21 november 2017

Barkácsoljunk együtt

Több
4 éve 8 hónapja - 4 éve 8 hónapja #161 Írta: czet49
czet49 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Elnézést a kotnyeleskedésért.Talán szolgálhat támpontként a méretezéshez az alábbi bolti kínálat:
Anci ikráztató cső – zárt
S (12 cm) 850Ft
- hossz: 12 cm - átmérő: 4 cm
M (15 cm) 990Ft
- hossz: 15 cm - átmérő: 6 cm
L (19 cm) 1.390Ft
- hossz: 19 cm - átmérő: 6 cm
HOBBY ikráztató cső RED
-S (3,5x10 cm) 1.120Ft
-M (5x12 cm) 1.630Ft
-L (9x16 cm) 2.240Ft

A nálam ikrázó pár méretei alapján én is a Gábor ~13 cm-ét tartom reálisnak.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 8 hónapja Írta: czet49.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 8 hónapja #162 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Robikám, tetszik az új mértékegység. :woohoo:

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 8 hónapja #163 Írta: mmccannon
Gáborom, az ancik látása nem a legjobb. A territoriális összetűzések során figyelhető meg, hogy a domináns hím uszony-szakadtáig küzd a magasabban lévő búvóhelyért, ezzel is kifejezve pozícióját.
Ugyanez tapasztalható a videómon, amikor 4 anci kapott 1 db táptablettát.

Az alkalmazkodóképességüket bizonyítja, hogy Nálad a fenéklapon lévő cserepesbe is hajlandók szaporodni.
Van egy csodálatos könyvem - a sok közül -, amelynek címe "Halak viselkedése a vadonban és az akváriumban".

Sok viselkedési formát megőriztek, azonban a generációk óta fogságban szaporodott egyedek olyan viselkedésformákat is mutatnak, amelyeket vadon élő társaik nem. Ez is ékes bizonyítéka a kognitív fejlődésnek, tanulásnak.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, roberto8802

Több
4 éve 8 hónapja #164 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Akkor nem is tévedtem sokat. Az én hímem kb 9 centi lehet, de igazából nem lehet pontosan lemérni... legalábbis nagyon nehéz. Szóval mivel azt mondjátok szeretik a szűk helyetek, ezért döntöttem a 10 cm mellett, de ha nem lesz jó, csinálok másikat :)

Több
4 éve 8 hónapja #165 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Valóban lehetnek ekkorák is,de egy igazi jól tartott hím bizony veri a 13 centit lazán.Egyébként meg ha kicsit szűkösebb a hely majd összebújnak jobban! :D
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, roberto8802

Több
4 éve 8 hónapja #166 Írta: roberto8802
A képen szemmértékre ekkorának tűnt :D de véleményem szerint 10-11 centi lehet a kifejlett, javíts ki, ha rosszul tudom
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 8 hónapja #167 Írta: halőrxxl
Hmm..és egy kifejlett anci ekkora Robikám?:)
Számolj csak utána;)

Több
4 éve 8 hónapja #168 Írta: roberto8802
próbáltam a kép alapján méretezni, de úgy néztem, h kb egy anci magas és kb 1,1 anci hosszú, úgyhogy olyan 9-10 centi körül jelöltem be a levágandó részt, az apróbb elemek kiszámítását holnapra hagytam, rámsötétedett, de töltök fel képeket az elkészítéséről :)

Több
4 éve 8 hónapja #169 Írta: halőrxxl
Ennyire előreszaladtál?:)
Nem gáz-azonban egy dolgot vegyél figyelembe a "csempéknél":én jobbnak látnám ha fagyálló lapokat használnánk-járólap-vagy ún.greslapokat...Reményeim szerint azokon tartósabb ragasztás érhető el,mert nem porózusak-aztán a fene tudja!:)
Kérlek majd jelezz hogy hogyan sikerült,és menyire tartósak a víz alatti világban-no meg hogy hogyan fogadták anciék.
Sok sikert-jah:milyen méretben gyártod le őket?

Több
4 éve 8 hónapja #170 Írta: roberto8802
Nos, miközben a kezemben tartottam azt a két csempedarabot, amit itthon találtam két dolog jutott eszembe:

1. 6 mm-es egy picit vastagnak találom a célra, de túl izgatott vagyok ahhoz, hogy kivárjam amíg vékonyabbhoz hozzájutok, ebből készítem el

2. fertőtlenítésként elég kiforralni?

A kavicsdoáláson nem csodálkozom. 1-2 alkalommal hozzáért a kezemhez, azt kell mondjam igazi kis izompacsirta a fickó. Nagyon kemény hal!

Tetszik a videó, be vannak zsongva :)

Több
4 éve 8 hónapja - 4 éve 8 hónapja #171 Írta: halőrxxl
Szóval a domináns hím a legmagasabban lévőt választja,de "...Azt sem veszik észre, hogy a többi ugyanolyan magasságban van.":woohoo: Szegényke...most akkor ez hogy van?
A tenyésztőnél is azonos magasságú kabinok vannak az én ancicserepem meg egyenesen az aljzaton van-és mégis ragaszkodik hozzá a legnagyobb hím.Persze hogy elássák a kókuszdió héját...így állítják be maguknak a hely nagyságát.Túl bőséges helyen nem szeretnek ikrázni-bár az eredeti,az "igazi" ancicseréppel voltak rengeteg tenyésztőnek sikerei./Ugye ismeritek ezt a cserepet-spec.erre gyártották anno!/
Ott azonban sokszor jelezték hogy a hímek kidobják az ikracsomót,sőt állandóan zargatják őket a többiek...ezért gondolkodnak mára úgy az ancikat szaporítók közül,hogy akkora helyet adnak nekik amekkorában a hím biztonságban érzi magát.Az,hogy nem fér be egyszerre a hím és a nőstény nem gáz,hiszen az apa később termékenyíti meg az ikrákat/nem percekre kell gondolni/.Akik még nem követtek figyelemmel számos anci ikrázást el sem tudják képzelni mekkora vehemenciával végzik a dolgukat..mi az hogy homok-a kavics is úgy repked ahogy ők akarják!:)Egy igen régi videót nézzetek csak meg..a cserép alatt milyen "sok" a hely-és mégis!

Beszéljünk még erről ha van kedvetek!:)
Utolsó szerkesztés: 4 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: czet49, mmccannon, roberto8802

Több
4 éve 8 hónapja #172 Írta: roberto8802
Értem, akkor viszont marad az A terv.

Több
4 éve 8 hónapja #173 Írta: mmccannon
Attól ne félj, hogy nem fér el kényelmesen. Sőt, számukra az a kívánatos, mert így tudják leghatékonyabban gondozni, és őrizni az ikrákat/utódokat.

Nem tartom szerencsésnek, mert a nász alkalmasint roppant heves tud lenni, és ha csak egy kicsit is jobban odacsapja az üveghez, baj lehet.

Ők nem a medence vízoszlopához mérik a magasságot, hanem magukhoz. Azt sem veszik észre, hogy a többi ugyanolyan magasságban van. Egy hím csak az ő kuckójával törődik. (Nem olyanok, mint mi, hogy a szomzéd fűje zöldebb.)

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
4 éve 8 hónapja #174 Írta: roberto8802
Köszönöm a képeket, holnap hozzá is látok az elkészítésükhez :)

Viszont a hímmel együtt valamelyest kicsinek tunik a lak. Nem baj, ha alig tud benne mozogni?

Nálam jelenleg félbevágott kókuszdióhély szolgáltat otthont az anciknak, de pár nap alatt beássák a házat a homokba, mivel nincs alja és kisöprögetik a homokot elóla, a kókusz meg lesülyed a bejáratát meg ellepi a homok :( Ezért szeretném megépíteni nekik.

És a hozzászólásokat olvasva ötletem is támadt, mégpedig:

Ha azt vesszük alapul, hogy a domináns hím a leheto legmagasabb odut választja, akkor vajon hogyan viszonyulna egy az akvárium oldalára fölakasztható ancikabinhoz?! Nem közvetlenül a vizszintnél, amennyire csak lehet mélyre kellene helyezni. mondjuk vizszint alatt 10 centivel?

Mik a vélemények ezzel kapcsolatban?

Több
4 éve 8 hónapja #175 Írta: roberto8802

Viszont a hímmel együtt valamelyest kicsinek tűnik a lak. Nem baj, ha alig tud benne mozogni?

Nálam jelenleg félbevágott kókuszdióhély szolgáltat otthont az anciknak, de pár nap alatt beássák a házat a homokba, mivel nincs alja és kisöprögetik a homokot elóla, a kókusz meg lesülyed a bejáratát meg ellepi a homok :( Ezért szeretném megépíteni nekik.

Ha azt vesszük alapul, hogy a domináns hím a lehető legmagasabb odut választja, akkor vajon hogyan viszonyulna egy az akvárium oldalára fölakasztható ancikabinhoz?! Nem közvetlenül a vizszintnél, amennyire csak lehet mélyre kellene helyezni. mondjuk vizszint alatt 10 centivel?

Mellékletek:

Több
4 éve 8 hónapja - 4 éve 8 hónapja #176 Írta: roberto8802

Viszont a hímmel együtt valamelyest kicsinek tűnik a lak. Nem baj, ha alig tud benne mozogni?

Ha azt vesszük alapul, hogy a domináns hím a lehető legmagasabb odut választja, akkor vajon hogyan viszonyulna egy az akvárium oldalára fölakasztható ancikabinhoz?! Nem közvetlenül a vizszintnél, amennyire csak lehet mélyre kellene helyezni. mondjuk vizszint alatt 10 centivel?

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 4 éve 8 hónapja Írta: roberto8802.

Több
4 éve 8 hónapja #177 Írta: halőrxxl
Azt hiszem jár arra még valaki..vagy éppen megint egy kirándulás alkalmával majd ti!:)Nos mérjetek-de nem gáz ha nem milliméterre pontosak lesznek a kabinkák,szerintem anciék sem mérőszalaggal választanak helyet.
A felhasznált anyagnak mindenképpen olyannak kell lennie,mely nagyvonalakban azért belesimul a medencéinkbe-merthogy én is természetesen megcsinálom majdan magamnak!:)Nem tartom kizártnak hogy én régi tetőfedő cserepekből vágom majd ki,aztán ragasztom...nekem és halaimnak valahogy roppantul bejön az égetett cserépnek mind a színe,mind pedig az állaga-struktúrája.Igaz viszont hogy pontosan ez az anyag dobja le magáról a szilót idővel...nos gondolkodnom kell még.
Ha bárhol jártok,mindent fényképezzetek-a tenyésztőknél olyan apró ötletek is fellelhetőek melyek aranyat érnek nekünk a hobbiban!

Több
4 éve 8 hónapja - 4 éve 8 hónapja #178 Írta: mmccannon
Nem, nem a Járdánházi Cserepesre céloztam, hanem a szanki anci-kabinra.

Tudom, hogy Te - ha a fene fenét eszik is - betartod szavadat. De hogy én tisztelnélek meg Téged?!? :blink:

A kabinok járólapokból készültek, ha nem tévedek 300 x 300-as méretűekből, vastagságuk pedig sacc per kábé 5 mm volt. Egy kabinnak tekintélyes súlya volt, amiből arra következtetek, hogy jó minőségű, magas kopásállóságú lapból készülhetett.

Talán Pasa tudná pontosítani a fenti megbecsült adatokat.

Mary
Utolsó szerkesztés: 4 éve 8 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 8 hónapja #179 Írta: halőrxxl
:woohoo: Képben vagyok ám:a járdánházi cserepesre is gondolhattál,ami még mindig nem került hozzád ugye?:D Van már cserepem...nem magyar gyártmány,mert már azt sem éri meg idehaza gyártani,de tudtam venni végre.Tavasszal megtisztelnél vele ha végre átadhatnám neked.:)
Ám ez a "szanki bunker" ütős..találjuk ki közösen mekkora lehet!Javaslom a méretarányok eldöntéséhez használjuk fel azt a hímet,mely bizonyára már kifejlett,és látható képeiden.Még azt kellene tudni hogy mivel lett összeragasztva-a sziló idővel elengedné szerintem.

Több
4 éve 8 hónapja #180 Írta: mmccannon
Sajnos, azt nem tudom.
Imre megígéárte, hogy majd kapok egyet, de a mai napig nem történt meg.
Gyanítom sosem fog küldeni. Vannak ilyenek is...

Mary

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.494 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 10 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja