25 november 2017

Walterféreg

Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #21 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Walterféreg
Várom a beszámolódat,és van egy ötletem is:telenként nálunk a párologtatókban számottevő mennyiségű illóolaj fogy.Tapasztalatom az,hogy olcsóbb ha gyógyszertárban veszem,és nem a márkázott változatokat preferálom a drogériában.Akár 3X-os mennyiséget is kaphatsz ugyanazon az áron-talán megéri utánajárnod!:)
Bár nem atkákról szól a dolog,de még egy észrevételem-bár tudom nálatok a gyermekáldás még várat magára:ha intenzíven párologtatsz illóolajat,óvatosak legyetek majd..a gyermekeink nyugtalanabbul aludtak amíg nem jöttem rá az okra.Mi eukaliptuszt,és citromfa olajat alkalmazunk..meg néha egy kis fenyő illatot,de azt igazi élő fenyőágakkal.Varázslatos..alig várom a karácsonyt:)!
Egyébként a grindáljaimnál anno maga a közeg volt a ludas:mikor kókuszrostot alkalmaztam,szinte megbolondítottak az ugróvillások-most tőzeg van,gond nincs.De szerencsémre van még egy bontatlan kókuszrost téglám,így mostanra már cél is lett az ugróvillások tenyésztése...ha sikerül:D!
Jut eszembe:nálatok hogy fejlődnek a trópusi ugróvillások...mutatnál képet róluk esetleg?
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja Írta: halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 3 hónapja #22 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Walterféreg
Ez a szivacsdugózás jó dolog, nálam is elkezdték ellepni a banán és a walterférges dobozokat a muslicák, egy kicsit zavarnak, de ha már ott vannak, az sem baj, a halak örömmel fogadják a kis nyüveket és a bábokat.

Viszont a röpképtelen muslicáknál jobban kell figyelni hogy ne jusson be betolakodó, mert nem szeretném hogy a poharat kinyitva az arcomba szálljon a muslicahad. :D főleg hogy gyorsabban szaporodik, mert a röpképesek 8 nap alatt kifejlődnek, a röpképtelenek meg majdnem 20 nap kell.

Az internetet bóklászva keresgéltem természetes anyagokat amivel kiűzhetném a halas szobából, vagy legalábbis az élő eleséges dobozok közeléből az atkákat. Egy méhészeti honlapon ezeket párologtatását javasolják: bergamottolaj, rózsaolaj, rozmaringolaj, citromolaj. Sokfajta atka van, nem tudom hogy nálam melyik fordul elő, de azért egy próbát megér, ha sikerrel járok beszámolok róla :)
Ha másnem jó illet lesz a halaknál :D

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 3 hónapja #23 Írta: halőrxxl
:)
Itt is jó ötlet a vízzel töltött tálca.Természetesen minden olyan állatkát távoltart,mely "gyalogosan"szeretne beóvakodni...azonban nem sokat ér a szárnyakon suhanó betelepülők ellen.Én ezért gondoltam a szivacsra,és mostanra már bizonyított is:egyetlen muslinca nincs többé a dobozkákban.
Atkákkal még nem találkoztam a grindáloknál,ugróvillásokkal igen.Őket meg is próbálom továbbtenyészteni,bár nem nagy eredménnyel egyenlőre.Amint etetéskor megfigyeltem:nem igazán idegen nekik a víz...órákig képesek a víz felületi feszültségét kihasználva egybegyűlni.Nem tudom esetükben a vizes tálca milyen hatékony lenne...anno a vízzel töltött tálcákat kempingezéskor használtuk hangyák ellen,illetve jó volt még a felfüggesztés is.

Több
5 éve 3 hónapja #24 Írta: halivadek
Ezt sem ide akartam írni hanem Halőr szivacsdugós blogjához :(
Bocsi!

Több
5 éve 3 hónapja #25 Írta: halivadek
A dobozok alá meg célszerű egy vízzel telei tálcát tenni, úgy mint néhány hozzászólással fentebb írtam.

Több
5 éve 3 hónapja #26 Írta: kapi
kapi válaszolt Válasz: Walterféreg
sziasztok
Csináltam én is 1-1 kultúrát kis befőttes üvegbe úgy látszik valamiért jobban felmásznak az oldalára mint a műanyag doboznak.
A muslincák bebábozodáshoz kimásznak a doboz oldalára vagy a tetejére onnan a kis ecsettel szépen leszedhetök a halak szeretik.
Én nem zárom le a dobozokat ezután sem.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 3 hónapja #27 Írta: halőrxxl
Talán még sosem voltam ilyen gyors...a kis "drosofilkók" betelepülésének veszélye Damoklész kardjaként lebegett a felem fölött.Hálás vagyok nektek..olvassátok szeretettel a most elkészült villámblogot-célom az volt,hogy a tető megoldása ne sikkadjon el...szuperjó-tetszik!:silly: :silly:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
5 éve 3 hónapja #28 Írta: halőrxxl
Ajaj..jó hogy mondod!Azonnali szivacs keresés,ledugózás-már a délelőtt is láttam pár legyecskét!
A dobozokat egymás tetején,de a peremükön támaszkodva,egymástól fél doboznyira eltolva szándékozom elhelyezni-így vannak a grindálok is,talán itt is jó lesz:).Törekedni fogok arra,hogy a fürdőszobánk azért még elláthassa funkcióját;):D
Köszi Kapi,szép napot nektek:Gábor

Több
5 éve 3 hónapja #29 Írta: kapi
sziasztok
Örülök hogy jó helyre kerültek az oltások.
Gábor ha szivacs dugón keresztül akarod levegőztetni a férgeket és a tenyészeteket egymáson tárolod akkor célszerű a szellőző nyílást a doboz oldalán a fedél alatt elkészíteni
Nálam már keltek ki muslincák a banánférges dobozban úgy látszik tetszik nekik a táptalaj.

Több
5 éve 3 hónapja #30 Írta: halőrxxl
Köszi...én is a lapos ecseteket pártolom,és kettőt használok:egyet a banánokhoz,egyet a Walterekhez.
Én a "100 forintos boltban" vettem anno készletet...bár festeni nem igazán lehet velük,erre a célra jók.

Több
5 éve 3 hónapja #31 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Walterféreg
Gáborom,

Mátéfi barátunk által javasolt utat járom vízügyileg: mikrózott csapvizet használok.
Eg 2 decis üvegpohárban megmikrózom, azután abba öntöm a zabpelyhet meg egy csipet cukrot, és hűlésig hagyom állni. Amikor kihűlt, ici-pici élesztőt adok a közeghez, edényekbe töltöm, és beoltom.

A képen látható üvegből - meg minden más tenyészedényből - ecsettel akadálymentesen tudok kivenni a Walterekből.

(Bár megjegyzem, hogy azon vagyok, hogy egy olyan művész-féle, lapos ecsetet szerzek be, mert azzal talán nem kell annyit bohóckodni, mint a kör alakúakkal.)

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #32 Írta: mmccannon
Kapi, mindezt Neked köszönhetem.
Önzetlenséged és segítőkészséged példaértékű.

Azért, hogy e fórumon így "elfajult a téma", nos, azért is Te vagy a hibás. ;)

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #33 Írta: halőrxxl
Úgy néz ki ez a téma sosem merül ki..mint ahogy remélem a Walterjeink,banánférgeink is mindig jelen lesznek!
Én tegnap kihasználtam a család távollétét,és betámadtam a konyhánkat-készült anci brikett,újraoltottam a kétféle microworm telepet,a régiekre pedig extraként adtam a megmaradt pépből.Ma hajnalra hasonló kép fogadott mint Mac képén látható..de az új telepek még csak a felfutás szakaszában leledzenek.Én viszont ráérek...csak mindig legyen etethető mennyiségem,hiszen még a felnőtt halaimnak is adok időnként egy kis keresgélni valót!
Nálam a hagyományos margarinos csészékben vannak a kultúrák,mára már totálisan áttértem a Mátéfi kolléga által javasolt a doboz saját tetejének használatára-viszont nem elegendő az ha nem zárom le:( Mint megfigyeltem,dacára a lakásunk minden helyiségének egyik ablakán lévő szúnyogháló ellenére is némely tenyészetemben muslincát találtam.A tető és az edényke között lévő kis résen át beosonnak a Walterekhez-banánokhoz,és ott szinte megrészegülve lakmározzák a közeget..csak bele ne petézzenek!:blush: Csak egy két egyedről van szó-őket azonnal elcsípem,feletetem-de mégis..Megoldás majd az lesz ha megvalósítom a szintén Mátéfi barátunk 89.sz. postjában említett szivacsos megoldást.Ráadásul segítségével egymásra is helyezhetem-eltolva- a tenyészedénykéket...szuper!:)
Mac: megtekintettem az üvegedet,valóban csúcs a férgek felfutása..de én nehézkesnek találom a szűk nyaki rész miatt a szüretelést-nyilván te ügyesebb vagy:).Egyébként a következő oltáskor már bevetem az általad javasolt savanyúságos vödröcskéket is-köszi az ötletet!
De...vénülök.Ez az igazság..ugyanis tegnap megint banánXzabpehely mixbe oltottam őket,dacára annak hogy a legelején már sikeres voltam akváriumvízXzabpehely keverékkel is.:(A fene érti hogy lehettem ilyen feledékeny..aztán most a fürdőszobánkban terjengő enyhe banánillat eszembe juttatta!:D NA majd legközelebb...addig is a lényeg:sose fogyjon el a két microworm,hiszen minden halam imád utána kutakodni!:)
Ui.:Halivadék:a tőled hozott lorikáriák egyenesen imádják...azonnal előbújnak még nap közben is egy kis falatozásra:)Ez úton is köszönöm hogy ilyen életerős,és szemrevaló boszorkányokat adtál!:)

Több
5 éve 3 hónapja #34 Írta: kapi
szia
Ez igen lassan már az 5 literes uborkás üveg is kicsi lesz a sok Walternek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
5 éve 3 hónapja #35 Írta: mmccannon
1,5 centis, enyhén folyós állagú tenyészközeg vált be a legjobban. Nem kell etetnem, és nem fárad ki a telep.

A képen látható eredmény 24 órával az indítás utány készült.

Mary
Mellékletek:

Több
5 éve 3 hónapja #36 Írta: mmccannon
Ráálltam az 1-1,5 centi közegre. Még Pasa is meglepődött.
Vastag közeg, bő lére eresztve (zabpehely "főzet". Az eredmény töméntelen féreg, sokáig élő telep, és nuku szag (mellettük alszom).

Ha van kedvetek próbáljátok ki Ti is.

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #37 Írta: halőrxxl
Köszönöm mindkettőtöknek!:)
Nálam úgy működik a dolog,hogy az edénykékbe mindössze 5-6mm közeget teszek..és kb másfél havonta újraoltok.
Várom a tapasztalataidat Kapi,Mac köszi a javaslatot!:)

Több
5 éve 3 hónapja #38 Írta: kapi
szia Gábor
Mióta csak heti 1 alkalommal teszek 1-2 cm-nyi banánpépet a banánféreg tenyészetekbe azóta nincs erjedt illat.
A kezdő anyagba meg csak zabpejhet és vizet teszek.
A cukros tuning után is csak édeskés szaga van a doboznak.
Ma indítottam új tenyészetet cukros élesztőre oltottam kíváncsi vagyok hogy fog működni.

Több
5 éve 3 hónapja #39 Írta: mmccannon
Gábor, nálam az is bevált, hogy új telephez leforrázott pehelyről 1-2 kanállal a levéből locsoltam a régi telepre + pici cukor.

24 órán belül feltámadtak.

Megítélésem szerint legalkalmasabb tenyészedény az átlátszó savanyúságos vödröcske. Van elég helyük felfutni, és nincs az a veszély, hogy világgá mennének.

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #40 Írta: halőrxxl
Kapi tapasztalatával pontosan egyező megfigyelést tettem ma.16.30-kor a legfáradtabb dobozkába tettem élesztőt,és egy csipetnyi cukrot.Most etetéskor az élesztő teljesen eltűnt,bár kis habos maradéka felfedezhető.A tenyészet illata sokkal intenzívebb,kifejezetten erjedőfélben lévő dologra emlékeztet.
A férgecskék sosem látott magasságba kúsztak ennyi idő alatt,a teljes kultúra felülete hemzseg tőlük.A magam részéről ezt a cukros tuningot csak alkalmanként fogom bevetni,ha idő szűkében vagy kimerülőfélben lévő tenyészetekből etetnék.Valahogy az az illat komolyabbnak tűnik mint amit sok dobozkából kiáramlani szeretnék...bár lehet ha csökkentem az élesztő-cukor mennyiségét,akkor lassabban bár,de szagtalanabbul történik mindez.
Köszönöm az ötletet,és az előzetes teszteket...már tudom mit kell tennem ha hirtelen rengeteg Walter kellene!:)

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.386 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések