22 november 2017

Barkácsoljunk együtt

Több
4 éve 5 hónapja #81 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Köszönöm Orsolya...de vajon mi történik a beszáradt diszperzittel miközben savazom?Megvallom nem próbáltam...viszont időközben kisúroltam jópár vödröt!:)Tapasztalatom szerint előbb a porszárazra száradt vödröt megverve ajánlatos a nagyjától megszabadulni,aztán pár napos áztatás után nekemenni a gyökérkefével kíméletlenül!
Viszont rendkívül örülök annak hogy visszaolvastál a rovatban-kalapom emelem!
T.:Gábor
Ui.:tudod mit?Van még vödröm itthon ami takarítandó....rápróbálok a módszeredre!:)

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 5 hónapja #82 Írta: okovari
okovari válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Vödör takarításhoz nálam a sósav bevált. Szabad téren, utána alapos öblítéssel.
Üdv
Orsolya
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 5 hónapja #83 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Találtam egy érdekességet
A kérdés a következő hogy megéri e vagy sem.
www.szerszamia.hu/termek/oxigenpalack-11...providus-050105-0059

Tommy

Több
4 éve 5 hónapja #84 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
saluosi nagyon szépen köszönöm a segítséget valami ilyesmire gondoltam én is .
Most ha minden jól meg előbb költözés és csak aztán kezdek neki , bár lehet hogy meg csinálom még előtte és akkor ott már be is tudom üzemelni :P

Köszönöm még egyszer !

Üdv Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
4 éve 5 hónapja #85 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Szia Misi!
Az jó lehet,ha leveszed az alsó lapot és újra ragasztod.Ha máshol nincs sérülés...
Pengével,snicerrel ügyeskedtem,amikor alsó lapot kellett újra ragasztanom,egészen jól le is tudtam szedni a régi ragasztást...Sebbenzinnel lemostam ragasztás előtt.Én az FBS-sel szeretek dolgozni,de más szilikonos ragasztót is használtam már.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Több
4 éve 5 hónapja #86 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Sziasztok.

Omen, szerintem sokan azt javasolják, hogy ragaszd újra, ha biztonságos medencét szeretnél. Én mikor hasonló cipőben jártam, kicsit bemaszatoltam szilikonnal a szivárgó részt és ez azóta is tartja. De ettől még elkerülhetetlen az újraragasztása, főleg hogy már kéz alól vettem és nem túl bizalomgerjesztő. Ha lesz rá elég kapacitásom, átköztöztetem a lakóit és nekilátok. Ezt javasolnám neked is.

Más:

Szeretnék eldicsekedni az újonnan épített állványomat, amin ugyan már legalább egy hónapja dolgozom, de csak most lett kész. Ma festettem, a kép még festés előtt készült :)

plus.google.com/photos/11151461844499201...11514618444992012419

30x50x35-ös akváriumokhoz terveztem, 4 darabot bír el, ha a legtetejére is teszek egyet. Így már lesz elég hely a kis anciknak meg a vitorlásoknak is :) A héten ragasztok egy medencét a már megadott méretekben :) Már alig várom :D

Több
4 éve 5 hónapja #87 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Sziasztok !

Remélem jó helyre ìrok :)
Sikerült szert tennem egy 120x40x50 (H x Sz x M) igaz skicsit sérült ,de jól meg van foltozva .
A sérülései a két oldalán és a hátulján egy-egy kisebb repedés ezek be vannak foltozva bár lehet jobb lenne kicserélni.
Viszont nem ezek a sérülések okozzák a gondom .
Fel töltöttem vízzel és kiderült , hogy a hátlapi repedésnél ott ahol az ajzat üveggel találkozik ott a ragasztás elengedte egy kis részen és minimálisan , de szivárog .
Nem könnyíti meg a helyzetem hogy hátterezet a medence pont a három sérült oldalon .
Abban szeretném a segítségetek kérni hogyan lehetne megjavítani hogy a szivárgás megszünjön ?
Arra gondoltam hogy megfordítom és az alját levéve tisztítás után újra ragasztás.
Ha ezt jónak látjátok akkor a kérdésem az lenne .
Mivel tisztítsam és milyen ragasztót ajánlotok ?

A három oldalt csak azért nem szívesen bántanám mert nem tudom , hogy a hátteret sérülés nélkül le tudnám e választani róla . Nem szeretném tönkre tenni.
Viszont ha azt javasoljátok akkor meg próbálom javítani azokat is bár akkor szerintem valami oldó szerre van szükségem amely beszivárog a háttér és az üveglap közé. Akkor ki tudnám cserélni a sérült oldalakat bár ezek nem eresztenek és csak esztétikai jelentőssége lenne mert az akváriumból nem látni semmit a beépítés miatt.

Válaszaitok és a segítségetek előre is köszönöm !

Üdv Misi

Több
4 éve 6 hónapja #88 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Én is abból a videóból kiindulva próbálok új világítást tervezni, bár én LED-es világítást készítek, ha lesz belőle valami (már majdnem minden meg van hozzá, remélem hamarosan) majd beszámolok róla, addig is köszönöm én is az ötletet Gyulának!

Több
4 éve 6 hónapja #89 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
:)

Több
4 éve 6 hónapja #90 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Sziasztok.

Nem is olyan régen Mátéfi megosztott velünk egy videót, amiben bemutatják hogyan csináljunk csövekből állványt a led világításhoz. Nevezetesen ez volt az a videó:

Ez inspirált engem egy hasonló, ámde fából készült állvány megépítéséhez, amiben egy 6400K/1180lm-es kompakt égő világit:

https://lh5.googleusercontent.com/-ICHSlhvwqc4/UY6Pxb34iyI/AAAAAAAAAJU/Ue9VGAYDiGQ/w1024-h768-no/IMAG0342

Köszönöm Mátéfi az ötletet :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika, Gabor77

Több
4 éve 6 hónapja #91 Írta: halőrxxl
Megszakadt a szívem mikor eldarabolásra került az általam oly rég áhított egy köbös tartály..milyen jó volna ilyen több is!
De ne tereljek ugye?Nos,régebben egy kollegina ódzkodott a barkácsgépek használatától-akit pedig most megcsodálhattok virtuóza gépeinknek,és szintén hölgy!:)
Ráadásul volt már szó a hidegebb időkben aquapóniáról,többen terveztétek is a megvalósítását-vagy egyszerűen csak egy kis növényes rásegítésű szűrésben gondolkodtatok...most megláthatjátok hogyan tudná kihasználni a hobbista ha vannak hozzávalók:)!
Csak jelzem:igen érdemes a hölgy többi videóját is megszemlélni-és íme amire most irányítom figyelmeteket:

Szóval hogy nyomatja a flexet,meg hogy barkácsol a kollegina hm?Csókolom azt a munkás kezét,és sok sikert neki!

Több
4 éve 7 hónapja #92 Írta: halőrxxl
Figyeljétek már hogy a srác mit csinál a légpumpával:

Nem kell mondanom hogy némely dologban én azért nem így csinálnám,de csak ötletként mellékeltem...hangos a légpumpád?Tettél már valamit azért hogy lehalkítsd?;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802, Robi0108

Több
4 éve 7 hónapja #93 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Anno az egyik magyar dohánygyárnak szállítottunk aktívszenet (kókusz). Már akkor folytak kísérletek a drága import kiváltására. Sajnos a dió nem alkalmas, mivel kisebb a az aktív felület.

Kísérletek folytak más területeken is - vízművek -, de mivel rövidebb ideig bírja, és nem regenerálható, hamar kiderült, hogy a dióhéj által olcsóbb a hús, mint a leves.

Ezt nem sok helyen említik meg.

Mary

Több
4 éve 7 hónapja #94 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Aktív szén készítése házilag

"A dióhéjporból igen jó minőségű aktív szén készíthető, jobb, mint az általánosan használt és elismert kókuszdió-héjból. Az aktív szén minősége a szénatomok elhelyezkedésén, az adszorbeáló felület nagyságán múlik. A kókuszdió-héj és a dióhéj esetében egyaránt szervetlen sók hozzákeverésével, majd kimosásával javítható a minőség.

A dióhéjszemcsékből a következő eljárással akár házilag is készíthetünk aktív szenet. Hogy miért készítsünk? Mert sokkal olcsóbb, mint a patikában vagy az állatgyógyászatban kapható aktív szén, nem is beszélve az akvárium vizének tisztítására használt aktív szénről, amelyből 10 dkg-ot 1100 Ft-ért és még drágábban vehetünk meg. Az eljárás:

1. Az alapanyag száraz, 0,1 mm-es dióhéj-őrlemény.
2. Oxigéntől elzártan, fémtartályban 300 C° felett kell hevíteni, 3-5 órán át. Erre a célra legjobb egy házi elektromos kemence, például az, amiben tűzzománcos barkácskodásunkat szoktuk végezni. A hőmérséklet legfeljebb 350 C° legyen, mert mint azt orosz és koreai kutatók publikációiból tudjuk, 375 C° fölött már 1 órai hevítés is rontja a mikroporózusos aktivitást.
3. Lehűlés után 12-18 órán át 25 %-os cink-kloridos (ZnCl2) vagy kalcium-kloridos (CaCl2) oldatban kell a szenet áztatni.
4. Mossuk ki a szervetlen sót tiszta vízzel. (Nem kell desztillált víz, csapvíz is jó.)
5. A szenet szárítsuk meg tálcán, szobahőmérsékleten.
6. Utána 110 C°-on szárítsuk, 3 órán át.
7. Végül daráljuk a szenet eredeti méretére, 0,1 mm-esre."

http://www.dioskonyv.byethost3.com/28-14/1.htm

Több
4 éve 7 hónapja #95 Írta: halőrxxl
Sajnos erről szó nincs ahogy írtam is-mindössze valahogy elvegetálnak:(.Szegények....még az ősszel pár szállal végeztem egy etetési kísérletet.Amint tapasztaltam messze jobb etetni ezzel,mint pl.tubival-hogy miért?Direkt kisebb halaimnak adtam belőlük hogy megbizonyosodjak arról amit sejtettem is-és lőn szinte csoda!Az egész szál blackekkel pillanatok alatt végeztek kis coryjaim,de nem ám úgy ahogy a tubikkal megtették volna!Ez a féreg könnyedén fragmentálódik,így egyetlen szálból két-három növendék is csemegézett..a féreg spontán szétszakadozott,halaimnak semmiféle nyelési nehézséget nem okozott.Na ezért gondolom úgy hogy igenis körömszakadtáig próbálnom kell a tenyésztésüket..de majdnem biztos hogy ebből is újabb adagokat kell beszereznem.
Már megint sajnos...azt kell mondanom hogy bár jó ideje tenyésztek itthon élő eleségeket,most télen megtörtént az amire álmomban nem gondoltam volna:képzeld a valahai atombiztos grindál tenyészeteimet szinte napok alatt ellepte egy igen agresszív gombafaj-penész vagy mifene,de igen erősen sarjadzott,és nyomta a spórákat úgy,hogy még én is éreztem a dohányos orrommal.Ennek eredményeként mostanra 4 darab tenyészetet tudtam megmenteni többszöri átoltással,bár kétségeim vannak azok életképességével kapcsolatban.Hol van már a valamikori "grindálfelhős" etetés...hol van már a grindálra szinte ráraboló coryk önfeledt táplálkozása? :( Pedig anno nem is oly rég még a menü szerves részét képezték,halaim nagy örömére.Ezen is dolgoznom kell,az okokat ki kell értékelnem,és megújítani teljes élőeleséges készletemet-nagy meló lesz,de persze hogy bevállalom!
A diszperzites vödrök egy része ellipszis formájú....így ha elforgatom 900-al egymás fölött akkor nem süllyednek egymásba;)-de én nem így akarom megvalósítani!Egyébként igen...mint a mesternél valami olyat képzelj el,csak nekem nem egymás fölött,hanem egymás mellett lesznek elhelyezve valami alkalmas kis állványkán,vagy kis emelvényeken hogy a peremüknél a lehető legkevesebb szintkülönbség legyen.És megint igen-nálam is lesznek húsos ládák bevetve :)-hiába ami bevált azon nem szabad módosítani,vagy csak óvatosan!Én a víz emelését nem szivattyúval,hanem cseh emelőkkel kívánom megoldani..de tudjuk hogy azok nem alkalmasak nagyobb szintkülönbségek áthidalására.Viszont kettő centit bármelyik emel vízen kívül is,ez pedig nekem elegendő....a vödröknek-húsos ládáknak a peremére kis csőrt ragasztok,így nagyon kis magasság különbséggel már megoldhatom azt hogy egymásba folyjanak át a vizek..mint megannyi kis zuhatag-inkább csurgó-úgy képzeld el!:) A cseh emelők nagyban hozzájárulnak a víz oxigenizálásához,az állandóan folydogáló víz pedig kedvezni fog tubijaimnak...persze vizeket majd kell cserélgetnem rendesen,lehet még valami aljzatot is teszek nekik-én folyami homokra gondoltam.Mindenképpen meg kell valósítanom ezt-tubi nélkül félkezű vagyok szinte-mikor meg itt nem tudom aranyért sem beszerezni,akkor meg féleszű is! :D
Nagyon köszönöm hogy biztatsz-és a véleményed pozitív.Igyekezni fogok persze,és egyértelmű hogy beszámolok a tapasztalatokról majdan!
Most is "vizeskedni" fogok...olvadás van,és hajnal óta szivattyúzom a kutat,hogy ne legyen víz a pincénkben.Úgy ítéltem meg hogy Húsvét vasárnapja tökéletes arra hogy szétbombázzam a fürdőszobánkat-cső szivárgás van sajnos:( Vésés-szerelés..milyen jó hogy tegnap halaimat tökéletesen rendbe tettem,most nyugodtan eszegetik a reggeli cyclopsot.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 7 hónapja #96 Írta: mmccannon
Na végre! Egy visszajelzés, hogy van, akinél élnek és virulnak a blackek! Ennek igazán örülök! Nálam sajna már nincsenek. :( Amíg kérdéses a jövőm (kórházba mikor, meddig, stb.), addig nem is fogok bele.

Olyasmit szeretnél, mint Mesterünknél van? Igen ám, de diszperzites vödörrel miként tudod majd megvalósítani? Azok szinte peremig egymásba csúsztathatóak...

Sajnos - a Mesterrel ellentétben - nem ismerem a helyi adottságokat, csak azt tudom, hogy nagyszerű dolguk lesz az eleségállatkáknak, mert jó gazdájuk leszel (nekik is).

Mary

Több
4 éve 7 hónapja #97 Írta: halőrxxl
:silly: Tudod nálam meg az akváriumok vannak mindig kevesen-pedig egyet be kell áldoznom a black worm további tenyésztéséhez,a pincében fáznak.:( Ennek dacára megvannak,elvannak,de azt gondolom a hőmérsékletet feljebb kell vennem-ez pedig az egyik állványomon fog megvalósulni egy fűtetlen kis akváriumban.Bár párom egyáltalán nem berzenkedik a fejlesztés kapcsán,mégis megálljt kell majd parancsolnom magamnak.Viszont a pincénkben eleddig kiaknázatlan helyek vannak-no ott pedig belevetem magam az élő eleségek tenyésztésnek bolondériájába!;) Sajnos ott viszont a fény kevés a planktonoknak...
El nem tudod képzelni,de még a szomszéd asszonyunk is áthozza a kis margarinos tégelykéket...viszont a grindáljaimba rendkívül nehezen tudok életet lehelni.Lehet oltást kell majd vásárolnom szégyenszemre olyan sok idő után?
A mesterrel már beszélgettük hogy a pincémben nagyon jó lehetőség lenne a tubik eltartására,részben ehhez is kellene a pár vödör.Arra gondoltam olyan rendszert építek,amiben átfolyós rendszerben lennének a tubik...

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #98 Írta: mmccannon
Gáborom, 2011. novemberében gyűjtött planktonok még 2012. februárjában is voltak, és szaporodtak a 92 literes L-144-es nevelő medencében! :woohoo:
Két ablakpárnából leszabott szivacs szűrő működött benne, és hetente ugyanúgy cseréltem a vizet. Meg sem kottyant nekik.

A helyedben nem ilyesmire pazarolnám a vödröket. :)

Mary
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 7 hónapja #99 Írta: halőrxxl
Nem..venni nem szándékozom vödröket,viszont festő ismerősömmel eztán szorosabbra fonom a kapcsolatot;)/Igazán nem kellene sok,csak vagy 30-40 db..:D/
A planktonokat talán még szaporítani is lehetne benne a'la Halivadék!Na akkor még több vödröcske kellene,meg aztán eben nagyszerűen lehet köveket-cserepeket algásítani-hmm!De akár fekete szúnyoglárva "bázis" is lehet lazacaim nagy örömére...

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #100 Írta: mmccannon
Sajna, csak két vödröt sikerült szereznem.
Viszont mezőgazda boltokban lehet kapni 25 literes, tetős vödröket, amiket savanyúsághoz használnak, tehát élelmiszeripari használatra alkalmas műanyagból készült.

A családsegítőben használom őket a víz pihentetésére.

Festékes vödröt, az Általad említetteken túl, plankton zsákmány tárolására is - megfelelő levegőztetés mellett - használom. Kb. 1,5-2 hétig szépen elvannak benne.
Növények karanténozására is nagyszerű eszköz.
Hó begyűjtésére is kivállóak.

Mary
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Írta: mmccannon.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.269 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 2 napja 9 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 6 napja