18 október 2017

AM Nyomtatott kiadás

Több
4 órája 49 perce #1 Írta: Tomnewmanozd
Tomnewmanozd válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Üdv!
Amint azt kicsit több, mint egy hete is írtam, nagyon várom a levelet, vagy valami igazi visszajelzést.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
1 hete 3 napja #2 Írta: Tomnewmanozd
Szuper, köszönöm!

Várom már nagyon. Remélem, elektronikusan érkezik, mert úgy én kapom meg (úgy tuti megkapom), ráadásul hamarabb ideér.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
2 hete 5 napja - 2 hete 5 napja #3 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Ha végignyomkodtad az űrlapot, Pasa kapott elvileg egy levelet arról, hogy új megrendelés érkezett.

Szerk: közben megnéztem, látom is a megrendelést, rákérdezek majd Gyulánál, hogy áll az új megrendelések adminisztrálásával! :) Elvileg kapsz majd egy levelet számlaszámmal meg ilyesmit, aztán onnantól feladja postára a lapszámokat!
Utolsó szerkesztés: 2 hete 5 napja Írta: toist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomnewmanozd

Több
3 hete 1 napja #4 Írta: Tomnewmanozd
még mindig kérdezem: hogyan tovább?? Ha az űrlapot kitöltöttem, akkor az egy lépés.. de aztán???

Több
4 hónapja 2 hete #5 Írta: Tomnewmanozd
Üdv, ElnökÚr!

Szeretném megrendelni a Magazint nyomtatott formában. Elvileg a rendeléshez szükséges űrlapot ki is töltöttem.
Hogyan tovább?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabriella

Több
1 éve 10 hónapja #6 Írta: MZsuzsi87
MZsuzsi87 válaszolt AM Nyomtatott kiadás
Sziasztok!

Szeretném megrendelni az újságot, de a "megrendelés" menüpontban csak a 102. lapszámtól lehetséges, ami már megvan. Volna rá mód, hogy úgy adjak le megrendelést, hogy a 103. számtól kerüljön postázásra?

Köszönettel:
Zsuzsi

Több
3 éve 3 hete #7 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Remek! :-) Akkor az októberi terraplàza előtt írok majd, addigis köszönöm előre. Esetleg magyar nevük van màr?
Üdv:zoli

Több
3 éve 3 hete #8 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Nálam vannak.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika, Takker

Több
3 éve 3 hete #9 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Kezembe került a magazin legújabb szàma, kàr volt.Rögtön beleszerettem az "új"pontylazac fajokba :-)
Csak azt nem tudom honnan fogok szerezni belőlük? :-) Ha valaki tud ebben segíteni megköszönném.
Üdv:takker

Több
3 éve 5 hónapja #10 Írta: ghostbusters
ghostbusters válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Igen, ma szembesültem ezzel a magazin honlapján. Viszont egyszerre két számot is olvashatok! :-)

Köszönöm!

Több
3 éve 5 hónapja #11 Írta: Pasa
Akkor rossz helyen keresed, jövő héten már a 96. kerül ki.

Több
3 éve 5 hónapja #12 Írta: ghostbusters
ghostbusters válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
A honlapon március 18-i dátummal került fel a 95. szám bemutatója. A boltokba mikor kerül? Vagy csak rossz helyen keresem?

Több
4 éve 1 hónapja #13 Írta: Pasa
Holnaptól kapható a Lapker üzleteiben.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bauri, halőrxxl, mark24, saluosi

Több
4 éve 1 hónapja #14 Írta: bauri
bauri válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy mikor jelenik meg a következő lapszám?

Üdv

Több
4 éve 7 hónapja #15 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Kedves H. Balázs!

Értem hozzászólásod célját, és a jobbító szándékot sem kérdőjelezem meg, de a kekeckedés csípős szaga bizony megütötte az orromat.
Furcsállom, hogy oly lelkes olvasóként, csak mostanság regeltél, és tiszteled meg a fórumot bejegyzéseddel. Vajon miért kellett több évtizeden át hallgatásba burkolózni? A visszafojtott negatív érzelmek gyomorfekélyt (is) okozhatnak, ugye tudod?

Az Akvárium Magazin a kezdetektől fogva szakmai, nem pediglen tudományos orgánum szerepét kívánta ellátni. A „silány tartalom” relatív, mivel állításod szerint „nem a kész munkában” keresel hibát. De kérdem, mi másban kutakodhatnál, hisz’ nincs rálátásod egyébre.
Mivel veterán olvasóként aposztrofálod magadat, megtisztelnél néhány általad jegyzett - minden szakmai és tudományos igényt kielégítő – cikkel. Miheztartás végett.

Üdv,
Mary

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
4 éve 7 hónapja #16 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Nekem személy szerint tetszenek a börzés fotók, ilyen is kell, és általában csak 1 számban szokott lenni több börzéről egyszerre ilyen fotósorozat leközlés. A tartalom és ajánlós külön oldalon is rendben van, nem kell mindenen spórolni.

Ami a betűméreteket illeti: valószínűleg azért kell méret- és térközállítást végezni, mivel így tudja teljesen kitölteni a helyet a cikk. Értelmetlen lenne az, ha üres helyek maradnának ki, mert nem jó, ha egyik cikk másik oldalra csúszna, ahol aztán 10 mondta után keződne a következő. Összességében nem lehetne annyi helyet nyerni, ahová szintén rövid cikk férne csak ki. És kell néha rövid cikk is. Így több halat lehet végülis bemutatni, de ha megfigyelted, minden újságban van olyan fajleírás, ami terjedelmesebb jóval, és legtöbben van 1-2 rövid cikk is. Ezzel nincs semmi baj így szerintem.

És még a térkitöltésre visszatérve egy szó erejéig: a cikkem is meg lett tervezve x számú fotóval, ami el lett küldve tördelésre, és utólag szóltak, hogy kellene még 1 fotó, hogy kijöjjön az oldalmennyiség. Gondolom a dominóharcsákról elégséges az amit írtam, többet szerintem nem kellene... Látod, hogy sok mindenen múlik egy magazin összeállítása. Közel sem olyan egyszerű feladat, hogy írogatok pár sort rakok mellé két fotót és mehet. Ennél jóval bonyolultabb, hogy ilyen igényesen lehessen megjelentetni. Amúgy pedig meg lehet nézni rengeteg kapható magazint az újságosoknál (nem szennylapokra gondolok!), az AM messze a legszebbek közé tartozik, mert igényes. Hogy csak saját példát hozzak, több száz fotóból lettek kiválogatva csak a dominóharcsás képek, hogy minél igényesebb és minőségibb legyen, és ez a többi cikkre is igaz, sőt még a lapok minőségére is, hogy részletekig belemenjek. A P. pictusról ha jól emlékszek 200 fotót csináltam, aminek felét helyből töröltem!

Több
4 éve 7 hónapja #17 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Balázs ez mind szép és jó. De valamit elfelejtesz. Természetesen Pasa és a szerkesztők is és az olvasók is szeretik megismerni mások építő jellegű kritikáit, ezzel semmi baj. az hogy negyed évente sokallod az 1500 Ft-ot az azt jelenti hogy még sem olvasol eleget az újságból mert kihagytad a 90 szám bevezetőjében irt mondandóját Pasának. Teljes körű leírásokat szeretnél halakról meg miegymás, erre vannak speciális szakkönyvek amiben jól le van írva minden. De azok is csak egy ember tapasztalatai , ami nála jó és működik az nálad nem biztos hogy ugyanúgy lesz. A szakkönyvek is csak afféle útmutatók mint tökéletes fajleírások. Én jobban szeretem így az újságot akármilyen tehéncsorda is van a képen.
De ha így neked nem tetszik az újság akkor irány fajleírást készíteni és elküldeni Pasának szerintem szívesen közzéteszi neked az AM ben. Kíváncsi vagyok neked mennyire is megy egy fajleírás. Én szívesen olvasnám a fajleírásaidat 3 oldalon. képek nélkül is. Csak akkor csinálj és ne panaszkodj.
Ez az Én Építő jellegű saját kritikám :)

Tommy

Több
4 éve 7 hónapja #18 Írta: balu81
balu81 válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Kedves Fórumozó Társ!

Sajnos, Ön is beleesett abba a hibába, amelybe sok mindenki, akiknél az összeg maradt csak meg!
Nincs a lap árával semmi bajom, tőlem aztán lehetne 2000Ft-is!
Mint írtam nem ezen van a hangsúly, hanem a szöveg-kép arányon, de kérem olvassa el a hosszú hozzászólásomat is, és akkor érthetőbb lesz miről szeretnék jelzést adni!
Sajnos tegnap hibát követtem el, mert két helyre másoltam be észrevételem, ami így szabályokba ütközik. Most már csak ide írtam be, így nagy valószínűséggel kint fog maradni. Köszönöm, hogy Ön is támogatta azt, hogy legalább egy helyen meg kellett volna hagyni!
További szép napot!
H.Balázs, Debrecen

Több
4 éve 7 hónapja #19 Írta: balu81
Tisztelt fórumozó Társ!
Ezt a hozzászólásomat törölték, amelyet most már csak ide másolok be, hogy a duplikáció miatt ne töröljék! Így már legalább kint fog maradni, mert szabályzatot nem sértek vele és alkalma lesz elolvasni mindenkinek. Köszönöm érdeklődését!

Tisztelt Szerkesztőség, Kedves Pasaréti Úr!

A kezdetek óta vásárolom és gyűjtöm az akvárium magazint, amelyet mindig nagy érdeklődéssel várok és olvasok. Többször előszedem és újralapozom a régebbi számokat is. Így pár észrevételem van a lappal kapcsolatban, amelyet szeretnék megosztani Önökkel! Előre leszögezném, nem káromló és a korholó jelleggel, hanem építő szándékkal tenném mindezt!

1., Az utóbbi időkben figyeltem fel arra, hogy egyre kevesebb halat bemutató cikk kerül bele a magazinba, a bemutatott fajok pedig sokszor nagyon hiányosan vannak leírva. Hogy mire is utalok? Sok fajnál hiányzik a kifejlett kori méret, és a nemek megkülönböztethetőségének leírása, hogy egyéb adatok hiányáról ne is írjak… Miért nem lehet egy cikket úgy kidolgozni, hogy egy sémának megfeleljen? Értem én ezalatt, hogy aki írja, vagy ellenőrzi -gondolom ez Ön főszerkesztő úr?- annak legyen egy meghatározott listája arra vonatkozóan, hogy miket kell belevenni a cikkbe, és ha hiányzik valami, akkor azt a végleges verzióig pótolni. Ilyen, igen fontos dolgokat azért ne felejtsünk el egy fajt bemutatni akaró cikknél!

2. , Visszanyúlni nem akarok az előző számokhoz, de azokra is felettébb igaz az alábbi észrevételem. Sajnos szomorúan tapasztalom, hogy a mai nap, amikor az interneten is százszámra elérhetőek a különböző fajok leírásai, a magazinban nagyot romlott a cikkek részletessége és a szöveg mennyisége! Helyette kapunk rengeteg, szépnek ugyan szép és jó minőségű képet, de ez azért így már sok(k)!
Mint írtam, nem akarok visszanyúlni az előző számokra így csak a 91.számot néztem át, és az oldalon megjelenő tartalmat bontottam szöveg és kép arányára. Ez így alakul a teljes magazint figyelembe véve:
- szöveg: 32%
- kép: 58%
- hirdetés: 10%
A hirdetés kell és szükségszerű, aránya azt hiszem elfogadható mindenki számára, így ezt nem is vitatom.
Elismerem, hogy képi tartalom nélkül nem ér semmit egy cikk, de valahol úgy érzem, a tartalom hiánya okozza ezt az orbitális eltérést! Hogy lássák is mit sérelmezek (91.szám):
- A „tartalomjegyzék” (3.o) és a „következő szám tartalmából” (66.o) Egy-egy teljes oldalon szerepelnek! Nem lehetne ezt megoldani, hogy egy oldalon legyenek, felszabadítva ezzel egy teljes oldalt más, érdemi tartalommal rendelkező cikknek?
- 10.oldal: A Kékpettyes maszkos rája egy oldalon(!) két ugyan olyan szögből lefotózott képpel szerepel!
- 18.oldal: A Tőzegsügér fotói, és cikkének szöveges aránya. Ennyivel bemutatni egy halat értelmetlennek tartom!
- 25.oldal: „Betta plakat edzés alatt” kép… Ez lehetne alvás, vagy evés alatt is, semmi nem derül ki a képből…
- 27.oldal: A Panda csík kb. 8-10%-át teszi ki a képnek, a többi sóder. Ez Önök szerint megállja a helyét egy 21.századi magazin hasábjain, ráadásul egy olyan képben, amely fél oldalas?
- 43.oldal: Hasonló az előző észrevételemhez, kb. 3-5% a bemutatott faj aránya az –itt is féloldalas- képhez!
- 44.oldal: Az akvarisztikai börzét bemutató, cikkben sok az emberek által kitöltött terület a képeken, és újabban gondolom kislányokat is lehet ott venni, mert ugye az egyik képen az is szerepel…
Ezekről a cikkekről amúgy is az a véleményem, hogy ilyen formában csak oldalkitöltőnek vannak benne… Félreértés ne essék, szeretem és jónak tartom, ha bemutatnak valamit, csak nem így ahogyan most teszik! Pársoros bemutatószöveggel és rengeteg, itt is sokszor féloldalas képpel! Ráadásul ebben a számban van a Brno-i 2, a pozsonyi börze 4 oldalon; majd az Exotica Wien 6(!!!) oldalon, amelynek nem tudom miért, de biztos fontos résztvevője volt egy Orchidea is, mert fél oldalas kép van róla (egy akvarisztikával foglalkozó lapban!)! Szóval ezek a cikkek a magazin 18%-át adják! Van erre így szükség? Miért nem lehet hasznosabban kitölteni a magazin lapjait?
- 46-47.oldal: A táblázatok végtelenül fel vannak nagyítva, még a betűméret is nagyobb, mint a cikkben! A 47.oldalon meg a hatalmas cellákban van egy pár kis számérték! Mi ez, ha nem az oldal kitöltésére irányul? Ezt kb. egy akkora táblázatba kellett volna belerakni, mint az 1. diagram mérete.
- Ezektől eltekintve amúgy is azt veszem észre, hogy egyre nagyobbak a cikkek címeinek betűi, az alcímek sorközei, egyre nagyobb a széthúzás az oldalakon. Az is előfordul, hogy egy „szellősebb”cikk betűmérete nagyobb, mint a normál betűméret (kenyérszöveg)! A helyesírással és fogalmazásmóddal is vannak néha gondok, ami természetesen előfordul egy cikk megírásánál, de nem szabad, hogy ez belekerüljön a végleges nyomtatott verzióba, így nem tudom, ezeket miért nem veszik észre!? Főleg érdekel ez amiatt, hogy egy háromhavonta megjelenő magazinról van szó, így azt hiszem az idő hiányára nemigen foghatjuk!

Amely nem ezzel a számmal kapcsolatos, de szeretném megemlíteni:
- Néha úgy érzem, hogy egy világjáró magazint tartok a kezemben! Hogy miért? Kenya, Uganda, Mauritius, Korzika… Sorolhatnám még, de inkább nem teszem. Mindamellett, hogy érdekesnek találom a felfedező utak leírását, sok hasznos infót nem közölnek a cikkek, főleg úgy hogy közli milyen szélességi és hosszúsági fokon állították fel a sátrat és a vacsora leírásával nem. Az meg végképp kiverte a biztosítékot, amikor a 90.szám 28.oldalán olvastam arról, hogy a marhacsorda miatt kellett sietősen elhagyni a helyszínt, persze ez meg is lett örökítve, amely fél oldal méretű fotón belekerült a magazinba, egy összeaszott tehéncsorda egy akvarista lapban! Hozzáteszem, ez azért nem kevés oldalszámmal rendelkezik, részben szintén a hatalmas képek miatt!
- Szeretem a gyerekeket, az akvarisztikát is, örülök, hogy gondolunk a jövő generációjára! Jó dolognak tartom a támogatók által finanszírozott kihelyezett akváriumokat. De már a harmadik magazinban is több oldalon szereplő ovis pályázatot nem preferálom annyira! Inkább a honlapon kellene szerepelnie, az oldal hasábjait használhatnánk felsőbb szintű adatközlésre, fajok, és ami már régóta volt az új technikák bemutatására!
Tudnék pár dolgot felsorolni még, de nem teszem, mert mondhatnátok azt, hogy kész munkában könnyű hibát találni; de mint azt az elején is írtam hozzászólásom építő jellegű! Azt hiszem ennyinek is elégnek kellene lennie ahhoz, hogy a cikkírók és szerkesztők a fejükhöz kapjanak; nagyon rossz irányba haladnak!
Kérem Önöket figyeljenek oda a dolgokra! Legyen végre egy szép és tartalmas lapunk, amely ne egy képregényhez hasonuljon, hanem egy igen színvonalas akvarista lapnak tudjunk tekinteni! Térjünk vissza a gyökerekhez! A régi kisalapú Akvárium magazin cikkeihez, azok ugyanis sokkal jobban kiveséztek mindent! Egy 1500Ft-os laptól többet vár az olvasó, mint ami most nyújt!
Köszönöm hogy végigolvastak!
Üdvözlettel:
H.Balázs, Debrecen

Több
4 éve 7 hónapja #20 Írta: balu81
Szia!

Sajnos nem láttad a hozzászólásomat, így azt hiszem nehéz róla értékelhető véleményt alkotnod! Legalábbis neked csak az összeg ragadt meg. Hogy lásd miről is van szó, milyen hozzászólásomat törölték be fogom illeszteni újra. Akkor te is kapsz egy teljesen átfogó képet!
1-2 dolog válaszul.
- Az árát ahhoz képest sokallom, hogy az újság szöveges (érdemi) tartalma fordított arányosságban van a magazin árának növekvésével. Ez csak egy észrevétel, lehet vele vitatkozni, de nézd csak meg a hosszú hozzászólásomban a szöveg és kép arányát, aztán rájössz miért sérelmezem ezt.
- Az oké, hogy szereted látni, hogy miről olvasol, de nézd meg a 10. és 19. oldalt (csak példaként említve!). Ugyan abból a szögből készült fotók (nem kis méretben!), vagy nézz utána a hosszúhsz.-omban leírt példáknak. A Tőzegsügéres cikknél olvasol 1 percig, aztán nézegeted a képeket 20-ig? Az vajmi kevés infót ad!
- Tudom, hogy sok munka van egy lap elkészítésével. De szerény véleményem szerint ezt az irányt folytatva lassan egy hét alatt is el lehetne készíteni, mert olyanok lesz a magazin mint egy képregény! És ezzel nem a cikkírókat akarom csesztetni, csak felhívni a szerkesztők figyelmét.

Én is szeretem a lapot, de ez az irány azt fogja eredményezni, hogy egyre többen nem fogják megvenni a magazint!
H.Balázs, Debrecen

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.289 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Üdv! Amint azt kicsit több, mint egy hete is írtam, nagyon várom a levelet, vagy valami igazi visszajelzést.
    • 4 órája 49 perce