17 november 2019

Corydorasok

Több
7 éve 1 hónapja #521 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Jaj..elfeledtem:a kis nápók fejlődésével kapcsolatosan majd jelezd már hogy milyen ütemben cseperednek nálad,ok?Egy kisebb csapatot én is nevelgetek most,szeretnék kontrollt a tieiddel-hátha megturbózhatnám őket!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #522 Írta: halőrxxl
Szia Tamás!:)
Csoda képek....látom duzzadnak a kis hasikák,és lassan időszerű lesz egy kicsit "mulmoznod".:)A szivacsod a létező legjobb színt mutatja,ilyennek kell lennie egy beállt médiának.
Az előzőeket csupán a kezdők kedvéért írtam....te totálisan pontosan tudod ezeket:)
Szép napot neked,én is pillanatokon belül megyek etetni!Ma grindál,és fagyasztott frissen kelt sórák a menü-lesz nyüzsi!:)
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
7 éve 1 hónapja #523 Írta: halőrxxl
Természetesen egyetértünk...aztán még az aljzattal is gond lehet,hiszen ezen a viszonylag durva talajon az apróbb eleségdarabkák beülnek,a kicsik pedig tehetetlenek lesznek.ezért is szoktak a hozzáértők vagy teljesen aljzat nélküli,vagy apró szemcsés aljzattal rendelkező akváriumban nevelni.Az aljzat vastagsága itt sem haladja meg a pár millimétert,sőt az áramlás hatására még csupasz foltok is kialakulnak.
Jómagam mikor először "rendeztem be" ilyen aljzat nélküli medencét,kicsit idegenkedve néztem :dry: ..aztán a hosszas nevelések alatt láttam a hasznát.Csak az etetéssel kapcsolatos vonulatot követve azt említeném,hogy sokkal jobban kontrollálható az elfogyasztott eleség mennyisége,ezzel egyszerűvé válik a mennyiség helyes "belövése".Egyszerű szivacsszűrőkkel is nagyszerűen tisztán tartható a medence,csupán magának a szivacsnak a terjedelme,és biológiai aktivitása a döntő.Magyarán:véleményem szerint vadiúj szivaccsal tök steril vízben-új víz-nehézkes a dolog...én használt szivacsokat alkalmazok,persze olyanokat melyek mindig víz alatt voltak,működő akváriumból származnak.Egyértelmű hogy az ivadékokhoz tisztított állapotban teszem be,csupán alapszintű követelmény hogy egész hobbi tenyészetünk betegség,és parazitamentes legyen!
Tudom régebben említettem már a szivacsaim "kondícionálását",sőt ígértem egy bővebb írást is a témában.Nincs elfeledve..:)Most alakítom ki azokat a cseh típusú emelőket,melyekkel szeretném majd bemutatni ezt,és közösen szeretném ha kiveséznénk majd a témát.Vannak gondolataim a matten szűréssel kapcsolatosan is,lehet hogy néhányótokban ellentétes érzelmeket váltok ki,amikor elmondom:meg fogom szüntetni őket,helyette egy kicsit más,de pofonegyszerű dolgot "agyaltam ki".Erre később visszatérünk...
Van még egy dolog ami mellet Tdbdev kollégával elmentünk-pontosabban nem figyelt kellően egy kis ártatlan tréfámra:mikor kérdeztem hogy vajon milyen faj van nála pontosan,nem vette észre a kis emotion ikont..kacsintottam pedig! :D A schultzei csupán egy szinonímája a mára elfogadott aeneus elnevezésnek...de totálisan elbizonytalanodok ha az aeneus csoportról van szó!:( Annyi változat,annyiféle tenyésztett és vadon fogott variáció rejlik e csoportban,hogy bizonyosan fognak még dolgozni rajta az illetékesek!Így nem a mi hibánk ha csak kapkodjuk a fejünket mikor egy adott faj neve változik,átsorolják-átnevezik.Lényegesnek gondolom azonban,hogy ha konkrét fajokról beszélünk akkor a latin nevét használjuk...így sokkal kevesebb a tévedés lehetősége,ugyanakkor mindenki azonnal tudja melyik fajt taglaljuk éppen.Még valami:nem képzelem azt hogy áltudományoskodnék,esetleg "arcoskodnék" mikor ezt kérem...a magyar elnevezések sokszor félrevezetőek-ezért kénytelenek vagyunk latinozni.:) Egy érdekes példa:anno mikor saját "kékpajzsosaimat" nevelgettem,furcsán hatott volna ha őket aranysávosnak nevezem..egy fia aranysáv nincs rajtuk!Ezért ha tovább merülünk a témába,nem árt a változatot sem nevén nevezni-esetemben A C.aeneus var. DarkI.-ről beszélek,Tdbdev nyilván az arany színű sávocskát viselő gyakori faj kelésére vár éppen.Az elnevezés az AM legújabb számában megtalálható nagyszerű C.weitzmani-t taglaló írásában is emlegetett Aqualog sorozat All corydoras katalógusból származik...
Aeneusok....valaha nem igen érdeklődtem irántuk.Aztán nálam is gyökeret vertek,és máig szeretettel-őszinte csodálattal gondozom-alkalmanként szaporítom őket.Mondhatni az alapváltozatok semmi kihívást nem jelentenek már...de mint egyik előző postban említettem nem mindig probléma mentesek.Rengeteg változatuk közül van pár olyan,amivel még neves tenyésztők is "küzdhetnek" klf.okokból.Említeném a C.aeneus Peru Green-Stripe változatát-állítólag kevés,és viszonylag nehezen termékenyülő ikrát rak.Az ivadékok is érzékenyek,könnyedén gond lehet velük..emellett sokkal lassabban is nőnek.Aztán a sok vihart megélt Black Venezuelák...de mielőtt egész regényre vetemednék írásomban,kénytelen vagyok rövidre zárni magam.
Tdbdev-től azt kérném hogy időnként jelentkezzen majd képekkel,mondja el hogy hogyan fejlődnek-mit fogyasztanak éppen a kicsik...bár belépő szintű halaknak tekintik a C.aeneust,páran bizonyára a legegyszerűbb változat nevelgetéséről is szívesen olvasnánk!:)
A többi kollégától pedig azt kérném,hogy jelezzetek vissza:nálatok milyen C.aeneus változatok találhatóak,milyen tapasztalataitok vannak velük?
Megköszönvén a hosszúra nyúlt hozzászólásom elolvasását tisztelettel:Gábor

Több
7 éve 1 hónapja #524 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
Gábor szépen felgyarapodtam ;)

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
7 éve 1 hónapja #525 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Corydorasok
Szerintem a belső szűrőt is ki kellene váltani, mert beszippanthatja a kicsiket.
Üdv: Zsolt

Több
7 éve 1 hónapja #526 Írta: halőrxxl
Ooops..igaz!Most kiderült hogy ha ikrát látok a halat észre sem veszem..:D
Viszont a vized valóban ilyen színű?Mértél már valamiket..és mitől lehet akkor szerinted?

Több
7 éve 1 hónapja #527 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
A kép alján látszik hogy még ott vannak az akváriumban a szülők most lettek átrakva egy másik akváriumba.

A víz ilyen, nem csináltam vele semmit még fa sincs benne ami színezhetné.

Több
7 éve 1 hónapja #528 Írta: halőrxxl
Szép a vized,mit használsz?:)
Ha mai a kép,akkor bőséggel van időd...hétfőn ők még nem esznek.A sórák tökéletes lesz nekik-ahogy elnézem alig van terméketlen ikrád!Gratulálok,viszont figyelj arra,hogy maláj tornyos csigák ne tehessenek kárt bennük-ha van ilyened.
Jah..elvetted az ikrákat,vagy ez a mostani állapot,és a szülőket helyezted át?

Több
7 éve 1 hónapja #529 Írta: Tdbdev
Tdbdev válaszolt Válasz: Corydorasok
Helló!

Az aeneusra hasonlítanak jobban. Mellékelek egy képet eddig így néznek ki az ikrák:

Sórákot talán betudok szerezni boltból nekik ha kibírják hétfőig! :)
Sajnos Dunaújvárosban nem sok esély van másra.

Üdv!

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #530 Írta: halőrxxl
Hi Tdbdev!:)
Hadd kérdezzek én is:aranysávos cory alatt az aeneust,vagy a schultzei-t értsük?;)Egyébként kérdésed általánossága okán a válaszok is egyszerűsödhetnek-Szotyika és Mac már válaszolt is neked.
Én azonban bővíteném a kérdésedre adott válaszokat saját postommal:miután eldöntötted hogy mi lesz az ikrák sorsa nyilván nem fog gondot jelenteni a kelés-viszont én már hallottam olyat is,hogy "coryspéci" társunknál ez az alapnak gondolt hal nehézkesen szaporodott.Ezt csak azért írom,hogy az esetleges sikertelenség ne szegje kedved-de a legnagyobb sikert kívánom!
Elúszás után valóban egyik alternatíva a Walter féreg,a banánféreg,a frissen kelt sórák stb...de ha most nincs ilyened,és nehezített a beszerzés akkor sem kell belenyugodnod.Bár magamat az elvakult élőzők közé sorolhatnám,most mégis azt ajánlom neked hogy ha minden kötél szakad akár spec.ivadéktáppal-szárazzal-is indíthatod őket!Nekem anno a Sera termékei voltak elérhetőek,sosem csalódtam bennük!A Micron,Mikropan,aztán a Mikrogran egy sorozat is lehet,ezekkel elérheted hogy egyszerű páncélosaid egy nagyobb része felcseperedjen.Persze az élő az isten..de hátha most valamiért még nincsenek ilyen eleségállatkáid,az etetés pedig közeleg.
Sok sikert..nem bánnám ha visszajeleznél majd hogy mi van velük,ok?:)

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
7 éve 1 hónapja #531 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Muszély elvenni, mert a Coryik imádják a kaviárt.

Mary

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #532 Írta: szotyika
hát én tuti elvenném a szülőket , mert 100% hogy egy idő után csak hűlt helyét találnád az ikráknak .
én kezdő etetésnek a walter férget ajánom, ez viszonylag könyen beszerezhető itt a forumtársaktól postai uton. ;) és ha már van oltoanyagod akkor millió dobozkával tudsz férgeket tenyészteni ami jó ideig kitart.
az akit pedig sima szivacsszűrövél szűrd , ez levegőztet is. penészedésgátlót pedig xantakridint ajánlom.

Tommy
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: szotyika.

Több
7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #533 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Corydorasok
Tdbdev írta:

Helló!

Egy ideje vásároltam néhány Aranysávos illetve albínó páncélosharcsát, ma délelőtt le is ikrázott az egyik nőstény 2 hím eléggé kergette remélhetőleg sikerült is megtermékenyíteni az ikrákat.

A kérdésem az lenne, hogy olvastam pár leírást volt ahol nem vették ki a szülőket volt ahol igen. Valamint hogy kell-e valami extra az ikráknak? Penészedés elleni szer vagy bubizni alájuk illetve hogy mit adjak a kicsiknek ha kikelnek, ami könnyen elérhető dolog.

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv: István
Utolsó szerkesztés: 7 éve 1 hónapja Írta: Pasa.

Több
7 éve 1 hónapja #534 Írta: halőrxxl
Ugyan..ha magad is végiggondolod hasonló eredményre jutsz!:)Faggatásról szó nincs,csak néha az ember nem tudja mit-mennyit tud a kollégája,milyen mélységben kell részletezni.A magam részéről hozzád hasonlatos amatőr vagyok,ezért megértem hogy részletekbe menően szeretnéd a válaszokat!
Mivel jelzed ezt az opálosodási gondot,így szinte biztosra veszem hogy az esővízzel viszel be olyan valamit,ami az akváriumi melegben-tápanyag ellátottság mellett ezt teszi.Jól tudjuk hogy az infuzóriásodás nem egyszerű...hatékony szűrés,erős biológiai oldal,és akár nulla etetés is segíthet alkalmanként.Ha mégis "vegyszereznél"vigyázz a halaidra...a réztartalmat-sőt akár a sót sem-nem minden harcsa díjazza!
Rövid helyzetjelentés tőlem:miután tegnap délután totálisan felkészültem az esővíz begyűjtésére,már egyetlen csepp sem esett-na ilyen az én formám! :D Viszont csak jelzem:az esővizet maga a mesterünk is használja-tehát kár lenne hagyni veszendőbe menni!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tauben1

Több
7 éve 1 hónapja #535 Írta: tauben1
tauben1 válaszolt Válasz: Corydorasok
Ezért imádlak titeket faggatni, mindig sokat tanulok, a szűrést így fogom csinálni.Az opálosodás sokszor hetekig elhúzódik, a legalább feles vízcsere és ilyenkor dezinfekt adagolását próbáltam változó sikerrel.:( :(

Több
7 éve 1 hónapja #536 Írta: halőrxxl
Az alapos szűrés azt jelenti,hogy már az esővizet is szivacson keresztül gyűjtöm..tegnap sajna nem:(Aztán mikor "palackozom" akkor egy ejtőcsövön keresztül szívom,aminek az elején szintén egy igen sűrű szivacs-matrac-van összefogva...Reményeim szerint így a fizikai szennyeződések nagy részét megfogom.
Én úgy gondolkodom,hogy nem hagynám leülepedni azt ami le akar,helyette egy rendszeresen kimosott szivacsszűrőn vezetném át a vizet.Így a szivacs esetleg ki is szűri az "üledéknekvalót",nem benne poshad a vízben.De ez csak az én nézetem,engem valahogy zavar az ha egy víz csak punnyad egy helyben..én szeretem ha kicsit legalább áramlik,levegőzik.A palackozás során nem egyszer tapasztalom,hogy a mégoly alaposan szűrt vizemből is rakódik ki némi üledék..csak ettől akarnék még alaposabban megszabadulni.
De..mert mindig van de ;):már cseréltem friss esővízzel is coryjaimnál...attól eltekintve hogy tiszta opál lett a vizem a nagyon finom lebegő részecskéktől,semmi nem történt ami káros lett volna.Másnapra ismét tükör vizem lett,a halak pedig pár napon belül annak rendje módja szerint le is ikráztak.Közben persze többször is cseréltem, a szokásos direktívát követve..Az ikrák csodásan elvoltak mindaddig amíg nem figyeltem meg jobban őket..mert az összes "bundás" lett.:(Tudom hogy számos lehetséges oka lehet,de most csak az esővíz minél alaposabb szűrése a téma..és egy lehetséges ok,amiért az ikrák befulladtak.
Szeretném majd ha leírnád ezt az opálosodást...és hogy mennyi ideig tart,mit teszel ellene stb.

Több
7 éve 1 hónapja #537 Írta: szotyika
akkor aktív szén és mielött az akiba rakod , jó alaposan öblitsdki az akit. az segit.

Tommy

Több
7 éve 1 hónapja #538 Írta: tauben1
tauben1 válaszolt Válasz: Corydorasok
A víz az akiba helyezés után zavarosodik be.Fekete hordóban tárolom ott kristály tiszta.Mit jelent nálad az alapos fizikai szűrés?Egyébként én a hordóban nem szellőztetem a vizet mert így ugrana az ülepítés.
üdv.:Robi

Több
7 éve 1 hónapja #539 Írta: halőrxxl
A szén nem rossz ötlet...de ha bármi elszaporodik benne,az mikrobiológiai kérdéseket vethet föl-vagy valami ilyesmi! :)
Egy kérdés:a gyűjtött víz tárolás közben zavarosodik be,vagy amikor az akváriumba teszed?
Egyébként jó a módszered,már régebben is beszéltük-sőt a bibliánk is ajánlja csak erős eső után gyűjteni a tetőről.A csatornák tisztasága is döntő,mert ha bárhol pangani tud benne a víz akár pár óra alatt is nagyszerű táptalaja lesz mindenfélének.Nem kell pontosan az infuzóriára gondolni,lehet az gomba,pollen stb....Sajnos az ezekkel való "beoltás" később derül ki.:(
A megfogott esővizet én nagyon alaposan szűröm....Főleg fizikailag,de néha bevetésre kerül az aktív szén is.Palackokban tárolom,de ugyanilyen jó a nagyobb-tetővel rendelkező-tartályok használata is..én is ezt tenném ha lenne megfelelő!:)Vannak akik szerint a tárolt vizet forgatni-szellőztetni szükséges,vannak akik szerint ez egyenesen káros..hogy mire azt nem tudom megmondani,de ha én is nagyobb tartályban gondolkodnék én betennék egy egyszerű szivacszűrőt.Sosem árthat ha kissé mozgatva van a víz...
Viszont ha hozzám hasonlóan palackokat használsz,akkor azt javaslom hogy még véletlenül se kavard föl ha van benne üledék!Óvatosan töltsd ki belőle,mert az intenzív mozgatás-buborékok felkeverhetik az üledéket-aminek természetesen nem kellene lennie,de ha mégis..
Az előttem szóló kollégával egyetértve ajánlom a hűvös-sötét helyen való tárolást...
De mi van akkor,ha olyan balszerencsés valaki mint én?:( Alig vártam már hogy essen az eső...bár van RO-m,mégis szeretek időnként esővízben próbálkozni!Tegnap agyonáztatva magam be is gyűjtöttem 150 liternyit,mára maradt volna a szűrés..na ezt nem kellett volna.Nyilván nem voltam elég figyelmes,és került bele némi moha,kis madárürülék,sőt..szerintem még korom is.Kuka-pontosabban kiöntés az egésznek...Nem éri meg bíbelődnöm a kétséges vízzel,hiszen ha emiatt mennének tönkre a ritkán látott ikrák,biztosan magamat okolnám..miért nem voltam alaposabb!
Szóval így...gondoltam rá hogy megmérem a nálam lévő tesztekkel,de sok olyan dolog van amit nem tudok mérni-és igen számítana.Ezért a hozzászólásom írása előtt már ki is öntöttem.Most várok ismét a megtisztult tetővel egy mielőbbi esőre..

Több
7 éve 1 hónapja #540 Írta: szotyika
a zavarosodást ( tejfehéredést) az infuziora okozza a,i baromi hamar eltud szapordni a jofajta esővizbe ;) aktiv szén szüréssel tökéletes lessz a vízed. illetve én beszoktam rakni még mielött felhasználom baromi sötét helyre ezzel a modszerrel még nem volt ilyen problémám.
Szóval sötéticsd le a kannát tartályt amiben az esővized van, és nem lessz gond vele.

Tommy

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.543 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Díszhalak tartása, társítása
    • No remélem van még itt valaki... Parázslazacokat tartok, melléjük garnélákat is tettem be. Azt szeretném, hogy a garnélák zavartalanul...
    • 2 napja 19 órája