18 október 2017

AM Nyomtatott kiadás

Több
8 éve 1 hete #81 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Előre láthatóan 14-én kerül a hírlapárusokhoz és a postára.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 1 hete #82 Írta: laruci
laruci válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Mikor jelenik meg a mostani? Kb hányadikátol keressem? Már nagyon várom...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
8 éve 1 hónapja #83 Írta: szeleszs
szeleszs válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
szia!
érdeklődnék hogy ha lejár az előfizetésem automatikusan kapom az új csekket,és az újságot?
előre is köszönöm. :)

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 3 hónapja #84 Írta: peters
peters válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Szia!

Tegnap postára került az újság az előfizetőknek. Az előzetesért elnézést, a hétvégén az is meglesz.
Akinek a jövő hét elején nem hozza a postás, az kérem jelezzen!

peters

Több
8 éve 3 hónapja #85 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Válasz: AM Nyomtatott kiadás
Hali!
Csak arra lennék kíváncsi, hogy mikor jelenik meg az ehavi Akvárium Magazin, mert már hó közepe van. Máskor egy héttel előtte jön a beharangozó, hogy jönni fog az újság, most meg semmi. Ezek alapján akár át is csúszhat júliusra a megjelenése?

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
8 éve 8 hónapja - 8 éve 8 hónapja #86 Írta: peters
peters válaszolt Gondolatok terjesztésrõl moderálásról kitiltásról
Gondolatok terjesztésrõl, moderálásról, kitiltásról, akvarisztikáról

Terjesztés
Minden lapszám után felmerült a kérdés itt az oldalon -és csúnya történetek, találgatások is lettek belõle-, ezért a félreértések elkerülése végett szeretném leírni, hogyan is mûködik jelenleg az Akvárium Magazin terjesztése:
-amikor az általunk megbízott cég elkészül a nyomdai munkákkal, akkor a következõket teszi (ez számos más magazinnál is így mûködik):
-az újság egy részét kiszállítja a Lapker ZRT-hez, amely, mivel minden nap mennek jármûvei az újságárusokhoz, már másnap leteszi az újságos standokra az újságot. Itt ez azonnal megvásárolható. Nyomdától a vevõig 2 munkanap.
-az újság másik részét a következõ napon, vagy még aznap kiszállítja az Akvárium Magazin Szerkesztõségének raktárába. Itt, már a kinyomtatott etikettekkel, számlákkal felvértezve kis csapatunk nekilát és felcímkézi, beborítékolja az újságot. Amikor ezzel elkészülünk, fogjuk magunkat és a megcímzett újságokat és elmegyünk vele a postára, ahol feladjuk. A feladáshoz egy kis adalék: az elõfizetett számok súlya jelenleg 80-90 kg. Ekkor bekerül a posta gépezetébe (nem expressz adjuk fel, mert akkor emelnünk kellene a lap árát), szortírozzák, kiszállítják az adott postai elosztóba, majd a postás kiviszi azt az elõfizetõknek. A nyomdától az elõfizetõig 3-6 munkanap (a szerkesztõség tagjai -egy kivétellel- mellékállásban végzik lelkiismeretes munkájukat. Így elõfordulhat, hogy más irányú elfoglaltságuk miatt a postázás 1-2 napot elhúzódik, továbbá a Magyar Posta kézbesítési sebességére nem rendelkezünk semmiféle befolyással).

Látható, hogy minden igyekezetünk ellenére jelenleg fizikai lehetetlenség, hogy az elõfizetõk elõbb kapják meg a lapot, mint az újságosnál vásárlók. De ez minden nem napilapnál így van. Az elõfizetéssel nem az elsõbbséget, hanem annak biztonságát vásároljuk meg, hogy mindenképp hozzájutunk az újsághoz, és nem fordul elõ olyan, hogy elfogy az újságosnál a lap, mert elkapkodták, vagy mert épp külföldön vagyunk és nem érünk haza idõben. Tudjuk, hogy az elõfizetés egy fajta bizalom felénk, amit a 10 %-os kedvezménnyel honorálunk.
Terveink szerint, -talán már a következõ lapszámtól-, szeretnénk az "egyszerû" elõfizetõket gyorsabban kiszolgálni, és a laphoz jutás idejét 2-3 napra szûkíteni. A megbeszélések ez ügyben folynak. A "nem egyszerû" elõfizetések (több példány, visszamenõleges számok, számlák, csekkek behúzása) kiszolgálása ebben az esetben szintén lerövidül, mert az elõzõ fázisok még a nyomdában megtörténnek.
Az Akvárium Magazin Szerkesztõsége minden egyes esetben a legjobb tudása szerint jár el a lap kézbesítését illetõen (is). Ez eddig is így volt és ígérem ezután is így lesz. Megértéseteket és türelmeteket köszönjük.

Moderálás
Eddig minden egyes lapszámnál volt, aki reklamált a fórumban, és a fentieket mindig elmondtuk és aztán kitöröltük a hozzászólást (ezt egyébként a legtöbben el is fogadták).
Kitöröltük, de nem gonoszságból, vagy mert bármi bajunk lenne bárkivel, hanem a következõ okokból: akarva akaratlanul, hozzászólásával megsértette az oldal alapelveit (aki regisztrál a www.akvariummagazin.hu oldalra, az elfogadja az oldalon feltüntetett alapelveket ( itt olvasható ) ), melyben többek között a következõk szerepelnek:

-"Az AM Fóruma moderált...";
-"A moderálás ... szubjektív.";
-"...ne személyeskedj";
-"...kerüld a magánjellegû hozzászólást (arra használd a pü-t), a kultúrált, folyamatos társalgást feltûnõen, szándékosan akadályozó és zavaró, vagy témán kívüli "off" hozzászólást."
-"A szerkesztéssel, moderálással foglalkozó hozzászólásokat a moderátorok szívesen fogadnak az "Off" témakör alatt található "Technikai kérdések" topikban vagy pü-ben. Reklamációt törléssel kapcsolatban a moderátorok nem fogadnak el és nem kötelesek a törlést indokolni."
-"A moderátorok a kultúrált társalgást szándékosan vagy ismétlõdõen akadályozó, a fórum alapelveivel ellentétes magatartást tanúsító felhasználók jogosultságait korlátozhatják. A tiltás lehet részleges vagy teljes körû, ideiglenes vagy végleges. A leggyakoribb eltiltási tételek: egy nap, egy hét, egy hónap, végleges. A tiltási tételek nem kötelezõen a fenti sorrendben követik egymást; ha a moderátorok úgy látják jónak, akár azonnal kiszabhatják a legsúlyosabb büntetést is, illetve "átugorhatnak" közbensõ tételeket."

Elismerem, szigorú elvek, szabályok, de mi a továbbiakban is ehhez tartjuk magunkat! A célunk ezzel az, hogy a magazin és a fórum ténylegesen akvarisztikai kérdésekrõl és megoldásokról szóljon, és ne menjen át -oly sok fórumhoz hasonlóan- egy kezelhetetlen, olvashatatlan, többször ismétlõdõ, strukturálatlan, sok felesleges hozzászólást tartalmazó, hosszú betûhalmazzá (tehát még egyszer hangsúlyozom, semmiféle személyes ok nem vezet minket).
Így továbbra is fenntartjuk a jogot, hogy az oldal alapelveivel ellenkezõ hozzászólások törlésre kerülnek.

Kérek mindenkit, ha a lap terjesztésével kapcsolatban szeretne kérdezni vagy reklamálni, azt a szerkesztoseg_kukac_akvariummagazin.hu e-mail címen tegye.

Néhányan a kimoderálást elég nehezen viselték és többszöri személyeskedõ, sértõ hangvételû fórumhozzászólásban, pü-ben, e-mailben adtak ennek hangot illetve más módon rombolták az oldalt. Õket (szerencsére azért nincsenek sokan) minden esetben kitiltottuk az oldalról. Igen, kitiltottuk, így többes számban. Ugyanis a tiltás soha nem egy ember döntése, ez minden esetben Szerkesztõségi döntés volt és lesz ezek után is!!!
Tettük ezt azért, mert rombolták a munkánkat! Sok felesleges plusz feladatot adva az adminisztrátoroknak és a moderátorokat!

Akvarisztikáról
Akvarista honlapokon nap mint nap olvasok az akvarisztika helyzetérõl, a magyarországi viszonyokról. Sokan nagyon sok félét írnak a hazai piacról, kínálatról, a szakirodalom és a honlapok minõségérõl, akvaristákról, haltartókról, stb. de abban mindenki egyetért, ahhoz, hogy ez a hobbi fejlõdjön: "Nem dumálni, tenni!" kell!

Azt hiszem, szerénytelenség nélkül mondhatom, kis csapatunk az Akvárium Magazin Szerkesztõsége letett az asztalra valamit. Ez a valami kézzel fogható. Ez a valami a Magazin. Lehet, kicsit sárga, és nem mindenkinek tetszik, de legalább van. Van, annak a kis csapatnak köszönhetõen, akik pénzt és fáradtságot nem kímélve idõrõl idõre részt vesznek a nyomtatott verzió elkészítésében és a netes verzió szerkesztésében. Szeretném, ha megértené mindenki, az akvarisztikáért, az akvaristákért dolgozunk, és nem bárki ellen! Lehet velünk csinálni, lehet utánunk csinálni, csak egyet kérek: ne az akvarisztika ellen!

Más. Érdeklõdéssel olvasom (munkaköri kötelességem is!) a neten egyre népszerûbb (általában színvonalas) akvarista blogokat. A marketing szakemberek azt mondják, hogy az a jó, ha beszélnek rólunk (esetünkben a Magazinról), az már mindegy, hogy jót vagy rosszat! Szerencsére a Magazinról sokat beszélnek! Jót is, rosszat is! Az már nem annyira szerencse, hogy gyakran a névtelenség védõburkába takarózva kommentálnak olyan dolgokat, amikrõl fogalmuk sincs, hogy miért történt, hogyan történt! De legalább beszélnek rólunk!

Végezetül még egy fontos gondolat: A vélemény nem rossz! A véleményre szükség van! Ezért szeretnék megkérni mindenkit, hogy építõ jellegû véleményével, kritikájával továbbra is segítse munkánkat, viszont személyes jellegû problémáit csak az arra tartozó személlyel illetve végsõ soron velem ossza meg! És hogy a véleményét mindenki meg tudja osztani velünk, mostantól az eddigi kitiltásokat feloldottuk (ha valaki mégsem tudna belépni, az csak a technika ördögének mûve, kérem jelezzen nekem és javítjuk a hibát).

Akvarista üdvözlettel:

Sepsi Péter
lapigazgató
Akvárium Magazin
peters_kukac_akvariummagazin.hu
Utolsó szerkesztés: 8 éve 8 hónapja Írta: peters.

Több
8 éve 10 hónapja #87 Írta: branco
branco válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Sziasztok!
Szeretnék hozzájutni az AM(anno Galapagos) 1992.2.(augusztusi)számához. Akár fénymásolt példányt is örömmel vennék.
Köszönettel: Branco
U.I.: Remek lett 72.szám! Gratulálok!

Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #88 Írta: trek
trek válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Mivel az elõfizetõ azonosításához a pontos adatok kellenek, a jövõben az ilyen jellegû kérdéseket - a személyes adatok védelme érdekében - e-mail-ben küldjétek meg a szerkesztõségnek és ne itt a fórumon kérdezzétek meg.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 10 hónapja Írta: trek.

Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #89 Írta: ildike
ildike válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Köszönöm a választ.
Pontos adataimat nem írhattam le, az elõfizetés ajándék lesz olyannak, aki látogatja az oldalt. Ildike néven nyilván nincs elõfizetés.
Utolsó szerkesztés: 8 éve 10 hónapja Írta: trek.

Több
8 éve 10 hónapja - 8 éve 10 hónapja #90 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Elnézést kérek, de Ildike néven nincs elõfizetõ.

Bocsánat, hogy belekotyogok, de van ilyen megrendelésünk. Méghozzá ma délutántól. Igaz errõl még te se tudhattál.

És hogy mindenki értse: A megrendelések átfutási ideje 3-9 nap. Azaz ennyi idõ után kapja meg az új elõfizetõ a csekket vagy átutalási adatokat, illetve kb. ennyi idõ szükséges az újság kiküldéséhez.

Sakran
Utolsó szerkesztés: 8 éve 10 hónapja Írta: sakran.

Több
8 éve 10 hónapja #91 Írta: ildike
ildike válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Helló! Itt az oldalon megrendeltem a magazint decembertõl, érdeklõdnék, hogy mikor kapjuk meg, ill, hogy a fizetés hogy történik majd.

Több
8 éve 10 hónapja #92 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz:postázás
Postázni bárhová tudjuk.

Több
8 éve 10 hónapja #93 Írta: locskaii
locskaii válaszolt postázás
Sziasztok!

Csak Magyarországi címre tudjátok postázni a magazint?

Köszi!

Több
8 éve 11 hónapja #94 Írta: bauri
bauri válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Ma én is megkaptam. A rákos cikktõl viszont sokkal többet vártam. Mármint a tartásukról ennyit bárki tudott. A leírásokból viszont tanultam mert ezeket a dolgokat azok sem tudták akik árulták a rákokat. Persze tisztelet a kivételnek.

Több
8 éve 11 hónapja #95 Írta: trewa
trewa válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Ma végre megkaptam!!:P Szokás szerint jó!Végre több mint 20 év után megtudtam milyen halaim voltak anno.A régi kedvencek :Characodon lateralis. Sikerült 2 párat hozatni ausztriából,de nevet nem kaptam hozzá.Akkoriban irodalom semmi,most viszont elsõ pillantásra felismertem õket.Köszi!!

Több
8 éve 11 hónapja #96 Írta: bauri
bauri válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Hali Trewa

Nem csak te vagy türelmetlen hanem én is. Ma megvettem volna és már át is rágtam volna magam rajta ha nem vagyok elõfizetõje.
Viszont Pasa megírta (mert megkérdeztem tõle), hogy már postán van. Így lehet, hogy csak az ünnepi felfordulás miatt késik a posta.

Üdv B.

Több
8 éve 11 hónapja #97 Írta: trewa
trewa válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Ha már türelmetlenség,akkor én is csatlakozom.Szerintem azért lettünk elõfizetõk,hogy idõben biztosan megkapjuk a magazint,ezzel szemben mi várunk és puffogunk aki meg csak bemegy az újságoshoz az már el is felejtette.:( :( :( :( :( :(
Persze lehet,hogy csak én vagyok különösen türelmetlen?:blush: :blush: :blush: :blush:

Több
8 éve 11 hónapja #98 Írta: MrBates
MrBates válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Hali,

én csak azt szertném kérdezni hogy ti tudtok valamit az oktoberi AM megjenésérõl mert lassna vége a hónapnak és semmi sehol...vagy nem is lesz oktoberi???
vagy csak túl türelmetlen vagyok.

Több
8 éve 11 hónapja #99 Írta: Luna
Luna válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
Lehet, hogy türelmetlen vagyok, de én még nem kaptam meg a magazint, és ahogy hallom már kapható a boltokban... Szerintem az emberek azért fizetnek elõ egy újságra, mert szeretnék minnél elõbb kézhez kapni. Jó lenne, ha az oldalon lenne valamilyen tájékoztatás a postázásról, vagy ilyesmi. Jó lenne tudni, hogy megint a postásom h.lye, vagy még nem lett feladva a magazin.
Minden második hónapban alig várom a Magazint, mert nagyon jó, és az amit várok tõle, de az, hogy hogyan és miként kapom kézbe az újságot, az sosem tisztázott dolog. Remélem nem sértettem meg az újság kiadóját, íróit, stb.

Köszönettel:

Luna

Több
9 éve 1 napja #100 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz:AM Nyomtatott kiadás
De igen, jó ötlet.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.281 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Üdv! Amint azt kicsit több, mint egy hete is írtam, nagyon várom a levelet, vagy valami igazi visszajelzést.
    • 4 órája 48 perce