19 november 2017

Barkácsoljunk együtt

Több
4 éve 7 hónapja #121 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Szia!
Én rendszerint estefelé töltöm fel az új akváriumokat,és másnap délutánig marad is benne a víz...erre a magyarázat az időbeosztásom.
Egy kicsikét bővebben:a megfelelő kötési időt mindig kivárom mielőtt megejtem a vízpróbát-pl.6 mm-es üvegből készült akváriumoknak megadom a 2 napos lehetőséget,4-es üvegnél elegendő az egyetlen 24 óra.A frissen ragasztott akváriumokat eddig meg sem mozdítom,azért hogy a már meghúzó sziloplasztot ne késztessem nagyobb erők elviselésére.Megfigyeléseim szerint a kívülről befelé kötő ragasztónak a felszíne ha már egyszer elmozdult,nem lesz olyan erős mint a mozdulatlanul hagyott akváriumoknál.Tanácsolom hogy ilyenkor legyünk türelemmel..
Amint letelt a szükséges idő,én azonnal totálisan tele töltöm hideg vízzel.A feltöltést nem "belezuttyintással" végzem,hanem normál sebességű slaggal való felengedést eszközlök.A 70-80%-ig megtöltött akváriumon kihajlásokat mérek,amennyiben ezek nem mutatnak rossz értéket akkor teljesen-a majdani szintnél is magasabbra-töltöm. Megjegyzendő hogy az akvárium alá már ekkor is kiegyenlítő hungarocellt teszek,nehogy gáz legyen...
Mivel hideg vízzel töltöttem föl,a megjelenő kondenzvízcseppek becsaphatnának...ezért a vízszint megjelölése után már csak letörlöm a vízcseppeket-és megkezdődik a próbaidő..Az ellenőrzéskor a szintjelölő kis vonalka megtekintése után még alaposan körbenézem az akváriumot,és ha nem tapasztalok sehol vízfolyást/csepegést-vagy akár csak egyetlen csepp vizet!-akkor megfelelőnek ítélem az elkészült medencét.
Sok sikert!
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #122 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Üdv néktek fórumozók!

Ti hány napig tesztelitek a frissen összeállított akváriumokat?

Feltöltöttem vízzel 1-2 órája, eddig nem ereszt, de folyamatos megfigyelés alatt áll, mivel az idő nem engedi meg a szabadtéri víztesztet, így maradt a fürdő.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #123 Írta: roberto8802
Valószinűleg soha nem fogok ilyen konstrukciót összerakni, de megöl a kíváncsiság, ezért megkérlek magyarázd el megyik elem mekkora és hogyan áll.

Úgy képzelem, a négy fal egyész tábla üveg, csak úgy, mint az allja és az "oldala", ami ebben az esetben az eleje és a hátulja. Meg ha jól látom, a felső sor allját egy vékony sávú üveg tartja... nahát, akkor nagyjából meg is fejtettem. kérlek egészíts ki, ha valamit nem vettem észre.

És még a méreteire lennék kíváncsi :)

Több
4 éve 7 hónapja #124 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
igen filoztam már régebben is rajta, először csináltam egy minta darabot hogy bírja e, teszteltem hogy nem e lesz semmi gond vele. Tökéletesen működik a dolog, a ragasztó tart, az üveg is bírja, igaz nem nagy akik, de ikra keltetőnek és ivadék halaknak tökéletesek.

Tommy

Több
4 éve 7 hónapja #125 Írta: roberto8802
szotyika, ez az égész csak és kizárólag üvegből van?

Több
4 éve 7 hónapja #126 Írta: szotyika
na az új projektem is elkészült . :laugh:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
4 éve 7 hónapja #127 Írta: roberto8802
Akkor mégis a fő helyre került :D az akvarista fő helyre :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 7 hónapja #128 Írta: halőrxxl
:)
Hogyne lettem volna feszült,amikor egy ismerősöm jön hozzám látogatóba-ráadásul nem is a kertek alól,meg még "ráadásabbul" éppen a mester az!Amúgy is hajlamos vagyok néha túlaggódni a dolgokat-ez hibám sajnos,belátom.Szerencsére azonban olyan vendégeink voltak amit mindannyian csak álmodni merünk akkor,amikor bárki először lépi át házunk küszöbét.A kimondhatatlan közvetlenség,a rendkívül jó humor,és a megannyi szívből jövő mosoly feloldotta a családom kisebb tagjaiban is a tartózkodást pár perc alatt..onnantól repült az idő.Pedig szerettem volna ha az a nap minimum ötezer órából állt volna;)!
A kis akvárium nem volt beüzemelve....tudom hogy némileg ellentmondás ez,de azt szeretném ha abban az állapotban maradna meg az idők végezetéig ahogy ő átadta nekem.Nem főhelyen van...néha vannak látogatóim,és nem szeretném ha hivalkodásnak tűnne a szemükben hogy nekem bizony ilyenem is van.Viszont volt olyan látogatóm aki a régi ismeretség okán-de legfőképpen a kis akváriumka megtekintése céljából utazott hozzám bő 100 km-t.A kis medence a tetőterünkben van elhelyezve a többi akvarista cuccom között-igaz viszont hogy ott a fő helyen van..a polc tetején trónol,a legelső pillantásom mindig rá esik.
Gigantikus erőt ad a hétköznapok rohanása közben a hobbi,és ez a honlap..a chattel együtt.Mikor a hobbi sok munkát adó része következik,akkor pedig elég csak arra gondolnom:írtam egy blogot,kaptam egy akváriumot élőben elkészítve....nem trehánykodhatok hát,nem adhatom fel céljaimat.Ráadásul úgy érzem páran itt jó hobbibarátságba kerültünk,és számomra ez is igen fontos.Biztosan várja néha valaki hogy egy-egy témához mit tesz hozzá a másik,vagy éppen mit fogok írni én-a keresetlen/kendőzetlen -néha téves-postjaimban.Így van ez jól...
A kis akvárium sértetlenül megőrződik...afféle védőszentként uralja a hobbimat.:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika, roberto8802

Több
4 éve 7 hónapja #129 Írta: roberto8802
Háhááá, addig olvastam az említett fórumot, míg végül a saját posztomba futottam :D

A legfontosabb, amit leszűrtem belőle, hogy érdemesebb köré építeni, mint rá! Többet bír a ragasztás.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 7 hónapja #130 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
no asszem szerzek valami hulladék üvegdarabot és kipróbálom a csiszolási technikákat... van fenőkövem is, egy általános praktikeres, meg egy nagyon finom szemcséjű darab is, meg párféle vászon... kíváncsi leszek. :)

Nedőzz!

Több
4 éve 7 hónapja #131 Írta: roberto8802
Na, most hogy látom a videót beugrott, h ezt én már láttam, még egy éve...talán!

Nem szalagoztam, de mostmár látom, hogy sokkal egyszerűbben meg lehetett volna oldani vele :D

Alkohollal töröltem át a ragasztandó széleket, részeket, hogy zsírtalanítsak.

Belül az ujjamal húztam le a fölösleges szilikont, de 2 nap után szerintem húznék még rá még egy réteget, csak belül. Vagy húzzak rá most rögtön?

Mindjárt végigolvasom a korábbi beszélgetéseket... lehet meg is találom a kérdésre a választ :D

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #132 Írta: halőrxxl
Köszi a linket,dobtam is rá egy könyvjelzőt-szeretem az ilyen érdekességeket!:)
Valójában nem tudtam hogy ilyen finom is van-meg nyilván még ezernyi speciális dolog amivel megejthető az üveg leélezése.Csak a legpóriasabb,könnyen elérhető segédeszközöket említettem...
Robi:egy kis mulatságos videót mutatnék neked amit anno nagy derüléssel nézegettem-de a dolog komoly!A jobb oldali mezőben bátran nézelődhetsz még ott,és akkor már kérdésed sem lesz!:)
youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=t-lE_Wn9Z3Y
Ha jól emlékszem akkor viszont régebben mi már beszélgettünk itt valamely topicban a témáról...ennek apropóján mutatta meg a mester hogy ő hogyan csinálja-de hopp,egy másik ablakban rákerestem,és meg is van akkori beszélgetésünk,amit haszonnal olvasgathatsz ha van kedved!:) Itt kezdődik a 34.sz. hozzászólásommal,és oldalakon keresztül folytattuk is anno...nézd csak:
akvariummagazin.hu/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=2&id=4&limit=20&limitstart=20&Itemid=322
Olyan kielégítő válaszokat kaptam anno,hogy érdemesnek tartom végigolvasni...
Sok sikert,és ha megakadnál itt biztosan segít valaki!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
4 éve 7 hónapja #133 Írta: szotyika
Gábor lehet kapni olyan kaszakövet ami porfinomságú szemcseméretű. a technika a következő a kaszakövel való csiszolásnál körkörösen kell csiszolni vele így nem pattogzik ki az üveg széle és szép lessz a csiszolásod.a másik hogy vizesen kell csiszolni.
Hogy honnan tudom faterom az Ajka kristálynál dolgozott mint üvegcsiszoló. :)

de ha nagyon beleakartok merülni akkor itt egy link .
www.bohle-group.com/shop/%C3%9Cvegcsiszo...HU::10::_::4553.html
sajnos csak cégek regisztrálhatnak de hogy mi a cucért az nem tudom . de szerintem megoldható bármi a mai világban :)

Tommy

Több
4 éve 7 hónapja #134 Írta: halőrxxl
Robi rohannom kell..estig nézz utána kérlek,ha nem lesz sikered vagy válaszod ígérem estefelé én válaszolok.Bocsi...!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
4 éve 7 hónapja #135 Írta: halőrxxl
A gépi élcsiszolás errefelé elérhetetlen is!
Az idők során már sokféle mindent megpróbáltam a kaszakőtől a régi palástköszörű kőig-beleértve a szegmensenként cserélendő kődarabokat is.ezek nálam enyhe kipattogzást okoztak az üveg élén-megjegyzem rengetegféle üveggel találkoztam már.Végül rövidre vágva a válaszomat azt mondhatnám:mára már csak és kizárólag a csiszolóeszközre feszített klf. szemcseméretű csiszolóvásznat használom.Legjobban a vászon hordozón forgalomba hozott P80-P100-as elektrokorund vált be.
Tegyél próbát!:)

Több
4 éve 7 hónapja #136 Írta: roberto8802
nebula: csiszolópapírral szépen ki lehet csorbítani az élét :)

halőrxxl:

én úgy vágattam, h az alapon álljanak az oldalak. nekem csak ilyen típusú akváriumaim vannak.
Kösöznöm a linket, tanulságos volt! Erről a bankkártyás-szallagos módszerről kérnék több információt, ezt valahogy nem tudom elképzelni... pontosabban mondva a szallagos részét.

A másik kérdésem, h mivel tudom zsírtalanítani?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 7 hónapja #137 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
már ott is felmerül a kérdés bennem azonnal, hogy mivel csiszolod meg az üveget szépre? :)
egyszer lehet, hogy én is saját ragasztgatásra adom a fejem, de a gépi élcsiszolás az valami iszonyat brutál áron megy...

Nedőzz!

Több
4 éve 7 hónapja #138 Írta: halőrxxl
Szia Robi-képzeld én is hasonló cipőben járok,csak nekem a darabszám,meg az űrtartalom másabb picikét.
Én köré épített eljárással fogom őket összeragasztani,ehhez megfelelő méretre lettek vágva az üvegek.Tehát már a vágáskor eldőlt hogy melyiket követem-nálad milyen rendszerű lesz az új medencécske?:)
Abban a szerencsében részesülhettem,hogy megnézhettem a mesterünket hogy ő hogyan csinálja..erről a blogomat is elolvashatod:
halorxxl.blogspot.hu/2012/11/o-igy-kesziti.html
De én nem vagyok ilyen rutinos,sőt a kezeim is sokkal bizonytalanabbak a sok durva melótól,ezért én a maszkolószalagos eljárást fogom lekövetni..így bátran "majszolhatom" a szilót,csak arra kell figyelnem hogy a szalag adta mezőn belül legyek.Én úgy tervezem hogy miután lecsiszoltam az éleket leragasztom a szalaggal a megfelelő helyeket,majd zsírtalanítok..aztán ragasztok.a teljes átkötés után fogom eltávolítani a maszkoló szalagokat-ha kell egy sniccer segítségével.Reményeim szerint így még én is kielégítő minőséget tudok majd produkálni..ezek a medencék már az előtéri új állványomon lesznek majdan.
Ne feledd el a zsírtalanítást..a télen sok ajándékba kapott régi medencét bontottam szét,és tudod rendkívül tanulságos volt ez a munka is.Amelyiket nem zsírtalanították azokról a szilót szinte le lehet húzni egyben-nem is értem az üveget mi tartotta össze?Ellenben a megfelelő tisztaságú felületre kent FBS eltávolítása már komoly meló..:)
Ejtsünk még majd erről szót ha van kérdésed vagy ötleted,rendben?

Több
4 éve 7 hónapja #139 Írta: roberto8802
Üdv mindenkinek.

Ismételten barkácsolni fogok :D ebben kérem a segítségeteket, véleményeteket.
Mivel tapasztalat híján nem mertem, ezért kivágattam egy akváriumra való üveget. Már csak a ragasztás maradt. Azt viszont én fogom :)

A méretek: 50x30x35 cm - ez kb 52 liternek felel meg, 4mm-es üveg.

Most kimegyek lecsiszolom az éleket, aztán megmosom egyesével. Akvárium összeállítási technikákat kérdnék, ki hogyan csinálja (youtube-on rengeteg videó található a témában, de én arra lennék kíváncsi ti hogyan csináljátok :) )

Köszi

Több
4 éve 8 hónapja #140 Írta: roberto8802
Ennek az úszó részét én csővel oldanám meg. A két végét összeszilikonoznám, így a víz se jut be, úszik majd a vizen. Már csak a hálót kell rávarrni.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.362 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 5 órája 50 perce
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 4 napja