22 szeptember 2020

Corydorasok

Több
7 éve 5 hónapja #181 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Értelek Robi..ha van módod készíts képet a "feltapadt paleatusokról-az életben ilyet még nem tapasztaltam.
Nem érzelgős vagy hanem a lelked tiltakozik-és az enyém is a legapróbb élőlény elpusztítása ellen is.Én vagyok az akin jót derültek anno a chaten a kollégák amikor az egyik éjjel a képernyőmre repülj fátyolkát levittem a pincébe..de a szúnyogot-legyet én is élvezettel csapom agyon!;)
Hmm...nézzük meg a halaidat,remélem más tud okosat mondani neked és akkor nem lesz lelkiismeret furdalásunk,rendi?Messzemenően megértelek...

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #182 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Corydorasok

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Írta: Robi0108.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 5 hónapja #183 Írta: halőrxxl
A megfigyelésed helyénvaló többé-kevésbé.Az aeneusok alapváltozatai talán a leggyorsabban növekvő ivadékkorban is-sőt még a bomlástermékekkel kissé terhelt vizet is a legjobban eltűrik egy határig.Nem véletlen hogy e szempontokat és hatalmas számú ikráikat is figyelembe véve a kereskedelemben szerintem a legolcsóbb coryk...Mindez csak az alap változatra igaz,mert pl.a Green Laser fantázianevűre már ebből semmi nem helytálló.
A paleatusaiddal valami gáz lesz-egyáltalán nem szoktak feltapadni a szűrőkre,sőt...halaid valamiért el vannak gyengülve,vagy más gáz lesz-sajnálom:(.A feltapadást én úgy értelmezem hogy a szívó hatás odatapasztja őket...Nálam azonnali szelekció lenne a sorsuk ha nem találnék magyarázatot a dologra-persze ez oltári kemény intézkedés,de nem engedhetek meg egyetlen halat sem melyben nem látnám a top minőség lehetőségét.Próbálj meg egy másik akváriumban kis wellness-t tartani nekik..erősítsd meg őket ha értelmét látod.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Robi0108

Több
7 éve 5 hónapja #184 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Corydorasok
Sziasztok!
A coryk viselkedésével kapcsolatban kérném ki véleményeteket. Van két Corydoras aeneus, és két Corydoras paleatus. A két előbbi egy másodpercig nem pihen! Szinte egész nap jön-megy, mozog. A két paleatus sűrűn "felragasztja" magát a belső szűrő oldalára és ott elvannak. Elég sűrűn csinálják. Ez természetes náluk? Terrorizálva nincsenek. Valamiért nem nőnek olyan ütembe , mint az aeneus.
Igaz, hogy torpedó sügikkel vannak, de azok semmit sem törőnek velük. A családom többi tagja sem látott semmi agressziót.Minden más hal viselkedése teljesen természetes. Lehet ez a corydorisoknál is az?
November óta vannak nálam.

Köszönöm előre is az esetleges hozzászólást!

Több
7 éve 5 hónapja #185 Írta: halőrxxl
Igen Gábor..kikeltek!:)
Már arra is gondoltam hogy nálam azért ilyen szinte feketék,mert a vízben alkalmazom az égertobozt-ki tudja milyen hatással van az ikraburokra a tannin,meg a színező anyagok?Roppant élvezik a sötét vizet....még a színük is másabb mint a bolti hullasápadt "aligpandáknak".
Vajon arra felfigyelt már valaki hogy hasúszóik nem átlátszóak hanem krémesen sárgák,vagy erős csontszínben igéznek minket?Egy halnak meg kell adni amit igényel...egy pandának meg élvezet is megadni!:)Minden egyes páncéllemez széle feketés barna pigmentációt mutat,a foltok pedig olyan koromfeketék,mint a legsötétebb éjszaka.
Hm....:laugh: Érintett vagyok persze-bocsi ha megint túlimádom a corykat!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802, Gabor77

Több
7 éve 5 hónapja #186 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Corydorasok
Elég sötétek voltak, jóval sötétebbek, mint amikor fényképeztem, bár barnák voltak, nem feketék, mint az a kishal, amit láttam vasárnap.
Sajnos a vízszinten nem tudok segíteni, hülyén néz ki az 50 literes félig töltve, de remélem azért néhánynak sikerül a túlélés, pedig nem terveztem, hogy halakat fogok szaporítani, de azért örülnék neki, ha szaporodnának.
Helyi díszállat kereskedőktől, de hogy ők honnan szerzik, nem tudom. Bár nem tartom valószínűnek, hogy tenyésztik őket, inkább tenyésztőtől veszik...

Több
7 éve 5 hónapja #187 Írta: halőrxxl
Pandáknál az ikraérés előrehaladtát nagyon szépen mutatja annak rendkívüli besötétedése-így talán jobban tudod lekövetni hogy mi lett az ikrád sorsa.A kis kikelt ivadékoknak sokat segítene ha a vízszint nem lenne olyan magas-sok kicsi ezért pusztul el,és nem a kajahiányban...
A végén még panda nagyhatalom leszel,ami csodás dolog lenne!:) Ezeket a halakat mindig is szaporítani kell,olyan szépek és aranyosak..nem véletlen hogy közkedveltek.Ha már az országban van pár vérvonal érdemes megőrizni a magyarságukat..
Szabad érdeklődnöm honnan vásároltad őket?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Több
7 éve 5 hónapja #188 Írta: Gabor77
Köszi!
A belső szűrőm alja kb 10 cs-re van a talajtól, elvileg nem cory veszélyes, oda a nagyok sem járnak, így remélem a kicsiknek sem lesz gondjuk vele.
Ma reggelre az egyik ikra eltűnt az üvegről, remélem elúszott, és nem a halak távolították el...

Több
7 éve 5 hónapja #189 Írta: halőrxxl
Az akváriumodban lévő halak közül mindenképpen erre voksolok.Ha jók a vízparaméterek-nálad igen-akkor minden további nélkül előfordulhat hogy a megmaradó ikrák ki is kelnek-sőt pár kis cory fel is nevelkedik.Azért látsz ivadékot/ikrát együtt,mert a pandák bár szeretnek szaporodni,de viszonylag kevés számú ikrát raknak..azt viszont jobbára rendszeresen.:) Az ivadékod egy korábbi ikraszemből kikelt túlélő példány,társainak megjelenésére is számíthatsz.Ha már ekkorkára felcseperedett jó esély van arra hogy meglátod felnőni..a legelső idők a legnehezebbek.
Legnagyobb megrökönyödésemre magam is felfedeztem az ívató akváriumaim egyikében felfedeztem nem is egy,hanem egyenesen egy tucatnyi C.axelrodit-és most kapaszkodjatok:nagyobbak voltak mint a külön keltetett ikrákból kikelt testvéreik,pedig a felnőtteknek csak egész tubit adtam...
Jó egészséget kis pandáidnak,és sok sikert!A szűrők bemeneti nyílására figyelni..;)

Több
7 éve 5 hónapja #190 Írta: Gabor77

halőrxxl beküldte: Gábor tanulságképpen mellékelhetnél vízparamétereket is!;)

Ok, bár vasárnap délelőtt fedeztem fel az ikrákat, és vasárnap este cseréltem vizet is, így az akkorit már nem tudom mérni, de nagy mértékben nem változhattak a 10%-os cserénél.
Mostani adatok:
GH: 8
KH: 6
PH: 7,3
EC: 495 uS
NO2: 0
NO3: 5-10 mg/l
NH4: 0

Ezek szerint szerintetek is a pandák voltak. Van esély, hogy a közös akváriumban speciális kaja nélkül túlélik a gyermekkort a kishalak?
Az a fekete, ebihal szerű valami is kis panda lehetett? Hogy lehet, hogy azt 2 napja láttam, a többi meg még mindig ikra formájában csüng az üvegen/mohán?
Mondjuk sajnos azóta nem láttam, tehát nem biztos, hogy él még. :(

Több
7 éve 5 hónapja #191 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Remélem, jól teltek az ünnepek, nekem mindenképp: a nyúl helyett a trilik hozták a tojásokat.
És még nem fejezték be, hiába mondtam, hogy vége az ünnepeknek. :laugh:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi, Gabor77

Több
7 éve 5 hónapja #192 Írta: halőrxxl
Gábor tanulságképpen mellékelhetnél vízparamétereket is!;)

Több
7 éve 5 hónapja #193 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
a pandákra rakom a voksom :)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Gabor77

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #194 Írta: Gabor77
Sziasztok!
Talaltam kb 10 db ikrat az akvariumban. Kb 2 mm-esek, sargas-barnas szinuek, 6 db van az uszo moha mogott az oldaluvegen, es nehany darab a javai moha csomoban. Panda ikrak lehetnek?
gabor77.uw.hu/001/ikra1.jpg
gabor77.uw.hu/001/ikra2.jpg
Szinten lattam egy fekete - ebihal szeru - valamit cikazni a vizben, ez is 2-3 mm koruli volt, plusz 5 mm-es farka volt.
Neonhal, c.panda, es red cherry van az akvariumban, garnela nem lehet, neon elvileg nem szaporodik vilagosban, igy gondolom, hogy a pandakhoz tartoznak. Szerintetek?

Ui: bocs az ekezetek hianyaert, telefonrol vagyok...
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Írta: Gabor77.

Több
7 éve 6 hónapja #195 Írta: halőrxxl
Igen Toist!
Meg aztán legyünk őszinték:ha valamiből "túllőttük" magunkat,néha már az is öröm ha elviszi bárki-bármiért..vagy csak vigye már!:)Én szoktam rendszeresen ajándék halakat is "termelni" az itteni,és más barátaimnak.Ezen halak ellenértéke számomra az az öröm amit látok olykor az arcokon,és a sok idő múlva jövő visszajelzés:"Gabikám a te halaid aztán!"
Van aztán olyan ismerősöm is,aki azt szeretné ha halai szaporodhatnának,mert neki erre módja-ideje nincs.Közös erővel megoldottuk a vidéki leutaztatást,most itt javítják a közérzetemet,és megkapják a lehetőséget hogy reprodukálják magukat ha akarják...Másik ismerősöm a felnőtt,és láthatóan már beikrásodott állatokat hordja vissza hozzám-én pedig rendszeresen kicsike corykkal látom el őt,hadd nevelgesse minden földi jóval-ő ezt élvezi!:)
Amíg nem tisztázott a hobbisták halainak forgalomba hozatala mindig is lesz viszatetsző dolog-és itt nem a bolti/tenyésztői árak hányadosaira gondolok.Azt gondolom igenis megéri foglalkozni korrekt partnerekkel,és megbízható vevőkkel-de ehhez az kell hogy a státusz tiszta legyen.Ez még várat magára-már nem a békés boldog időket éljük,de bízom benne hogy még hasonló visszatérhet.
Jah..a boltos persze hogy ingyen akarja!Sőt,még örüljünk ha egyáltalán fincsorogva befogadja a halainkat-hiszen ő a nagyon jó minőségű külföldi halakat is szinte ingyen veszi.
Meglátjuk merre mozdul a mérleg nyelve....én egyenlőre szinte csak stagnáltatom az állományomat,nagyobb projektbe belefogni dőreség lenne.Viszont megteszem a lépéseket hogy tudjak bővülni ha esélyem lenne.Ha nem tisztázódik hamarosan a helyzet,én nem vállalhatok semmiféle kockázatot-abbahagyom.Nekem a haltartás nem eléggé motiváló-én szaporítani szeretek-illetve csak szeretnék.
De ismétlem magam:kell hogy jobb legyen,hiszen más hobbiállat tartóknál már megoldott a dolog.Várjunk-ez a legjobb szerintem/vagy beszéljünk az erre hivatott rovatban!:)/.
Azért ez olyan mintha a szívembe egy kicsi,de annál fájóbb tűt tolnának folyamatosan....extrém egészségesen gyönyörűre felnevelek nagyszerű kevert vérvonalú fajokat,és várok hogy vajon levágják-e a fejem ha ne adj isten egyetlen darabért is elkérnék egy huszast..
Egyenlőre tehát punnyadnak szegények..az állományomat csak tartom.:(
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 6 hónapja #196 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Corydorasok
Erősen off-szagú a téma, de úgy érzem muszáj hozzászólnom :blush: Szerintem azután hogy eladtál egy halat, nem szabad azzal foglalkozni, hogy mennyiért adták tovább (de ha már itt tartunk, az én rekordom ilyen jellegű különbözetben 130 - 790 /ancin sikerült elérni, Gyuri által említett alacsony kulccsal még szinte nem is találkoztam, bár ez fajtól, bolttól is függhet persze). Létezik mindkét fél számára előnyös üzlet hatalmas haszonkulcsok mellett is. A működés elég egyszerű: a bolt haszonkulcsát a kereslet (normál esetben) és az ehhez képest viszonyított beszerzési és fenntartási költségek különbözete adja; a tenyésztő/hobbista eladási árát és haszonkulcsát - utóbbi adott esetben negatív is lehet - pedig a nevelési költségek és a kapott ár különbözete adja, amit a kínálat (amiből a boltos válogathat) , illetve kisebb részben az határoz meg, hogy az adott személy mennyire tud és akar jól eladni. (ON) A coryk külföldi kisker áraiból tehát szerintem maximum arra lehet következtetni, hogy mennyivel többet hajlandóak érte ott fizetni az emberek (+ mennyivel magasabbak a fenntartási és munkabérek, amik a beszerzési árra rakódnak rá, következtetésképpen nem sok mindenre)...

A bolt azon keres, hogy vesz és elad, ezzel kockázatot vállal, ebből él, mint hobbista nem irigylem a tevékenységét és nem haragszom rá ezért, mert csak azt teszi, amit mindenki: a lehetőségekhez képest minél jobban akar megélni a munkájából.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Degec, mmccannon

Több
7 éve 6 hónapja #197 Írta: DonPedro
DonPedro válaszolt Válasz: Corydorasok
Én meg nem adtam volna oda 300-ért... De gondolom neked sem tartottak pisztolyt a fejedhez...ha meg már odaadtad annyiért, már mindegy mennyiért adja.. De ezeket a dolgokat tudjuk... nem azért csinált boltot, fizeti a bérleti díjat, meg a mindenféle kiadásokat, hogy nekünk mint hobbi akvaristáknak jó legyen. Arról nem beszélve hogy feltételezem Te sem tudsz róla számlát adni.. De ebbe már ne menjünk bele... :)

Több
7 éve 6 hónapja #198 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Corydorasok
Mary,ez nagy disznóság volt a bolt részéről!Ahová én vittem eddig halakat,nem tettek rá az árra 100-150%-nál többet!

Több
7 éve 6 hónapja #199 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Pedro, a másik végéről közelítettem meg a dolgot. Az arany endlereken és sem gazdagodtam meg, sem az L144-es harcsákon.

Egy hely 300-ért vett be tőlem L144-est, és 1200-ért árulta.

Mary

Több
7 éve 6 hónapja #200 Írta: DonPedro
DonPedro válaszolt Válasz: Corydorasok

mmccannon beküldte:
Arra jók az efféle listák, hogy képet kapjunk, egyesek itthon mekkora haszonkulccsal dolgoznak.

Mary, ha én itthon hobbyból tenyésztek coryt, és tegyük fel szerencsém van, mert megkapom a piaci ár töredékét érte, akkor mekkora haszonkulcsom?

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.729 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet