró módosítás kell,és máris jobb a dolog!
Mindezek mellett sem vagyok tuti biztos benne hogy én rájöttem a te gondod megoldására,de bátran elhiheted hogy kitartok melletted,és csak megoldjuk a végére!
Na..és most nyilvánosan is megköszönöm neked azt-és mindenkinek-hogy ha valami nem sikerül,ha valami félreértelmeződik valahogy-akkor nem a sárdobálás megy itt a köreinkben,hanem a hobbi lelke-ez a csúcs!
Te meg most olyan dolgon fáradozol amit néhány tőled jóval gyakorlottabb akvarista is "csípőből" elront..ne csodálkozz hát ha még rögös az út,magam is botladozom néha! Figyelj,ha egyszer sikerül rálelned a helyes módszerre a te körülményeid között akkor amíg csak hobbizol lesz párféle élő eleséged..ez tudod mekkora dolog manapság?Csináld csak kollégám-képletesen szólva együtt haladunk a közös úton!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #174 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Igen szoktam nedvesítgetni a grindálokat, csak volt hogy túl nedves lett és berohadt, ezt akartam megelőzni, így viszont túl száraz volt nekik de most hogy nedvesítettem rajta úgy néz ki jobban tetszik nekik a hely :D
A walterekre végre úgy néz ki legalább te rájöttél mi lehet a gond, ezt most megpróbálom megcsinálni és kezdek új oltást is párat, hátha működik nálam is.
Köszi mindent :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #175 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Szia!
Nos az a kérdéskör hogy mennyire legyen nedves a grindálok közege szerintem kitart míg csak halazunk!Azt gondolom nemcsak az adott grindáltörzs,hanem az eledelük céljára beadott matéria nedvszívó képessége-netán nedvesítő hajlama-is behatárolhatja ezt.A klf. száraz eleséhek-pl cica/kutyatáp,száraz tészta,lisztféleségek,hengerelt zabpehely stb.-mind nedvszívó képességgel rendelkeznek..nem árt tehát ha minden etetéskor némi nedvesítést is megejtünk!Ok-ok..de mennyit?Ebben nem lehet pontos adatot megadni,mindig a gondozónak kell látnia,ismernie az adott állomány igényeit,sőt a telep sajátosságait is!
Van itt azonban még egy dolog,nevezetesen a grindálok azon hajlama,hogy ha túl száraz a közeg ők nem másznak az üvegre! Kivéve persze ha az üveglapot benedvesítettük,és azon meg is maradt némi filmszerű vízréteg.Ezt az üveglapot ismételten szeretném megemlíteni olyan vonatkozásban,hogy minden adandó alkalommal mossuk le!Nagyon fontos a tisztaság,mert az állandó nedves környezetben bizony itt bármi könnyen tenyészhet,nemcsak grindálok!
Kettőnk között szólva a magyar nyelv finomságai között gondolnám felhívni a figyelmedet a nüansznyi,de igenis nagyon markáns különbségekre:ha nedvesítésről van szó akkor a közeg nem lucskos..ha nyirkos közeget emlegetünk az szintén nem lehet száraz sem.És pontosan ez az a határmezsgye ahol folytonosan "táncolnunk kell":ne legyen túl vizes sem,de ne is szikkadjon ki...pontosan tudom hogy milyen nagy odafigyelést jelent ez a hozzánk hasonló hobbistáknak!Azt viszont nagyon jónak gondolom hogy immár nem afféle beletörődő megadással viseltetsz a problémák iránt,hanem "belenyúlsz a folyamatba"!Erről van szó-sose legyél bátortalan ha jónak gondolt ötleted van...ha bizonytalankodnál itt megbeszélhetjük,sajnos azonban ez is kevés lehet ahhoz hogy nálad minden pont úgy történjen ahogy a válaszadód szeretné.Jó úton jársz...így tovább!;)
Nos,az a fránya filmréteg engem gondolkodóba ejtett régebben,és most ősszel is!Mindenféleképpen csodálkoztam a dolgon,mert nálam ilyen nem igen fordult még elő-ezért kísérletbe fogtam!/Látod,nem feledem a valahai témát! ;) /
Most a tenyészetek egy részét a saját normámhoz képest kissé túlnedvesítettem,és jóval kevesebb oltást is kapott-így ezekben a tenyészetekben nálam is megjelent egy lepedékszerű réteg! :( Eléggé gusztustalan mondhatom!A férgecskék ugyan "rezsegnek" mint a gép,de a közeg állaga és a szüret nehézsége nekem nem jön be-emellett némi illat is borzolja a kedélyemet..ma lehet hogy kidobom!
Szárazabb közeget gondolnék jónak,nem vastag rétegben-és ami még fontosabb:idejében el kell kezdeni a férgek betakarítását is!Amint leszedted őket mindenképpen jónak gondolom a 2-3 vízben való lefürösztésüket,mert úgy vettem észre hogy a legelső pár szüretkor igen sok "lisztet" hoznak föl..persze már erről is vannak ellentétes tapasztalatok,de segítenék ahogy tudok-próbáld hát ki kérlek!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #176 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Olvastam a leveled és megakadt a szemem azon, hogy lehet túl száraz a tőzeg.
Ahogy lementem megtapintottam és valóban, igaz hogy emberi szemmel nézve nyers, de lehet, hogy a grindálok szemszögéből nem volt eléggé az.
Most pár dobozkában nedvesítettem rajta a kaja környékén (száraz macskaeledel) és úgy néz ki megugrott valamelyest az állomány aminek én is és a kishalak is nagyon, de nagyon örülnek :)
Viszont a walterférgeknél még mindig iszonyatos kínlódás megy a fehér filmréteggel, sokszor a legjobb telepek is pár napa alatt elgombásodnak, pedig előtte szépen üzemeltek :S
De azért 2-ből 1, az is valami :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #177 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
A házilégynél könyebben kezelhető a röpképtelen légy.

Az tenyésztésük a többi eleséghez képest filléres. Egy doboz tejfölell vagy joghurtal rengeteg nyüvet/legyet lehet előállítani.

A tartásokhoz egy légyszekrényt célszerű készíteni. A miénk így nézett ki: rekuszbrekusz.wordpress.com/elo-elesegek...elesegrol-diohejban/

Sajnos a legyek nem váltak be azoknak a nyílméregbékáknak aminknek szántuk, mert túl nagy méretűek voltak, de nagyobb halaknak békáknak jó lehet.
Last edit: 10 éve 4 hónapja by halivadek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #178 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
A közönséges légy, nagyobb díszhalak számára remek és jó tápértékű eleség. Házilag is könnyen megoldható a tenyésztése vagy sima begyűjtése. Íme az életciklusa:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja #179 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Itt a másik faj, az árvaszúnyog, azaz a Chironomus életciklusa:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 4 hónapja - 10 éve 4 hónapja #180 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
A szúnyoglárva az egyik legtermészetesebb és legjobb díszhal eledel, íme a gyötrő szúnyog (Culex pipens) életciklusa:

Last edit: 10 éve 4 hónapja by Mátéfi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.251 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés