14 november 2019

Díszhalszaporítás, tenyésztés

Több
6 éve 1 hete #161 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Igyekszem mindent megfogadni.Ez egy kicsit mélyebb víznek tűnik,mint a guppik elletése.
Nagyobb "pohár" nem lenne megoldás?Az a helyzet,hogy nem terveztem újabb akvárium beüzemelését.Technikai okokból ezért tűnt kézenfekvőnek a linkelt oldalról a poharas verzió.Úgy sem lenne biztonságosabb a vízminőség szempontjából,ha naponta(akár többször is) vizet cserélnék a pohárban?
A víz mozgatására már bent van a levegőcső,ami inkább csak pötyög.
Valamelyiket mohával tettem a pohárba,amelyik nem volt nagyon ragacsos,azt anélkül.2 csepp Xantát azért tettem a vízbe.
A "felmosót" holnap megpróbálom megvalósítani,vagy veszek egyet.
Ha valami nem stimmel a gondolatmenetemmel,javítsatok ki,mert szeretném sikerrel zárni a projectet-hamár belefogtam!
Köszönöm szépen a "terelgetést".
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hete #162 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
A vízmozgás a keltetőben mindenképpen fontos lenne.Aztán az is megoldás lehet,hogy nem fogod meg az ikrákat az áttelepítéskor,hanem csak kivágod ollóval azt a mohaszálat amelyiken függeszkedik,és azzal együtt teszed át a keltetőbe.Így talán kisebb esély van a penészedésre.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: koba0525

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hete - 6 éve 1 hete #163 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Ne keltessél már egy pohárban...:(.Az a kicsinyke víz olyan instabil,hogy borzalom-tudom,mert hidd el mérek hajnalban,mérek napközben,és mérek este is ha a szükség úgy hozza.Adjuk meg az ikráknak ami jár nekik szvsz-én például ezért is nem vagyok hajlandó hálóban keltetni pl.
Xanta,és m.kék..a dolog sosem lesz eldöntve,mert mindkettő jó lehet.A mesterünk-Pasa-csak és kizárólag Xantakridint használ...én mást,vagy semmit.Mindegy-igaz viszont hogy a metilénkék megfogja például a levegőcsövet stb.
Amelyik ikra nem termékenyült meg annak adhatsz bármilyen vegyszert-abból hal nem lesz:(.De azt is rögzítenünk illene már egyyszer hogy abból a megtermékenyült ikrából sem lesz egészséges hal amit túl sokat mozgatunk.Talán nem véletlen hogy pl. a coryk ragasztják az ikrát,a busák a sodrásba ikráznak csak úgy szabadon...nah! :D
De mi lenne ha mesterséges ikráztató közeget használnál?Minek bogarászni órák hosszat a mohában,ha így az egész csomagot csak áthelyezed a keltetőbe és mehet be a másik csomócska? Sera biofibres durva szálas-sűrű műnövény-pamutbojtocska....Koba ne csinálj magadnak sokkal több melót ilyen keveset ikrázó fajnál!;)
Ikramentés-ha olyan ikráról van szó ami szabadon hullik alá,vagy éppen csak egészen gyengén rögzül a közegre akkor minden további nélkül eltávolítható bármely fejlődési szakaszban.Ha viszont rögzített ikrákat előrehaladott állapotban/több nap után/szeretnénk menteni,akkor nagyon kell az óvatosság!az embrió már fejlődik az ikraszemben,sőt benne a neki megfelelő módon el is helyezkedett-igaz forgolódik a kincsem-de gondoljunk bele hogy mentés közben a nagy méretű embrió milyen behatásoknak van kitéve az egyre szűkebb ikra burkán belül?Az ikrára még a legtisztább vízben is rakódik némi mikroszkópikus ülledék-mi van ha mentés után ez a felület lenne az aminek a gázcserét el kellene látnia?
Szóval azt akarom mondani hogy nagyon drukkolok nah...én egy messzemenően szent dolognak tartom az egész folyamatot,bocs ha lelkesedésemben erőteljesebben fogalmazok!
Summa summárum:vagy oszd többfelé a mohádat és úgy használd,vagy használj több kis csomó mesterséges közeget-de minden nap csak egy csomót,mert egyébként előfordulhat hogy minden csomón lesz ikra-igaz csak 1-2 db! :D Sok sikert Balázs !
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 6 éve 1 hete Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, koba0525

Több
6 éve 1 hete #164 Írta: saluosi
Szerintem a metilénkék majdnem fölösleges,hiszen te is jól láttad,hogy melyik ikra lett penészes....metilénkék nélkül is.
Ezt a Xanta-mix-et nem ismerem,az én időmben Xantakridint adtunk penészedés ellen.
Amúgy gratulálok!!:)

Több
6 éve 1 hete #165 Írta: koba0525
Ráment a mai délelőttöm,mire átkurkásztam a mohacsomót.8 ikrát sikerült a keltetőnek kinevezett dobozba átraknom.Több lenne,ha néhány nappal előbb,figyelmesen átnézem.Azt hittem könnyebb észrevenni a "buborékokat".Sajnos legalább ugyanennyi be volt penészesedve,illetve tejfehér volt.
Vettem Xanta-mix-et és Metilénkéket is.Ezeket hogyan adagoljam?Nagyjából 3 deci a keltető.
5 literhez 1 ml(kb 25 csepp),0.5 literhez 2.5 csepp,tehát 2 csepp a 3 decihez?Vagy az ívatómedencébe rakjak inkább(is)?
A Metilénkéket azért vettem,hogy a segítségével kideríthessem,melyik ikra nem jó.Olyasmit olvastam,hogy a keltetőbe rakunk belőle valamennyit,később vízcsere és kékek(kékesek) lesznek a rossz ikrák,amiket könnyebb így eltávolítani.Ez így helytálló?
Hogy megkönnyítsem a későbbi átfésülést,háromfelé osztottam a mohát,mert persze a legsűrűbb részbe ikráznak.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
6 éve 1 hete #166 Írta: halőrxxl
Jocókám megvallom bár egy ideje hallani róla,nekem is újdonság-tartani nem akarom,de hátha kedvet kap hozzá valaki!Mindenesetre úgy gondolom-tévedés/sértődés ne essen!-hogy akinél rengeteg elevenszülő van és szelektál is talán jó alternatíva lehet hasonló ragadozók tartása-nem megy veszendőbe a szelektált hal.;) Sőt-talán még késztetést is érez arra az ember hogy erőteljesebben szelektáljon-várják a falatot ragadozó halaink!Úgy gondolom nem dőreség a szelektált halak megsemmisítése...
További infók a szép ragadozóról:
www.fishbase.org/summary/63048
Létezik persze nagyobb rokona is-de úgy gondolom az már erősebb elhivatottságot kíván!;)
Aztán nagy szerencsémre megtaláltam a videó feltöltőjének leírását is,azt hiszem a leghitelesebb ha egyenesen tőle olvasunk továbbiakat:
fishopolis.wordpress.com/tag/luciocephal...pikehead-pike-asian/
Jó tájékozódást:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 1 hete #167 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Mekkora szája van nem semmi. Ezek valami szájköltő halak vagy csak simán megkajálta az ikrákat?:laugh:

Több
6 éve 1 hete #168 Írta: halőrxxl
Ismerős a hal?Alig hiszem;)
De nézzétek már milyen csodásan ívnak...

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Több
6 éve 1 hete #169 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
A kalászhalak nagy része elnyújtott ikrázó, azaz nem egyszerre rakja le, hanem naponta valamennyit. Ennek megfelelően kell berendezni a tenyésztő akváriumot és gondoskodni a kikelő lárvák biztonságáról és felneveléséről.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, koba0525

Több
6 éve 2 hete #170 Írta: halőrxxl
A türelem.. a rengeteg tudás,és azok okos használata!Mondtam is a "fiatalembernek" a börzén hogy csodálom,és a cikkeit is.Tuningoljuk..nehogy már ne írjon nekünk csak ritkán!:)

Több
6 éve 2 hete #171 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
No, erről a témáról Törpös tudna sokat mesélni. Együtt próbáltunk P. gertrudae-kat szaporítani.
Nála az első próbálkozásra egy ivadék lett, míg nálam 0. Oda is adtam neki a tenyészállományomat, amiből azután szépen, lassaan gertrudae hadsereget produkált.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, saluosi, koba0525

Több
6 éve 2 hete - 6 éve 2 hete #172 Írta: halőrxxl
Ez szuper-köszi!A részleteket később,és priviben!
Anno mikor azt hittem lesz módom nekem is belőlük egy csoda eleven csapatra én innen tájékozódtam/de lényegében ugyan az/:
www.aquarticles.com/articles/breeding/McFarlane_Forktail.html
A lényeg abban van hogy nagyon bízz magadban-és a türelem is igen fontos tényező!Amely hal keveset ikrázik már igényli ezt-állandó megfigyelés/ikramentés,az ivadékok különböző korosztályainak megfelelő eleség és szeparáció-szóval munkás a dolog,de roppant mód megéri!Én kifejezeten örülök neki hogy nem egy ezerszer sikeresen tenyésztett milliószámra ikrázó halat próbálsz,hanem pontosan egy érdekesebb fajt!Talán ezt az utat kellene járnia sok hobbistának is-ebből lehet tanulni igazán!
Azonnal meg is van a "házi feladatod",ha kedvet érzel hozzá:dokumentáld a próbálkozásaidat fotókkal is.Ha megvan az eredmény én szívesen olvasnálak bármilyen formában-és ne tartson vissza az hogy még úgy érzed akvarisztikailag a tojáshéj a ...szóval vágod!Önbizalom,fegyelmezett és következetes munka-ez munka,meglátod!-és lesz eredmény!
Nagyon drukkolok neked-menni fog!
Ui.:imádom a hasonló témákat-hálás vagyok ha csak a legkisebb ötlettel is segíthetek bárkinek aki nem tucathalat szeretne szaporítani.Most én is "vizsgázok" Koba által...izgalmas,olyan mintha itt a szomszéd lakásban lakna a fiatalember én meg adnám neki az "itinert".Jó dolog ez a net...
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hete Írta: halőrxxl.

Több
6 éve 2 hete #173 Írta: koba0525
Gábor ezt meg is beszéltük,bár én nem bízom ennyire magamban.
Eddig innen lestem:
projectaquaria.blogspot.hu/2010/06/how-t...udomugil-sp-egg.html
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 2 hete - 6 éve 2 hete #174 Írta: halőrxxl
Hogyne!
Sokat csinálj belőlük,mert én szeretnék veled barterelni!;)Anno nekem is volt egy csodacsapatom amit a siserehadként támadó rokonság elrekvirált-soha többé akváriumszemlézés!
Reggel amint erősödik a fény már nézelődj...kevés ikrát raknak,ezeket szedegesd el,és keltesd külön-a kelési idő is hosszabb a megszokottnál!A tenyészpéldányokat hagyd kinn..és az ikrákat szedegesd csak addig,míg teljesen le nem állnak az ikrázással.
Sok sikert-ha vannak ikrák és ki is keltek a növekedés már szépen megy!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, koba0525

Több
6 éve 2 hete #175 Írta: koba0525
Na kérem szépen kipróbálom magam,illetve a halaim által nyújtott lehetőséget.
A másik topicban már említettem a tervet:különtettem a kalászokat.Az ok nem csak a jó tanácsok megfogadása,hanem az is,hogy reggel az egyik mohacsomón láttam egy ikrát "lifegni".Sajnos 10 perccel később már nem volt ott.Hiába kerestem.:(
A régi 45 literesemet tegnap hadrendbe állítottam.Aljzat nélkül,csak a moha,a fűtő és a szűrő.A víz 27 fokos,a PH 7.Banalánférgek gyarapodnak,várják az etetést
További tennivalóm van velük a fohászon kívül?

Több
6 éve 2 hete - 6 éve 2 hete #176 Írta: halőrxxl
Sosem szabad feladni-ne csak reménykedj hanem erőteljesen "tedd rá a célt" Gyuri!Nagy dolog lenne szerintem ha sikerülne-ehhez kívánok neked szerencsét is!
Ui.:parádés az írás,köszi!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, saluosi

Több
6 éve 2 hete #177 Írta: saluosi
my-fish.org/chromobotia-macracanthus-prachtschmerle/

Újra elkezdtem reménykedni...az enyémek most kb. 20cm-esek.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 3 hete #178 Írta: halőrxxl
Nnnna,kérem szépen!
Remélem felfigyeltetek rá,hogy a börzén hatalmas esély lesz beszerezni különféle élő eleség kultúrákat!Itt a lehetőség hölgyeim és uraim....alig egy középkategóriás halacska áráért most esélyt kaptok rá,hogy egy életre ha ügyesen csinálod legyen pl banánférged,vagy Waltered...Tuti működő dolgokról van szó-mit hezitálnál,nem igaz?
Felhívom szíves figyelmeteket még a kis tasakocskákban lévő eleségkultúrákra is...gyerünk,tegyetek próbát amelyikkel csak akartok!Gondoljatok már bele:nem kell senkitől kéregetni,nem kell a posta bizonytalanságán aggódni-ott lesz előttetek,csak elveszed/kifizeted "oszt kész"!Szinte azt mondanám ha merném hogy raboljatok rá amíg van!!!
Semmiféle üzleti kapcsolatban nem állok senkivel/sajnos/,csak a lehetőséget szerettem volna fokozottan a figyelmetekbe ajánlani!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mátéfi, mmccannon

Több
6 éve 4 hete #179 Írta: halőrxxl
:)Ugyanmár...sose kell elnézést kérni ha ellenvéleményt mond az ember!
Igazad van..a penészes ikraszemeket én már közben is eltávolítom ha nem rengetegről van szó-ha sok a penészes akkor megvárom hogy vajon mennyire lesz rossz a kelés,és kelés után szívom le,vagy takarítom el az üvegről stb..
A penészes ikra az viszont nem ikraburok!;)

Több
6 éve 4 hete #180 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Díszhalszaporítás, tenyésztés
Gábor lehet ,hogy igazad van és fölösleges eltávolítani , viszont én mint kis naivista akvarista :P féltem , hogy a víz minőség rovására megy a sok penészes ikra miatt.
Nálam a penész volt az ok amiért el akartam távolítani a "szemetet" .

Nem sértődésből írtam és nem is akartalak megbántani !

Üdv Misi

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.369 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Díszhalak tartása, társítása
    • No remélem van még itt valaki... Parázslazacokat tartok, melléjük garnélákat is tettem be. Azt szeretném, hogy a garnélák zavartalanul...
    • 6 órája 27 perce