22 szeptember 2020

Corydorasok

Több
7 éve 1 hónapja #121 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok

halőrxxl beküldte: fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-a...759_1130392575_n.jpg
Sosem hittem volna hogy az "arckönyvből" fogok nektek képet citálni,most mégis ez történik.egy kolléga feltette egyik hala fényképét,és ezzel szabályos lavinát indított el..
Ha van véleményetek szívesen olvasnám,és magam is beszállnék az itteni beszélgetésbe..mit szóltok a halhoz?
T.:Gábor

Gábor ez már nem normális, mert az úszásban tuti akadályozza de nem gyengén, részemről tuti nem tartanék ilyet.

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hónapja #122 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Corydorasok
Ahogy megvettem őket volt olyan amelyik már pár nap múlva elpusztult, volt amelyik bírta vagy 2 hónapig.
A korát nem tudom megmondani boltból vettem ott meg ugye nem tudják, de kb 3 cm-esek voltak.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #123 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
A válasz előtt kérdeznélek:mennyi idővel a vásárlás után jöttek elő ezek a gondok?Egy corynak a hasa nem két nap alatt-sem egy hét alatt!-"szikkad fel" ahogy írod!
A pörgés lehet akár mérgezés tünete is,de akár kínjukban is mutathatnak be ilyen tünetet ha az emésztőszervükbe valami nem odavaló került.Hogy ez mi lehet fogalmam nincs...talán elhiszed hogy az eltelt corys időszakom alatt már sokféle eleséget kínáltam nekik-de ilyenre példa még nem volt nálam.
Bár a víz paramétereiben is igen hirtelen változásokat eszközlök néha-eddig még ez sem okozott problémát-tanácstalan vagyok jószerével!:(
Érdeklődve várom válaszod,amiben kérlek jelezd hogy mekkorák voltak,és kb. mennyi idősek?
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
7 éve 1 hónapja #124 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Corydorasok
Sziasztok

Lenne egy kérdésem.
Pár hónapja vettem 5 db aeneust de szép lassan elfogytak.
A tünet vagy az volt, hogy teljesen "felszikkadt" a hasuk, és/vagy az, hogy elkezdtek körbe körbe pörögni és még aznap elpusztultak.
Én rontottam el valamit vagy eleve beteg halat kaptam?

Több
7 éve 1 hónapja #125 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
A coryhoz nem nagyon illik a fátyolos úszó, de ez csupán az én ízlésem aki nem is vagyok igazán harcsás. Szerintem az anatómiájához, életmódjához és mozgásformájához nem illik. Egy kecsesebb mozgású halnak jobban "áll".

Több
7 éve 1 hónapja #126 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Corydorasok
Én nem szeretem az ilyen szuper-fátyolos halakat, sem a Cory-knál, sem a vitorlásoknál, sem egy egyszerű dániónál.

Több
7 éve 1 hónapja #127 Írta: halőrxxl
fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-a...759_1130392575_n.jpg
Sosem hittem volna hogy az "arckönyvből" fogok nektek képet citálni,most mégis ez történik.egy kolléga feltette egyik hala fényképét,és ezzel szabályos lavinát indított el..
Ha van véleményetek szívesen olvasnám,és magam is beszállnék az itteni beszélgetésbe..mit szóltok a halhoz?

Több
7 éve 3 hónapja #128 Írta: halőrxxl
Egyes coryk nem csak azért igénylik a savanyúbb,és csersavaktól kissé barnább vizet mert a sötét mindenképpen kell.Az ikrák termékenyülése is jobb a megfelelő paraméterekkel rendelkező víznél,sőt halaink magatartása is másabb.
Na de mit mondogassam a magamét;)?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Több
7 éve 3 hónapja #129 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Corydorasok
Hát, nálam már kis koruk óta vágatlan tubit esznek, bár először egyesével kiválogattam a legvékonyabbakat, aztán 2 szűrő segítségével válogattam szét a viszonylag vékonyabbakat, most meg már nem is válogatom, ha véletlenül belekerül 1-1 nagyon vastag, azt kiszedem, de egyébként egészbe kapják a nagy tubikat is.

Savanyítanom valamennyire muszáj, mert alapból PH 8-8,4-es vizem van, azt szerintem annyira nem szeretnék, bár igazi savanyításról szó sincs, mert még így is 7 felett van a PH-m ami ugye lúgos...

A nevelőben lehetne ugyan sötét víz, de utána úgyis csapvízbe kerülnek át, tehát feleslegesnek tartom...

Köszi, akkor megpróbálom hozzászoktatni őket a csapvízhez (1660 uS :( ), és akkor vihetik is.

Több
7 éve 3 hónapja #130 Írta: halőrxxl
Két hónaposan már bátran adhatsz belőlük a kollégáknak..nekem van olyan haverom aki direkt minél kisebbeket kért,mert imádja őket pesztrálni:)!
Egyébként pedig sok halnál a fiatal ivadék jobban szállítható mint a kifejlett méret..talán még a stresszt is jobban feldolgozzák ami ezzel jár.De ha már a pandákról célzottan érdeklődsz akkor elmondom neked hogy én hobbitársaimnak már akkor szoktam adni belőlük ha képesek elfogyasztani a vágatlan tubit,és a fagyasztott v. szúnyogot.Ez kb.1.5 centisen már többé kevésbé elmondható,bár megharcolnak azért az "egybekajával",de hadd harcoljanak-a természetben sem darabolja nekik senki./Én azért igen,ha továbbnevelésről van szó./
Fontos hogy tudakold meg milyen más fenéklakók vannak még,és mekkora méretben.Vannak olyan coryk-ilyen pl. az aeneus is-melyek igen intenzív táplálkozásukkal szinte elverik még kisebb fajtársaikat is,nem beszélve a pandákról.
További sikereket a pandáknál..nekik igazából ne savanyíts,de a semleges közeli vizet azért mindenképpen ajánlatos beállítani tenyésztésnél.Tudod mikor lesz igazi fekete érlelődő pandaikrád?Sejtem hogy hiába mondom ha nem szereted a sötétebb vizet..de ha külön ívatód van nekik, tegyél egy próbát némi égertobozzal;)!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Gabor77

Több
7 éve 3 hónapja #131 Írta: Gabor77
Sziasztok!

A kis corykat mennyi idősen, mekkora méretükben szoktátok eladni, továbbadni? Úgy tűnik lenne jelentkező a kis pandáim egy részére, de nem tudom, hogy bírnák-e már a költözést, kb 2 hónaposak...

Több
7 éve 4 hónapja #132 Írta: gyovai68
gyovai68 válaszolt Válasz: Corydorasok
Ha valaki ilyet szeretne,abban szívesen segítek.

Több
7 éve 4 hónapja #133 Írta: Gabor77
Köszi!

Igen, tökéletesen látszik rajta a lényeg.

Több
7 éve 4 hónapja - 7 éve 4 hónapja #134 Írta: gyovai68
Alapvetően egy időzített öntartás(addig tart behúzva egy relét amíg az időzítő le nem áll),csak addig fogyaszt áramot amíg a leállás van,majd megszűnik.(Ui.:azt hiszem látszik a lényeg,bár egérrel rajzoltam-nem ez lesz a főfoglalkozásom)
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 7 éve 4 hónapja Írta: gyovai68. Indoklás: megjegyzés
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Gabor77

Több
7 éve 4 hónapja #135 Írta: Gabor77
Köszönöm a válaszokat, akkor pár percre kikapcsolom én is, hogy nyugodtan ehessenek. Eddig még nem felejtettem el visszadugni, remélem ez így is marad...

gyovai68 beküldte: Ha szabad szólni:nálam épített időzítő van a szűrők etetési időre leállítására(nyugalmi helyzetben nem fogyaszt +áramot)gombnyomásra leállnak a motoros belsőszűrők(légpumpa is akár)majd előre beállított idő múlva automatikusan újra kapcsolja őket(néha én is elfelejtettem visszakapcsolni etetés után).

Ez engem is érdekelne, valami bővebbet, ha tudnál mondani/mutatni, biztos sokan örülnénk neki.

Omen beküldte: Van hogy az eledelt úgy szórom hogy a motoros szűrő által keltett vízáramba helyezem a kaját így jó messzire viszi a szűrőtől és csak minimális mennyiséget hoz vissza belőle .

Nagy akváriumba ez jól működik nálam is, ott eszembe sem jut kihúzni, de egy 10 literesbe olyan túl messzire nem jut el a kaja, a szűrőm ráadásul pont átéri a medencét, így ezt esetemben nem jó...

Több
7 éve 4 hónapja #136 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Corydorasok
:P én meg élvezettel végig nézem ahogy a kicsik a valterokat behabzsoljál és a vérengzés után nem felejtem el sosem :)
Van hogy az eledelt úgy szórom hogy a motoros szűrő által keltett vízáramba helyezem a kaját így jó messzire viszi a szűrőtől és csak minimális mennyiséget hoz vissza belőle .
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, Gabor77

Több
7 éve 4 hónapja #137 Írta: halőrxxl
Erről beszélek:)!
Csak azért nem merészkedtem az épített dolgokra utalni mert eben aztán tényleg balkezes vagyok.Ha járatos vagy az elektronikában nagyon szívesen olvasnék erről bővebben is-előre is köszönöm!

Több
7 éve 4 hónapja #138 Írta: gyovai68
Ha szabad szólni:nálam épített időzítő van a szűrők etetési időre leállítására(nyugalmi helyzetben nem fogyaszt +áramot)gombnyomásra leállnak a motoros belsőszűrők(légpumpa is akár)majd előre beállított idő múlva automatikusan újra kapcsolja őket(néha én is elfelejtettem visszakapcsolni etetés után).

Több
7 éve 4 hónapja #139 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Már közhelynek számít: Nem a szűrőt, hanem a halakat kell etetni!

Több
7 éve 4 hónapja #140 Írta: halőrxxl
Már rég meggyőztetek...csak arra várok hogy mindkettőnknek legyen annyi szabadideje hogy kioktathass-rengeteget segítesz.Be kellett látnom hogy ha "naprakész" szeretnék lenni-ami persze lehetetlen-,vagy újabb dimenziókra vagyok kíváncsi használnom kell.Annyira érdekel hogy feladom a nagy tartózkodást-persze reménykedem abban is hogy nem bánom meg.Köszönöm a hathatós/de ugyanakkor finoman céltudatos/közbenjárásodat,mint annyiszor már...a csalit rég bedobtad,én meg rá is haraptam!
Szűrés:valójában én is gondolkodóba estem anno mikor még csak a motoros szűrők erejében bíztam.Aztán igen hamar rádöbbentem,hogy ha megfelelően állítom be szűrőimet,azok bizony összerántják pillanatok alatt az eleségnek szánt dolgokat is.:( Elkedvetlenedtem..akkoriban mindenhol az volt a tendencia,hogy ne állítsuk le szűrőinket,hiszen akkor elpusztulhat a baktériumkultúráink többsége.Mégis leállítottam...a megfelelő mennyiségű eleséget a halaim összekapkodták,én pedig azonnal indítottam is a szűrőket.Meglátásom hogy megfelelő mennyiségű oldott oxigént tartalmazó vízben 15-20 perces szűrő megállítás nem okoz olyan számottevő baktériumpusztulást ami nagyon számítana.Figyelembe véve azt is,hogy szerintem nem kifejezetten csak aerob bontás zajlik még egyazon szűrőn belül sem,illetve a baktériumkultúrák szaporodási sebességét talán helytálló a következtetésem....állítsuk le nagy szívóerejű szűrőinket az etetés idejére!
Volt olyan próbálkozásom is,mely talán nevetségesnek tűnhet:a motoros szűrés mellett minden akváriumban alkalmaztam szivacsos szűrőcskét is,ezt viszont nem állítottam le sosem.Áldásos hatását akkor éreztem igazán amikor elfeledtem újraindítani a szűrőimet....volt hogy közel 24 órás intervallumban nem mentek.Ekkor én azokat már nem indítottam el...borzalom amit visszanyomtak volna a medencékbe.Ehelyett simán kimostam őket,aztán indulhatott újra a rendszer.A kis szivacsos szűrőnek hála még 140 literben sem volt gond,részben ebből,részben az aljzatban található kultúrákból újra tudtak települni a szűrőbaktérium kultúráim.Néha azért rásegítettem kis Nitrivec-el.
Mára már-és még mindig:(-csak négy motoros szűrő megy nálam..ezeket mindig leállítom az etetéskor.Ahol viszont effektíve nagy felületű szivacsokkal szűrök-levegővel-ott nem okoz problémát ha sosem állítom le őket.A nagy felületre maximum lazán feltapadnak az eleség szemcséi/lemezei,vagy éppen a kisebbre darabolt élőeleség darabkák..itt halaim elérhetik,és külön élvezet a garnéláknak is a szivacson való "bogarászás".
Felmerülhet a kérdés hogy nagy nyitott szivaccsal üzemelő,de motoros fejjel való szűréskor mi a pálya?Nos,bár erőteljesebben szív mint levegős társa-vagy ki tudja!-a halak/élőlények ennek a nyitott szivacsáról is leszedegethetik az eleségdarabkákat.A gond általában zárt szűrőházzal megáldott belső szűrőknél,vagy külső szűrőknél jelentkezhet ha a zárt térbe beszippantásra kerülnek az eleségdarabkák.Ilyenkor már csak a hatékony lebontásban bízhatunk..
Mi lenne az ideális?Talán az ha etetéskor csökkentett módban tudnánk dolgoztatni szűrőinket,vagy ha automatikusan újra is indulnának.A digitális kapcsolóautomaták némelyike tartalmaz egy ilyen funkciót...

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 3.079 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet