20 november 2017

Barkácsoljunk együtt

Több
4 éve 7 hónapja #101 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Köszi Mac..éppen ez van folyamatban!:)
Nélkülözhetetlen számomra a vödrök sokasága...talán ötletelhetnénk azon is hogy milyen célokra használjuk ezeket?Kezdem is a sort a felsorolással:persze hogy a vizek hurcolása,előkészítése,és a lágy víz eltárolása a legelső ami eszembe jut.Nagyon jók az ilyen fedeles vödrök nagy élőeleség kultúrák létesítésére is,meg aztán a halak fuvarozása is megoldható segítségükkel.:)
Horgász szempontból a csalihalak szállítása,etetőanyag készítése is bennük történhet...
Nekem most pontosan a lágy víz eltárolására,és a pince béli giliszta tenyészetek további bővítésére kellene ebből jópár.Súrolom,ütögetem,kaparom-vakarom...
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #102 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
HalőrXXL, a beszáradt festék eltávolítására a legjobb módszer a tél. :)

Kint az udvaron, amikor olyan -2-5 Celsiusig süllyed a hőmérséklet, ütögetés hatására szépen elválik a festék az edény falától. Utána már "csak" pár órát kell suvickolni.

Még elég pocsék az idő, úgyhogy tégy egy próbát.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #103 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
papirtörlövel én atom szárazra törlöm az egész üveget;)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 7 hónapja #104 Írta: halőrxxl
Én a sorrendet variálnám,és el is hagynék belőle!
Sniccerrel a durva részeket,aztán ugyanezzel,csak új pengével a finomítást.Megfigyeléseim szerint a szerszámok élét leghamarabb az üveg élével való találkozás csorbítja-ezért óvatosan bánok az üveg szélén eltávolítandó szilikonnal.
Ha már látszólag tiszta az üveg én meg fogom próbálni a napokban nitróval.Előbb alaposan ledörzsölöm-az üveg széle felé haladva,hogy a fátyol képződését megelőzzem.Aztán még egyszer "besimítom"...utána szerintem ragasztható!
A mosogatószer zsíroldásra ok,de a száradáshoz idő kell és nem tuti hogy nem marad egy kis vízkőfátyol.Az ecetet vízkőoldásra gondolom alkalmazni ha vízköves lenne a ragasztandó rész.
Hmm...ezt elmondani egyszerű volt,de kis szerencsével a napokban gyakorlatilag is meggyőződhetek a módszer helyességéről.Lesz munka vele az biztos..visszajelzek majd a nitrós eltávolításról!

Több
4 éve 7 hónapja #105 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Szóval van itt több variáció is szilikon eltávolítására. És mi lenne, ha a két működő módszert összeházasítanánk?! Pl.: zsilettel amennyire csak lehet megdolgozzuk, utána jön a mosogatószer, ecet és végül a nitró :) garantált a siker :D

Azt hiszem megvárom még vele anyarat, aztán nekilátok, még mielőtt szétesne.

Több
4 éve 7 hónapja #106 Írta: halőrxxl
Élek-halok a diszperzites vödrökért....lehet kerek,de lehet ellipszis formájú is-mindegy,csak szép tisztára lehessen mosni,és legyen teteje!
Nos,a tisztítással gyűlik meg a bajom....Addig nincs is baj amíg frissen kapott edényekről van szó,mert kellő szorgalommal kisúrolom belőle a maradék még nem megszáradt festéket.Viszont ha beszáradt diszperzitről van szó már elbizonytalanodom.Ok-ok...lepattog amit le tudok szedni,letöredezik a nagyja..de mit tegyek eztán?Áztattam napokig,súroltam úgy hogy némely mosómedve megirigyelhetne!Viszont fél óra gyökérkefézés után még mindig csak a fél oldalával voltam kész,és még hol vannak a kis sarkocskák,rések?
Van valami szaporább módszeretek,ti hogyan csináljátok?
Nagyon kellene nekem jópár ilyen vödör..rengeteg mindenre használható.Fellelkesültem,mert ma láttam az itteni százforintosban-ára olyan 1300.- körül van!/????/ Na ezért vagyok kénytelen súrolni mint a gép..segítsetek ötlettel ha van!

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #107 Írta: halőrxxl
Ahá-szóval Mac is a nitrót használja!:)
Itt jön a második "Á",hiszen ezt nem jól mondtam-nem ez a márka van nekem!Elnézést,kavarogtak a márkák a fejemben...Viszont most felmentem a második "műhelybe",és a tetőtérben levettem a polcról az általam használtat:Baufix szilikoneltávolító van nekem.A dolog pikantériája azonban az,hogy ezt is hiába kerestem link formájában,vagy legalább képen a kedvedért a neten....egy akcióban bombaáron vettem a Lidl-ben-na erről viszont találtam linket!:woohoo: Nézd:
jobbanjar.hu/epites-barkacs-akciok/baufix-szilikoneltavolodo-t38493/
Sőt a régi akciós újság lapozható változatának 17.oldalán még szemlélhető is:
akcios-ujsag-lapozo.jobbanjar.hu/lidl-akcios-ujsag-lapozo-l227/
Ez sajnos rég lejárt,és ahogy szemlélem vannak árak:(
Lehet hogy én is a nagyon jó áron elérhető nitrohígító híve leszek?Kérem mondjátok el hogy ezzel milyen tapasztalataitok vannak,és hogyan bánjak vele?
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #108 Írta: mmccannon
HalőrXXL

Rákerestem a guglival a Knauf gélre, de nem sok eredménnyel jártam. Elárulnád, hogy mi az? Vagy egy képet ha feltöltenél a tubusról/tégelyről, nagyon megköszönöm.

Szotyika

A zsilettet két keményfa közé szorítva (kifúrt, csavarokkal összeerősített) alkalmatossaggal használtam. Vonalkódnak semmi nyoma nem volt. Keményfa helyett megteszi a plexi is. Hajdanán a tubi aprítót is így készítették. Szita tanár úrtól lestem el az ötletet.
A sniccert akkor használtam, amikor már elvált a két lap, és a nagyját lekapartam a sniccerrel, azután jött a nitrós pucolás.

Mary
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika, roberto8802

Több
4 éve 7 hónapja #109 Írta: szotyika
a zsilett penge az ok de a snicer az már kicsit neccesebb mert ha befeszíted véletlenül a két üveglap közé tuti szilánkosra töröd mind a két lapot :) a zsilett pengével nincs ilyen probléma, viszont garantáltan vonalkódos lesz az ujjad :laugh: én ugy vagyok vele hogy minden ragasztot zsilettel takarítom le 100% ba igaz baromi időigényes és példaként hozom fel erre a 380 asra 11 doboz zsilettet használtam el ( egy dobozba 5 penge van ). ezt követően egy mosogatószeres dörzsölés , szárítás, majd egy ecetes dörzsölés, majd ismét szárítás és ezután már ragasztottam is. a végeredmény 100% bubi mentes ragasztás :) Ja meg jó segítségem volt,( édesapám ):)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, roberto8802

Több
4 éve 7 hónapja #110 Írta: halőrxxl
Na végre..most elmondhatom amit az üvegestől hallottam.Persze hogy szerettem volna megtudni ők mivel távolítják el a szilikont..
Az ajánlásuk szerint ők is a lehető legalaposabban leszedik sniccerrel,vagy pengével,aztán a maradékot nitrohígítóval kísérlik meg eltávolítani.Azonban a ragasztók nem egyfélék...ha ezzel nem jön akkor bevetik a még agresszívabb vízkőoldó/háztartási sósav keveréket.Ezel nagyon ajánlott csakis nyílt téren,és nagyon körültekintően bánni...
Én még csak a hagyományos szilikon eltávolítókig jutottam-egész pontosan most a Knauf géljét alkalmazom.Tapasztalatom szerint nagyon ajánlatos a régi sziló nagyon alapos eltávolítása,aztán a szükséges számú bekenés/eltávolítás.Én kicsikét körülményesnek érzem,de még mindig jobb mint a tízezres üvegszámla;)

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #111 Írta: mmccannon
Zsilett vagy sniccer kitűnő a régi ragasztás eltávolítására.
A zsilett penge annyiból jobb, hogy vékonyabb, ergo könnyebb vele dolgozni két üveglap között.

Mary
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
4 éve 7 hónapja #112 Írta: roberto8802
Jajj nekem :( most elkezdtem rettegni! A 120 literesemet úgy kaptam előtte ki tudja mennyit hasznáták?! leteszteltem és azóta sem esett szét, de msot bogarat ültettél a fülembe ezzel, mivel elég ramaty rajta a ragasztás :S

Mindenesetre nagyon szép lett a ragasztásod és köszi, hogy fölhívtad a figyelmem erre a problémára!

És még valami, ha már itt tartunk, hogyan és mivel szedted le a szilikont? levágtad? nekem a szilikon eltávolítás sose sikerült rendesen :(

Több
4 éve 7 hónapja #113 Írta: szotyika
igen szétszedtem mert elég ramaty állapotban volt, pontosabban a front üveget azt csak megfogtam és kézzel lefeszítettem ami ugyebár egy jó ragasztásnál lehetetlen :laugh: Na most garantáltan maximum nagykalapáccsal barnám leszedni úgy össze ragasztottam.
a lényeg hogy így biztonságosan fel lehet tölteni , és nem kell azon agodnom hogy elárasztja a szobát :)

Tommy

Több
4 éve 7 hónapja #114 Írta: roberto8802
Teljesen szétszedted és újra össze raktad?

Több
4 éve 7 hónapja #115 Írta: halőrxxl
Hmm...csúcs volt anno a zsírtalanítás.Örülök neki hogy a te kezeidben időtálló megoldás született-használd egészséggel!
Milyen ragasztót használsz?

Több
4 éve 7 hónapja #116 Írta: szotyika
Na újra ragasztottam ma a 380 ast mert a régi ragasztás nem volt az igazi , főleg úgy hogy kézzel lehúztam a ragacsot :) Konkrétan a lélek tartotta össze. :blink:
Hát megmondom őszintén nem volt egyszerű még segítséggel sem :)

Tommy
Mellékletek:

Több
4 éve 7 hónapja #117 Írta: roberto8802
Bolti akváriumhoz még nem volt szerencsém, a környékemen az üveges mester csinálja őket. Kivéve ezt, mert ezt most én ragasztottam :) De nagyon tetszik. Csinálok még egyet, sőt egy állvány terve is a fejemben van. Fából készülne és kísértetiesen hasonlít az Akváriumi állványok topicban Mátéfi által bemutatott fa szerkezetű állványra (#74-es hozzászólás). 3-4 kisebb akvárium férne rá, max 50 literesek. Majd bemutatom a terveket, ha lesz időm digitalizálni :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
4 éve 7 hónapja #118 Írta: halőrxxl
Én köszönöm hogy mindkettőnk gondolatait lekövetted...
Egy ragasztásról egyébként már szemmel is lehet látni hogy valószínűleg mi lesz az eredmény!Ha egyformán szépen/egyenletesen vastag a ragasztási rés,ha a zsírtalanítás kielégítő volt akkor a megfelelő ragasztóval buborék,és folytonossági hiány nélküli ragasztás valószínűleg meg fog felelni!
Akkor szokott gond lenni,ha sietünk-és saját példámon viccesen mondom neked:attól hogy bazi nagy hurkákat nyomattam rá még nem tuti hogy jó lett...viszont odafigyeléssel az eredményesség megközelítheti a 100%-ot is.A próba kötelező viszont...és inkább tovább tartson,mintsem elhamarkodjuk!
Ui.:aztán mi lesz akkor ha az új akvárium mindezek dacára jó idő után mégis szétdől?Kérdésem:a boltiak mindig jók?Na ugye!:)

Több
4 éve 7 hónapja #119 Írta: roberto8802
Értem. akkor tehát elég egy nap is, de mivel ez az els próbálkozásom és egyszer már gyöngyözött (újraragasztás), ezért kivárom a 2 napot. pár órája töltöttem fel, körbe raktam papírral, megjelöltem a vizszintet, ha arra járok állandóan ellenőrzöm, eddig minden papír száraz és az oldalain/élein sem érzékelek nedvességet.

Köszi a tanácsot.

Több
4 éve 7 hónapja #120 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Sziasztok!
Én kicsit másképp csinálom, de a lényeg nagyjából ugyanaz: a javított/újonnan ragasztott akváriumot száradás után a normál használatnál jobban terhelem, hogy majd a normál használattal semmi gond ne lehessen. Ez annyit jelent, hogy egyrészt beleteszek egy lehető legnagyobb méretű követ (~aljzat szimuláció), majd teljesen színültig töltöm vízzel és 3-4 napig is várom, hogy nem gyöngyözik-e valahol. Mivel jártam már meg az akvárium aljánál gyenge ragasztási minőséggel és nagyon enyhe szivárgással, annak érdekében, hogy a legkisebb vízcseppet is észrevegyem, az akváriumot jó nedvszívó képességű papírra teszem (amin nagyon gyorsan meglátszik a víz), természetesen sima felületre. Ha a legkisebb foltot meglátom a papíron, azonnal újraragasztom az adott oldalt, sajnos a nagyon-nagyon enyhe szivárgás is tönkre tud tenni hónapok alatt egy bútorlapot...

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.248 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 21 órája 58 perce
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 4 napja