23 november 2017

Barkácsoljunk együtt

Több
4 éve 8 hónapja #141 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 8 hónapja #142 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Kell-e ennél nagyobb elismerés, mint amit a haladtól kaptál???

Áh, nem is szaporítom a szót, hisz' ancikát úgysem tudom überelni: nem férek bele a kabinba. :laugh:

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 8 hónapja #143 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Én alapból félig a homokba szerettem volna ágyazni/temetni, hogy ne tőljön el, de a kövek még el is rejtik valamelyest, úgyhogy esztétikailag is rásegítenek.

Több
4 éve 8 hónapja #144 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Már akartam kérdezni régebben is, hogy hogy nem féltek ettől, mert ha felborul, simán viszi magával az üveget, és akkor ugrottak a halak, de már látom, így beépítve esély sincs a borulásra...

Több
4 éve 8 hónapja #145 Írta: roberto8802
Az a helyzet, hogy a kisebb hím fölfedezte és az óta ki se jött belőle, mondhatni tetszik neki :)

Pár kép akváriumi környezetben:

picasaweb.google.com/111514618444992012419/DropBox
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Gabor77

Több
4 éve 8 hónapja #146 Írta: roberto8802
:D

Be kell vallanom, majd megölt a kíváncsiság így egy nap és két éjszaka után, vízcsere közben betettem az új ancilakot :) Miközben itt írok, valaki már be is költözött :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 8 hónapja #147 Írta: mmccannon
Mi az, hogy "ferde"?!? :angry:

Akváriumi célra készült, ergo Hundertwasser a stílus, nemde? :P

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, roberto8802

Több
4 éve 8 hónapja #148 Írta: roberto8802
Akváriumi szilikonnal ragasztottam, jó erősen megragadt már másnapra. Viszont a csempét nem tudtam derékszögben elvágni, ezért kicsit ferde az egész.

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
4 éve 8 hónapja #149 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt

roberto8802 beküldte: Ksöznöm az elismerést, sökat jelent. Remélem tetszeni fog nekik, nekem nagyon :)hagyom még egy napig száradni (ha kibírom addig) és aztán küldök képeket a lakókról :)

Mivel ragasztottad össze? Volt róla szó, csak én voltam figyelmetlen és átsiklottam felette?

Több
4 éve 8 hónapja #150 Írta: mmccannon
Az óvatos duhaj szól belőlem, mikor azt javaslom, bírjad ki még egy napig, nehogy valami galiba legyen.
A fotókat előre is köszönöm!

Mary

Több
4 éve 8 hónapja #151 Írta: roberto8802
Ksöznöm az elismerést, sökat jelent. Remélem tetszeni fog nekik, nekem nagyon :)hagyom még egy napig száradni (ha kibírom addig) és aztán küldök képeket a lakókról :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
4 éve 8 hónapja #152 Írta: mmccannon
Nagyon klasz lett a kabin Robi, gratulálok!

Azért majd arról is számolj be, hogy anciék hogyan fogadják.
Saját tapasztalataim egyike (L-144) semmi sem jó, csak egy 2 kilós vasfa. No, azóta nagyon érdeklődöm mások harcsái miben és mennyire faksznisak, "hálátlanok".

Remélem, a tieid értékelni fogják, és bőséges szaporulattal hálálják meg kezed munkáját.

Mary

Több
4 éve 8 hónapja - 4 éve 8 hónapja #153 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Micsoda??Szuper,ne izélj már!
Igen jó-ha meg azt gondolod hogy nem az,a következő majd az lesz!Az ancik úgysem azt nézik hogy milyen-lényeg hogy benne menedékre találjanak.ez itt adott lesz..
Robikám emelem kalapom előtted,és a hozzád hasonló tenni sem rest akvaristák előtt..így tovább,a barkácsolás még élvezetesebbé varázsolja hobbinkat!:)Hej ha én ancisrác lennék..;)
T.:Gábor
Ui.:jah,a technikais topicban kissé visszaolvasva te is képet alkothatsz róla hogy sajna milyen nyűggel küszködik mostanában az oldal.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 8 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
4 éve 8 hónapja #154 Írta: roberto8802
Valamiért nem jelenik meg a poszt, ha képet tűzök mellé...

picasaweb.google.com/111514618444992012419/DropBox

akkor marad a google :)

A képeken az elkészült ancibunker látható Robi módra. Kicsit ferde, kicsit vastag, de én készítettem és ez a lényeg :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, Robi0108, zilzol

Több
4 éve 8 hónapja #155 Írta: roberto8802
Elkészült a saját készítésű ancibunker. Kicsit vastag, kicsit ferde, de az enyém :)

Mellékletek:

Több
4 éve 8 hónapja #156 Írta: halőrxxl
A csempét elegendő ha pormentesíted..nehogy valami oldószert használj!

Több
4 éve 8 hónapja #157 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Barkácsoljunk együtt
Ancibunker bambuszszárból:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95, roberto8802, S.Péter, saluosi

Több
4 éve 8 hónapja #158 Írta: roberto8802
Sziasztok.

Ragasztás előtt mivel lenne érdemes áttörölni a csempét? Vagy forralás után ragaszthatom?

Lassan összeáll az ancibunker!

Több
4 éve 8 hónapja #159 Írta: mmccannon
Gáborom, ha visszaemlékszel számtalan rinyálásomra az L144 harcsáimmal kapcsolatban, nálam is ugyanaz volt a helyzet.

De meg kell említenem, hogy Szankon abszolút csupasz tenyészmedencék voltak, amikben csak a kabinok álltak rendelkezésre, még fa sem volt bent. Szóval, valahol a kényszer is indíték volt.
Azóta is gyötör a kíváncsiség, miként esne választásuk egy "színesebb" környezetben.

Mary

Több
4 éve 8 hónapja #160 Írta: halőrxxl
Hahó bátyám..csakhogy látlak!:)
Dehogy kotnyeleskedés..sőt még inkább megtisztelő hogy követed a fórumot és nem voltál rest bejegyzést tenni./Erre minél gyakrabban kérnélek is!:)/
Igazából nem is a méret az ami számít egy bizonyos határon belül,hanem szerintem a víz játéka a barlangban/rejtekhely körül.Érdekesség hogy nálam a mindkét végén átjárható bújókák nem arattak sikert..azokat inkább meghagynám majd a L.filamentosáknak/vagy a fene tudja hogy pontosan mik,mert szintén az AM-ben megjelent cikk bizony néha elbizonytalanít/.
Lényeg hogy szeretik ha csak egy bejáratot kell védeniük-így mikor kissé serdültebb már a "fiókasereg" akár pár centire ki is merészkednek pár falat erejéig-azért a fél/az egyik/ szemük mindig a kicsinyeken van.Nem tudom mi lenne ha olyan emeletes bunkert készítenénk nekik ahová egész kolónia beköltözhet..persze szegmensenként bonthatót,mert netán ha ikrát kell menteni vagy más okból kel szétszedni akkor könnyebb lenne..na ez jó kérdés.
Mac elgondolkoztattál egyébként,mert volt olyan albínó hímem "aki" csak a rágófa egy magasabb pontján lévő odvas részbe volt hajlandó ikrázni a párjával..igaz viszont hogy anno még nem ismerte a cserepet.
Lényegtelen is..a szanki anciodú tetszetős és egyszerűen elkészíthető akár hulladék vagy maradék anyagokból is..szerintem a saját magunk barkácsolta eszközök élvezetesebb halazást tehetnek lehetővé,ha jó a kivitel,átgondolt a megépítés.Meglátjuk ki milyet csinál,és milyen haszonnal használja!:)

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.420 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 3 napja 9 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 9 órája