22 szeptember 2020

Corydorasok

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #141 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
A fotó tulajdonosát feltüntettem. A többit ott olvashatnád ahol nem aktívkodsz, így a felkiáltó jeles kijelentésed és az azt követő kíváncsiskodó kérésed kizárják egymást.;) Inkább csodáld meg a fenti fotón szereplő halakat.

Ha olyan a konstrukció, hogy a szűrő ereje be tudja szippantani a haleledelt, akkor mindenképpen ajánlatos az etetés idejére szüneteltetni annak működését.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja #142 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
..persze attól függ milyen szűrőt használunk!;)
Egy kerülendő érdekesség:
www.planetcatfish.com/common/image.php?image_id=2127
Mátéfi:akkor sem aktívkodok az FB-n!:D..de azért pontos linket nyomathatnál ha akarsz:blush:
Aeneus...
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 4 hónapja #143 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
a szűrőket sosem kapcsoljuk ki etetésnél, csak tisztitásnál.

Tommy

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #144 Írta: Mátéfi
Acuario Costa Rica

Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: czet49, halőrxxl, mmccannon, szotyika

Több
7 éve 4 hónapja #145 Írta: Mátéfi
És itt?

Több
7 éve 4 hónapja #146 Írta: Mátéfi
Mit látunk?

Több
7 éve 5 hónapja #147 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Corydorasok

Gabor77 beküldte: Ha sikerülne visszatapasztani nagyobb lenne a kelési arány?

Úgy tűnik az ikrákkal volt a gond, nem a tapasztással. Múlt hét keddel éjszaka 18 db ikrát sikerült az üvegre tapasztaniuk, szerdán nem értem rá, így csütörtökön áttettem a nevelő akváriumba, péntekre 1 kifehéredett, azt kidobtam, szombaton 1 db, vasárnap pedig a többi 16 db kikelt/megszületett és most lapulnak a berendezés alatt/mellett. A kerek tubifex etetőm keretét használtam a keltetéshez, az fejre állítva 6 kis rekeszből áll, ahol vízmozgás van, de az ikrákat nem tudja elsodorni az áramlat, és nem kell tapasztgatni, félve attól, hogy simán szétnyomhatom az ikrát. Pár centivel tettem csak a felszín alá, nem tudom, hogy a mélységnek van-e hatása a kelésre, de a Cory-k az akváriumba is a felszín közelébe teszik nála, így én is közel tettem, hátha...

Etetéskor Ti kikapcsoljátok a szűrőt? És ha igen, mennyi ideig, én úgy nézem, hogy a sodrás elviszi a kajájukat, és idővel a szűrőben köt ki. Most próbáltam kövekből egy olyan sarkot kialakítani, ahol megmarad a kaja, majd kiderül.

Több
7 éve 5 hónapja #148 Írta: szotyika
és még pár közeli kép:):laugh:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 5 hónapja #149 Írta: szotyika
Gáborom melékelek képeket :laugh:

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 5 hónapja #150 Írta: szotyika
sőt jobbat mondok Gábor 2 db is van :laugh: és hibátlanok

Tommy

Több
7 éve 5 hónapja #151 Írta: halőrxxl
Na..így viszont ok!:)Sajnáltam volna szegényt-köszi az infót!

Több
7 éve 5 hónapja #152 Írta: szotyika
Gáborom megnéztem jobban a fekete hastatust és mindkét szeme a helyén van csak korom fekete
szoval nem lessz elkülönitve inkább ha tudom tovább szaporitom és igy legalább létrejön egy ujabb szinváltozat a coryk világában :)

Tommy

Több
7 éve 5 hónapja #153 Írta: halőrxxl
Tomi köszi a pluszfotókat...igen,sajnos a szem hiánya az "van":( Szelektáld szegényt szvsz..sosem lesz teljes értékű hal.
Ui.:hogy a fenébe lehet az hogy nekem csak két dwarf corym van?Pont az igen csodás hastik nem teszik tiszteletüket-türhetetlen,gyors orvoslást javaslok magamnak!:D

Több
7 éve 5 hónapja #154 Írta: Gabor77

halőrxxl beküldte: A videóddal kapcsolatosan:nagy gratula!A felnőttek akkora hasat eresztettek a jó kajától,hogy atomerős portyázókként róják útjukat-nagyon szépek,ez igen!:)

Köszi!
Előtte fél órával ettek, bár egyébként sem soványak, de csak vacsora után van ilyen "gömb" formájuk :) .

halőrxxl beküldte: Nem kellene neked még pár akvárium?;)

Kellene, csak hely nem nagyon van...

A háló jó ötlet, köszönöm, ha úgy döntök mégis, hogy megpróbálom rendesen szaporítani őket, és külön tudom tenni az ikrákat mielőtt valamelyik bekebelezi, akkor keríteni fogok egy kis hálót.

Több
7 éve 5 hónapja #155 Írta: szotyika
Gábor ma sikerült jobb szögből lefotóznom a fekete hastatust :)

Tommy
Mellékletek:

Több
7 éve 5 hónapja #156 Írta: halőrxxl
A videóddal kapcsolatosan:nagy gratula!A felnőttek akkora hasat eresztettek a jó kajától,hogy atomerős portyázókként róják útjukat-nagyon szépek,ez igen!:)
a kicsiknek csak jut valami...már nőnek,cseperednek.Ha nem szeretnél sok kis halat ne foglalkozz az ikrákkal-látod,a jó vizedben így is van pár utód!
Az hogy a neten mit írnak a szaporodásukról egy dolog-mára már bőséggel beakvarizáltnak tekinthetők szaporodás terén is.Csapvízben is tudnak valamit..és ahogy a chaten beszéltük egyre könnyebb a szaporításuk.Megbízhatóan ikráznak,igaz kissé "dolgos" a velük való foglalatosság a kevés ikra miatt.Talán ez magyarázza az árukat is,bár legyünk őszinték:a mai árakhoz képest nem is drágák.Szépek,hálásak-elevenek,látványosak...igaz hogy sosem lesz olyan számban tartott mint a két leggyakoribb cory,de egy igazi szép csapat rendkívül látványos.Minél népesebb egy csapat annál jobban érvényesül az együtt mozgás ösztöne náluk is-kétségtelen azonban hogy ehhez nagyobb medence kell.
ikrák feltapasztása:valóban nagyobb az esélye annak a megtermékenyített ikrának amit körbe tud folyni a víz-valahogy az aljzaton fekvő ikrák mindig sokkal gyengébben kelnek.Van azonban erre is pár fogás-hálóban keltetés,igen intenzív szellőztetés-vagy épen a sűrű mohára való "potyogtatás".Az hogy nehezen vagy sehogy sem tapadnak vissza az is helytálló-amikor frissek/max.egy napja lerakottak/még visszatapaszthatóak-ahogy azonban telik az idő egyre nehezebb ezt megtenni.Ellentétben az általam eddig tapasztalt axelrodi ikrákkal,melyek olyan tapadósak hogy szinte művészet leválasztani őket,a pandaikrák szinte "lemorzsolhatóak" az akvárium faláról.Ekkor azonban már csak a függesztve keltetés marad-vagy az időben eszközölt leszedegetés,esetleg a tenyészállatok külön vétele.
Nem kellene neked még pár akvárium?;)

Több
7 éve 5 hónapja #157 Írta: Gabor77
Bocsi a 2 HSZ-ért, de általában minél hosszabb a HSZ, annál kisebb az esély, hogy megjelenik benne a link, ahogy eddig észrevettem, ezért került külön a videó.

Szerda este ismét megjelent 7-8 panda ikra az akvárium falán ugyanott, mint múltkor, viszont csütörtök reggelre ezek el is tűntek. Valamelyik halam rászokott az ikrára, vagy csak leestek?
Ha megették őket, akkor melyik lehetett, a panda, vagy a neon? (leesve nem találtam őket, bár ez nem zárja ki a leesést)

Mire készüljek szaporodásilag? Bárhol néztem anno a neten, mindenhol azt írták, hogy nehéz a szaporításuk, ezek meg elkezdtek "ész nélkül" ikrát rakni, bár egyelőre nem zavar, de ha sokan lesznek, akkor már kicsit fog zavarni, hogy mit is tegyek velük, mert 50 liter még így sem sok, hogy hatan vannak, ha így folytatják, hamarosan megtöbbszöröződnek, tegnap 3+1 pici pandát véltem felfedezni, akkorkákat, mint a fentebbi videón. Pár darabnak persze örülnék, és egyelőre az is kétséges, hogy fel tudnak-e nőni, külön nekik való élő kaja nélkül, de jó lenne tudni, hogy felkészülhessek, ez a heti 10-15 ikra amit eddig produkáltak nekem soknak tűnik. Persze ha tenyészteném őket, akkor meg kevésnek tűnne gondolom :) ...

Még a múlt héten kérdeztem az ikrák mentéséről, másnap volt is 3 ikra, azokat át is tettem egy külön edénybe, sajnos a visszatapasztás nekem nem ment, simán leestek, így mentek az ikrák a jávai bokorba. A 3 ikrából ott is lett 1 kishal, a másik kettő ikra eltűnt (és hal sem lett belőle), nem tudom mi történt velük. Ha sikerülne visszatapasztani nagyobb lenne a kelési arány?

Több
7 éve 5 hónapja #158 Írta: Gabor77
Csütörtök este sikerült az egyik ifjonc pandát lencsevégre kapnom. Szerencsére csak sötétben mozognak, így nem esz meg őket remélhetőleg semmi, a videó minőségének viszont ez nem tett annyira jót...

Több
7 éve 5 hónapja #159 Írta: halőrxxl
Hm....egyszerre két kérdés is!
Mátéfi képén valóban egy hastatus farokfoltot vélek felfedezni,de maga a hal mintha kissé fakóbb lenne-persze lehet csak a képen!
A sötét színű haladra nem merném mondani hogy trili,de nézd meg a szemeit legyél szives-rendben van?

Több
7 éve 5 hónapja - 7 éve 5 hónapja #160 Írta: szotyika
és a találos kérdés ő mi lehet ?

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 5 hónapja Írta: szotyika.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.574 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet