Díszhalbetegségek

Több
13 éve 5 hónapja #361 Írta: Doki
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Szia irbis!

A neonbetegséget, amit Pleistophora (nem Plistophora) okoz, nem könnyû kellõ gyakorlat nélkül megkülönböztetni a Flavobacterium fertõzéstõl. A leírásod alapján nem is csoda, hogy a kereskedésben bakteriális fertõzésre gondoltak, bár az ajánlott Bactopur nem sokat árt a Flavobacteriumnak, annak minimum Bactopur direct kell.
Az elkülönítéshez nézd meg egészen közelrõl a halat, ha úgy tûnik, mintha az izomzat halványodott/fehéredett volna el, tehát a "halban" van a folt, akkor neonbetegség, ha inkább a hal "felülete" fehéredett el, intenzív a fehér szín és eltûnt a pikkelyek finom rajzolata, akkor az Flavobacterium. További támpontot ad az is, ha a neonok elevenszülõkkel vannak együtt és rajtuk semmit nem látsz, akkor nagyon valószínû, hogy neonbetegség tombol, mivel az elevenszülõk a legérzékenyebbek a Flavobacterium okozta fertõzésre, viszont ellenállnak a Pleistophorának.
Szóval a leírtak alapján feltételezhetõ, hogy neonbetegséggel állsz szemben.
Még néhány további adalék: a betegség mai ismeretek szerint tényleg gyógyíthatatlan, ahogy azt a többiek is leírták. Az állományon belül leginkább kannibalizmussal terjed, ezért kell elkülöníteni azonnal a beteg halat, nehogy pusztulása után -esetleg már elõtte is a legyengült halat- a többiek elkezdjék csipkedni.
A kérdéseidre a válaszok:
1. Ha eltávolítottad az összes halat, amelyiken tüneteket látsz és 3 héten belül nem újul ki a betegség, reménykedhetsz, hogy a többiek "megússzák".
2. Ha teljesen kiürülne az akvárium, akkor érdemes fertõtleníteni. De kivédeni nehéz, valószínûleg az új halakkal hozhatnád be újból. Érdemes vásárlás elõtt pár percet figyelmesen nézni a csapatot a kereskedésben, ha akár egyetlen halon is furcsa foltot látsz: nem érdemes venni belõle.

Doki

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 5 hónapja #362 Írta: Gercsi
Ahogy trek is írta gyógyíthatatlan. Csak annyit tehetsz amit tettél! kiveszed a beteget! A halakon nem valószínû ,hogy elõsön egybõl a fertõzés! lehet ,hogy már holnap látszik ,de lehet hogy 1 hónap múlva! Ha fertõzöttek! egyenlõre várj az új halakkal!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
13 éve 5 hónapja #363 Írta: irbis
Köszönöm a segítséget!
Abban nem vagyok 100%-ban biztos hogy neonbetegség, de arra gyanakszom. Átnéztem néhány oldalt, néhányat angolul is, mert ott több cikk volt, de a legtöbb helyen azt írták gyógyíthatatlan, ha írtak valami gyógyszert, akkor mindenhol mást. De arról, hogy ha kipusztultak a neonok, vagy ha nincs újabb megbetegedés, akkor mi a teendõ sehol semmit.
Tehát a kérdésem ezekre vonatkozott volna, csak valószínüleg pontatlanul fogalmaztam:
1, Milyen gyors a lefolyása, mennyi idõ után gondolhatom esetleg azt, hogy sikerült megállítani?
2, Mit célszerû csinálni, ha késöbbiekben újbol neonhalat, vagy a betegségre érzékeny fajt, akarok tenni az akváriumba?
Amivel kezelni probáltam:
1. feles vízcsere, amikor ésszrevettem.
2, A kereskedésben (leírásom szerint) bakteriális fertõzésre gondoltak, ezért Baktopurt ajánlottak, a kezelést folytatom, mert egyiknél láttam erre utaló jelet is, valószínûleg felülfertözödött
3, A betegnek tûnõ egyedeket elszeparáltam.
trek által írt tünetek a több egyednél stimmeltek.
Bocsánat, kicsit terjengõs voltam, és elõre is kösz a segítséget.

Több
13 éve 5 hónapja #364 Írta: trek
Ha a klasszikus neonbetegség (Pleistophora - parazitás fertõzés melyet a Pleistophora hyphessobryconis parazita okoz) az súlyos izomsorvadást okoz, fakó színek, foltok, légzési zavar, beesett has (egyes esetekben akár látható tünet nélkül is) a hal pusztulásához vezet. Ebben az esetben a beteg állatot jobb eltávolítani, mert a lehetõség fennáll hogy a többiekre is átterjed.

Több
13 éve 5 hónapja #365 Írta: Gercsi
2 féle neon betegség létezik: 1. az álneon: ez a bõrön(maga a bõr)
található

2. neon betegség ez az izomelhalása!

Több
13 éve 5 hónapja #366 Írta: irbis
Sziasztok!
A következõ problémám. A neonhalaim közül betegedtek meg néhányan egymás után. Kettönek egyértelmûen egy fehér folt volt a hátuszója elött. Most olvastam, hogy ilyen tünete van a neonbetegségnek (plistophora). Ha ez lenne a probléma, akkor az egész állomány pusztulása várható? Ha igen, az új telepítés elõtt teljes fertötlenítésre van szükség? Az akvárium 170 l, mollykkal vannak együtt (friss szaporulattal is), azoknál nem látok problémát. Elõre is köszönöm, egy kezdõ.

Több
13 éve 6 hónapja #367 Írta: trek

Legalább 3 éves. 100 literes akváriium, sok bújkálóval. Nincs párja, elpusztult régebben. Vízcserék hetente kétszer vannak, ezért szinte mindig kristálytiszta, az aljzat sem mulmos. Algásodásom sincs. Kaját fagyasztott szúnyogot, és granulátumot kap.

Hõmérséklet: 24-25C

Több
13 éve 6 hónapja #368 Írta: Pasa
tom

Mennyi idõs a halad? Milyen körülmények között él (akvárium mérete, vízcserék gyakorisága, hõmérséklet...)?

Több
13 éve 6 hónapja #369 Írta: tom
A Thorocatum harcsámnak a végbélnyílásán valami fehére-áttetszõ, szálas dolog türemkedik ki. A szeme körül egy csúnya fehér gumó van, az úszói pedig szinte darabokban. Látott már valaki ilyet ?
Elpusztítsam, vagy várjam meg, mi lesz vele ?

Több
13 éve 6 hónapja #370 Írta: Gercsi
Mekkorák az ancik? Ha már idõsebbek nem is biztos ,hogy betegség. Elõfordulhat, hogy az egy hím lesz("agancs" nõ a hím orrán). :)

Több
13 éve 6 hónapja #371 Írta: sidike
Sziasztok !

A segítségetekett szeretném kérni:Egy hónapja van egy akim az ablakban,és nagyon algásodik ezért vettem bele 3 ancit.Tegnap este észrevettem az egyik anci szája körül apró kukacok jelentek meg.Tudnátok esetleg valami hatásos szert ezek a paraziták ellen ajánlani.Különben nagyon érdekesek mert a szinük azonos az ancik színével.
Válaszotokat elöre is köszönöm:egy kezdö akis

Több
13 éve 6 hónapja #372 Írta: Gercsi
Mindeggyik érzékeny , de talán a neonhal az ami a legjobban . A guppi szívós halacska ,de õ is elkaphatja meg a dánió is.

Több
13 éve 6 hónapja #373 Írta: Dani
Hy!!!

Ezek közül melyik a legérzékenyebb a darakórra:neon, guppi, dánió ???

Több
13 éve 6 hónapja #374 Írta: Gercsi
Ha "bojhos" féle(mint a vatta) akkor halpenész. Erre xantakridin.

Több
13 éve 6 hónapja #375 Írta: Dani
Heló!

Nem sok hanem inkább összefügõ az egész!!! És egy kicsit furcsa a mozgása is:lebeg egy helyben aztán a farka magasabban lesz mint a feje!

Több
13 éve 6 hónapja #376 Írta: Gercsi
Szia ha sok kis fehér folt az akkor az darakór.(báár nem biztos hisz annyi betegség van sajnos) A darakór Costapurral kezelhetõ

Több
13 éve 6 hónapja #377 Írta: Dani
Heló!!

Van féléve egy 56 literes akváriumom! Párnapja azt vettem észre hogy a kék
neonjaimon fehér folt jelent meg! Elõször a hátuszóján késõbb a hátára is átterjedt!!!! Ehez a témához lenne kérdésem:

1.:Hogy gyógyítható?
2.:Át terjed-e más halakra? (guppikat tartok és nem tudom hogy kell írni de még "plattini" vagy mi és zebra dániókat)
3.:Mi idézi elõ?

Több
13 éve 6 hónapja #378 Írta: Gercsi
... mármint a felborozolódás után . Elõtte (most) probált meg kezelni! Én kaptam rá gyógyszert és segített , de sajnos elfogyott és a nevét könyvben sem találtam :(

Több
13 éve 6 hónapja #379 Írta: Gercsi
Szia ! valószínû, hogy hasvízkor(a vese nem adja le a felesleges folyadékot). Ha a pikkelyek is felborzolódnak akkor menthetetlen általában(egyszer hallotam olyat hogy lekezelték és helyre jött)

• sastojas
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 6 hónapja #380 Írta: sastojas
Sziasztok! Sûrgõs segítség kellene, évek óta tartok aranyhalat, eddig nem volt probléma, úgy gondolom mindent úgy csinálok ahogy kell, de most a legnagyobb hal teljesen fel van fújódva, és a hátára van fordulva, de néha visszafordul, nem sokáig bírja!! Nem szeretném elveszíteni, aki tud segítsen! jöhet az email is: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Elõre is köszi!!

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.546 másodperc