Walterféreg

Több
11 éve 11 hónapja #121 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Walterféreg témában
Odané..én egyedül,magamtól!Hihetetlen milyen ügyesen találtam egy érdekes cikket-persze a Google segített!:D
Világosan kimondja hogy a banánféreg kisebb mint a Walter..de olvasgassatok csak:http://www.worm-cultures.com/bananaworminformation.htm
T.:Gábor
Ui.:A honlapon máshol megtaláljátok a kis "olcsó" konténereket is,amiben pl drosophila-t lehet tenyészteni..jó nekünk a Pet palack is,magyarok vagyunk mi!;):)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #122 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Walterféreg témában
Lényeg a lényeg:egy csodás kis férgecskével gazdagodtunk azáltal,hogy a Walter-féreg is képbe került!:)Megvallom nálam mikor a banánférgek beindultak anno,én akkora hálát éreztem az ajándékozó,és az ötletadó-leíró felé,amit a mai napig nem feledek.Mindig öröm ha gazdagíthatjuk azon eleségek tárházát,amellyel ivadékainkat táplálhatjuk!
Emlékeztek mikor még jószerével csak a mikró volt ilyen apróbb férgecskénk?Mennyit "keccsöltem"azzal mikor a megfelelő kávézaccot szárítgattam nekik..mikor éppen szombat délután fogyott el a kefír-és vidéken minden üzlet bezárt ám kőkeményen.Vagy meséljem el mikor az utolsó zsebpénzemen Danone-t vettem nekik..mert a T.value-t nem díjazzák?
Ehelyett itt vannak ezek a "microworm"-ok a net számos gyakorlati útmutatót ad hozzájuk..sőt még tenyészedénykéket is ajánlanak;)Mi magyar akvaristák bizonyára gyakorlatiasan,és kreatívan fogjuk hasznosítani mindazt amit csak kiderítünk róluk..sőt adja az isten hogy minél több fajta élővel gazdagodjon az otthon tenyészthető eleségek listája!Lett légyen szó bármiféle kis legyecskéről,fonál vagy gyűrűsféregről...a természetben a halak is találkozhatnak velük,és mi lenne jobb annál mint amin ősidők óta nevelkednek,amihez genetikailag is alkalmazkodtak?
Engedtessék meg egy rövidke mondandó még:szeretek sórákot keltetni...de nem átallok afelé tendálni,hogy lassan bizony lesz ellenfele a sokkal egyszerűbben előállítható,és nem utolsó sorban szinte ingyenesen rendelkezésre álló eleségek között is.
Oltári hasznos lenne továbbá ha találtok valami mérettáblázatot,illetve "összetevők" kimutatást a klf.férgekről-belinkelnétek a forrást!
Na szóval...eddig a banánokért is rajongtam-most további kis féreg fog nyilvánvalóan bekerülni a szivembe.Köszönöm a lehetőséget ismételten..
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #123 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Walterféreg témában
mac sajnos cáfolnom kell mert én elúszott ivadékoknak is azt adom( vitorlás, coryk, nak is)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #124 Írta: kapi
kapi válaszolt Walterféreg témában
sziasztok
szotyika köszönöm a módszered leírását nekem még újak a kis férgek így minden tanácsot szívesen olvasok és ki is próbálom.
Érdekes hogy a kémcsőben szépen úsznak, az akváriumban meg elég hamar elsüjjednek.
szerencsére a kis dániók lemennek értük az akvárium aljára is.
A banánféreg eredeti receptje is sokkal bonyolultabb volt ott főtt zabpejhet kevertek össze banán péppel és élesztővel,de mint kiderült ez is megy sokkal egyszerűbben.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #125 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Walterféreg témában
Jól vannaaaa, előtte a televény férgekről olvastam, és bennem maradt.

Különben a banán kis3ebb a Walter-nél. Míg a banánt elúszástól lehet adni, a Waltert inkább nagyobbacska ivadékoknak lehet adni.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #126 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Walterféreg témában
Mac..nem is "televényi",hanem a Tevel-i mikulás bácsi volt!;)A szelevényi az Jani bátyánké...:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #127 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Walterféreg témában
A tápértéke és a mérete mekkora a banánféreghez képest?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #128 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Walterféreg témában
Bizony engem is meglepett a televényi nyári Mikulás :lol:

Örülök, hogy Kapi leírta saját módszerét/tapasztalatát. Folytassuk, és vitassuk meg.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #129 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Walterféreg témában
Fantasztikus...
Ma legnagyobb meglepetésemre postai küldeményt kaptam Kapi barátomtól,és benne az alig pár napja kapott Walter férgeiből küldött nekem oltást.Semmi előzetes egyeztetés,csak úgy spontán.....
Azt hiszem ez az igazi hobbibarátság...ezért tartom fontosnak itt jelezni a dolgot,mint követendő példát.Különös öröm hogy legalább az akvarisztikában nem számítanak a csoportok,a "pártok";)..
Szotyika mintha a gondolataimban olvastál volna..már indítottam a kultúrát,de a jövőre nézve nagyon hasznosnak találom mindkettőtök módszerét!
Tisztelettel,köszönettel:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #130 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Walterféreg témában
hát én banánnal nem etetem a Walter-férgeket mert nincs értelme berohasztani a tenyészetet
több mint egy hónapja megvan a tenyészetem, amit Pasá-tol kaptam ( mármint egy oltást )
a zabpelyhet lehet helyettesíteni búza pehellyel is és ezt is kapják hetente és tiszta vízzel locsolom át a berakott pelyhet.
Én a tenyészet elkészítését Pasa módszerével csináltam,
1-1,5 cm zabpehely v.búzapehely erre reszelek egy kevés élesztőt , és középre beleöntöm az oltást, majd meglocsolom egy kevés vízzel. 3-4 nap alatt garantáltan lehet belőle etetni.



az akváriumban nálam kb 1,5-2 napig életben maradnak ha esetleg többet etetnék belőle.

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 11 hónapja #131 Írta: kapi
kapi létrehozta Walterféreg témát
Régebben  olvastam rola 1 angol oldalon.
Csuszi barátom kb 1 hete meglepett 1 oltással.
A kis férgek tartása tenyésztése teljesen megeggyezik a banánféreggel.
Ez nálam ugy müködik hogy 1 müanyag dobozba némi zabpelyhet összekeverek akvárium vizzel.
A négy sarkába és a közepébe jön az oltásbol 1 csipetnyi,a dobozra nem furok szellözö nyilásokat mert szerintem felesleges.
1hétig hagyom hogy a kis férgek szaporodjanak és tele legyen velük a táptalaj,ekkor 2cm banánt összetörök és belekeverem a dobzba.
Másnap a kis férgek a doboz falára másznak ,innen 1 kis ecsettel letörlöm öket és az ivadék medencéjébe mosom.
A lényeges külömbség a Walter és a banánféreg közt hogy nem süllyed olyan gyorsan el a Walter féreg, még 15 perc mulva is vannak úszó példányok igy a viz közt úszó kis halak könnyebben elkapják öket.
Kiprobáltam a neptun teszt kémcsöveit megtöltöttem vizzel ,az eggyikbe banánférget a másikba Waltert raktam.
3 perc mulva a banán már csak kb a kémcsö fele alatt uszkált, 6 perc után az összes banán a kémcsö alján volt, a Walter férgekből még 15 perc után is voltak úszó példányok a kémcső alsó harmadában.
Ma úszott el 1 zebradánió csapatom holnaptol megkezdem az etetésüket a Walterféreggel.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.224 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés