Díszhalak etetése

Több
16 éve 5 hónapja #761 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Ha egészségesek és megfelelõ a vízminõség is, megszokják az új helyüket és az új eleséget.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #762 Írta: Szie
Szie válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Sziasztok!
Szombaton vettem a 3 guppim mellé 8 neont. Elsõ nap a guppik a víz tetején álltak, a neonok meg alul, és etetésnél sem jöttek fel. Most már keverednek, viszont a neonok még mindig nem esznek. Adtam nekik kétféle lemezest, meg szárítottat, meg fagyasztottat is, de csak "megrágják" aztán kiköpik. És már tiszta agresszívek egymással. :( Lehet, hogy csak azt a fajtát eszik meg, amit a boltban kaptak? Vagy valami más is baj lehet? :(

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #763 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Ha esetleg jársz felém, akkor tudok adni vízibolha és grindál tenyészanyagot is.


Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 5 hónapja #764 Írta: egoman
egoman válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni.
Szeretnék otthon tenyészteni némi élõ eleséget. Vizibolhára gondoltam elsõ sorban, de szóba jöhet grindál, vagy valami hasonló is. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan boltot, ahol vásárolhatnék belõlük?
Én Móron élek, Komáromban dolgozom, néha Pestre is megyek.

Próbáltam befogni vizi bolhákat, de nem jártam (eddig még) sikerrel. Esetleg van itt valaki, aki tud Móron jó bolhász helyet?

Köszönöm!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #765 Írta: trek
trek válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Adjál nekik több növényi eredetû táplálékot pl. spenót, uborka, cukkini, de jó a spirulina (alga) is.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #766 Írta: zsoca0922
zsoca0922 válaszolt Re: Az akvárium növényei témában
Sziasztok!!!

Mit tegyek az ellen hogy a halaim ne eszegessék a növények leveleit?
Több kaját adjak nekik?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #767 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Az Artemia keltetésére nálam az alábbi módszer vált be:

egy levágott fenekû 2 literes Cocacolás pet palackot fejjel lefelé felakasztok, megtöltöm kb másfél liter csapvízzel és teszek bele egy evõkanál sót. A vizet levegõvel mozgatom (porlasztóval vagy anélkül is jó). Ebbe teszem a keltetésre szánt sórák petét. A hõmérséklet 25-26 °C. A kelési idõ és százalék függ a pete minõségétõl is, de általában 15-16 órára már vannak kikelt kis naupliuszok. A teljes mennyiség (80-90 %) 24-36 óra között kel ki.
Ha leállítom a levegõztetést, akkor néhány perc alatt szépen különválik a kikelt naupliusz, az üres peteburok és a ki nem kelt pete.
Egy levegõcsövel könnyen leszivornyázható a naupliusz.


Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 6 hónapja #768 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
pierre írta:

Az artemiákat hogy kell tartani legyetek szivesek és irjatok öttleteket.
Elõre is köszönöm.


Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #769 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
wyperke

Jól gondolod: az adott eleség nem jó és kevés is. A pillangóhal (Pantodon buchholz) a víz fekszínérõl táplálkozik különféle rárepülõ rovarokkal. Adhatsz neki legyet, szúnyogot, muslincát, molylepkét, esetleg lisztkukacot. Mindezt lehetõleg élve!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: patesz

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #770 Írta: wyperke
wyperke válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Sziasztok!
Remélem tudtok nekem segíteni.
Vettem pár napja egy gyönyörû 15cm es Pillangóhalat( a latin nevét sajna nem tudom)
Az eladó azt mondta, hogy a víz felszinén úszó lebegõ eleséget eszi meg.
Adtam neki már vörösszúnyoglárvát és szárított vizibolhát is.
Megeszi, de szerintem ez neki kevés, bár nem egy virgonc halacska, nem látszik rajta h örül e.
Mit adhatnék még neki enni.
Van ötletetek?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #771 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Semmi bajuk nem lesz néhány nap koplalástól.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #772 Írta: tom
tom válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
És ezt a többi halam mennyire díjazza majd ?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #773 Írta: Gercsi
Gercsi válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
nem ez azt jelenti hogy 2-3 napig semmit nem adsz.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #774 Írta: tom
tom válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Éheztetés azt jeletni, hogy nem etetek szemes táppal ? Mennyi ideig ?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #775 Írta: Gercsi
Gercsi válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Szia! egy kicsit éheztetni kéne és uána vlmelyiket adni pl a tubifexet és ralán enne. És ha így sem jön össze akkor semmit nem tudsz szerintem csinálni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 10 hónapja #776 Írta: trek
trek válaszolt Re: Díszhalak etetése témában

Van egy kb 10 cm-es labeo frenatusom. Csak a szemes tápot hajlandó enni. Mit tegyek, hogy hajlandó legyen fagyi szúnyogot, tubit, vagy darabol zöldségeket enni?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 11 hónapja #777 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Jól gondolod, fõleg növényi eredetû táplálékot igényel.
Az algán kívül adhatsz még nyers uborka-szeletet, forrázott salátát vagy kínai kelt.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 11 hónapja #778 Írta: Pega
Pega válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Hali!
Loricaria lanceolata etetésére kérnék tanácsot, csak az algás háttéren látom függeszkedni egész nap.(gondolom algát legel)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
16 éve 11 hónapja #779 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Szia Zsolt!

Grindálom van, tudok is adni. Televényférget valószínûleg nem fogsz találni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

  • pzsolt69
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 11 hónapja #780 Írta: pzsolt69
pzsolt69 válaszolt Re: Díszhalak etetése témában
Sziasztok,

Tudna v.ki segíteni, hogy merre tudnék grindál, és televény férget beszerezni, egy a halaim szükségleteit kielégítõ kis tenyészet beindításához ?

Üdv és köszi,
Zsolt

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.264 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés