18 november 2017

Walterféreg

Több
5 éve 6 hónapja #81 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Walterféreg
A Collembolák is kitűnő eleségállatok. Egyik szobanövényem földjére - locsolás után - műanyag körgallért teszek, amit iratokhoz használt "nylon bugyiból" vágtam ki. Nem kell sok idő, és rengeteg van rajta.

A guppyk, kolibrik szinte rávetik magukat a kis "mitugrászokra". Javaslom, Te is próbáld ki.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 6 hónapja #82 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Walterféreg
A Collembolák nálam is megjelentek, de oly mértékben elszaporodtak az összes dobozomban, hogy nem csak a grindálokat szorították ki hanem az atkákat is. Már azon törtem a fejem hogy felhagyok a grindálokkkal és ezeket a kis lábasjószágokat szaporítom, mert egyszerűen kiirthatatlannak bizonyultak,minden sterilizált tőzeges vagy mohás új tenyészetnél megjelentek. Szerencsére nem adtam fel kiszelektáltam egy oltásra való grindált és vizes matracszivacsra tettem őket. Láss csodát, a grindálok szaporodnak, és egy darab Collembola sincs még mindig köztük.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 6 hónapja #83 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Walterféreg
Szia!
Á..értelek már-nos akkor az élesztő fog a csodatevő lenni!Köszi:)!
Már régebben-évekkel ezelőtt-kellett volna a mikrós csíramentesítést eszközölnöm,de épen a most esedékes szaporítás-átoltás apropóján ezentúl én is így csinálom!Az etető anyag mindig zártan van elhelyezve,ez természetes:) ,azonban a közegeknél van egy kis bibi..Nevezetesen nálam kísérleti jelleggel valódi Sphagnumon is vannak grindálok,amely egyáltalán nem tömörödött még...a mikrók azonban már befészkeltek:(
A további tanácsodat megfogadom,és a továbbiakban a kimerülőfélben lévő grindál tenyészetekre megkísérlek további tőzeget tenni..biztos vagyok benne hogy sikerrel-ezt is köszönöm!Eddig mindig csak újraoltottam..lehet hogy nem is kellene mindig?
T.:Gábor

Több
5 éve 6 hónapja #84 Írta: kapi
kapi válaszolt Válasz: Walterféreg
szia Gábor
Az első a sorban a mindenes abban banán száraz és friss élesztő is van,vagyis dobj 1 kis élesztőt a tenyészeteidbe és beindulnak mint a gomba.
A grindál táptalajnak használt tőzeget megnedvesítem és néhány percre a mikroba teszem ez kiöl belőle mindent,ezután már csak az etető anyagot kell zárt dobozban tartani.
Több tenyészetemben is van mikró és grindál vegyesen a mikró csak akkor tudja elnyomni a grindált ha a közeg öreg összeállt vagy a kaja gyenge.
Ha 1 csipesszel feltúrod a tőzeget és 1 cm friss tőzeget is teszel a tetejére majd erre etetsz a grindálok ujult erővel szaporodni kezdenek a mikrók meg szinte el is tűnnek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
5 éve 6 hónapja #85 Írta: halőrxxl
Ma egész műszakban ez járt a fejemben..mármint a tengeren túli kollégák gyakorlata.Magam is olvastam már egyes kereskedelemmel foglalkozó weblapon hogy egyszerűen csak "Microworm mix"-et ajánlanak,semmiféle elkülönített külön tenyészetről.Nyilván sok különböző férgecske megtalálja az életfeltételeit egy közös közegen...
Azt gondolom lehet hogy én kissé maradi vagyok...és külön szeretem nevelgetni őket.Valahogy mindig azt hiszem hogy már ivadékkorban is a megfelelő méretű és változatos táplálás a fontos-aztán sorra rámcáfol a tapasztaltabb kollégák gyakorlata.Azonban felhőtlen jó kedvemet ez nem szegheti..annak is örülök hogy egyáltalán vannak ilyen tenyészeteim-alig 10-20 évvel ezelőtt még vért adtam volna egyetlen fajért!Most pedig itt a kánaán-annak aki szereti az élővel való nevelgetést.
Kapihelyzetjelentése nem sok jó jelent számomra...mint jeleztem banános pépen vannak.De semmi gáz..bőséggel van oltásra alkalmas Walterom!:)
Ja,igen:a grindáljaim sokszor rejtélyes módon így is mikró fertőzést kapnak-lehet nem is kellene ezen aggodalmaskodnom?Bár ilyenkor a mikrók elhatalmasodó uralma a grindálok visszaszorulását jelenti.Aztán a másik,amitől a hajam szála is az égnek áll..mikor megjelennek a Collembolák a grindálok között:(-na erre tessenek nekem tanácsot adni.Már a légypapírra is gondoltam kínomban-meg fogalmam sincs honnan jönnek ezek a kis fehér "mitugrászok"...nyilván a közeget kellene csírátlanítanom oltogatás előtt!

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #86 Írta: kapi
szia
Ez érdekes kipróbálom ,annyi különbséggel hogy grindál is lesz benne, egyszerűen azért mert a mikró nálam csak a grindállal vegyesen fordul elő néhány tégejben.
Csináltam pár képet a Walterokrol de valamiért nem tudom feltölteni, biztos én vagyok béna.
6 nap után a mindenes vezet ,a friss élesztős szorosan a nyomában ,a száraz élesztős feljött a harmadik helyre,a natúr és a banános messze lemaradt.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 6 hónapja Írta: kapi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 6 hónapja #87 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Walterféreg
Ma jött haza floridai barátunk, és ő meséli, hogy Floridában a tenyésztők a három férget (mikro, walter, banán) élesztős közegben, egyetlen dobozban tenyésztik.

Több
5 éve 6 hónapja #88 Írta: pecajoco
pecajoco válaszolt Válasz: Walterféreg
Már nálam is szépen megy a walter:) .De a Mary -től kapott ecet is beindult:) ,De nem úgy mint a másik lapon:sick: :sick: :sick: :sick: NO KOMMENt!!!!

Több
5 éve 6 hónapja #89 Írta: halőrxxl
Bizony Halivadéknakigaza lehet abban hogy a két férgecskét egymástól jól elkülönítve kell szaporítanunk,és valóban:a velük való etetésre is külön ecset az ajánlatos!Ám nem azért,mert kereszteződhetnének..sokkal inkább azért,mert a dominánsabb faj ellepheti a tenyészetet,kiszoríthatja a másikat!Az hogy kereszteződhetnek-e részemről csak egy érdekes kérdés..valójában semmiképpen nem szeretném ezt,hiszen a két faj két különböző nagyságú élő eleséget jelent cseperedő ivadékaimnak.Ha kereszteződnének,akkor nyilván valami "átlagféreg" jönne létre,amely nem is biztos hogy a két faj előnyös tulajdonságait mutatná!A magam oldalát nézve tehát:minden eszközzel el szeretném kerülni a keveredés lehetőségét..
Azért egy gyors jelentés a tegnap késő délutáni oltásaim állapotáról:mint említettem azonos közegre telepítettem banán,és Walter-férget is..ez a közeg a banánféregnél használatos banán-zabpehely-víz keveréke.Ehmm..hogy is mondjam:a Walterek már elérték a tenyészedényke falát,az egész felület "rezseg"tőlük/tájjellegű szó,jelentése:izgő-mozgó tömeg intenzíven tekereg:)/..ezzel szemben a banánok még csak az oltás környékétől max.2 centire távolodtak el!
Elmondható ennek tudatában,hogy ha ne adj isten a két féreg egyazon élőhelyen lenne kénytelen osztozni-akkor a Walter a terjedés sebességében "lenyomná" a banánférget.Itt kérem hogy a kedves olvasó még azt is vegye figyelembe:specifikusan a banánféregnek kedvező közegről van szó..a Walter-féreg mégis villámként szétfutott a tenyésztő tálkában...érdekes!:)

Több
5 éve 6 hónapja #90 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Walterféreg
Kerestem, de tulajdonképpen semmilyen információt vagy bizonyítékot nem találtam a tekintetben, hogy a Helmut Walter által beazonosított walter féreg kereszteződhet-e más mikroférgekkel vagy sem. Ha igen, azt be kellene bizonyítani, ha nem akkor azt érdemes vizsgálni, hogy együtt tartás esetén mely féreg vitalitása nagyobb illetve, hogy esetleg mely képes közülük a másikat kiszorítani a korlátozott és mesterséges élettérből. Az szinte bizonyos - és egy korábbi posztomban már jeleztem - hogy a walter féreg még a mínuszokat is túlélheti. Ugyanezt a banánféregről nem feltételezem. Bár ki tudja. Ki kellene próbálni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #91 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Walterféreg
Tudomásom szerint nem, mert a két féreg nem áll "rokoni" kapcsolatban.

Mary
Utolsó szerkesztés: 5 éve 6 hónapja Írta: mmccannon.

Több
5 éve 6 hónapja #92 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Walterféreg
Ha jól sejtem a bánán és a walterférgeket is távol kell tartani egymástól, mint a mikrót és a grindált, de legalábbis más ecsetet kell használni a szüretelésükhöz.

Javasolhatok még egy kísérletet, a két férgecskét egy dobozba tenni, hogy kiderüljön melyik a szaporább, dominánsabb. Az is lehet hogy keverednek és valami szuperférget kapunk. :evil:

Több
5 éve 6 hónapja #93 Írta: halőrxxl
Most még nem...azt gondoltam előbb hadd lássam meg a sima mix. eredményét,aztán "bedurrantom" élesztővel.A közeget immár jól ismerem,annak illatából tudok következtetni a benne zajló folyamatokra.Amennyiben azt veszem észre hogy a megszokott kellemes,enyhén szeszes illat mellett sem fejlődnek megfelelően-nos akkor elő az élesztővel!:)
Pár napon belül továbboltom az "Originál" változatot-a sima akváriumvizeset-is..mindeddig megfelelően dolgozik,mindig van féreg a falán!
Feltételezem hogy ez hamarabb fog kimerülni mint az élesztővel-banánnal tuningolt,sőt azt gondolom hogy a banános esetleg csak később mutatja be a jó oldalát;)
Látod hát:mindazok ellenére amit mondtam-hogy várok a kész eredményeidre-én is nekirugaszkodtam..lelkesít mikor egy ilyen szuper eleséggel dolgozhatok:)

Több
5 éve 6 hónapja #94 Írta: kapi
szia
Tegyél bele 1 kis élesztőt is, a próba zacsiban az a legjobb amibe banánt friss és szárított élesztőt is tettem,5 naposan tele a zacsi oldala férgekkel és 4 napig ki sem nyitottam a zacskókat.

Több
5 éve 6 hónapja #95 Írta: halőrxxl
Szia Kapi!
Későn olvaslak..már banános zabpelyhen vannak,csakúgy mint a banánférgek.Semmi gáz,mert a tenyészetüknek csupán negyedével oltottam,a többi vígan felfut holnapra:).Akkor aztán ha ez nem lenne ok,mehet még a variálás;)
Nálam a fürdőszobai állványok félreeső helyén vannak..nagyjából 22-23 fokon.A hőmérséklet azért fontos,mert így be tudjuk lőni hogy hol tartható..esetleg akinek nehézséget okoz az elhelyezésük,találhat nekik helyet máshol is.
Megjegyezném továbbá hogy a grindáljaim vígan elvannak-tenyésznek a 15-16 fokos pincénkben,persze nyilván jobb lesz nekik a nyári szálláson.Azért az az érdekes,hogy a szakirodalom ezen a hőfokon már azt mondja hogy szüneteltetik a táplálkozást-és nem szaporodnak.
Ergo:fontos a saját tapasztalat-köszi az állandó közreműködést! :)

Több
5 éve 6 hónapja #96 Írta: kapi
szia
A második tenyészet kb. felét használtam fel a kísérletre ,ebben nem volt banán.
A megmaradt részhez kevertem zabpejhes vizet és élesztőt is, két nap múlva már lehetett etetni belőle.
A banános telepből valamiért nem jönnek úgy ki a kis férgek mint az élesztősből.inkább maradj a natúrnál ami csak zabpehej és víz.
Most 5 zacskóban fejlődnek a kis férgek hétvégén ha lesz időm csinálok rolluk pár képet is.
A szobámban 20-22 fok van.

Több
5 éve 6 hónapja #97 Írta: halőrxxl
Ez igen tanulságos...ha figyelmesen visszaolvaslak,alig 2-3 nap alatt már igen komoly szaporulat van a kultúrákban.A natúr az csak zabpehely,és víz ugye?Nos nálam is jól működik..már etetek velük,de holnap szétoltogatom.Arra gondoltam pontosan azt a közeget adom nekik mint a banánoknak..meglátom nálam hogyan muzsikál:)
Oopppsss..még egy:nálad milyen hőfokon vannak?

Több
5 éve 6 hónapja #98 Írta: kapi
sziasztok
Érdekes az állás a negyedik napon.
A tenyészeteket sima nejlon zacsiban csináltam hogy jól látható legyen az eredmény.
A sötétebb oldalon több féreg mászott fel de a világoson is elég sok van
A legtöbb féreg azon található amibe mindent raktam,a következő a natúr ez engem is meglepett annak ellenére hogy olvastam arról hogy az oltásban lévő élesztő gombák képesek elszaporodni az új környezetben is.
A harmadik a friss élesztővel készült a negyedik a banános az utolsó a száraz élesztős.

Több
5 éve 6 hónapja #99 Írta: kapi
sziasztok
Amikor főzni kezdtem akkor a receptek is precízen voltak leírva most már tudom hogy nem kell azt sem grammozni.
A második nap kB egyformák voltak a próba telepek az instant élesztős volt lemaradva egyedül.
Ma harmadik napja hogy elindítottam a próbát és az instant is utolérte a többit.
Kíváncsi vagyok a holnapra ugyanis a kis Walterok 35 napig élnek és 4 naponta 60 szorozzák a létszámukat.

Több
5 éve 6 hónapja #100 Írta: halőrxxl
Friends will be friends..szvsz.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.235 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 2 napja