24 július 2019

Corydorasok

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #441 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Reggeli utáni pihenő, Walterrel teli pocakkal:

Mary
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #442 Írta: mmccannon
Szerintem már nem kell aprítanod a Cory-spagettit.
Jó minőségű száraztáp is szóba jöhet, meg fagyasztott vsz, feketeszúnyog.
Az enyémek bármit megesznek, olyannyira, hogy ha nem tudnám, hogy minden nap adok nekik enni, azt hinném éheznek.

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 8 hónapja #443 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
Helló!

Gondoltam megosztok még pár képet az ifjúság fejlődéséről! Még mindig van köztük pár kisebb de csapat nagyja szépen fejlődik! Vágott tubit is kapnak már. De ha valakinek van valami jó kaja ötlete szívesen fogadom!

1-2 kép a szülőkről:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 8 hónapja #444 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
Ha igen itt találsz infót rola: www.seriouslyfish.com/species/corydoras-sodalis/

Tommy

Több
6 éve 8 hónapja #445 Írta: szotyika
Gábor ezek Corydoras sodalis-ok?

Tommy

Több
6 éve 8 hónapja #446 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
:)
Ez még olyan távlati,hogy magam sem tudom mikor jutok hozzájuk-de próbálkozni fogok!A neten keresgélek infók után kutatva,egyenlőre nem sok használhatót találtam....
T.:Gábor

Több
6 éve 8 hónapja #447 Írta: szotyika
Csodás kis halakat kaptál, és remélem sok sok ivadékod lessz majd tölűk . És remélem majd nálam is uszkálni fog majd belőlűk ;) :whistle:

Tommy

Több
6 éve 8 hónapja #448 Írta: halőrxxl
Érdekes fajokkal,változatokkal tuningoltátok a fórumot..most nekem is lehetőségem van egy talán kevésbé ismert-tartott fajjal meglepni benneteket!:)Tenyésztésről szó nincs egyenlőre..de a télen biztosan próbálkozom majd.
Rövid történet:2010 májusában végre eljutottam kedves kollégánkhoz,egy másik barátom nem kis segítségével...a tenyésztő úr olyan fogadtatásban részesített minket,amilyenről csak álmodhat az,aki a neten barátkozik,és kevés esélye van a földrajzi távolságok leküzdésére.E rövid előfutam után meg szeretném köszönni mindkét úr hozzáállását...nekem rettentő fontos a személyes kontaktus,a találkozások.
A kolléga medencéit nézegetve pár érdekes,és igen szép állományt alkotó cory fajt szemlélhettem....köztük volt egy medence,melynek hátoldalához simulva ott csoportosultak azok a halak,melyek láttán -nem túlzok!-azonnal szinte sokkos állapotba kerültem!:)Barátom elmondta,hogy ő ezeket C.agassizii-ként vásárolta..én meg a szokott nagy arcommal azonnal ki is jelentetem hogy az lehetetlen..ezek nem agassizii-k!Mindezt egy országosan ismert tenyésztőnél,mindkét jelen lévő barátom legnagyobb megdöbbenésére tettem....a helyzet olyan komikus volt hogy még én saját magamat is kinevettem!:D Vételi szándékomat elutasította a tenyésztő úr....én meg is értettem.Ilyen halakat nem minden nap sodor az ember útjába a jó sors....de én az azóta eltelt időben is visszatérően róluk álmodoztam.Hosszasan tanulmányoztam minden rendelkezésemre álló irodalmat-de mivel balga módon fényképet nem készítettem,így csak saját vizuális memóriámban bízhattam.A C.agassizii-ket "halálra nézegettem" mindenhol..de egyre jobban elbizonytalanodtam abban hogy barátom halai hogyan is néztek ki...:(A nagy nézelődés közben rábukkantam két fajra-pontosabban háromra-amelyek hihetetlen harci lázba hoztak..nekem kell ilyen hal.....ha nem is eszek,de ilyeneket veszek!A C.pantanalensis-valahai C 005-azonnal ki is esett..hiszen viszonylagos szép áruk még elérhetetlen számomra,de a C.reticulatus már erősen bejövős lett volna...A C.sodalis pedig egyenesen sokkolt....retinámba égett minden egyes képük-minden róluk látott kép gyönyörrel töltött el,és egyenesen fizikai kényszerűséget éreztem arra,hogy egyszer őket is magamnál gondozhassam.Megmagyarázhatatlan számomra,de a mintázat szinte pszichedelikus drogként hatott rám....mindhárom fajért a véremet adtam volna!
Az ősz elején viszont érkezett egy skype üzenet....a tenyésztő úr nemes egyszerűséggel felajánlotta az egész csapatot.Barátok vagyunk..rengeteget beszélgettünk már mindenről-de ezt nem fogadhattam el tőle.Végül hogy megnyugtasson elfogadott értük egy nevetséges anci háremet-de a mai napig tudom hogy csak azért hogy ne érezzem magam kellemetlenül.
A szállításban a mesterünk segédkezett....így amikor hozzám megjöttek a halak,én egy régi karanténba helyeztem az akkor még egységesen csak ezüstös színű halakat.Ide kerültek Branco metae coryjai is,a csodás weitzmanikkal egyetemben.Beszélgettünk vendégeinkkel...jól éreztük magunkat-bár én néha ki-ki osontam meghesszelni az új halaimat!:)Rejtőzködtek..bújtak...hmmm,na ezeket se látom egy darabig,gondoltam.Másnap reggel már szerettem volna ha eszegetnek egy kis tubit,ezért a fedőüvegjüket félrehúzva be is adtam egy próbaadagot.....semmi nem történt!Branco halai jólnevelt,és gyönyörű mintázattal tündökölve azonnal nekiesett a féregkupacnak-de az én új csapatom csak nem akart előmerészkedni.Az,hogy bármivel benyúlva kitereljem őket a gyökerek alól,meg sem fordult bennem..nem,őket a legnagyobb nyugalomban kívántam akklimatizálni!
A karanténban van aljzat,így még a tubihalom fogyásáról sem tudtam következtetni arra,hogy egyáltalán ettek-e rejtélyes lakóim?Időnként a komancs indiánokat megszégyenítő kúszással igyekeztem becserkészni medencéjüket....de a család hangos ovációján kívül eredménnyel nem jártam.Azért vizuáljátok magatok elé ahogy én a csinos alakommal csúszok előre az egyik állványig,az előtér kövezetét polírozva..:D:D De egy-egy kivillanó farok úszó,esetleg egy felkavarodó homokdombocska látványán kívül sokat nem szemlélhettem..a fenébe!
Gigantikus mennyiségű tubihalmokat szórtam be..a talajban csak nem akartak megjelenni-emberek,ezeket megeszi valami az tuti!!!
Már pár napja fontolgattam az éjszakai megfigyelést éjjellátó segítségével,amikor egy csöndes délutánon a gép elől felállva megint odakaptam a tekintetem..és megállt bennem az "ütő".Szó szerint...és nem tudtam hosszasan szemlélni őket,mert ahogy mos is,akkor is elhomályosult a látómezőm.Nem szégyen...szenvedélyesen szeretem halaimat,és most olyan fajt pillantottam meg saját medencémben amiről csak álmodtam eleddig.Az a mintázat..a neonzöldesen-narancsosan irizáló test..a lágy úszómozdulatok...a csodás bajuszkás száj...hát kész vagyok nah!:D
Nektek sem fog nehézséget okozni új "barátjaim" beazonosítása...íme a róluk készített,valós szépségüket csak rendkívül elnagyoltan érzékeltető kép:

Köszönet értük...de ez nem fejezi ki azt amit érzek.Egyszer talán magam is okozhatok ezen halak utódaival akkora örömet amit én kaptam a segítségetekkel...Uraim:hálásan köszönöm mindazt amit tesztek értem...
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
6 éve 8 hónapja #449 Írta: mmccannon
Gratulálok Szotyi!

Sajnos nekem még nem volt szerencsém a trilikkel.
A héten elhullott egy, 2-3 nap alatt teljesen lerohadt a farokúszója, a nyers húsa látszott csak.
A többin semmi jele nyavalyának, de biztos, ami biztos tebang levelet tettem be nekik, mert az antiszeptikus hatású.

Az a 2 aeneus, amik másfél évig semmit nem csináltak, tegnap teleikrázták a 92 literes medencémet. Nyomi létemre azért sikerült kb. 50 ikrát megmentenem, és árgus szemekkel figyelem, mikor fognak kikelni.

Mary

Több
6 éve 8 hónapja #450 Írta: halőrxxl
Kicsit később jön a vonal saját megfigyeléseim szerint..előbb ilyenek,aztán egy sáv..majd csíkok..trilineatus->háromcsíkos!;)
Csoda faj..és tudod még mennyi olyan cory van ami totálisan átalakul?Fantasztikus..jah,majd figyuzd a nápóidat is!:)
Aztán ha nem is cory..de Brochis!A B. splendens fejlődése valami extrém fantasztikus..nem véletlen hogy olyannyira szeretnék majdan belőlük!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 8 hónapja #451 Írta: szotyika
igen trili, és egyre jobban beléjűk szeretek az érdekesebnél érdekesebb mintázatuk miatt, nincs két tökéletesen egyező példány.
ebböl a variációbol eddig 3 db-ot találtam ami ilyen nagy leopárd foltok vannak és nincs meg a fajra jellemző csík a törzsön.
gyüjtögetek még belölük azt meglátjuk mit lehet kihozni belölük. :)

Tommy

Több
6 éve 8 hónapja #452 Írta: halőrxxl
Szép!
Latin neve -ha érdekel:Corydoras nice var.Szotyikaensis!:D
Azért remélem trili..és nem keverék!

Több
6 éve 8 hónapja #453 Írta: szotyika
Gábor ezt mond meg hogy milyen halacska :)

Tommy
Mellékletek:

Több
6 éve 8 hónapja - 6 éve 8 hónapja #454 Írta: szotyika
5-6-8 hetesek

Tommy
Utolsó szerkesztés: 6 éve 8 hónapja Írta: szotyika.

Több
6 éve 8 hónapja #455 Írta: halőrxxl
Csúcs....a nápók mennyi idősek most?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
6 éve 8 hónapja #456 Írta: szotyika
na ilyen nálam egy nasizás :)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 8 hónapja #457 Írta: mmccannon
Na, igazi gyönyörűségeket fedeztem fel a Rare Aquatics-nál:

Corydoras virginiae

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Több
6 éve 8 hónapja #458 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Álomgyönyörűek a venezuelai coryk. Egy petitellás-vörösneonos-baltalazacos társításban el tudnám képzelni őket, de feketés-kékes lazacokkal is jól mutatna (mondjuk fekete fantomokkal). Tenyészt valaki ilyet a környéken?

Több
6 éve 8 hónapja #459 Írta: mmccannon
Kb. 1-2 mm vastag az aljzat, és egy műnövény van bent ... hátha arra fognak majd ikrázni.
Sajnos eddig nem tették, hanem az üvegre, de mindig akkor kezdték, amikor vissza kellett mennem a rehabra.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
6 éve 8 hónapja #460 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, szotyika, mark24

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.409 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet