Vízkezelés

Több
11 éve 2 hónapja #121 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Büdös víz témában
Attila szavait megtoldva még azt javasolnám hogy megfelelő aljzatot használj..a nagy mennyiségű mulmot egy adott esetben nagyobb szemű aljzatból nem minden szűrő tudja kielégítően eltávolítani.
Abban az esetben viszont ha ellenkezőleg-túl apró szemű az aljzatod benne nem tud "forogni a víz",ergo olyan bomlási gázok halmozódhatnak fel mint például az igen bűzös metán.:(
De tudod mit..olvasd csak el ezt a csodás cikket-én meghajolok a tanár úr előtt mindig!Megvallom attól tartok egy igen kevéssé ismert linket adok neked-bárcsak tévednék!Íme:
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...=25:ltals&Itemid=154
Érdekes hogy még nem "nyaggattak" azzal hogy aranyhalakat ekkora medencében nem tartunk stb..bár az effajta tanácsok is megszívlelendőek lesznek-és igazak is-te egyenlőre tájékozódj légyszives,rendben?:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #122 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Büdös víz témában
Még annyit tennék hozzá hogy az aranyhalaknak nem szükséges a vízet melegíteni, ha kiszedted a halakat meg a növényeket és megkavarod az aljzatot akkor valószínűleg igen fekete és bűzös lessz a víz. Javaslom hogy öntsél a talajra sóssavat és ha nagyon pezseg akkor sok benne a mész, ami nem biztos hogy jó.
Attila

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #123 Írta: Pöttömbaba
Pöttömbaba válaszolt Válasz: Büdös víz témában
Köszönöm a gyors segítséget, holnap reggel megcsinálom... Remélem ez a baj...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #124 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Büdös víz témában
Pöttömbaba az a helyzet hogy egy év alatt a talajban felgyülemlik annyi lepedék kosz hogy azt csak a talaj teljes átmosásával lehet eltávolítani. Javaslom hogy szedd ki az egész talajt egy vödörbe és alaposan mosd át és úgy tedd vissza és tepítsd a növényeket.
Attila

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #125 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Büdös víz témában
Még várj,mert más is hozzá fog szólni szvsz!;)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #126 Írta: Pöttömbaba
Pöttömbaba válaszolt Válasz: Büdös víz témában
Jah igen, bocsánat azt kihagytam hogy ilyen kis ,,porszívóval" (nem tudom mi a pontos neve, én csak így hívom) felszívtam az aljzatról a koszt, amit a növénycserével okoztam. De nem volt túl sok. Szóval ezt kihagytam. Én eddig arra gondolok, hogy magával a vízzel lehet valami probléma. :( De azért köszönöm a gyors segítséget.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hónapja #127 Írta: Pöttömbaba
Pöttömbaba válaszolt Büdös víz témában
Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni. Valami miatt bebüdösödött az akváriumom víze. Leírom a paramétereket és előzményeket. 56 literes akváriumban három aranyhalam van, melegítővel szűrővel levegőztetővel, mindennel ami kell. Van benne négy élő növény is. A víz teljesen tiszta, hőmérséklete mindig 26 fok körül van. Hetente csinálok 15-20%-os vízcserét, de most eldöntöttem, hogy kicsit jobban kitakarítom, mert már egy éve nem volt ,,nagytakarítás". A víz felét kivettem, abba tisztítottam meg a szűrőt és mindent amit kellett, a növényeket kicseréltem, a halak addig bent voltak. Feltöltöttem vízzel, amit Aquasafe-el kezeltem. Minden teljesen jól sikerült (mint eddig is), de másnapra bebüdösödött a víz. Vajon ez mitől lehet? Kicsit klóros a vizünk, de az aquasafe mindig helyretette és eddig nem volt probléma. A módszereken és a már eddig bevált dolgokon nem változtattam, szóval fogalmam sincs mi okozhatta a büdösödést (olyan mintha poshadt lenne). Mit tehetnék? Cseréljek le belőle megint? De teljesen tisztának tűnik. Nincs benne semmilyen rothadó anyag. A halak egészségesek, a növények teljesen újak. Mit javasoltok?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #128 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
;) ..meg aztán azt se feledjük el,hogy az élelmiszeripar könnyebben dolgozik a mindenféle adalékokkal megspékelt alapanyagokkal,ugye?Lehet nem is az a cél hogy a zacskóba ne csomósodjon bele,hanem hogy a töltőgépeknek könnyebb dolguk legyen-na ez már tiszta agyrém:(.
Mátéfi utolsó postjával teljesen azonosulni tudok..szinte felháborító hogy mit meg nem etetnek már velünk-de félek halaink is kénytelenek sok mindent lenyelni,és nem csak képletesen.Ez a só dolog teljesen meglepett.....
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #129 Írta: imperatore
imperatore válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Erre azért van szükség, mert a fogyasztók rendkívül igényesek és öntudatosak lettek az utóbbi évtizedben és azt igénylik, hogy a só csomómentes legyen, mert leesne a gyűrű az újukról, ha néha össze kellene törniük az összecsomósodott sót.
Véleményem szerint semmi értelme a csomósodást gátló belekeverésének, mert ugyanúgy csomós lesz.

Viktor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #130 Írta: pometko_n
pometko_n válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Én úgy hallottam, hogy EU előírás, hogy csomosodás gátlót KELL beletenni.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #131 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Nekem csupán az nem fér a fejembe és persze a gyanakvásom is ebből adódik, hogy ha egyszer én NaCl-ot azaz sót akarok venni, miért törekszik a kereskedő/gyártó, hogy mást is eladjon nekem, olyan szöveggel, hogy azok az adalékok tulajdonképpen az én javamat szolgálják, sőt egyenesen kívánatos, hogy azokat úgy és abban a formában fogyasszam, ahogy azt ők akarják. És ha már a saját egészségem miatt elkezdek aggódni, akkor a halaim tekintetében ez még inkább igaz, hiszen ők nálam sokkal érzékenyebbek ezekre az adalékokra. Az emberekre kalibrált még éppen nem látványos mérgezést okozó cuccok a halak esetében már végzetes lehet. Lehet, hogy amennyiben kivonnánk a tiszta sót egy kilogramm asztali sóból, annak csupán a fele lenne valódi só?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #132 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Olvastam a blogot:)...és még lenne értelme "rugózni a témán",de a saját élelmiszereink kapcsán is-na talán egyszer egy másik topicban!;)
Az én nyelvtudásom szerint egyébként szlengként is használatos a kóser kifejezés,mely szerint igazán jót,eredetit,tisztát jelent-persze megfelelő nyelvi környezetben.Amit én pendítettem az valóban vallási vonatkozású is lehet,a szó legnemesebb értelmében...Véleményem szerint semmi kivetnivaló nincs abban ha ragaszkodunk az igazi,eredeti,egyszersmind kóser-na itt használom szlengként;)/megoldásokhoz a hobbinkban is...mondhatnám a te sód nem fájintos nekem!:)..de remélem az enyém talán jó-ára 55ft/kg a legnagyobb hazai üzletláncok egyikében.Öhmmm..érdekes hogy tavasszal még 26/kg volt-na hagyjuk!:blush:
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #133 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Nem állt szándékomban más területre terelni senki figyelmét, csupán egy olyan kifejezést használtam, melyről eddig azt hittem, hogy az a valóban és kizárólag a természetes sót jelenti, mindenféle adalékok nélkül. Most, hogy kicsit rugóztál a témán rákerestem a kóser sóra:

A forrás egy autentikus személytől származik:

http://fuszereslelek.blog.hu/2010/12/09/a_koser_so_parasztvakitas
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #134 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Meghajolok előtted-éberséged,és körültekintő hozzáállásod példaértékű-és mondom mindezt a legőszintébben!Megleptél-egyszersmind meg is ijedtem kissé!Én is használok természetesen sót,a legegyszerűbb-legolcsóbb fapadosat természetesen...azonnal a konyhaszekrénybéli "kis raktárhoz" rohantam megdöbbenésemben!A hajam szálai egyenként elkülönülve meredeztek mindaddig,amíg villámsebesen meg nem fordítottam a kilós sót...hhhhhhhhuuuuuu.:sick:
Egyáltalán nem a körültekintésemnek,csupán a vak szerencsémnek köszönhető hogy az én általam használt só /talán ha igaz/csak valóban azt tartalmazza amit gondoltam.Hangsúlyozom:csak a szerencsémen múlott-soha az életben nem olvastam el hogy mi van benne..só-só,nem?
Gyulám-le a kalappal előtted!Nagyon köszönöm hogy felhívtad erre a figyelmünket!
Végül a saját sóm képei:









De hadd szóljak a kóser dolgokról még kicsit....nagy tisztelője vagyok a természetes,és főleg a vallási okokból eredeztethető feldolgozási módszereknek,de az egyik kisfilmben-melyben a vágóhídi bánásmódot taglalják-a kóser vágásról is esik szó..talán láttad is már.:(Nos,elbizonytalanodtam ennek hatására-de nem szeretnék offba csúszni.
Még egyszer:hálás vagyok a sóval kapcsolatos dolog miatt!
T.:Gábor
Mellékletek:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #135 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Itt a só is. Azt hinné az ember, hogy natúr kősó..de nem az.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hónapja #136 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Valószínűleg vannak akvaristák, akik használnak sót az akvárium vizéhez, vagy azért mert elevenszülőket vagy mert brakkvízi halakat tartanak. Esetleg a betegségek kezelésére vagy a karantén során.

Egy dologra nem árt figyelni ilyenkor. Nem mindegy az, hogy milyen az a só. A kereskedésekben kapható márkák, csomagolások, gyártók között nem könnyű kiigazodni, ezért célszerű mindig megnézni az összetevőket. Már eleve ez rosszul hangzik. Miféle összetevők kellenek a sóhoz. Semmilyenek, azonban a kereskedelem nagyon kreatív ezen a téren is. Szerintem legjobb az úgynevezett kóser só, mivel az eleve kizár minden adalékot, csak a természetest fogadja el, minden szennyeződéstől mentesen.

Íme egy bizonyíték arra, hogy pl. a jódon kívül mi kerülhet még a só közé.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #137 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
A tisztánlátás érdekében: mindig pH 7,4-7,6 víz folyik a csapból, és mindig felkúszik pH 8,0 körüli értékre.
Ami meglepett, hogy a keménység csökkent tartósan.

Most leellenőriztem a hordóban lévő vizet: 349, 22,4 Celsius fokon.
Szóval stabil a vizem, aminek személy szerint nagyon örülök.

Jelzésképpen, kontrolméréseket is végeztem lakmuszos (JBL), ill. csepegtetős (Brómtimolkék) tesztekkel a pH-t illetően, és 7,8 az érték a hordóban.

Ami engem izgat: lehet-e az aszkorbinsavat vízlágyításra használni?

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
de folytatni akarom a méréseket, és finomítani az adagolás módszerét. Mivel precíziós mérlegem nincs, ki akarom fundálni azt a trükköt, amivel lehetőségekhez képest mindig azonos mennyiségű port tudok adagolni. Eddig sacc per kábé alapon tettem.

Mary
Last edit: 11 éve 4 hónapja by mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #138 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Erről az oldalról elérhetetlen. Akárhányszor kattintok a "Bővebben" gombra, mindig az Internal Server Error jelenik meg. Ugyanezt tapasztalom más blogoknál.
Csak akkor sikerül, de csak néha, amennyiben a BlogAM-en belül rákattintok a címre. De akkor sem mindig.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #139 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Mac..Mátéfi Gyula barátunk blogja számomra tökéletesen elérhető-21.-én újabb képekkel ajándékozta meg olvasóit a szanki túráról!:)
Kösz Gyulánk..jó egészséget,nyomd az okosságot barátom!:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 4 hónapja #140 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Vízkezelés témában
Érdekes hogy kettőtök tapasztalata mást mutat...Mac nél a ph stabilizálódott,Pometko-nál kissé emelkedett...aztán Mac-nél is megemelkedett!:)
A keménység egyikőtöknél lecsökkent,a másik kollégánál alig változott.Nos,számomra a vízkémia eddig is valami nagy titok övezte dolog volt-éppen ezért szinte sosem bocsátkozom a taglalásába :D Pedig pontosan erre van szükségem-viszont minél többet olvasok utána,annál jobban fokozódik a homály..
Rendkívül örülnék annak,ha egy mindenki számára etalonnak minősülő linket dobnátok a vízkémiáról.Minden érdekel...és megfogadom hogy a neten nem csapongok,mert úgy tűnik sokszor mást mondanak:(.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.231 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés