21 április 2019

Corydorasok

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #481 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
Na ez gyors volt ;)

Melléklet:

Fájlnév: corytabla_...01 2.doc
Fájlméret:65 KB

Branco neked is kell majd X elni . ;)

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Írta: szotyika.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 6 hónapja #482 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Tomi:miért berzenkedsz a magyar nevektől..talán félreérthetőek,nem eléggé pontosak?:)Egyetértünk...
Ha mindenképpen ragaszkodnánk a magyar névhez,talán az "aranyfülű" volna a megfelelő magyar név..de sokkal jobban használhatónak vélem a latin elnevezést-még akkor is ha suta vagyok benne!:)
Lennének javaslataim is:ha egy weblapon találunk olyan képet amely szerintünk bármely témába vágó,linket mellékeljünk..több szem többet lát itt is!:) Ha saját magunk tudunk képet beilleszteni,akkor ha lehet különböző szögből,és klf. fényviszonyok mellet készítsünk halunkról ilyeneket!Rendkívül hasznos ez,mert ahogy tapasztalom a természetes fényben egészen másként ragyognak halaim...a magam részéről biztosan rengeteg kérdéssel fogok ide fordulni!
Felmerül bennem a kérdés:esetleg hozzunk létre saját Picasa albumot a képeknek,és csak linkeljünk...magyarán:a várható sok kép nem lesz gáz a honlapon?Én ragaszkodni fogok a 100Kb alatti mérethez..
El kell mondanom a három weblap címét is,ahol leggyakrabban megfordulok..bár már említettem,de így egyben talán hasznosabbak lesznek:
www.nettaigyo.com/corydoras/encyc/index-e.html
www.scotcat.com/
www.planetcatfish.com/catelog/

A rendelkezésemre csupán a 96'-os Aqualog All corydoras áll írásos formában..
Hogy ezeket miért mondom el?Mert szeretném tudni ti hol tájékozódtok,milyen könyv van birtokotokban...ez szintén hasznos lesz!:)
A mestertől már most azt kérem:ajánlj valamilyen nyomtatott formátumot amiről álmodhatunk ha corykról van szó...jön a karácsony,és én elolvadnék valami komoly és friss szakirodalomtól!;)
A legnagyobb örömmel köszönöm hogy már be is "üzemeltétek" az újabb témát!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 6 hónapja #483 Írta: halőrxxl
Hihetetlen..egy alig elhangzott chat-es javaslatból pillanatok alatt egy igen jó dolog származott!
Tökéletes,a magam részéről kiegészítve íme:

Melléklet:

Fájlnév: corytabla_...0-01.doc
Fájlméret:79 KB

Azonban vannak még kérdéseim..ezeket szintén a chaten fogom feltenni.:)
Elsőrangú dolognak tartom..így sokkal egyszerűbb a megoldás:ha például valamely fajból kollégának vannak halai,már tudom is kihez fordulhatok!:)Elmondom a "nagy titkot":ami nektek van,az nekem mind-mind kelleni fog idővel...este megálmodtam:fejlesztenem kell-a párom pedig áldását adta rá!:)
Mellékletek:

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #484 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Corydorasok
ilyenre gondoltatok?

Melléklet:

Fájlnév: corytabla_...0-01.doc
Fájlméret:65 KB
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Írta: Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #485 Írta: szotyika
pasa én is probáltam beileszteni de sikertelennek irja

1. Corydoras paleatus
2. Corydoras trilineatus
3. Corydoras napoensis
4. Corydoras panda
5. Corydoras eques

Tommy

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #486 Írta: szotyika
azon agyalgattam hogy mi lenne ha össze írnánk egy táblázatba, hogy kinek milyen corydoras faja van és hogy van e neki eladó szaporulata vagy nincs. És ezt havi rendszerességgel átküldenénk egymásnak.
egyelőre akinek tudom hogy van néhány tucat faj a birtokában a Pasa, Gábor, Branco, én 5 faj tulajdonosa vagyok.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Megoldható lenne a dolog?
sőt bárki csatlakozhatna ha több faj is van a birtokában és azt szaporítja is.
B) ;)

Tommy

Több
6 éve 6 hónapja #487 Írta: szotyika
akkor kezdeném én , és akinek esezleg van elfekvöbe esetleg egy esetleg több kifejlett himje azt kérem jelezze felém :)
Pasa anno Corydoras eques- nek azonositotta be, elöre szolok aranysávos kilöve az tuti.
sok eques képet nézegettem és had mondjam meg hogy nem találtam két egyforma halat a képek között amit az interneten böngésztem. némelyik teljesen máshogy néz ki, igy viszont elég nehéz beazonositani pontosan.

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 6 hónapja #488 Írta: halőrxxl
Jó reggelt!:)
A chaten megbeszéltük tegnap este a dolgokat....a mester is Tamással egyetértésben van.Gyanítom hogy mindketten tévedünk,vagy rosszul látjuk azt a bajuszkát-esetemben nyilván az "egerekkel" való fertőzöttség az ok!:)Lehet hogy a kopoltyúfedő alsó élét nézzük bajusznak....de engem meglep a nézet adta testforma hasonlatossága is.A farokúszó ismerős volt azonnal,de valahogy a denisonii-t is karcsúbbnak gondoltam szemből.
Mint ott is írtam,az én szakbarbár szememben simán lehetett volna akár egy tetovált hal is...na ezért jó ha kivesézzük a halainkat!A jövőben majd fel fogjuk tenni saját "necces" halaink képeit-megbeszéltük-így e topicban komoly életre lehet számítani!A mottó:több szem többet lát..szeretném ha majd te is beszállnál a halaink kivesézésébe!
Kellemes napot:Gábor

Több
6 éve 6 hónapja #489 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Sikerült előbányásznom egy hasonló profilból készült képet a Puntius denisonii-ról:

...nagy valószínűség szerint Szotyika megfejtése helyes.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Több
6 éve 6 hónapja #490 Írta: Mátéfi
Hát engem is az a bajuszka késztetett arra, hogy ide linkeljem....

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #491 Írta: halőrxxl
És mindezt oldalnézet nélkül?Csúcs vagy..de van annak bajuszkája..mert ennek lehet hogy csak én látok:)!
Na ez érdekes..ide CIA kolléga kell!:)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 6 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
6 éve 6 hónapja #492 Írta: szotyika
a farokfolt jelegzetes , és a szine is :)

Tommy

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #493 Írta: szotyika
Puntius denisonii (Day; 1865)

Tommy

Több
6 éve 6 hónapja #494 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Corydorasok
Én is épp ezen gondolkoztam. A felépítése aranyhalra hasonlít, a szinei viszont... hát nagyon cifra, meg kell hagyni :) Mindenesetre szép hal, tetszik.

Több
6 éve 6 hónapja #495 Írta: Mátéfi
A legfelül lévő hal mely faj képviselője?

forrás: akvaryum günlüğü
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika, roberto8802

Több
6 éve 6 hónapja #496 Írta: szotyika
ma csináltam egy Corydoras panda portrét ;) :silly:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco

Több
6 éve 6 hónapja #497 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
Előtte nem jutott eszembe a talaj, utána meg már mindegy volt csak ártottam volna vele nekik!
De tanultam a hibámból :)

Több
6 éve 6 hónapja #498 Írta: szotyika
etesd öket mert már ha jól látom nincs szikzacsko amiböl tudnának táplálkozni
nyomasd nekik a sórákot. Én megmondom öszintén hogy kiszedtem volna a kavicsot mint a huzat, mert igy egy fokkal kevesebb az esélye annak hogy többen megmaradjanak, igy csak az élelmesebbek fognak megmaradni . De amugy gratulálok a picikhez és nyomasd nekik az artemiát

Tommy

Több
6 éve 6 hónapja #499 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
Helló!

Ismét jelentkezem! Bár a sórákok elég picik remélem hogy megeszik őket a kishalak. Csináltam 1 képet már kilátszanak a kavics közül a kicsik. Elég sokan vannak, de saccolni sem mernék hogy mennyien.:)

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 6 hónapja #500 Írta: halőrxxl
Hopp..a metae előttem tökéletesen takarásban volt,de igen szép faj!Rögvest fel is került a "kívánságlistámra",mely szerint majd egyszer be kell szereznem belőlük!Köszönet hogy felhívtad rá a figyelmem...
C.axelrodi?Nálam is figyel egy ötös csapata belőlük..neked melyik változat van Branco?Nekem az Aqualog szerinti "A" variáns várja hogy sorra kerüljön az "ívatósoron",talán a télen meg is próbálkozom velük.Ha van valami eltérő tapasztalatod velük,kérlek ne habozz...tehát bármilyen speciális dologra figyeltél fel,kérlek szólj!:)

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.471 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet