21 november 2017

Kávézó

Több
4 éve 5 hónapja #181 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó
Esetleg aki be tudja szerezni ezt: tricain-metán-szulfonáttal (MS 222, Sigma)

Állataltató, de túladagolva, öl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 5 hónapja #182 Írta: Mátéfi
Sajnos néha arra a megállapításra jutunk, hogy a kedvenc halacskát meg kell szabadítani a további szenvedésektől és a lassú fájdalmas haláltusától. Vannak akvaristák, akik képtelenek bármit is tenni ez ügyben, a végsőkig próbálnak segíteni és legtöbb esetben végignézik az állat szenvedését a kimúlásig. Néha azonban praktikus és elővigyázatossági okok miatt muszáj lépni. H gyógyíthatatlan és nagyon fertőző betegség üti fel a fejét, akkor haladéktalanul cselekedni kell a többi még egészséges halaik érdekében. Mi a legjobb és leghumánusabb módszer? Sajnos nem tudjuk, csak gondoljuk, hogy mely módszer az, amely a legkevesebb stresszt és fájdalmat okoz.

Szerintem két részre lehet osztani a dolgot:

1. mechanikus eutanázia - el kell metszeni a nyaki gerincet egy éles ollóval vagy késsel(nem nyiszálva, hanem egyetlen gyors mozdulattal). Ha valaki erre képtelen, akkor jöhet a

2. Kémiai eutanázia - valamilyen fájdalomcsillapító túladagolása a vízbe, vagy, szegfűszeg olaj adagolása a vízbe. A szegfűszegolaj előbb elkábítja a halat, majd a további olaj cseppek elkeverése a vízben átsegíti az örök halmezőkre.

A horgászok a fejbekólintás módszerét alkalmazzák, de hát ott nagyobb halakról lévén szó, nehezebben lehetne kivitelezni a hirtelen nyaki gerincmetszést. Szerintem a mechanikai módszer okoz a legkevesebb stresszt és fájdalmat.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 5 hónapja - 4 éve 5 hónapja #183 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó
Igaz..sőt a z idősebb hölgyeknél a csontritkulás is gyakori ahol nem figyelnek erre.
Egy érdekes link után egészen másfajta témát taglalnék..előbb azonban a link:
femina.hu/terasz/szivfacsaro_foto_az_olelkezo_csontvazakrol
De halazzunk csak még e témán belül is!Egyáltalán nem gondolom hogy morbid lenne manapság egy olyan "utazás" ahol a halakat mintegy rétegenként lebontva több különböző nézetből "járhatjuk végig"..élvezetes,tanulságos!Pontosan tudom hogy vannak akiket érdekel a téma-ezért nekik ajánlom az alábbi linket:
digimorph.org/specimens/Panaque_cf_nigrolineatus/whole/
Isteni..a jobb oldali mezőben kiválaszthatjátok hogyan szeretnétek megtekinteni a halacska vázát-az előbb én a "Dynamic Cutaway"-ről beszéltem...gyertek ismerjétek meg jobban halainkat!:)
De van egy ennél gyászosabb témám is kéznél-már rég szerettem volna az itteni közösséget e dologról megkérdezni.Mindenkinél vannak elhullások..sőt időnként még beteg hal is előfordulhat.Kérésem arra szeretne inspirálni benneteket,hogy elmeséljétek:ki hogyan gyakorolja az elkerülhetetlent...ha van olyan halad mely egyszerűen már gyógyíthatatlan,melynek már csak megváltás a halál ti mit ,és hogyan csináltok?Jól tudom hogy e téma nagyon sarkalatos,és még az is lehet hogy erre nem kapok választ...azért fusson neki az aki nem tagadja:szükséges rossz,és elkerülhetetlen.Segítsünk azoknak akik nem tudnák a legetikusabbnak gondolt módszert-én csak halkan jegyzem meg:valószínűleg több ilyen is van.Gyerünk hát kollégáim....ez is a hobbinkhoz tartozik sajnos.
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 4 éve 5 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
4 éve 5 hónapja #184 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Kávézó
Gábor: a nemek csontozatbeli különbségét felhasználják a régészek is, amikor például ősembermaradványokban gazdag lelőhelyet találnak. Ugyebár itt leginkább a csípőcsont játszik, aminek a terhesség miatt szélesebbnek kellett alakulni a nőknél. Ezt figyelembe véve - márha egy ősembermaradványnál megtalálják - már egész könnyen és eléggé pontosan megállapítható a lelet neme különösebb genetikai vizsgálatok nélkül.

De ha már itt tartunk, érdekes az is, hogy gyermekeknél sokkal magasabb a szervesanyag tartalom a csontokban, puhábbak, nehezebben törnek, ezt szokás zöldgally-törésnek hívni, és a szervezet fejlődése során épülnek be a szervetlen anyagok, vegyületek, elsősorban a kalcium. Ezért fontos a sok tejtermék! ;-) És ez oda vezet, hogy idős korban hamarabb bomlanak le a szerves vegyületek a csontokból, így a szervetlen, jóval törékenyebb anyagok kerülnek túlsúlyba, ezért is gyakori például a jégen elcsúszó idős embereknél a combnyaktörés, de persze bármi mást is lehetne említeni (pl. alkar), mivel sokkalta könnyebben törnek abban a korban már a csontok.

Több
4 éve 5 hónapja #185 Írta: halőrxxl
Hát ez érdekes....de nem akvarisztikai gondolataim származnak képedből.Vajon mi emberek tudunk-e annyit saját csontvázunkról mint illene?Vajon a "gyengébbik" nemnek vannak eltérő sajátosságai e téren?
De érdekességekről is szó lehet:vajon mikor van több csontunk,születéskor,vagy felnőttkorban?Egy könnyed téma is aztán ha már irigykedhetünk a majmokra:nekik milyen csontjuk van,ami nekünk embereknek nincs?Ez utóbbit csak érintőlegesen taglalnám...:D
Szkeleton..csontváz..igen érdekes téma.Köszi a gondolatébresztő képet!

Több
4 éve 5 hónapja #186 Írta: Mátéfi
Nagyszerű felvételek:

!

Több
4 éve 5 hónapja #187 Írta: Mátéfi
Biotóp akvárium:

Több
4 éve 5 hónapja #188 Írta: halőrxxl
Rendkívül megérdemelték...hatalmas gratuláció nekik!
www.origo.hu/teve/20130608-megnyerte-a-b...t-az-attraction.html
Ui.:a videót nem lehet kihagyni...csoda!

Több
4 éve 5 hónapja - 4 éve 5 hónapja #189 Írta: Mátéfi
Miért nem eszi meg Louis Antonio a polipot

www.facebook.com/photo.php?v=24662883546...48029&type=2&theater
Utolsó szerkesztés: 4 éve 5 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
4 éve 5 hónapja - 4 éve 5 hónapja #190 Írta: Mátéfi
Milyen gyógyvizet válasszunk?

szimpatika.hu/cikkek/4167/milyen_gyogyvizet_valasszunk
Utolsó szerkesztés: 4 éve 5 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
4 éve 5 hónapja #191 Írta: halőrxxl
Na..ne fáradj,erről van szó:
www.akvariummagazin.hu/index.php?option=...&catid=245:halivadek
Bármi kérdés vagy meglátás van részedről ott nyomassuk,ok?Jó lenne ha a fórum később is átlátható lenne;)!

Több
4 éve 5 hónapja #192 Írta: halőrxxl
Luciusnak igaza lesz..a létravázzal mellé nem lőhetsz!Az anyagokról már beszéltünk anno a fórumon,volt pár ötlet is,ugye olvastad?
Ui.:ha nem találod az akkori beszélgetést szólj,segítek keresni,)!Grat az új légpumpádhoz,használd egészséggel és örömedre!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
4 éve 5 hónapja #193 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Kávézó
Gáborom épp ma kaptam meg a mestertől :) amit még egyszer hálásan köszönök !
nekem ez bőven elég Gábor egyelőre. csak fogalmam sincs még hogy csináljam meg a becsövezést. emiatt kérném a műszaki megoldásokat. mit hogyan , mit , mivel címszóval :)

Tommy

Több
4 éve 5 hónapja #194 Írta: halőrxxl
:woohoo:
Sok sikert-sajnálom hogy a központi levegőhálózatos dolgokat még nem veséztük eléggé.Nem tendálnál már most a 328-as felé?;)

Több
4 éve 5 hónapja #195 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Kávézó
Szia!
létraként össze kell kötni a szálakat
üdv
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Több
4 éve 5 hónapja #196 Írta: szotyika

Tommy

Több
4 éve 5 hónapja - 4 éve 5 hónapja #197 Írta: szotyika
Kérnék egy kis szakmai tanácsot hogy ezt a rendszer kivitelezhető e és elbirja e látni a feladatát.

Tommy
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 4 éve 5 hónapja Írta: szotyika.

Több
4 éve 5 hónapja #198 Írta: Mátéfi
A Rio Napo, ismerős a neve?

Több
4 éve 5 hónapja #199 Írta: Mátéfi
Valahol egy brazil kisvárosban egy díszállatos bazár. Megragadó a hangulata, a békés attitűd, a kis misztériumokkal teli üzletecskék. De jó volna nálunk is valami hasonló. Ez amolyan klubéletnek is megfelelő hely lehetne:

Olyan jó hangulata van...nem?

Több
4 éve 5 hónapja #200 Írta: halőrxxl
Szia!
Igen,én is olvastam a cikket,mely szerint a GMO-s csökkenő eladása,és a fogyasztók ellenérzése miatt kivonul a régióból.Azért ha figyelted vannak országok ahol továbbra is forgalmazva/vetve lesz az efféle vetőmag.Nem biztos hogy ugyanazon cikket olvastuk-de még az is lehet hogy én a te egyik "ajándéklinkedről" informálódtam:
nol.hu/tud-tech/a_gmo-k_elhagyjak_europat
/Igen...utánanéztem,ezt is köszi!:)/
Valahogy olyan hangulata van a cikk hozzászólásainak mintha enyhén lesajnálnák azokat az országokat ahonnan most kivonulnak-de menjenek isten hírével!
A haltápokkal kapcsolatosan is osztom véleményedet-márka említése nélkül,csak az összetevőket elemezgetve lenne jó beszélnünk róla egy nyílt fórumon.Bár a további nyitottságra vonatkozó gondolataid is igen-igen helytállóak,a honlap kellemetlenségeinek megelőzése érdekében hagyjuk a márkákat szvsz!;)

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.272 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 10 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja