20 máj. 2018

Corydorasok

Több
4 éve 7 hónapja #101 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Corydorasok
Gábor!A duplikra visszatérve...nekem három belőlük tök egyformának,nősténynek tűnt....dehát ilyenkor hasznos a hozzáértő jó,szemed!!:laugh:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: koba0525

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #102 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Omen egyértelmű hogy nem minden példány lesz azonos nagyságú-de ha mindig a nagyobbakat szelektálod akkor félő hogy egy idő után csupa lány lesz majd;) A szétnövés nem zavaró ha nem szembetűnő-de ha azt látod hogy azonos korosztályban vannak közel kifejlett példányok,és vannak alig két centisek is..szóval akkor valami nem ok!
A szétnövésnek csak egyik oka az etetés...ha kívánod folytatom még,most viszont szeretném magamat rövidre fogni;)
T.:Gábor
Ui.:Hasznos volt előző postodra csak egy köszönetet küldenem,így átgondolhattad álláspontodat-köszönöm!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omen

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 7 hónapja #103 Írta: halőrxxl
Mátéfi:előttem Jocó már nagyon jól megfogalmazta...a blogban is jó lett volna ezt a hasonlatot használnom!
Egyik irodalom-már meg nem mondom melyik-ír is erről a nem kikényszerített,tehát spontán "osztódásról".Megjegyzi hogy környezeti ingerekre is adhatnak ilyen választ,hiszen olyan erős a menekülési kényszerük hogy akár szét is szakadnak-töredeznek.Tudom hogy esetleg más képzettársítás okán kérdezed....nem az egysejtűeknél szokásos osztódásról van tehát szó,sem pedig más alsóbbrendűeknél tapasztalható "sarjadzásról".Talán egy éve is van annak hogy említetted nekem külhoni ismerősöd gyakorlatát:ő erőteljesen megkeveri a férgeket,így idézi elő a fragmentációt,ezért olyan szép az eredménye.Én az ivaros utat erőltetném,míg nem láttam a kis sikert teljesen elbizonytalanított az irodalomban olvasott hivatkozás a kevés ivarérett példányra-de ez már egy másik történet.Megfigyeléseim szerint ha nem zavarjuk meg őket akkor nem fragmentálódnak-de a blog videóján amikor megráztam erőteljesen a halszeleten nyüzsizőket bizony már volt rá példa.Igazából az aljzat miatt nem tudom megfigyelni a férgek fejlődését,de halott,magatehetetlenül sodródó példányt nem látni.
Külön kiemelném azt a megfigyelést-szintén nem csak sajátról van szó-hogy csipesszel szinte lehetetlen úgy összefogni egy nagyobb csomót mint a tubinál-szétugranak,sőt azonnal szakadozni is kezdenek.Laboratóriumokban csak és kizárólag így tenyésztik őket...gyakorlatilag így nincs génkeveredés,mert minden példánynak-mely egy állatból származik-ugyanolyan a készlete,mint mikor a növényeket vegetatív módon szaporítjuk.
Igen nagyon szeretném ha bárki sikeres lenne velük-tartom azt a megállapítást amit a blog dőlt betűs alcímében fogalmaztam meg.

Több
4 éve 7 hónapja - 4 éve 7 hónapja #104 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Corydorasok
Szerintem ha valami elkapja őket, akkor leválhat a vége, így megmenekülhet az adott egyed. Kb. mint a gyíkfarka úgy működhet.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 7 hónapja Írta: jocopoco95.

Több
4 éve 7 hónapja #105 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok

halőrxxl beküldte: :)
...........éppen azért rajonganék a black worm-el való etetésért mert azok spontán fragmentálódnak is...nem kell darabolni!
........

Azt hogy érted, hogy "spontán fragmentálódnak"?

Több
4 éve 7 hónapja #106 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Corydorasok
Huuu na ez nem semmi kör volt ... ,gratulálok halőrxxl kollégának a nagyszerű irodalom létrehozásához !!!
Szép munka melyet ajánlok mindenkinek a figyelmébe .

Azért is írtam ide a fenti pár sort , szoktam látni sok vendég jár azért ide infóért , és nem csak innen lehet hasznos infó morzsákra találni hanem egy egész éléskamrányi van a blogok közt is .
Érdemes szemezgetni.

Igen ez egy olyan írás ami más megvilágításba helyezi a kishalak nevelgetését.
Bár úgy gondolom a szétnövés így is jelentkezni fog mert a növekedési erély egyedenként is változó .
Valamit azért így a hasukat jobban szerető példányok ill. az erősebbek könnyebben habzsolják tele magukat komótosabb tesvéreikhez képest :). Ami persze természetes is . Nekem ez most nagyon tetszik és azt hiszem keresni fogom a kitaposott ösvényt , hogy egy darabon az előttem járók nyomdokaiba léphessek aztán megláthuk merre is vezet az utam :D

Köszönöm az iránymutatást !

Üdv. Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
4 éve 7 hónapja #107 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Corydorasok
Köszönöm szépen!
Ezért is irányított ide egy kedves akvarista kollégám,mert itt könnyebben választ kapok a kérdésemre.Én eddig egy nőstényre tettem volna a nyakamat,de mint írtad:necces.Élőben sem sokkal egyszerűbb.Most van egy kevés időm,megpróbálok használhatóbb képet,videót készíteni etetéskor.Talán ma...

Több
4 éve 7 hónapja #108 Írta: halőrxxl
Szia!
Én két lányt látok felvillanni a videókon,tehát feltételezem hogy egyenlőek az ivararányok.Persze azt is el kell mondanom hogy hímet csak egyet tudok "biztosan"látni-tehát ha nem láthatjuk az egész csapatot egyszerre akkor necces a dolog.Szépek,étkesek..gratulálok!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: koba0525

Több
4 éve 7 hónapja #109 Írta: koba0525
koba0525 válaszolt Válasz: Corydorasok
Sziasztok!
Sikerült elolvasnom mind a 35 oldalnyi hozzászólást,ami megerősíti bennem a tényt,hogy jól választottam,mikor corydorasokkal tértem haza.
"Újra"kezdő akvaristaként nagyon sok hasznos információhoz jutottam a fórum és a hozzászólásaitok olvasgatásával.Le a kalappal az elhivatottságotok előtt!
Igyekszem figyelni a történéseket,blogokat,amikből megtudhatom,hogyan érezhetnék még jobban magukat a kis kedvenceim.(Levelek,égertoboz,esővíz ...stb.)
Egy kis segítségre volna szükségem.
4 egyed úszkál nálam Duplicareusból és szeretném bővíteni a csapatot.A kérdésem arra vonatkozik,hogy szerintetek milyen lehet az ivararány?Eléggé félősek,csak etetésnél jönnek a frontüveghez,így nem tudom egyszerre összehasonlítani mindet.Mindíg valaki hiányzik.Hány nőstényem lehet?
A halakat áprilisban vásároltam Brancotól.
Remélem,hogy működik a link...

A válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel mindenkinek: Balázs
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco

Több
4 éve 7 hónapja #110 Írta: Omen
A blogodat már láttam , de mivel igen szép terjedelmű még csak bele kóstoltam , de végig olvasom mert érdekes .

Persze aki élővel etet nagyobb részt az azért általában tisztában is van azzal , hogy minden hal minden korosztályának meg van a maga eledele melyet kényelmesen el tudnak fogyasztani .
Itt azért meg jegyezném , nem baj ha néha kap olyan eleséget is amellyel kicsit küzdeni is kell. Illetve ha már növendék korba lépnek akkor olyan aljzatot kialakítani amely "játék" lehetőséget is biztosít nekik . Godolok itt ilyen dolgokra mint homok talajon falevelek és vékonyabb ágak - kövek. Ahol a halak ösztöneiket is élhetik nem csak az üres akváriumban keringenek minden féle inger nélkül . Ilyen szempontból nem bánom a szétnövést sem mert az életrevalóbb szebb egyedeket viszem tovább.

Üdv. Misi

Több
4 éve 7 hónapja #111 Írta: halőrxxl
:)
Ugyanakkor arra is felhívnám a figyelmedet,hogy ha mindig "egybekaját" adunk nekik igen erőteljes lesz a szétnövés.Nem tudom olvastad-e már új blogomat-Lumbriculus variegatus-,éppen azért rajonganék a black worm-el való etetésért mert azok spontán fragmentálódnak is...nem kell darabolni!
A tubinak ezzel szemben megvan az a sajátossága hogy ha szívósabb a bőre és nem tudják elszakítani,akkor hoppon maradnak!Csak nagyon lassan tudja nyelni az egész szálat,közben meg a többiek a kisebb darabokból jól belaknak...a mostani "győztes" marad hoppon.Az említett méret-15mm- alatt én nem javasolnám az egész tubi etetését...
Egyébként meg hálát adok a jó sorsnak hogy egyre többen nagyobb figyelmet fordítotok az élőzés felé...cory téren szerintem nincs is ennél jobb,sok sikert mindenkinek!:)

Több
4 éve 7 hónapja #112 Írta: Omen
Sziasztok !

Mivel sajnos sokáig nem tudtam lenni így vissza kellett olvasgatnom így kicsit vissza nyúlnék a témában .

Halőrxxx :
" kb.1.5 centisen már többé kevésbé elmondható,bár megharcolnak azért az "egybekajával",de hadd harcoljanak-a természetben sem darabolja nekik senki "

Ez nagyon tetszik !
Nekem is ez az egyik alapelvem és kifejezetten jó nézni mikor a nagyobb tubikat az élelmesebbek az "enni akarók" csipkedik - cincálják .
Számomra ez már egy jel , hogy ezekkel az egyedekkel érdemesebb foglalkozni ha megfelelnek más szempontoknak is .

Üdv Misi

Több
4 éve 7 hónapja #113 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
Corydoras trili babyk :D

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl, Omen

• zilzol
  • zilzol profilkép
  • Látogató
  • Látogató
4 éve 7 hónapja #114 Írta: zilzol
zilzol válaszolt Válasz: Corydorasok
Rég halogatott aljzatcserén vagyok túl. 0,1-0,4 mm-es kvarchomok került bele. Amit a coryk művelnek, egy élmény. Túrják mint egy tank és amikor közvetlenül az üveggel szemben keresgélnek lehet látni hogy hogyan is csinálják. Csoda! :)

Több
4 éve 8 hónapja #115 Írta: halőrxxl
Szia István!
A két említett faj közül sem egyértelmű a választás,hiszen a medencéid hőmérséklete döntő lehet..a sterbai-t szokták diszkoszokhoz és magasabb hőmérsékleten tartott más fajokhoz is társítani,szaporodásához is kívánja a magasabb hőmérsékletet.
A trilineatust mondanám neked első körben...általános akváriumhoz szerintem alkalmasabb/olcsóbb,ráadásul a szaporításával is könnyebben boldogulnál szerintem.Egészen látványos az a változás is ami a mintázatában végbemegy miközben fejlődik,szemben a sterbák szinte egyen mintázatával már kicsike koruk elejétől.Természetesen őt is társíthatod bármilyen békés haladhoz,sőt csak tartani lehet alacsonyabb hőmérsékleten is-mint látod igazából nem akarok helyetted dönteni.;)
Javaslom hogy már most tájékozódj a börzére felhozott halakról,én már olvasgattam listákat is...a teljesség igénye nélkül itteni barátaim közül Pasa-t,és Branco-t ajánlom megkeresned vásárlás céljából,de Szotyikánál is úszik pár trili sejtésem szerint...
Egyébként az aeneusok "védelmében":bizony rengeteg változatuk van ezeknek...amire én rákattantam:Corydoras sp.venezuelanus/de hívhatod Corydoras venezuelanus orange-nak is/.
Igen szeretném ha a hazai corysokat egyáltalán nem befolyásolná a kereskedelemben fellelhető kínálat-de ez a jövő zenéje.Feltételezi az egészséges keresletet más fajok iránt,illetve a pénztárcánk "nyitottságát" is.
Bármely fajt választod,sok sikert kívánok:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, mmccannon, szotyika, Omen

Több
4 éve 8 hónapja #116 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
Helló!

Szeretnék váltani másik cory családra kicsit színesebbekre. Jelenleg corydoras aeneusom van, nagyok kicsik a család együtt!

Amiket kinéztem:

Corydoras Trilineatus
corydoras sterbai

ők tetszenek, az lenne a kérdésem hogy melyik a könnyebben tartható illetve szaporítható. Illetve (igaz ez nem keres,kínál topik) esetleg valamelyik változatból, vagy hasonlókból van-e valakinek fölösleges eladó ?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv: IStván

Több
4 éve 8 hónapja #117 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Azt nem ígérhetem, hogy én is ott leszek, csak ha valaki bezsuppol, és elvisz :-(
Írjad meg hány egyed kell, és valahogy eljuttatom.

Mary

Több
4 éve 8 hónapja #118 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Corydorasok
Én sem tudom mi lehetett a gond.
Igen bár ez még tavalyi kép de ha minden igaz szeptember elején megyek fel megint és ismét eljutok Pasához :D
Szegényt már egy ideje levélözönökkel "támadom" :D
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 8 hónapja - 4 éve 8 hónapja #119 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
A Cory, különösen az aeneus nem a legkényesebb cory, így értetlenül állok/ülök az Általad leírt jelenség előtt.

A képet elnézve, Pana28, megfordultál a Nagy Faluban.
Egy biztos, ha legközelebb jössz szívesen adok.

Mary
Utolsó szerkesztés: 4 éve 8 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Több
4 éve 9 hónapja #120 Írta: halőrxxl
Köszönöm véleményeiteket a képpel kapcsolatosan-csak emlékeztetőül:egy erősen fátylas albínó paleatust szemlélhettünk.
Valamennyiőtökkel teljes mellszélességgel egyetértek,egy ennyire túltenyésztett halnak semmiféle létjogosultsága nincs a medencéinkben.Azonban nem csak öncélú véleménykérés volt ez..nagyon jól szemlélteti hogy az erős beltenyésztés hosszú időn keresztül mire képes.Ti hárman akik véleményt nyilvánítottatok ezt jól tudjátok-de példa más errefelé olvasgatónak arra,hogy miért is nem ajánlott a több generáción keresztül való fátylas halaink egymás közötti ívatása.Az anciknál sokszor felmerül e kérdés,ott is számos alkalommal olvasható hogy fátyolosXsima úszójú párok ajánlottak.Az utódokban megmutatkozó túlzott fátyolosság egy idő után már azt eredményezi,hogy valóban egy szörnyen kinéző,és mozogni alig képes halat kapunk.Sajnos volt már módom ilyen burjánzó úszókkal sújtott halat szemlélni-nem volt szívderítő!Bármely fajról is legyen szó véleményem szerint sem szép az ilyen rongycsomóként kinéző hal...
Azért finomítanék:akvarisztikai tartásban az enyhén fátyolos változatok elfogadhatóak-sőt még dekoratívak is lehetnek szerintem.De a szaporítónak/tenyésztőnek mindig tudnia kell hol a határ,és a jó ízlés határain belül kell tartania az úszók fátyolosságát is!Akár még cél is lehet egy-egy szépen megnyúlt úszókkal rendelkező törzs kitenyésztése,viszont ezeknek az úszóknak a funkciójukat maradéktalanul be kell töltenie.Túl ezen nem szabadna hogy a halat zavarja a mozgásban-táplálkozásban,és további követelményként gondolnám még a szép arányok megtartását is..
Hosszúra fogok nyúlni-ezek a gondolataim már pár éve motoszkálnak bennem,és pontosan e kép kapcsán gondoltam kifejteni őket...Mielőtt azonban folytatnám a tisztesség úgy kívánja,hogy elmondjam:a kép feltöltője egy kitűnő ukrán hobbitársunk!Виталий Мазуренко tudatos,és nem kevésbé elhivatott coryfan mint mi vagyunk...válaszai alapján maga is elismeri,hogy erős beltenyésztés okán ilyen a hal,és véleményem szerint okulásként illesztette be a csoport képei közé.Alig hiszem hogy ő maga ilyen halakat tartana követendőnek-másról akart ő beszélni!:)Mint írja ő is csak a Google fordítója segítségével tud kommunikálni-viszont ez nehezíti a kommunikációt számára is.Volt szerencsém vele beszélni egy rövidet privátban....bár közelebb lakna!
Szóval ha ezt a "példahalat" nézzük visszahőkölhetünk...szörny:(.Számos már degeneratívnak mondható elváltozást szemlélhetünk rajta,és mind közül a legelrettentőbb a mellúszó sugarának torz formája,a hátúszó szemmel látható funkcióvesztése.Ezt a halat-sőt már pár generációval előbbi őseit is!-szigorúan kivonnám a tenyésztésből,de azt hiszem nem is tartanám...szelektálnám,mert megcsúfolása mindannak amit számomra a coryk jelentenek.Mátéfi kolléga nagyon jól mondja:"Szerintem az anatómiájához, életmódjához és mozgásformájához nem illik. Egy kecsesebb mozgású halnak jobban "áll"..."Erről van szó-ismerni kell a halak habitusát,ismerni kell azok sajátosságait is ahhoz,hogy eldönthessük mennyire lehet még "engedni" a fátyolosságot,milyen messzire mehetünk el a szaporítás során!Mátéfi guppis-náluk is van olyan szabvány amit ők követnek,és legjobb tudásom szerint az európai előírások már a guppiknál is megkövetelik az úszók funkciójának megtartását,a hal szabad mozgását/szemben azt hiszem az amerikai standard-el/.Tetszik ahogy azt mondja:.."Egy kecsesebb mozgású halnak jobban "áll".A páncélosharcsák rejtőzködése során,de akár a gyors menekülések közben is sérülhetnek a túlzottan fátyolos úszók,és rémálomszerű lenne látnom egy cafatokban lógó úszókat viselő hal vergődését-miközben a társai már messze járnak.Egy cory sosem tud olyan kecses lenni mint vízközt úszó haltársai-egy corynál számomra egyenesen cél a kemény és vad viselkedés,a mindenek előtti élelemkeresés,és a hatékony rejtőzködő képesség.....mindezt lepedőnyi úszókkal megvalósítani-hát,képtelenségnek érzem!
Itt jön képbe azonban a jóval előbb kifejtett arányosan fátyolos úszók kérdése,mert mint említettem néhány esetben én nem tartom kerülendőnek.A "holt idényben"-nyáron-bizony szívesen bíbelődök két fajjal,melyek szaporítása még a legkezdőbb corysoknak sem okozhat problémát-paleatusok,aeneusok.Egy éve már azt hittem végleg felhagyok a paleatusok minden változatával,de aztán rájöttem hogy a borsos coryk nélkül nem lenne teljes a nyaram..:D.Szívesen és sokat ikráznak,nagy méretű ivadékaikat a legegyszerűbb eleségekkel is felnevelhetem-mi legyen hát a célom velük?Aligha lenne értelme tömegtenyésztésbe fognom-de egy bizonyos célt elérhetnék:célom hát olyan long fin,és high fin halak "előállítása",melyek szememnek kedvesek.Elégedett nyilván csak hosszú-hosszú idő után lehetek majd ,mert a külső bélyegek mellett sok belső tulajdonságot is megtartani akarok!
Aeneusok:nevetségesen egyszerű halakról van szó-de azért velük sem mindig egyszerű a hobbista dolga!Ikráikat olyan mennyiségben képesek mindenfelé lerakni,hogy én nem is az ikrákat különítem el,hanem a szülőket...Van egy remek csapatom az "igazi kék pajzsosokból"/eques szerű kinézet/,komolyan mondom olyan csodálatosak amikor nagy rajban vonulnak hogy hajnalonként rendszeresen kicsúszok az időbeosztásomból miattuk.Nevetséges hogy egy ősidők óta tartott változatért így rajongok,én ezt tudom...de megjelent pár egyednél olyan szép úszómódosulás amit legjobban talán a dupla swordtail kifejezéssel illetnék ha lenne ilyen a coryknál.Lényeg hogy a farokúszónál az alsó/felső úszósugarak oly szépen meghosszabbodnak,és olyan arányosan szépen nő a farok is,amit meg kellene tartani!Némely halon aztán megfigyelhető még a hátúszó fátyolosodása is,persze csak módjával...aranyosak ahogy a hátúszót felállítva úszkálnak,miközben annak vége mintegy zászlóként lágyan lebeg.Egészségileg olyanok akár az atom-csoda hogy szeretném idővel őket is majd előtérbe helyezni?
Köszönöm hogy gondolataimat felvethettem nektek-az idő majd megmutatja hogy mi lesz követendő.Legnagyobb sajnálatomra képtelen vagyok újabb és még újabb fajokkal bővíteni cory mezőnyömet,így kénytelen vagyok így "kiélni" magamat.Egy dolog azonban biztos:szigorúan betartom saját normáimat ami a fátyolosságra vonatkozik,és amint kedvezőtlen irányt venne ez a dolog azonnal megrántom saját gyeplőmet!Még mindig az eredeti változatok tetszenek legjobban-de véleményem szerint a fenn vázolt utat is ki kell próbálnom.Sajnálom hogy a coryknál nincs szépségverseny..és sajnálom hogy sokan csak afféle "futottak még",netán takarító hal kategóriának gondolják őket.Lényegesen többről van szó esetükben-és míg módomban áll akvarizálni én sosem leszek rest ezt hangoztatni!;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95, Pana28, Omen

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.313 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet