18 november 2017

Corydorasok

Több
9 éve 7 hónapja #781 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Corydorasok
Ugyanúgy kell tenyészteni, mint az elõzõt, de a panda eldugja az ikrákat, mohába vagy nehezen elérhetõ, nem látható helyekre.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 7 hónapja #782 Írta: balint.jani14
balint.jani14 válaszolt Re: Corydorasok
köszönöm a sterbairól az infot.......hogy kell tenyészteni a panda coryt....?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
9 éve 8 hónapja #783 Írta: Pasa
Nálam a 8-10 fõs tenyészcsapat 20 liter lágy (4-6 NK, 200 mS), enyhén savas kémhatású (6 pH), meleg (26 °C) vízben van, amelyet egy egyszerû szivacsszûrõvel szûrök. A medence alján egy marék finom homok van, jávai mohacsomó és 1-2 cserép Echinodorus.
A víz 20 %-át hetente cserélem 10-14 °C-os vízzel.
Az ikrákat növénylevelekre ill. az üvegfelületekre ragasztják, ritkábban a jávai mohába.

Több
9 éve 8 hónapja #784 Írta: Pasa
balint.jani14 kérdezi

hogy kell a sterbaiakat tenyészteni?kemény,lágy víz stb......elõre is köszönöm.

• peters
  • peters profilkép COM_KUNENA_TOPIC_AUTHOR
  • Látogató
  • Látogató
9 éve 9 hónapja #785 Írta: peters
peters válaszolt Re: Corydorasok
Szia!

Igen, két külön faj. Találsz jó fotókat a planetcatfish.com-on:
www.planetcatfish.com/catelog/family.php?family_id=1

Létezik egy Corydoras határozó is, ha tudsz várni addig és eljössz a börzére, elhozom neked a könyvet, és ott megnézheted.

Ajánlom még figyelmedbe a következõ cikket:
www.akvariummagazin.hu//index.php?option...view&id=61&Itemid=28

peters

Több
9 éve 9 hónapja #786 Írta: tuzhal
tuzhal válaszolt Re: Corydorasok
Sziasztok!

A C.nanus és a C.elegans külön faj,vagy az elegans azon fajok csoportja,melybe a nanus is tartozik?Ha külön faj,akkor milyen bélyegek alapján lehet elkülöníteni egymástól a kettõt?
Válaszotokat elõre is köszönöm!

Több
9 éve 11 hónapja #787 Írta: branco
branco válaszolt Re: Corydorasok
Szia Gercsi!
Nanust én csak úgy tudtam felnevelni, hogy már egy jól beállt kristálytiszta vízû akváriumba(nálam 16l-es aki, apró kavics, jávai moha, egy-két égerfatoboz,szivacsszûrés) ikráztattam, és ebben a medencében neveltem a kicsiket(80-120db). Artemia az indítóeleség, majd vágott tubi. Sok sikert!
Üdv: Branco

Több
10 éve 6 hónapja #788 Írta: Gercsi
Gercsi válaszolt Re: Corydorasok
szivaszszûrés volt , naposak, esõvíz volt benne mostanra 6 db maradt

Több
10 éve 8 hónapja #789 Írta: Pasa
ennél több infó kellene, víz, szûrés, mennyi idõsek voltak a kicsik, mit ettek, elromolhatott-e a víz miõsége, infuzória volt-e a vízben?

Több
10 éve 8 hónapja #790 Írta: Gercsi
Gercsi válaszolt Re: Corydorasok
Sziasztok! ikráztattam nanust és volt vagy 50-60db ,de 2 nap alatt kb 15 maradt dög nincs.( aljaz semmi, 10literes keltetõ akvárium) Mi lehet/ett? :o ???

Több
10 éve 9 hónapja #791 Írta: Kasi_Mátyás
Kasi_Mátyás válaszolt Re: Corydorasok
A képeket megnézve tökéletesen Pasaréti Gyula véleményén vagyok.
Eques és melanotaenia.

Ne kövesd a kitaposott utat, hisz' ott már jártak!

Több
10 éve 9 hónapja #792 Írta: Kasi_Mátyás
Kasi_Mátyás válaszolt Re: Corydorasok
Ilyen faj tudtommal nem is létezik. Itt valami bibi van.

Ne kövesd a kitaposott utat, hisz' ott már jártak!

Több
10 éve 9 hónapja #793 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Re: Corydorasok
Nos a kereskedõ megkérdezte a nagykert és a õk a corydoras maetaegensis
nevet adták meg

Több
10 éve 9 hónapja #794 Írta: Pasa
Szerintem még csak nem is egy faj. A nõstény (bal oldali) egy C. eques, a jobb oldali egy C. melanotaenia, vagyis sárga Cory.

Több
10 éve 9 hónapja #795 Írta: karancsalja66
A helyzet az hogy a kereskedõ szerint a nagyker "narancsúszójúnak" adta el ??? ???
A latin név nincs meg de kiderítik(mármint az eladási listából)

Ime a pár[img]

• peters
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #796 Írta: peters
Na most jól elbizonytalanítottál! Mert ez is aeneusnak látszik, de hasonlít egy zygatusra vagy rabautira is. Nehéz pontosan megmondani! Tudsz egy olyan fotót csinálni amin mind a kettõ egyszerre látszik?!

peters

Több
10 éve 9 hónapja #797 Írta: karancsalja66
Köszönöm peters

A fiú pedig õ lenne. De a kereskedõ szerint nem aneus mert nem annak adták és nem olcsó mert azt mondta 1200-[img]

karancsalja66

IVScc0Lt__HPIM_Cory.2 melléklet nem található

• peters
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #798 Írta: peters
Véleményem szerint egy Corydoras aeneus nõstény.

Több
10 éve 9 hónapja #799 Írta: karancsalja66
Elõljáróban elnézést hogy az elõbb véletlenül csak a semmit küldtem el.

Kérném hogy ha valaki tudja hogy melyik Corydorasz ez.

• peters
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 9 hónapja #800 Írta: peters
peters létrehozta Corydorasok
A páncélos harcsák széles körben elterjedt, nagyon kedvelt akváriumi halak. Tartásuk nem okoz gondot, bátran ajánljuk kezdõ akvaristáknak, ugyanakkor egy-egy faj tenyésztése nagy kihívás a legtapasztaltabbaknak is!

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.250 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 2 napja