Díszhalak etetése

Több
14 éve 5 hónapja #721 Írta: zsore
zsore válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Urak! A 11 pandaikrából 7 kishal lett. Ebből 4 akkora most, mint Moby Dick. Egy éhen halt kettő pusztulófélben. Mi lehet az oka ennek??? Azonos körülmények között vannak, azonos kaját kapnak sőt, a problémás egyedeket próbáltam megkülönböztetett figyelemmel etetni! Úgy haldoklott a nyomorult, hogy körülötte hemzsegtek az artémiák...A három problémást sosem láttam enni,míg a másik négy csak úgy falja a rákokat és akkora a bélésük,mint egy hordó...Ez érthetetlen számomra...Nyilván ha rosszul csinálnék valamit, akkor mind elpusztulna. Vajon mi lehet a gond? Köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 hónapja #722 Írta: Csababá03
Csababá03 válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Nálam 1-2 nap alatt kikelnek, aztán 1-2 nap alatt fel is etetem. Tehát, amikor kikelnek, indítom a másikat. 2 keltető megy folyamatosan 2-3 nap eltéréssel, így mindig van sórákom. Annak a pár darab kicsinek nem kell sok, szerintem.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 hónapja #723 Írta: zsore
zsore válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Huhhh,köszönöm! Kicsit álmosan,de megvagyunk :) Kérdezném még, hogy a kikelt sórákok, kb. mennyi nideig bírják, mikor kell újabb eresztésről gondoskodni? A 7-8 kis pandának kikeltettem vagy kétmillió artemia petét, de ugye a kelés legalább egy nap, nehogy pont akkorra pusztuljon meg az öszes rákovics, amikor a legjobban kellene...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 hónapja #724 Írta: Koka
Koka válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
3-4 napig nyugodtan alhatsz:)Aztán adj nekik enni,ha felszívódott a szikzsák.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 hónapja #725 Írta: zsore
zsore válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
ÁÁÁÁÁÁÁ! SEGÍTSÉG! :woohoo: Most este keltek ki az ikrából a kis panda coryk. Alhatok? Meddig van tartalékuk, mikor etessek??? Info Plííííz! :)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 hónapja #726 Írta: trek
trek válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
A zebrasávosokat mindig sórákkal indítom és fel is nőnek mind. Bettát és dániót nem szoktam sórákkal indítani, de néhány nap után ők is megeszik.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 hónapja #727 Írta: Söndör
Söndör válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Sügéreknél még nem próbáltam, régen bettánál és zebra dániónál próbáltam és azoknál nem jött be.
A zebrasávos sügéreim ujra leívtak most megpróbálom náluk.
Amennyiben bejön akkor felezem veked őket.
XD
Söndör

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 hónapja #728 Írta: Koka
Koka válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Nem próbálkoztál még frissen keltetett artemiával(sórák)? Általában minden frissen elúszott ivadék el tudja fogyasztani, és keltetni sem egy nagy feladat.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 5 hónapja #729 Írta: Söndör
Söndör válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Üdv mindenkinek

Én még csak most regisztráltam és visszaolvasgatom a fórumokat, lehet hogy nem is ide kéne írjam de szerintem ehez is kapcsolódik a kérésem.
Mindég szívem csücske volt az akvarisztika és régebben volt is pár 40-50 literes aksim.
Abban az időben bettáim, paradicsom halaim és eleven szülő fogaspntyaim voltak.
Már akkor is nagyon tetszettek a sügérek, de akkor nem sikerült beállítani sügeres aksit is. Utánna jött a módszerváltás és munka-munka hátán.
Nemrég fiam kapott kedvet az akvarisztikához, bennem pedig fellángolt a régi szenvedély és be is állítottunk 4 db 100-literes sügeres akváriumot( bíbor-,rami-, kakadu-, zebrasávos-, megyhasú-, vitorlás sügereim vannak.
Tervem még (mert eleve úgy alakítottam ki a szobát és a bútorzatot), 2 db 500 literes diszkoszos akvárium, sajna ez még nincs megvalósítva, de dolgozom rajta.
Etetni szinte csak fagyasztott eleséggel etetek, ritkán mikor nem kapok, akkor adok száraz eleséget.
Halaim úgynézem jólérzik magukat és a vásárlás is jól sikerült, mert először a zebrasávos sügér ívott le.
Azonnal kiszedtem a többi halat mellőlük, csak a szülő pár maradt a kicsikkel.
Próbálkoztam az etetésükkel, ivadéknevelő táp amit mégjobban porráőröltem, de a kicsik száma szemlátomás csökkent.
A túlélők 30-40 db már olyan 1,5 cm-esek, ezekkel már nincs baj mert a fagyasztott sórákot tömik magukba.
1hete észrevettem, hogy a megyhasúak elég aggreszívek lettek, jobban stemügyre vettem, hát rengeteg kis mozgó sóderszemet védelmeztek.
tőlük is gyorsan kiszedtem a többi halat, így a szülőpár háborítlanul vezetgeti ivadékait az akváriumban, mint kotlós a csirkéit.
Sajnos nekik is csakivadéknevelő tápot tudok adni, így biztos náluk is sok lesz az elhullás.
Ezután a hosszú lére sikerült bevezető után jönne a kérésem. XD
Ha valakinek lenne eladó planktongyüjtő hálója és osztályozó szitái, vagy tud olyan üzletet ahol kapni lehet ilyen felszerelést kérem írjon a következő email címre.

Ha valaki az ivadékneveléshez tanácsot tud adni azt is megköszönném.
Üdv Söndör

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 8 hónapja #730 Írta: trek

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 8 hónapja #731 Írta: Ficánka-Fish
Ficánka-Fish válaszolt Fagyasztott haleleség témában
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a fagyasztott eleségeket - pl. legyen az Cyclops vagy Vörös szúnyoglárva - hogyan kell adni a halaknak? Kell valami "előmosást" csinálni vagy a gyári csomagolásból egyből kaphatják az akváriumba szórva?

Üdv.: Ficánka-Fish

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 8 hónapja #732 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Válasz: Díszhalak etetése témában
Sziasztok!
Remélem jó topicba írom, ez tűnt a legjobbnak. Az lenne a kérdésem, hogy valaki nem ismer-e a Balaton környékén planktonozó helyet, Keszthely vonzáskörzetében pontosabban, mert jövő héten oda megyek nyaralni, és megnéznék néhány helyet, jó lenne a fagyasztott plankon "nehéz időkben".

Valamint érdekelne még, hogy Vas megyében, Sárvár-Szombathely vonzáskörzetében ismer-e valaki hasonló helyet.

A válaszokat előre is köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
14 éve 10 hónapja #733 Írta: Tom-Newman
Tom-Newman válaszolt Válasz: parazita az élõ eleségben témában
Szia, egoman!
Azt a gilisztát jó lett volna látni.. annyi hasonló külsejű, pláne, hasonló élőhelyen megtalálható féreg létezik...

így első olvasásra a méret és a "szín" alapján a nyelves és a nyelvetlen NAISZ jut eszembe (Dr. Lányi György: "Korszerű akvarisztika" c. könyve említi őket).
De lehet, hogy amit Te láttál, az eme két fajnál nagyobb, vaskosabb állatka...
Én a nyelves naiszt leginkább élő plankton, pláne infusoria között szoktam látni a befőttes üvegben.
Az általam említett könyvet érdemes fellapozni, mert nagyon sok gerinctelen fajt elég részletesen leír, és jók a rajzok is, sokat segítenek a beazonosításban!

Tom Newman, Műkedvelő Halnevelő

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 4 hete #734 Írta: egoman
egoman válaszolt parazita az élõ eleségben témában
Sziasztok!
Az élõ vörös szúnyoglárvában találtam két bonusz vendéget. Megbízható halastól, akiknél eddig még nem tapasztaltam semmi problémát vásároltam. Etetés közben találtam tegnap egy piócát, ma egy vékony, elsõre szõrszálra emlékeztetõ, fehér 2-3 cm hosszú élõlényt. Azonnal kiborítottam az egészet. Aztán gondolkodtam el rajta, hogy jó lenne tudni micsoda volt az utóbbi, hogyan szaporodik, és két etetéssel mit is hurcolhattam be az akiba…
Már a piócánál gondolkodni kellett volna. Egyszer már volt vendégem, akkor talán növénnyel jöhetett, mert nem ettem élõvel. Nem volt könnyû kiirtani.

Van valakinek tippje, hogy mi lehetett, volt a „gilisztám”?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja #735 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz:Díszhalak etetése témában
A legtöbb halnál -így a neonnál is- okozhat problémát, ezért ha lehet, tisztán etess vele. Mivel keltetéskor szinte teljesen elválik a kikelt naupliusz és a burok, könnyen leszivornyázható.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 1 hónapja #736 Írta: Most
Most válaszolt Válasz:Díszhalak etetése témában
Sziasztok!

Okozhat problémát a neon ivadéknál (úgy mint pl a corydorasoknál) a peteburok?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 2 hónapja #737 Írta: zsebes383
zsebes383 válaszolt Válasz:Díszhalak etetése témában
Én még nem tenyésztettem guppyt de egyik barátomnak
sikerült.Ha jól emlékszem apró planktonnal vagy artemiával etette a kicsiket.De mondom nem vagyok otthon az elevenszülõkben.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • nikoletta
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 2 hónapja #738 Írta: nikoletta
nikoletta válaszolt Válasz:Díszhalak etetése témában
Sziasztok!
Köszi a tippeket!
Nevet változtattam, (Vándor).
Nos a víz minõsége jó. ph 7,5. tegnap nézettem meg. Hoztam fagyasztott kaját, vegyes, 5 féle. Így változatos lesz. Kaptak élõ tubifexet is. Azt olvastam, hogy a fagyasztott kaját nem szabad direkt bedobni, attól bélgyulladást kapnak. Hagyjam teljesen felolvadni, vagy mit csináljak? Az eladó azt mondta, egyszerûen be vele az akváriumba. A halak szétcsipegetik.

Febr. 10-én megszülettek a
leopárd guppy-babyk. Komplett nevelõtápot vettem nekik, 3 különféle szemcsemérettel. Ezen kívûl mit adjak még nekik?
Köszi a türelmet!
Üdv: Nikoletta

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 2 hónapja #739 Írta: butordoki
butordoki válaszolt Válasz:Díszhalak etetése témában
Vándor.
Trek jól mondja. de az is lehet hogy nem megfelelõ helyen van az aksid.A száraz eledellel vígyázni kell nem szabad sokat rakni inkább töbször kell adni belöle

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
15 éve 2 hónapja #740 Írta: trek
trek válaszolt Válasz:Díszhalak etetése témában
vándor:

Szerencsésebb lenne változatosabb étrend, fagyasztott és élõ eleségekkel kiegészítve vagy ha ez nem megy akkor más száraz eleséget válassz. Szerintem a vízminõségeddel is baj lehet, nemcsak az étrenddel.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.425 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés