21 április 2019

Corydorasok

Több
6 éve 5 hónapja #461 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Corydorasok
szépek. Milyen vastag a talaj és milyen növény van az akváriumban?

Szép összeállítás, tetszik! Gratulálok hozzá

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 5 hónapja #462 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Íme, a C. trili csapatom:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 5 hónapja #463 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
bedurvultak egy kicsit a napo csajok ;) :laugh:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 5 hónapja #464 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Corydorasok
Akkor azok már át is mentek az első szelekción. A gyengébb növekedési eréllyel rendelkezőket nem célszerű továbbtenyészteni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 5 hónapja #465 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
Helló!

Ismét jelentkezem. sajnos a második ikrázásból az ikrákat nem tudtam megmenteni, de ahogy nézem lesz itt még ikrázás :)

A kicsik szépen nőnek bár van köztük pár ami már lényegesen nagyobb a többinél.

Üdv: István
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 5 hónapja #466 Írta: mmccannon
Indítottam egy új témát "Barkácsoljunk együtt" címmel.

Oda töltöttem fel a szanki anci-panelről készült képeket.

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 6 hónapja #467 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Valóban az..talán Halivadék kolléga elmagyarázhatná ismét hogy hogyan is működik!Bocs Sanyikám,az eszem a régi-elfeledtem sajnos!:( Jelzem:az általam beillesztett "strandkabinos ancivár" egy igen nagy tenyésztőnél látható fizikai valójában.Messzemenően leleményes,és szép kivitel-ha véletlenül olvasna kedves kolléga:gratulálok,tiszteletem!
Egyébként magam is csodálkoztam hogy egy időben mennyien kerestek meg pl. a "Járdánházi cserepes" okán,mindenfélét kérdezve..és én akár privátban is válaszoltam szívesen!Bizakodva veszem észre ismét,hogy még egy ilyen rém egyszerű kis bújóka is megmozgatja néhány társam fantáziáját!ez ara enged következtetni,hogy sokan a természetes anyagokból készült,és természetközeli dekorokat részesítik alapnak.Hol vagyunk már a "fullosnak" tekintett félbevágott virágcseréptől,a kettévágott vagy kifúrt kókuszhéjtól?Pedig azok is tökéletesen funkcionálnak...
Ötlet:nézzünk egy helyet az e témába eső észrevételeknek,és kérjük a postjaink áthelyezését..aztán ott folytassuk,rendben?:)A témában vannak tartalékok,sőt..egyenesen beszélnünk kell a rejtőzködési lehetőségekről,azok barkácsolási kivitelezéséről-ha szeretnétek.Én igen...:)
T.:Gábor

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 5 hónapja #468 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Corydorasok
nagyon ötletes első látásra mind a strandon a kabinok
Attila
Utolsó szerkesztés: 6 éve 5 hónapja Írta: Pasa.

Több
6 éve 6 hónapja #469 Írta: halőrxxl
Sajnos azt hiszem a te szanki képeidet nem tudom megnézni..még nem küldted el azt a DVD-t,amire idő híján átmásoltad volna.De ez egyáltalán nem gáz.....Halivadék Sanyink viszont még akkor "frissiben" átpasszolta nekem a saját képeit,ahol meg is leltem a nagyszerű és dizájnos anci bújókat!Viszont ha mégis elküldted saját képeidet mailben,akkor én kérek elnézést...a gépemen annyi és olyan kép van ami "feldolgozásra"-értsd rendbetételre,megfelelő helyre csoportosításra-vár,hogy erőm sincs nekifogni-majd télen!:)Íme,erről van szó?

Egy csoda...valóban látványos,és szép dolog!A készítője nyilván hasonlóan imádja őket,és a célszerűség is megkövetelte a munkáját!:)
De lenne még valami amit ezekkel a képekkel kapcsolatosan el kell mondanom....bármennyire is kemény tudok lenni-általában magamhoz-én valahányszor elérzékenyülök ha tőletek kapott,önzetlenül megosztott képet,vagy videót nézek.Sajátos hangulatnak kell lennie ahhoz hogy csak a képet lássam,és gondolataim ne repítsenek messzire....most végem van.Láthatom barátomat még szolgálat közben egyenruhában,néhány TP képei között bóklászhatok,vagy éppen a mester dzsungelében nézhetek Márk szemébe amint Gyula éppen egy halat vadász ki neki....láthatlak téged is,amint utánozhatatlanul széles mosolyoddal nézel valamit ami előttem rejtve marad.Mindazon kollégákat is szemlélhetem akiket bemutattok nekem:nézd Gábor ő a "Szita doki",ő pedig a párom amint kisfiunkat fegyelmezi...
Totálisan off tudom-de kérlek csak ritkán kérd hogy belenézzek a tőletek kapott albumokba.Ilyenkor mehetnékem támad....azonnal,sürgősen és rögtön mennem kellene!Közétek,hozzátok..ugye érted?:)
Továbbra is rendkívül szívesen fogadok bárkitől ilyen életképeket-sőt nagyon meg is köszönném.Egy majdani jobb világban talán sűrűbben kerülhetek veletek fizikai kontaktba..addig viszont csak várom a következő alkalmat.De ti meséljetek..videózzatok,fényképezzetek!Hadd legyek közöttetek legalább kép letesen!;)
Kösz Mac...mára végem,megint a halazás mélységes bugyraiba szállok alá-a munka várhat!:D
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: karancsalja66, mmccannon

Több
6 éve 6 hónapja #470 Írta: mmccannon
Hoppá. akkor ez a Járdánházi Cserepes 2.

Oltári nagy vagy, tetszik. Ha alja lenne, még anci bújónak is beillene. Nézd meg a szanki képeimet. Azopk között van egy igen frappáns megoldás. Szerintem Te - valójában rajtam kívül mindenki - pikk-pakk el tudja készíteni.

Mary

Több
6 éve 6 hónapja #471 Írta: halőrxxl
Rövid "történet":feltettem egy képet kis blackjeimről a fórumra..Tamás azonnal meg is keresett privátban,kérdezvén az alábbiakat:
"Gábor láttam a cory medencéidben valami kis agyag kiülőt azt sima cserépből fabrikáltad és mivel ragasztottad össze ? "
Miután itteni választ ígértem,íme az egyszerű magyarázat:valóban agyagból égetett cserepekből készítettem évekkel ezelőtt.Nálam a természetes eredetű dekorációk vannak előtérben,az égetett agyag zsindely is belefér!Valahai régi házakon volt az ún.egykampós,vagy hódfarkú zsindely,abból fabrikáltam.:)Flex-gyémántkorong,pormaszk,védőszemüveg..és már készülhet is!Összeragasztása FBS-el történt,azonban nem egyszerű...az anyag porozitása miatt idővel elválhat.Ezért a későbbi darabokat már úgy készítettem,hogy a csatlakozó részeket átfúrtam,és a furatot kívülről ki is süllyesztettem.Mikor összeragasztom a furatokon kitüremkedő ragasztót a süllyesztésben elsimítom,így mintegy kis FBS "szegecs"fogja később is összetartani bujkálómat!:)
Nem is sejtettem hogy pont ez az esetlennek is mondható kis darabka kelti fel kíváncsiságodat...azonban az anyag barátságos volta,könnyű megmunkálhatósága téged még pofásabb darabok készítésére sarkal.Sok sikert!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika

Több
6 éve 6 hónapja #472 Írta: halőrxxl
Köszi Tamás...sajnos pontosan az arcuatusokat nem lehet teljes pompájukban látni-de kár!Nálam is idegbetegen félősek-még a medencéjük előtti elhaladás is riadalmat vált ki belőlük,pedig első dolgom volt ma is hogy megnézzem:az esős idő vajon meghozta kedvüket pár ikrához?Sajna nem..
A középső képen látható halakat meg se merném saccolni "fajilag"..itt ér véget a magabiztosságom.Talán ők a C.melanistusok?:)Fantasztikusan pazar kinézetű,véleményem szerint igazi "mélyvizes" rezesfejűek...Máris beléjük szerettem-lehet hogy egykor majd ezek-a rezesek-lesznek a kedvenceim?
A kedves sterbák viszont szépek-érdekes hogy még sosem voltak nekem,és eleddig nem is törtem magam értük.Talán majd egyszer....

Több
6 éve 6 hónapja #473 Írta: szotyika
Gábor ezt neked ajánlom :)
sajnos elég félénkek voltak Pasánál.

Tommy
Mellékletek:

Több
6 éve 6 hónapja #474 Írta: szotyika
Én a te helyedben beüzemelnék ikrakeltetőnek egy 10 literes akit amibe ne kerüljön talaj csak egy szivacsszűrő, és ha kell akkor egy jófajta fűtés,de csak akkor ha muszáj.(mármint a fűtés). így jobban láthatod hogy hogyan is fejlődnek ezek böl az ikrákból szépséges kis coryk. láttam a képeden hogy adsz száraz tablettát a corynanyknek, szerintem ha tudod még hanyagold a szárazkáját, mert nem tesz jót a picinyke kis szervezetüknek.
amúgy grat a picikhez.

Tommy

Több
6 éve 6 hónapja #475 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
Helló!

1-2 kép arról hogy állnak a kishalak. Valamint kérdésem is lenne!
Újra leikrázott a nőstény, csak most a közös akváriumba. Megpróbálom átmenteni az ikrákat a kicsik mellé remélem baja nem lesz az ikráknak. A kishalak piszkálhatják szerintetek ?

Üdv: István
Mellékletek:

Több
6 éve 6 hónapja #476 Írta: halőrxxl
..ezért itt "takarítani" szükséges.Jól látom?:)
De ha már corys topic:nálam is elkezdődött az esős évszak..a pandák azt sem tudják hová illesszék az ikrákat.Én pedig azt hogy vajon ismét sikerül-e hasonló csapatot felnevelgetnem mint a tavasszal-de rajta leszek,sőt már újabb dimenziókban gondolkodom:olyannyira megtetszett a róluk készült videó,hogy kell nekem belőlük egy még nagyobb csapat.Egy olyan medence ahol csak ők vannak jelen-némi víz között úszó hallal.
Nem sejthettem hogy ennyire a rabjuk leszek-persze majd figyeljétek meg,ahogy telik az idő és egyre jobban belemélyedünk a szobai létbe télen.Bizonyos hogy minden coryról ugyanezt fogom nyilatkozni...:D ilyen vagyok;)!
Sikereket nektek a tartásban,szaporításban:Gábor

Több
6 éve 6 hónapja #477 Írta: szotyika
Gábor ez a régi exel verzios ezt remélem megbirod nyitni

Melléklet:

Fájlnév: corytbla 2... ZIP.zip
Fájlméret:411 KB

Tommy
Mellékletek:

Több
6 éve 6 hónapja #478 Írta: halőrxxl
Egy időben B.Zsolt kolléga is szerette volna beszerezni..aztán sajna nem sikerült,pedig valóban csodás és kedves halak..az áruk sem észveszejtő!
Ki kellene találnunk hogyan tudunk akár közösen is beszerezni pár fajt...nehogy már beleszürküljünk a hazai kínálatba,mikor a boltokban szinte alig kapni valamit.Na ez is téma lehet majd...

Több
6 éve 6 hónapja #479 Írta: halőrxxl
Szia Tomi!
Ugye milyen szuper hogy közvetlenül láthatjuk ki mit tart?Szeretném ha olyan emberek is folytatnák,illetve beszállnának a táblázat kitöltésébe akik hozzánk hasonlóan több fajjal is foglalkoznak..az lenne csak a csúcs!:)
Félek benézted az arcuatust...Branco nem jelölte be!

Több
6 éve 6 hónapja #480 Írta: szotyika
Na nézegettem a táblázatot és azt tapasztalom hogy mind a hármotoknak van abbol a kis ritkaságbol ;)
ugy hogy lassan nekem is beszerzésre kell itéltessem ezt a fajt C.arcuatus :whistle:

Tommy

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.607 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet