24 július 2019

Corydorasok

Több
6 éve 9 hónapja #501 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Corydorasok
Vártam hátha többen tippelnek. Nos valóban van similis és trilineatus. A weitzmaniért Gáboré a pont. A negyedik egy kis axelrodi. Illetve a képen baloldalt a mohabokor tövénél egy kis metae fordít majdnem hátat.:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 9 hónapja #502 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Hoppácska..a link nem működik,ezért egy jó:
www.easyfish.cz/texty/vyr23.htm
Elnézést..:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 9 hónapja #503 Írta: halőrxxl
99%-os kelés???Az szuper,gratulálok!:)
Örülök hogy felvetődött a spirulina téma..mert bizony nálam is kap minden hal a zöldeleségből-ancibrikett-és a spirulina tartalmú eleségek is alkalmanként bevetésre kerülnek!Még "odaát" beszélgettem a chaten egy azóta onnan eltávozott kedves barátommal e témában...ő is hasonló tapasztalatokról számolt be.Ismerősöm párja a nagy cory varázsló...innen is üdvözlöm Andrást és párját ha erre olvasgatnának!Segítségével szereztem be kilós spirulina tabit mondhatni baráti áron,és bizony már fogytán volt...még a black worm-jeim is eszegették!:)
Ám ekkor megérkezett a mesterünk küldeménye,benne többek között ezzel az eleséggel:
translate.googleusercontent.com/translat...nPzZerGrim0UPLftevnQ
Van szerencsém ezennel is kifejezni érte hálám,és elmondani a vele kapcsolatos tapasztalataimat.A pehely formátumú kiszerelés erősen bejövős..nem is gondoltam hogy jobban fogom szeretni,mint a tablettásakat!Megfigyeléseim szerint ennek apró pehelykéi eljutnak az akvárium minden zugába,még a legfélénkebb-vagy társaik által kiszorított-kissé lemaradt fejlődésű halaim is eleséghez jutnak.A legelső etetéskor már pozitív tulajdonságként tudtam be,hogy halaim azon nyomban el is fogadták..és kegyetlenül be is pakoltak belőle!:)Csúnya ilyet mondani,de a spirulina tabi mintha egy kicsit háttérbe szorításra került volna ezáltal..persze az is fogyogat-már ami még van belőle!
Majd minden corym fogyaszt belőlük...az ódzkodók pedig idővel rákapnak!:)
Tamás postjában van egy rendkívül jó meglátás:a szaporítás során nem nélkülözhetetlen a tubi...bár kétségtelen hogy megkönnyítheti a dolgunkat.Én már olyat is tapasztaltam,hogy bár az ívató medencécskékbe kitett coryk előtt ott volt a tubi-ekkorra már egy golyóvá formálódva-,mégsem kellett.:("Kényszerítőztem" én...de a tubigolyó csak nem akart elfogyni még a 4.napra sem.Megpróbálkoztam közben egy apró fogással:az összeállt tubit szétziláltam,hogy hátha az aljzaton tekergőző rengeteg izgő-mozgó féreg felébreszti bennük a táplálkozási ösztönt....de az intenzív evés helyett csak pár kedvetlen bajusszal való szaglászás volt a jutalmam.:(
Kénytelen voltam a fagyasztott vörös szúnyogot adni nekik-pedig e coryjaim néha igen válogatósak:a kicsit is fehéres szúnyoglárva már nem kell ám..csak a szép vörös!Az el nem fogyasztott maradék eztán már csak szűrőm szivacsát rondítja,és a gondosan belőtt vizet rontja.Persze a grindáloknak sikere volt...végül is ennek köszönhetem azt a videót amit ti is élvezhettetek anno-egyébként párunk keresztjéről az arcuatusról volt szó!:)
Még további három fajta száraz eleségről fogok idővel referálni nektek...mind idén került a látómezőmbe,és meg fogom osztani a tapasztalataimat.Addig is javaslom:ha spirulina,akkor kóstoljátok meg a mesternél kaphatót....ooppss-halaitok kóstolják meg!:D

Több
6 éve 9 hónapja #504 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
nálam is kapnak spirulinát, meg egy extra tablettát , tubit meg nem kapnak, szoval nem feltétlen szükséges a tubifex.
a zöldes árnyalat elfog tünni és sötét barnák lesznek azok a panda ikrák az tuti.
Gáborom a napo ikrák 99% ban keltek 3 db penészes ikrám volt öszesen.
Sőt ma is tojnak a nápok és nem keveset ;)
És ez természetes hogy Pasának is köszönet a halakmiatt hogy jó kondiban tartota öket. Nem hiába az eredmény magáért beszél. ;)

Tommy

Több
6 éve 9 hónapja #505 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Corydorasok
Na jó nem mindenki olyan csókos hogy szinte lágyvíz folyik a csapjából :)
Nálam olyan 15-18 Nk körül van, a csepegtetős teszt szerint. A Ph meg ha jól emlékszem 7,5.

A poén az aunousok ikrázásában hogy épp a frissen vett tubit pakoltam ki amit azért vettem hogy beinduljanka a coryk, pakoltam kifelé amikor megláttam az első ikrakupacot. Az ikrák fehéres-sárgásak.

A panda ikrák azóta kicsit barnultak, de még mindig van zöldes beütése is. Lehet azért mert néha kapnak spirulin alga tabit.

Termékeny esős évszakot kívánok!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon, szotyika

Több
6 éve 9 hónapja - 6 éve 9 hónapja #506 Írta: halőrxxl
Nápó:nekem lágyban sikerült..persze kérdés hogy kinek mit jelent a csapvíz!:)Olvasd csak Szotyikát:nála csapvízben megy a dolog!
Ha minél több ivadék a cél,bizony el ajánlatos venni mindenféle ikrát...sose tudni melyik nőstény lesz féltékeny a "szomszédasszony" ikráira,és kezd neki a lakmározásnak.Én mikor csapatban rakom ki őket,rendszeresen megfigyelem hogy mely halak azok akik ívni nem,de ikrát eszegetni hajlandóak!Volt olyan trili lány,aki rendszeresen és a lerakás pillanatában már azonnal támadta is az ikrákat.:(Őt,és hasonló társait elkülönítve végül sikeres voltam olyannyira,hogy bennhagyhattam az ikrákat bármeddig-értsd 2-3 nap.Én elveszem mindig....vagy a szülőket telepítem át.Szeretem figyelemmel kísérni a kelést,és a zavartalan szikzacskós korszakot is.Amint pár halacska már keresget,azonnal meg is kezdem az etetésüket,amit szép fokozatosan-de az igényekhez mérten!-növelek.
Nem nagy pukkanás ám...a pandákat sem gondolom a nehéz halak közé tartozónak,bár szó mi szó már nem a belépő szint.Emlékszem még mikor jelezted hogy nálad zöldes ikrák vannak..és pandák keltek belőle :ohmy: :)Nos,el kell mondanom hogy nálam a pandák ikráinak van az egyik legsötétebb barna színe,már-már feketébe hajló ahogy egyre jobban közelednek a keléshez.Kívánok hát neked minél több ilyen ikrát..és magamnak is,hiszen éppen ma lesz talán időm arra hogy velük elkezdjem az "esős évszakot"...az őszi coryszezont!:)
Roppant édesek...már alig kéthetesen is jól látható a mivoltuk,a kis pandafoltok hamar elárulják a hobbistának:itt bizony pandáék utódai nevelkednek-kérjük a jó kaját,és a figyelmet!:)Meglehetősen jól esznek...pocakot is raknak ha jól belakmároztatod őket.Egy érdekesség ezzel kapcsolatosan:C.aeneus Black-jeim a világért sem ennének annyit hogy végre megcsodálhassam azt a kis sárgás pocakjukat kikerekedve!Ez persze kitérő..de tény hogy órákat tudnék mesélni.Bocsi..most pedig megyek és én is megteszem ami tőlem -és halaimtól telik!;)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 9 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 9 hónapja #507 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Corydorasok
Tegnap nálam is ikráztak a c. aenuosok, eddig mindig az áramlásba tették az ikrákat, de most nem. az akvárium 3 különböző oldalapjára tették ~30-40-es kupacokba. Gyorsan lekaptam őket egy pengével és mentek a keltetőbe :)

A pandáknál is el kell venni az ikrát? Néhányszor már láttam 1-2 picit, azokat ki is szedtem. Vagy náluk is lehet alkalmazni a zacskós módszert?

Halőr, a napóid szépen megnőttek! Őket hogy lehet szapaorodásra bírni? Lágyvíz kell nekik vagy jó a csapvíz is?

Több
6 éve 9 hónapja #508 Írta: halőrxxl
:D Én még felnőtten is nehezen!:)
A trili az tutinak látszik.de a similis ilyen idősen még nem tuti...vagy én nem látom elég irizálónak azt a faroknyelet...Talán a trilivel szemben egy kis weitzmani díszeleg?Ebben sem vagyok ezer százalékos,de hogy a legalsó kis cory az micsoda..no arról lila fogalmam sincs:( Talán valamiféle rezesfejű lesz ha megnő..vagy passz! :)
Roppant sokat segítene ha tudnánk milyen fajokat tartasz jelenleg..és kérlek ezt ettől függetlenül is írd már meg nekünk!De ha nem itt,akkor akár blogként is olvasnék bármit róluk...
Különösen a legalsó kis halacs hoz lázba...tuti hogy még felnőttként sem volt ilyen halam!
Rendkívüli élmény a kis növendékeket tanulmányozni-nehogy infó nélkül hagyj bennünket!

Több
6 éve 9 hónapja #509 Írta: szotyika
van benne trilineatus, similis,

Tommy

Több
6 éve 9 hónapja #510 Írta: branco
Az előző képen a már összeeresztett vegyes csapat. Ki ismeri fel a fajokat?

Több
6 éve 9 hónapja #511 Írta: branco

Sziasztok!

Szotyika, én is különtenném őket! Amíg a kishalak nem erősödnek meg jobb külön nevelni. Egy esetben vált be nálam az ivadékok együttes nevelése: Pontylazacfélék már elúszott de még apró ivadékraja alá volt idő hogy tettem kis Corydorasokat akár még ikra állapotban is. Ez főként a nálam előforduló kevés(8-20) ikrát rakó harcsák esetében fordúlt elő. Az aláhulló artemiákat felszedegetve erősödtek s nőttek fel a kis characinidákkal. Mikor már nagyobbak és megerősödtek szoktam a különböző fajú Corykat együtt nevelni tovább. Ezt általában a kiszinesedésük korában teszem meg.
Az már egy másik gondolat hogy egyes Corydorasok ivadékai hogyan, miként és milyen tempóban nőnek fel. Hatalmas különbségek tapasztalhatók.

Üdv: Zsolt
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
6 éve 9 hónapja #512 Írta: szotyika
ja gábor nem tudom hogy neked van e trilineatusod de bámulatos hogy olyan mintája van némelyiknek hogy leesett az állam, az egyiket már el is neveztem monoklisnak mert olyan mintha kapott volna eggyet a szeme alá :laugh: de vannak szolid csikozásuak.

esküszöm neked hogy annyira a szívemhez nőttek hogy fogalmam sincs hogy hogy fogom öket eladni mert megfog szakadni a szívem értük. :S Mivel van belöle böven és napi 5-6 órát ülök az akváriumok elött eltudod képzelni hogy milyen nehéz lessz kiválasztani azokat az egyedeket amelyek örökké nálam maradnak majd.

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 9 hónapja #513 Írta: szotyika
Gábor hálisten eddig nem volt olyan problémám hogy öszetörték volna a frisen kikelt ivadékokat, hónapok ota igy keltetem az ikrákat, ami eléri a 8-10 mm ert az megy egy nevelöbe, igy kiküszöbölöm azt hogy a frisen kelt ivadékok esetleg nem jutnának elég kajához, tény hogy inkább ök csak walterférget kapnak mivel hogy 48 óráig tuti életben maradnak a vízben is,igy nem gond ha mondjuk pár mililiterrel töbet kapnak belölük.
A napokon igen csak csodálkoztam , mármint azon hogy milyen vehemensen nödögélnek simán lehagyták az egyidős triliket növésben. ;)

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 9 hónapja #514 Írta: halőrxxl
Elérkezett az idő hogy egy kicsit "futtassam magam",miszerint az én halaim kétségtelenül benne vannak az elitben! :D Persze ezt kicsit viccesen írom ám..
Egyértelmű hogy lelkes akvaristaként beleadok anyait-apait mikor a hobbijaimról van szó...a halakkal való bíbelődés azóta a keresztem mióta az eszemet tudom.Halaim semmivel sem jobbak annál,mint ahogy a természet megalkotta volna őket-de talán megütik azt a szintet hogy elmondhassam róluk:továbbtenyésztésre alkalmas díszhalak. Persze számos gőtét is telepítettem vissza már gyermekként a közeli vízállásokba,édesanyám pedig elalélt a mosóteknőbe összegyűjtött milliárd ebihaltól-de mit tehettem volna ha jött a traktor az ekével,és szántotta be az élőhelyüket?:) Talán már említettem:minden ami vizes élőhely..minden ami az ottani ökoszisztémába tartozik...meghalok értük-vagy inkább értük élek!:)
Ne feledkezzünk meg arról sem hogy miután felvittem a mesterhez ajándék halaitokat,ő tartotta "karban" a csapatot,ti pedig hetek-esetleg csak több mint egy hónap elmúltával vittétek haza.Az ő munkája is benne van...bizony isten hogy benne!:)
De mindez kevés lett volna ahhoz hogy nálad mára ilyen produktivitást mutassanak!Egy dolog a szuper vized...a többit viszont te magad teszed hozzá,amihez igazából gratulálok,és nagy öröm számomra hogy ilyen kollégánál láthatom saját halaim további kitűnő életét!:)
Egy javaslat:látom az ikrákkal egy medencében vannak már kicsik....ha megteheted,inkább külön akváriumot adj az újaknak,igen törékenyek még..meg lehet hogy a nagyobb testvérek vehemensebb táplálkozása nem is tenne jót nekik!Még az azonos faj különböző életkorú egyedeit is legjobb külön medencében nevelni...hát még a klf.fajok ivadékait!Tapasztalataim szerint más a növekedési ütem,más a táplálékhasznosítás,és különbözik az etetéskori viselkedésük is.Magad is tapasztalni fogod...esetleg kérném hogy Branco is kifejtse a gondolatait!:)
Köszönöm a visszajelzéseidet..jó érzés!

Több
6 éve 9 hónapja #515 Írta: szotyika
és a pandáid is rajta vannak az ügyön ;)

Tommy
Mellékletek:

Több
6 éve 9 hónapja #516 Írta: szotyika
Gábor a napoid megint bealkottak ;)

de most egy kicsit durvában ugyanis 4 db nöstény ikrázott le. minden tele van ikrával még ami a képen látható növényeken is sorakoznak az ikrák. :cheer:

Tommy
Mellékletek:

Több
6 éve 9 hónapja #517 Írta: halőrxxl
A lerakott ikrák számából ítélve sacc/kb 250-300 körüli egyedszámra számíts!:)Biztosan voltak még máshol is ikrák...
Ha még nem tetted volna meg,kérlek olvasd el e topicban a 278.sz hozzászólásomat is...éppen az aljzattal is foglalkozom.
Sok sikert neked,kis porontyaidnak jó egészséget,gyors cseperedést!Képet-sőt időnként képeket-irtózatosan várok!:)

Több
6 éve 9 hónapja #518 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
Helló!

Tegnap este kikeltek. Szinte az összes ikra eltűnt. Sajnos a talaj miatt nem igazán tudom beazonosítani hogy mennyien lehetnek. Artemiahoz jutottam hozzá szóval azt fognak kapni + száraz eleséget.
Amint tudok teszek fel képet is róluk!

Üdv: István

Több
6 éve 10 hónapja #519 Írta: halőrxxl
Igen..az enyémek is így tesznek!:)
A tieid viszont-a felnőttek-igencsak elhúzták az időt!Majd figyeld meg,hogy olyan 2-3 hónaposan szinte észrevehetetlenül kezdenek nőni,közben csak a mintázat változik.Én mindent megtettem..de azt vettem észre,hogy erőteljes etetés hatására sem "vették" úgy magukat ahogy én szerettem volna.A vízzel gond nem lehet nálam.lehet hogy ez a lassú növekedés a sajátjuk?Megvallom ez az egyik oka amiért húzódozom a szaporításuktól...Továbbra is vallom hogy helyük van nálam-csodásan szépek!
Hasonló lassú növekedést tapasztalok most a kis similiseknél is,viszont eleddig elhanyagoltam őket.:(Pontosabban "rossz csapatba kerültek",hiszen C.paleatus albínókkal,és sima paleatusokkal voltak egy medencében.Ezt már tegnap megoldottam...Nehéz az olyan coryzónak aki kevéske medencéjében szaporítgat...de majd megoldódik ez is!:)

Több
6 éve 10 hónapja #520 Írta: szotyika
Gábor a napok igen csak nödögélnek, jelenleg látható a szétnövés de minimális 1-2 mm re behatárolható. Jelenleg olyan 1-1,2 cm esek az első ikrázásbol valok, ezek egy hónaposak.

Tommy

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.664 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet