14 november 2019

Díszhalszaporítás, tenyésztés

Több
5 éve 10 hónapja #101 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Mennyi idősek a halak?
Tudnál 1-2 fotót átküldeni?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 10 hónapja #102 Írta: Endre
Endre válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Esővízben szoktam ikráztatni őket olyan 14-18 naponta szoktam kitenni őket, de mindíg kifehérednek az ikrák. Bár 2-3 kudarc után le szoktam állni velük akár egy hónapra is. Én is úgy tudom hogy kezdőknek való hal, mégis feladta a leckét rendesen.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 10 hónapja #103 Írta: Pasa
Pedig ez egy egyszerű, "kezdőknek való" hal.
Próbáltad lágy (pl. eső) vízben? Azt írják, hogy csapvízben is könnyen ívatható, de a termékenyítés sokkal jobb lágy vízben.
Milyen sűrűn teszed ki őket ikrázni?

Több
5 éve 10 hónapja #104 Írta: Endre
Endre válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Üdvözlök mindenkit! Szeretném megkérdezni, hogy Lándzsafoltú pontylazac szaporításának van valami trükkje? Már fél éve próbálkozok velük, volt is ikrázás bőségesen, de a kikelésig még nem jutottam el. Állandóan kifehérednek az ikrák és nem kelnek ki, mint ha terméketlenek lennének. Tőbb hímmel és nősténnyel is próbálkoztam már de semmi eredménye. Más ikrázókat már rengetegszer szaporítottam, de ez a fajta hal nekem nem akar sikerülni. Válaszokat köszönöm!

Több
5 éve 11 hónapja #105 Írta: veisztibi
veisztibi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Kishalaknak való száraz táppal mikortól lehet probálkozni náluk?

Több
5 éve 11 hónapja #106 Írta: Pasa
pótolni máris, csak arra figyelj, hogy a víz hőfoka elég jó legyen.

cserélni akkor kell, ha zavarosnak látszik, vagy, ha a víz paraméterek (pl. pH, NO3) elmászik rossz irányba. A vízcserét a halak általában azzal hálálják meg, hogy gyorsabban nőnek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: veisztibi

Több
5 éve 11 hónapja #107 Írta: veisztibi
A gurámiim lassan két hetesek és szépen fejlődnek. Azt szeretném kérdezni, hogy mikortól lehet náluk vizet pótólni illetve majd részleges vizcserét csinalni náluk_

Több
5 éve 11 hónapja #108 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Erről van szó-mondjak egy példát?Én közismerten coryfan vagyok...már neveltem fel szép számú black venezuelát,de több mint egy éve nincs ivadékom!Ikrázás amikor akarom...legalábis közelítőleg,de hogy egy is kikelne?Most is van az egyik keltetőben párszáz ikra-te,nagyon félek kimondani,de mintha fehérednének :( De nem adom fel! Kell nekem egy nagy saját csapat belőlük,akkor is,úgyis,mindenképpen!;)
Néha elgondolkozik az ember hogy ez miért van így,vagy hogy lehet hogy másnál minden gond nélkül "mennek" az adott fajok,saját magunknál meg még halovány színe sincs a sikernek? Mert mi hobbisták vagyunk-na azért!Vagy mondjam azt hogy a szomszéd kis srác anno százas tételű zebradániót nevelt fel száraz tápon?Nálam a szülők beadták a kulcsot....azta hétszázát! :)
Nem véletlen hogy két külön kaszt van az akvarisztikában-elevenszülősök,és mi a többiek.Nagy általánosságban náluk nem a szaporodással van a munka,hanem az adott változat minél szebb megőrzésében,netán még újabb stabil verziók kitenyésztésével is fáradoznak!Nálunk "ikrásoknál" sok esetben már az is nehézségbe ütközik hogy egyáltalán legyen ikra...Össze sem lehet hasonlítani a két tábor munkáját,bár mindkettőnek közös a célja:ivadékokat szeretnénk nevelni!Ez a cél..de még ezen is csavarunk egyet:az se mindegy hogy milyen ivadékot,vagy mennyit!
Csoda egy hobbi ez,én mondom!Jah:jképzeld,mint te is tudod rendesen "beguppiztam"mostanára-igazából nagyon kicsi vagyok ehhez!Fizikailag is kevés a hobbim mérete,de azt is érzem hogy tudás terén is még tanulnom kell..tapasztalnom is,és nem kevés rutint is kell szereznem!Szóval kedves kolléga pár évig ráérsz még a kalászokkal-nem is tudom hová tenném őket!;)
Relax-fiatal vagy,van időd...de én már sosem engedlek el!Te egykor nanohalakat fogsz tenyészteni-ha van kedved-mert megvallom igen kivívtad a tiszteletemet az elhivatott ikramentéseiddel,a sorozatos próbálkozásokkal!Most ivadékod nincs-jobb is így!Ez arra fog késztetni téged hogy még jobban belemerülj-hogy úgymond alámerítkezz a hobbiba.Benned megvan a potenciál én érzem-adja az istenem hogy rettentő hosszú időn át legyen elhivatottságod,és energiád a sorozatos próbálkozásokhoz!
Most "pihenj rá" erre a dologra-vagy épp ellenkezőleg,harcolj..ahogy akarod!Egy jottányival sem lettél kevesebb azzal hogy most nem sikerült a dolog:egy halk szavú,társaidra tisztelettel figyelő kolléga vagy-én ezt tapasztaltam az őszi TP-n!Tehát nyugi-én is igértem már olyanokat ami abban a pillanatban kivitelezhető volt,aztán a végén totális kudarc lett...és az én igaz hobbitársaim is úgy viszonyultak hozzám akkor mint mi most hozzád.Erőt adtak-megbecsültek.Mi is téged....Úgyhogy majd legközelebb! ;)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi, koba0525

Több
5 éve 11 hónapja #109 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Balázs!Megpróbáltad,MOST nem sikerült.Vannak olyan halak az életemben amik a második vagy harmadik nekifutásra ikráztak csak,vagy addigra tudtam ivadékot felnevelni belőlük.Pedig némelyiket éppen a könnyen szaporíthatók közé sorolták.
Szóval hajrá,lehet újra ezekkel vagy más,esetleg "könnyebb" fajokkal próbálkozni!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, koba0525

Több
5 éve 11 hónapja #110 Írta: halőrxxl
Ugyan..fő a lelkesedés,hidd el nekem!;)Végig ügyes voltál,meghallgattad a dolgainkat,és nagyon karakán módon le is követted azokat-tudod megvallom ez volt a cél!
Folyamatos tanulás a hobbi...ez a szuper benne!Ha legközelebb sem megy,akkor majd az után,vagy később..vagy talán egyszer!Arany vagy-de ne gondold azt hogy mások ebben sokkal sikeresebbek lennének!Ha tenyészteni akarsz előbb "gyengébb fajjal" próbálkozz-megjön a rutin,lesz sikerélmény-aztán jaj a kalászoknak!;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: koba0525

Több
5 éve 11 hónapja #111 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Sajnos nulláztam,legközelebb újra megpróbálom.Talán kicsit "okosabb" lettem....
Jobban meg lennék lepődve,ha néhány ikra kikel.
Néhány dolgot máskor majd egyszerűsítek,változtatok.
Ez van...
Gábor!Még egy "picikét" várnod kell a kalászokra,sajnos!De nem adom fel!!! ;)

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a szurkolást!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi

Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #112 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Sziasztok!

Ma délután megajándékoztak azzal a kis ramirezijeim, hogy végignézhettem ahogyan leikráznak.
A víz most kb 22 fokos, 6,5 pH-jú és 4 NK-s.
Mit csináljak?
elvegyem tőlük az ikrát vagy hagyjam ott velük?
Ha elvegyem milyen vízbe tegyem?
Teljesen lágy savasba, vagy a közösből tegyek be vizet?
Mivel indítsam őket?
Már persze ha sikeres lesz a kelés mert ez az első ikrázásuk :)
Utolsó szerkesztés: 5 éve 11 hónapja Írta: Pana28.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 11 hónapja #113 Írta: saluosi
Ezt a trükköt második harmadik naptól lemezes vagy granulált táppal is megpróbálhatod,persze jól összemorzsolva!

Több
5 éve 11 hónapja #114 Írta: saluosi
Ezt a tojássárgával úgy szoktam csinálni,hogy egy kis akváriumvizet teszek egy kis pohárba,és abba morzsolok egy kis tojássárgáját.Ilyenkor a nagyobb darabok azonnal lesüllyednek és a "felhő", a pici részecskék lassabban süllyednek le.Értelemszerűen a frissen kelt ivadékoknak csak a pohár tetejéből öntök.Így minimálisra vehető a baleset,hogy nagyobb darabok is a vízbe kerülnek és hamar rontják a vízminőséget.

Több
5 éve 11 hónapja #115 Írta: veisztibi
Az akvárium be van fedve természetesen.
Sórák lárvát beszereztem már azon kivül most amég kicsik valamire szükségük van?

Több
5 éve 11 hónapja #116 Írta: halőrxxl
Nem kell port csinálnod-illetve ne úgy képzeld el hogy porítani kell!Egy tojás sárgájából-általában a külső feléből-veszel egy fél kisujj körömnyi részecskét,és azt óvatosan belemosod a vízbe..de nem is kell mind,csak éppen hogy "zavaros" kis felhőcskét képezz belőle!Vigyázz,mert ha sokat adsz be hirtelen a vizedet "bedurrantja"!
Figyeld meg a kis ivadékok hasikáját..látni fogod hogy fehéresen kigömbölyödik a parányi eleségrészecskéktől.Ügyesen lődd be a mennyiséget,és napi 2-3 etetést mindenképpen iktass be.
Szükséged lesz más eleségre is-ugye már rendelkezel velük?
Ui.:nem követtem a témát-a kis akvárium ugye fedve van?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802, veisztibi

Több
5 éve 11 hónapja #117 Írta: veisztibi
A főt tojás sárgájából hogyan lehet kellően apró port csinálni amit a kicsi gurámik megtudnak enni?

Több
5 éve 11 hónapja #118 Írta: Pasa
miért kellene?A friss vízzel, az esetleges hőmérséklet-különbséggel és a stresszeléssel csak bajt csinálhatsz. Majd 2 hét múlva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, veisztibi

Több
5 éve 11 hónapja #119 Írta: veisztibi
A nőstényt már akkor kivettem mikor megvoltak az ikrák.
Ma reggelre kikeltek az ikrák. Menyi idő után csinálhatok majd részleges víz cserét?

Több
5 éve 11 hónapja #120 Írta: Pasa
Vedd ki a szülőket nyugodtan, nem kellenek az ikrákhoz, mivel azok lebegnek a víz tetején. (Bettánál más a helyzet).
A gurámi ikrák kelési ideje 2 nap, majd az elúszás -hőmérséklet függvényében- további 2-3 nap.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.302 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Díszhalak tartása, társítása
    • No remélem van még itt valaki... Parázslazacokat tartok, melléjük garnélákat is tettem be. Azt szeretném, hogy a garnélák zavartalanul...
    • 7 órája 2 perce