22 szeptember 2020

Corydorasok

Több
7 éve 5 hónapja #161 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
Végre megoldódni látszik a kaja problémám, kicsit utána érdeklődtem a horgászboltokban hogy tudnak e beszerezni tubit. és mi volt a válasz igen :laugh: sőt az ára sem vészes, Remélem a minősége is jó lesz ? Na majd a coryk eldöntik hogy jó lesz e nekik

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #162 Írta: szotyika
Heiko Bleher fotózta az tuti és én C.hastatusra hajazok :);)

Tommy
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Írta: szotyika.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 5 hónapja #163 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Na ezt azonosítsa be nekem valaki:

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #164 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Tomi azért bőséggel van a fagyasztóban egyéb finomság!;) De tubi nélkül olyan vagyok mint a félkarú ember..alapkaja kellene hogy legyen,és nézd meg milyen kínos helyzetbe kerülhetünk a hiánya miatt!Megoldjuk,meg kell oldanunk!
Robi egy mondásomat biggyesztem ide:"Arany vagy"!:) Jól esett a gondolatod,de aligha megoldható-viszont alig egy hónap és rám szakad a tubi mennyország...lesz bőséggel!A teljes igazsághoz tartozik hogy ide közben érkezett kétszer is szállítmány-kéthetente jön az a nagyker-de mindkétszer kritikán aluli volt a szállítmány tubiból.Sajnos nem bírják ki addig zacskóban,főleg hogy az ózdi üzlet a legutolsó láncszem...A nagyon jó ismerős üzlettulajra egy szavam sem lehet-ő lehozná a csillagokat is vevőiért,azonban nem kívánhatom el tőle hogy továbbra is kidobálja a pénzét holmi fehér katyvaszért.Sajnos a tubi él-míg megfelelőek a körülmények neki.
Megoldjuk...
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
7 éve 5 hónapja #165 Írta: Robi0108
Robi0108 válaszolt Válasz: Corydorasok
Ide minden csütörtök , pénteken jön a friss. Kár, hogy nem tudok küldeni! :(

Több
7 éve 5 hónapja #166 Írta: szotyika
sajnos gábor akkor már ketten vagyunk akik kifogynak a készletekből sajna. :) én most a kis tavacskámbol az iszapbol szedegetek vörösszunyoglárvát, de azt sem adhatom a végtelenségig, de jó lebbe most egy liter tubi :)

Tommy

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #167 Írta: halőrxxl
Uhh...:( Sajnálom Tomi!
Beleúszik-miért olyan nagy dzsumbujt képez?A fene sem gondolná hogy ilyen létezik,bár nekem irtózatos szerencsém van ezek szerint,mert azt sem tudom hová kapnék.
Tudom nem vigasztal,de nálam jóval több kis similis nevelkedik egyetlen lánytól egyetlen ikrázásból mint sejtettem.Azt gondoltam vannak vagy 15-en..erre ma áthelyezéskor kiderült hogy keltető medencécskéjükben előnevelve biz 31 példányt kényeztettem eddig a microwormokkal.:)
Mivel akvarisztikai délelőtt volt nálam is-nehogy már mindig csak a mesternél legyen!;)-így megállapítottam hogy a pandák és a trilik is kitettek magukért,jó arányban kelt kicsiket gondozhatok-és jön az új csapat,ikrák legalábbis mentve!
További jelzésként mondom:hónapok óta csak és kizárólag aszkorbinsavval kezelt vízzel cserélek..semmi gond vele,sőt roppant módon meggyorsítja a dolgot!Ajánlom..köszönet a valamikori blogért a szerzőnek!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 5 hónapja #168 Írta: szotyika
sajnos nálam 4 garnitura frissen kelt coryt pusztitott el. Konkrétan elöször az akvárium üvegén azaz az alján tünik fel és amelyik kis cory beleuszik( hiába törlöm ki) 1-2 óra alatt elpusztul.
legközelebb csinálok fényképet bár remélem nem lessz legközelebb mert kinyirta a kis similiseket is.:angry:

Tommy

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #169 Írta: halőrxxl

szotyika beküldte: Gábor azt a feltapadást egy penészgomba miatt lehet tapasztalni, sajnos nálam is előfordult már és a mai napig is előfordul de csak és kizárólag a frissen kelt coryknál, kb egy óra alatt le tudja rendezni az egész állományt , sajnos a xantakridin sem segit ilyenkor. és ennek az a látványos vonzata van hogy feltapadnak a szivacsra , szűrőközegre. sajnos jelenleg a napoensiseknél tapasztalom.

Tamás legyél szíves mesélj még erről-ha lehet képekkel is illusztráld a dolgot,és fejtsd ki bővebben mi ez a fránya penész?Én semmiféle állat kínlódását nem nézem jó szemmel,a kis coryk meg főleg a szívem csücskét jelentik...beszéljünk róla,valahogy oldjuk meg-hátha valaki okosabb!
Megjegyzem hogy jó ideje már csak metilénkéket használok,de tudom hogy a mester viszont csak és kizárólag xantát....így a "gyógyszer"nem lehet magyarázat,hiszen ő még semmi ilyenről nem mesélt mint ami nálad van.Lehet hogy valamiféle betegségtől gyengék a halak,és azért tudja odaszippantani őket a szivacsszűrő?Nem láttam még ilyet,érdekelne a dolog!

Több
7 éve 5 hónapja #170 Írta: halőrxxl
Csak nem hagy nyugodni a dolog..olyannyira,hogy ma kora hajnali megfigyelést tartottam medencéimben-látni szerettem volna hogy még éppen pirkadat előtt,a nagy sötétségben mit tesznek paleatusaim.
A medencékben kis mozgolódás támadt ahogy fejlámpámat a leggyengébb fokozatra állítottam,fényét inkább a víz felszínére irányítva..nem akartam én megzavarni őket,inkább azt szerettem volna már ezredszer megnézni hogyan pihennek.:) A legnagyobb szerencsémre hogy így tettem-megpillantottam pár coryt,ahogy az anubias leveleken ejtőznek.Igen érdekes hogy mind albínó,mind a sima változatú paleatusaimból találtam így "felgallyazva" pihenő egyedet-más fajból azonban csak az aljzaton fekvő,vagy a cserepekben lapuló példányokat regisztráltam.Nem zavartam meg őket...
Gondolataim:igaz hogy afféle buldózerként túrják az aljzatot,igaz hogy a legkisebb eleség vízbe érkeztekor kivágódnak a paleatusok,de a pihenés az más tészta....vagy csak nem jutott nekik megfelelő búvóhely?Ez nálam lehetséges...anciék keményen bevédenek minden egyes lehetőséget ha takarásról van szó.De mégis-hogy lehet az,hogy pont a paleatusok ilyen "bénák",hogy lehet hogy éppen ők megalkusznak a levelek nyújtotta takarással?Hmm...jó pár generáció óta tartok már belőlük,mindig figyeltem a nyugodt elhelyezésre,a zavarás minimalizálására-lehet hogy megszokták már anciék torzsalkodását,és jobbnak látják itt pihenni?Nem tudni-tény hogy napközben mindig az aljzaton vannak,a legkisebb tetőüveg érintésre már vágódnak is aljzatot turkálni-igaz ekkor az ancisereg pihen!:)
Robi nekem nem tűnik rendellenesnek halaid kinézete,képeid alapján megfelelő állapotban,és kondícióban vannak...de hogy a fenében állnak meg függőlegesen a műanyag szűrőd oldalán? :D
Lehet hogy kicsikét élénkebb áramlás,és oxigén beoldás lenne a célszerűbb..talán akkor nappal is az aljzat közelében kutakodnának?Ám lehet hogy a torpedók elfoglalják a rejtekhelyeket,és még ha nem agresszívak akkor is csak jelen vannak....
Halaiddal semmi gáz-nevelgesd csak őket!Baj akkor lenne ha bármi olyan rendellenességet figyelnél meg ami kétségessé teszi egészségüket,vagy nem táplálkoznának.Meglátjuk később hogy viselkednek-viszont ha nincs,akkor készíts még nekik pár búvóhelyet!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Robi0108

Több
7 éve 5 hónapja #171 Írta: Robi0108
És sikerült! Elnézést a minőségért. Napközben így pihiznek! :) Remélem csak ennyi!
kepfeltoltes.hu/130406/DSC01862_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

kepfeltoltes.hu/130406/DSC01863_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 5 hónapja #172 Írta: halőrxxl
Gábor köszönöm hogy megfigyeléseddel ráirányítottad a figyelmet erre a létező problémára!Valóban:amíg kicsi egy élőlény levadásszák a nagyobbak-hogy ezt elkerüljük szeparálnunk kell.
Pandaikrák..mondom én hogy törekedsz!;) Nem szeretnék részrehajló lenni,de azt gondolom kérdéseid egy részére választ találhatsz egy blogomban,egészen pontosan ebben:
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...l%C5%91rxxl&Itemid=1
A blog hozzászólásainál is olvasgass-a többit pedig itt a kedvedért:a pandaikrák a nálam lévő vízparaméterek között már a 2-3. napon nagyrészt elveszítik a visszatapadó képességüket,ezért ha menteni akarsz akkor ez előtt tedd meg!Jelzem nem arról van szó hogy a tenyészállat által feltapasztott ikra leesne,hanem a leszedett ikra már nehezebben tapad fel egy keltető falára ez idő elteltével.Külön keltetni mindig ugyanabban a vízben ajánlatos-pandáknál a keltetési hőmérsékletet mindenképpen jobb 24 fok környékére belőni szerintem.
A barnuló ikrák eredményesek lesznek,feltéve hogy továbbra is megfelelő oxigén szintet tartasz nekik,és nem lép fel semmi különös gond.Bár egy anya viszonylag kevéske ikrát ad,azért rendkívül megéri egy szép panda csapatot nevelni magunknak-egyszerűen hihetetlen milyen impulzív látványuk egy coryfan számára!:)
Ikramentéskor nem tudok neked pontos időszakot mondani,én viszont megvárom az első 24 órát,és csak a barnuló szemeket mentem....egyébként igen hamar látható már hogy melyiknek van esélye kis hallá válnia-meglásd nem nagy pukkanás ez!:)Igen,RC nagyszerű társ lehet nekik a kelésig-mintha gondoznák az ikrákat,és az esetleg mégis megpenészedő szemeket kigyomlálva segítőtársaink is lehetnek.A szikzacskós ivadékot esetleg viszont zavarhatják állandó tapogatásukkal,így jószerével okosat mondani nem tudok e kérdésben...
Jó olvasgatást a témában-ha további olyan kérdésed van amire tudok válaszolni bátran szólj!;)
Jujj..a pandaikrák hajlamosak nálam a lepergésre 6.5 ph alatt,de remekül termékenyülnek akár 7.9-ig is!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Több
7 éve 5 hónapja #173 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Corydorasok

halőrxxl beküldte: A végén még panda nagyhatalom leszel,ami csodás dolog lenne!:)

Hát, sajnos nem így áll a dolog egyelőre. Pont most láttam, hogy az egyik neon kerget egy átlátszó kis cikázó valamit (nem tudom, hogy kis panda, vagy kis RC volt-e), és bár nem láttam mi lett a vége a dolognak, mert eltűntek a fa mögött, de ha így rá vannak állva, akkor előbb utóbb utolérik :( .
Az mennyire megoldás, ha az üvegről lebányászom az ikrákat (ha lesz még persze), és átteszem a növendék RC-k közé, nem sérül ilyenkor az ikra? Mikor érdemes, ha megoldható, mikor még világos, vagy mikor már sötétedik?

Több
7 éve 5 hónapja #174 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Robi, nem csoda, hogy pirkadatkor, majd alkonyat után kezdenek el pörögni, hisz' éjszakai élőlények.
Muszáj vagyok a szobaajtót becsukni, mert nem tudnék aludni a kluttyogástól, amit a trili csapatom csinál.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Robi0108

Több
7 éve 5 hónapja #175 Írta: halőrxxl
Ha ebben segítség kell bátran szólj!;)

Több
7 éve 5 hónapja #176 Írta: Robi0108
Nem veszítetted el Gábor :-). Napközben keveset vagyok bent, amikor igen akkor láttam feltapadni őket.Szokatlan volt . Ma egész nap bent tettem , vettem. Ráértem nézegetni. Ezért kérdeztem, hogy szoktak-e ilyesmit csinálni. 5-6 éve, hogy utoljára voltak coryaim. Elfeledtem a szokásaikat. Féltem bajuk lehet. Mindég nagy bohócoknak tartottam őket. A legszórakoztatóbb halak szerintem. Remélem egyszer tele tudok pakolni egy akváriumot csak coryval. :-)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
7 éve 5 hónapja #177 Írta: halőrxxl
Robi én elvesztettem a fonalat....a paleatusaid feltapadnak a szűrőre,elvannak,írtad.Most meg lehetetlen őket fényképezni?:D
Nos,akkor csak afféle coryknál szokásos punnyadásról van szó,semmi gáz!A cakkos farok-ha nem degeneratív vagy betegségből adódó hanem szimpla beszakadozás valami tereptárgytól szintén nem nagy gáz-azért figyelj rájuk!Lassabbak kicsit mint az aeneusok,növésben is...majd felnőnek!:)

Több
7 éve 5 hónapja #178 Írta: halőrxxl
Köszönöm Tomi...a fenébe de sajnálom!:(
Nem tudom hogy Robinál ez van-e,mert ahogy írja áramlás ott ahol feltapadnak nulla....ráadásul felnőtt az állománya a"akik" már atomerőben kell hogy legyenek.Egyáltalán nem értem hogy mi lehet a baj,de ha rajtam múlna kitenném a szívem bármelyikőtök páncélosáért az tuti.Remek halak-alig várom hogy folytassa Robi,de addig mutathatnál pár fotót te is.
Említed a nápóid gondját-a betegséget te akkor beazonosítottad-én pedig felhívom a figyelmed a lassú növekedésük miatti érzékenyebb voltukra.Igazából nem ajánlom más fajjal közösen nevelni,jobban szeretnek a maguk nyugodtságával táplálkozni.Én most panda kicsikkel megpróbáltam összetenni őket-már látom hogy ez sem ok.A pandák "lenövik" őket,pedig a nápók két hónappal idősebbek.Ki érti ezt?Ráadásul sokszor hallom azt a kifejezést,hogy a napoensisek nőnek mint a gomba...akkor én valamit nagyon rosszul csinálok:(
Egy további tippem:én rendszeresen teszek be ismert növekedési erényű ivadékokat-3-4db-más,eddig még nem szaporított fajokhoz.Látni szeretném hogy azokhoz képest hogy fejlődnek,és levonom a konzekvenciát-vagy amit én annak hiszek!:)
Folytassuk,minden érdekel ami cory-még a betegségek is.
De nézd már..a nagy post írás közben Robi már hozzá is szólt..na olvassuk csak el!;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Robi0108

Több
7 éve 5 hónapja #179 Írta: Robi0108
Semmi áron nem akarnak megállni :-) egy kép erejéig sem.Úsznak, keresgélnek. Ma ráértem( hála az esőnek), sokat nézegettem őket. Hajnalban nagyon aktívak. Délelőtt egy kicsit a szűrő oldalán pihennek. Délután megint nagyon aktívak. Most este is. Lámpaoltás után kapcsolják be a turbót! Mind kettőnek egy kicsit cakkos a farka. Enni esznek szépen.Az aeneus-oknak semmi bajuk.

Több
7 éve 5 hónapja #180 Írta: szotyika
Gábor azt a feltapadást egy penészgomba miatt lehet tapasztalni, sajnos nálam is előfordult már és a mai napig is előfordul de csak és kizárólag a frissen kelt coryknál, kb egy óra alatt le tudja rendezni az egész állományt , sajnos a xantakridin sem segit ilyenkor. és ennek az a látványos vonzata van hogy feltapadnak a szivacsra , szűrőközegre. sajnos jelenleg a napoensiseknél tapasztalom.

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.906 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet