18 november 2017

Kávézó

Több
4 éve 4 hónapja #141 Írta: saluosi
saluosi válaszolt Válasz: Kávézó
Gyula,megértelek ,korrekt és elfogadom a te hozzáállásodat,véleményedet.
Én azonban akkor is elégedett leszek,és boldog fórumozó,ha a felmerült kérdésekre,segítségkérésekre mindkét fél kellő alázattal,jóindulattal,és nagyképűség nélkül viseltetik.Akár fotóval,akár anélkül.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, Mátéfi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #142 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó
Gábor, az "ítélőszék" nem kívánta, hogy ilyen hosszadalmas önértékelésbe kezdj, de szívesen olvastalak - így egy kávé mellett itt a kávézóban. :)

Szerintem nem kell ezt a tésztát tovább nyújtani. A fórumszabályzat nem teszi kötelezővé sem a bemutatkozást sem a fényképes regisztrálást. Én is és ti is elfogadtuk ezeket a szabályokat. Persze más kérdés, hogy páran szeretnénk ezt, de akkor sem kötelező, csupán elvárás/kérés néhányunk részéről.

Azt azonban mindenképpen érdemes e kérdéskörben tisztázni és megjegyezni, hogy az aki kér, annak tesznek szívességet és nem fordítva. Kap tanácsot vagy segítséget a probléma megoldására. A tanácsadásra és a segítségnyújtásra nem kötelezhető senki (bár tisztességes és emberi), mivel ez sincs benne a fórumszabályzatban. Itt a segítséget ingyen kapja a segítséget kérő és senki nem vár semmilyen ellenszolgáltatást a nyújtott segítségért cserébe. Szívességből teszi aki segít, azaz önkéntesen.

Úgy gondolom, hogy akitől kapsz és kérsz azt illik megtisztelni még akkor is, ha történetesen nem értesz egyet a véleményével vagy nem volt kielégítő a válasza. Esetleg más más tanácsot adott.

Az aki nem akar bemutatkozni vagy fél a fórum nyilvánosságától, vehet egy vagy több szakkönyveket, magazinokat aztán ott is kutakodhat a probléma megoldása iránt. Ja, igen, az pénzbe kerül és ráadásul sokat is kell olvasni. A válasz nem jön azonnal és célzottan sem. Viszont az az előnye mindenképpen megvan, hogy inkognitóban lehet csinálni és más ismereteket is elsajátít.

Én a magam részéről lezártnak tekintem ezt az eszmefuttatást és a továbbiakban tartom magam az elveimhez, azzal fórumozok, akinek látom az arcát is. Nem érzem kötelességemnek, hogy az ismeretlenségbe rejtőzködőknek válaszolgassak a kérdéseikre. Biztosan lesznek akik megteszik helyettem.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 4 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 4 hónapja #143 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó
Eddigi írásaitokból azt szűröm le,hogy jó dolog ugyan a fénykép meg a bemutatkozás-de nem okvetlenül szükséges új regisztrálóknak.Ebben maximálisan egyetértünk....sőt segítsünk is minden kérdezőnek a legjobb tudásunk szerint,egyértelmű!:)
De:az újonnan érkezőtől könyörtelenül követeljük meg a fórum ismeretét,és a megfelelő topicban való kérdezést.Melcset ha olvasol:ez nem neked szólt,de tény hogy a te postod indított el egy gondolatmenetet,ami talán mindannyiunknak hasznos lesz-sőt,kérlek te is szólj hozzá e témához!
Igazándiból nem is tudnám most eldönteni hogy mi lenne követendő..mire voksolnék:legyen kötelező kép/bemutatkozás egy időn túl,vagy ne?Amondó vagyok hogy a bemutatkozás-mint afféle beköszönés-mindenkinek bele kell hogy férjen!A fénykép más téma..az valóban nagyon személyes is tud lenni,sőt vannak akik valami téves értelmezésből eredeztethetően nem tartják megfelelőnek az arcukat..:blink: Ez hogy van?Számít egyáltalán az hogy ki hogy néz ki,hogy milyen magas,vagy hogy hány kiló?Alig hiszem...magam egy mára erősen elhízott,egészség dolgában ingatag lábakon álló valahai sportreményeket dédelgető hobbista vagyok.Mára már csak halovány árnyéka régi önmagamnak,de nem hiszem hogy ez számítana bármit is!Májusban találkoztam néhányótokkal a mesterünknél,a világon senkin nem vettem észre hogy bármiben is hátrányt szenvednék a kínai cipőmben,a kevés fogammal...Sőt!Olyan jó volt megismerni olyan embereket is akikkel eddig csak chaten,vagy más interaktív formában találkoztunk...Volt egy meglepetésvendég is/akinek családi dolga volt egész hétvégén,így egészen biztosra mondta hogy nem jön!/,ha bárki észrevett rajtam némi meghatottságot akkor most mondom:nem,csak a szemembe ment valami...de örültem!:)
A dolgok veleje,és fő mondandóm immár röviden:az számít hogy az embernek a szíve a helyén legyen..hogy vállalja önmagát,és a fórumon ejtett hozzászólásait.Közös célunknak kell lennie hogy megadjuk-és megadassuk-egymásnak a tiszteletet bárkivel aki idetéved...szó sem lehet negatív személyeskedésről,beszólogatásoknak helye itt remélem egyáltalán nincs!Mindig híven kövessük a mára kialakult hallgatólagos szabályokat,és adjunk hálát a honlap régi tagjainak türelméért.Lássuk be:rengetegszer vétünk a "hivatalos" szabályzat ellen még sincsenek retorziók...én ebből azt "veszem le" hogy eléggé felnőttnek vagyunk tartva-nagy szó ez manapság.ű
Engedjetek meg pár szót az "arckönyvről" is...rettentő hasznosnak gondolom,ugyanakkor borzalmasan idegen tőlem.Jelölések érkeztek régebbi ismerőseimtől,ezeket szívesen visszaigazoltam..azonban ne sértődjön meg senki azon ha én magam nem jelölgetek be senkit sem.Nem tudom ki szeretne ott ismerősöm lenni,mint ahogy azt sem hogy én szeretném-e hogy ott megszámlálhatatlan olyan ismerősöm legyen,akit igazából nem ismerek.Olvastam is erről egyébként...hogy az embernek mennyi ismerőse lehet akik valóban azok.Egyáltalán-úgy érzem magam ott,mintha egy vágóállat lennék akit mustrára bocsájtanak,vagy mintha benne lennék egy katalógusban.:(Idegen világ az nekem...itt érzem magam otthon.
Ok-ez most kijött becsülettel!
Lehetne megoldás egy olyan topic amit említettetek...valami express segítség,vagy hasonló címmel talán elég figyelemfelkeltő lenne ahhoz,hogy a hirtelen beregisztrálók is megtalálják.Ott aztán témakör nélkül lehetne érdeklődni...de annak rovatnak nem szabad "megmaradó" postokat tartalmaznia,mert egyébként minek van a fórum?Egy példa:beregel Pöttömke,hogy a guppijai a felszínen lézengenek,mit tegyen?Megkapja a gyors választ,megköszöni ,ezzel tudomásul veszi hogy le is zárult a beszélgetés-kérdése a válasszal együtt törölhető is..ez egy gyors segítségről szóló topic.Aztán a nagy segítésben ne tessenek meglepődni ha kérdés-kérdést követ ugyanattól a társunktól!Az emberek földlusták..nem akarnak olvasni semmit sem bővebben,nem kíváncsiak bővebb magyarázatra:( A lényeg az,hogy az ő pillanatnyi bajára megoldást mondj..de olyat hogy tutira bejöjjön,mert ha nem akkor arctalanul,bemutatkozás nélkül /mondhatni személytelenül/ olyan választ kapsz majd kedves segítőkész kollégám,hogy nem köszönöd meg!És ez biztosan így is lesz...kitetted a dobogó szívedet az asztalra neki-de ő nem érti meg a teljes magyarázatodat,hibázik.Te vagy a bűnös,mert nem írtál neki könyvet-bár azt meg nem olvasná végig.:( Miért nem utaztál oda hozzá hogy segíts azonnal,miért nem egy szóba sűrítetted a tanácsodat..erre lenne ideje!
Vagy,még az arcnélküliségről:figyeljetek,tegyünk egy próbát azzal hogy beregisztrálok pár nickkel/nem teszem természetesen,szabálytisztelő vagyok/,és addig-meddig játszom az idegeiteken míg meg nem unjátok az életeteket is?Mindent félreértek,vagy ha nem lehet félreérteni akkor félremagyarázom...ha már nem is szól senki hozzám akkor addig folytatom míg nem bírja majd valaki,és csak hozzám szól!:D Törölnek,"oszt"??? Lenne számos regisztrációm,ezekkel "védetném meg" a nickemet.
Részemről nem fér bele hogy felesleges idegeléssel töltsem a drága szabadidőmet-amiért még fizetek is. Ezért hát úgy gondolom hogy mondataimért mindenkor vállalom a felelősséget,ha bárkivel-akár egy totális kezdővel is-személyesebbre sikeredne a mondandóm én már előre elnézést is kérek.Nem fényezés ez..csak magamat védem,amikor elmondom a nagyon nagy igazságot:rendkívül megvisel az amikor leülök a gépem elé,és személyeskedő,rosszindulatú levelet,vagy privátot olvashatok.Nagyon megvisel..és nem értem miért kapom,nem tudom kitől kapom.Ha jogos én mindig igyekeztem rendezni a dolgokat még olyan áron is,hogy lehet nem is volt jogos..csak szerettem volna már abbahagyni a meddő vitát.Van akivel ezt nem lehet megtenni-van aki a vita kedvéért vitázik,célja nem a megoldás,hanem a vita!Jobb ezeket az embereket kerülni úgy vélem...
Végezetül teljes tudatában annak hogy mit teszek elmondom:mikor én leülök "halazni a gépen",a szívem olyan nyitott mint gyermekeimé...én nagyon szépen kérem hogy tiszteljük egymás emberi hiúságát is,ne szemtelenkedjünk ismeretlenekkel.Rendkívül drága a szabadidőnk kollégák..és nagyon-nagyon kevés van belőle!Azt a keveset használjuk arra hogy itt,e honlapon érezzük jól magunkat együtt,bohóckodjunk a chaten-vagy éppen olyan szakmai témákat feszegessünk melyeknek magunknak is utána kell néznünk.Figyeljetek már...nem érdekel hogy ki hogy néz ki,de megölellek ha találkozunk.Ha viszont azt tapasztalom hogy trollkodnál velem vagy egyszerűen csak rabolnád az időmet bizony nem örülnék-e post írása közben is azon jár a fejem hogy mennem kell átoltani a waltereket,aztán paradicsomot karózni,meg jó volna már megnézni hogy mennyi aeneus kelt a kis akváriumban.Fáradt vagyok..időm nincs,mégis késő estig ragaszkodom a társaságotokhoz ha csak tehetem.
Azt gondolom még a magamhoz mért terjedelmet is messze túlléptem-bár mint egyik kedves itteni válaszadóm jelezte a chaten:nem számít mert csak minden 2-3. sort olvassa..írjak bátran.:D
Itt az ideje hogy mutassak magamról egy rettenet képet-egy olyat amilyen ebben a pillanatban is vagyok.Ha bárkiben kétség merülne föl a saját maga arcképével kapcsolatosan,elég erre néznetek.Fotogén? A továbbiakban csakúgy mint eddig én vállalom magamat-sértődés ne essék,én olyan emberekkel szeretnék itt akvarizálni akik hasonlóan gondolják.Ettől semmivel értékesebb nem vagyok-de rám szólhattok bárhol ha valami nem volt fair a részemről.Halazzunk-hobbizzunk,és emberként tiszteljük egymást.Ennyi csak amit kérnék.
T.:Gábor
Ui.:nem..meggondoltam!Azt mondjátok csak a mondandó számít.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mátéfi, roberto8802, saluosi

Több
4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #144 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Kávézó
Saluosi #331-es hozzászólásával értek teljes mértékben egyet.
A profilkép jó dolog, az egész oldalt barátibbá teszi, ezzel szerintem sokan egyetértünk. Viszont valakit, aki idetéved egy kérdéssel és örül, hogy akvaristákra talált, nem hiszem, hogy szabad "lebaltázni" azért, mert nem azzal kezdte, hogy képet rakjon ki... Külön megjegyzendő szerintem, hogy aki nem aktív olvasója a fórumnak, nem is tud róla, hogy ez javasolt lenne és többen próbáljuk követni, hiszen semmilyen szabályzatban vagy általános elolvasandóban nincs benne, csak a topikokban jeleztük. Mivel sosem tudhatjuk, hogy a kedves fogadtatás kiben hint el olyan morzsát, ami miatt később komoly hobbistává érik, érdemes mindenkit örömmel fogadni! (persze utána meg lehet kérni, hogyha gondolja, tegyen fel képet stb)

Rövid kapcsolódás Gábor egyik gondolatához: sok olyan akvaristával találkoztam már (planktonozás alkalmával, börzéken stb), akik olvassák az oldalt, de soha nem szólnak hozzá, néha még regisztrálva sincsenek, mégis napi szinten benéznek, sőt néha egy-egy témához még sokat hozzá is tudnának tenni... Szerintem fontos, hogy inkább bátorítást kapjanak, mintsem elijesszük őket.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 4 hónapja Írta: toist.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mátéfi, roberto8802, saluosi

Több
4 éve 4 hónapja #145 Írta: Mátéfi
Ebben abszolút igazad van!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
4 éve 4 hónapja #146 Írta: saluosi
Igen, én is azt szeretném,ha mindenki fényképes logóval szerepeljen a fórumon,hiszen valóban emberközelibb,és közösségformálóbb.
De...milyen alapon várhatjuk el egy újonnan érkezőtől ezt,ha vannak olyan (számomra is kedves)társaink,akik még száz hozzászólás után sem vállalják az arcukat?Vagy tovább megyek...egyetlen egy szekció vezetőjének sincs fényképe!!
Azt gondolom,hogy először a saját "házunk táján"illene rendet tenni,és ha ez már megvan,akkor figyelmeztethetjük az újakat,hogy nálunk ezt illik ,ez a szokás!!

Több
4 éve 4 hónapja #147 Írta: Mátéfi
Gyuri, senki nem értett félre és becsülendő az "Adjon Isten" hozzáállásod. Szerintem mi akvaristák olyanok vagyunk, hogy sokszor akkor is segíteni akarunk ha nem kérik.

Természetesen nem katonai fegyelemről stb. van itt szó, csak az lenne jó, ha ezt az elszemélytelenedő világtrendet nem követnénk. Nem helyes és nem is kellemes mikor a közvetlen szomszédodat sem ismered. Ne jussunk már oda, hogy mi hobbisták elmegyünk egymás mellett mint valami zombik.

Mondok egy példát: egy akvarista kollégámat csupán az interneten keresztül ismertem, fórumokról, FB-ről. Mivel a fotója mindig a szemem előtt volt mikor kapcsolatba kerültünk, nem okozott nehézséget felismerni őt most mikor Bécsben összefutottunk vele egy kereskedésben. Ő is és én is tudtam egyből kivel állok szembe. Úgy üdvözöltük egymást, mint akik már sokszor találkoztak személyesen is, pedig az volt sz első alkalom. Csupán arra akartam ezzel rávilágítani, hogy a technika nem csak eltávolítani tudja egymástól az embereket, de össze is tudja őket hozni. És ez nagyon jó. Lehetséges, hogy virtuális ismerősünkkel/barátunkkal élőben soha nem fogunk találkozni, távolság vagy egyéb akadály miatt. Viszont az internet és egy fotó segítségével olyan lehet a napi kapcsolatunk, mintha a klubban találkoznánk személyesen. Arról már nem is beszélve, hogy ha megvan a bizalom, akkor akár videotelefonon is beszélgethetünk vagy segíthetünk egymásnak, legyőzve ezzel akár kontinensnyi távolságokat is. Szerintem ez csodálatos dolog és az én gyerekkoromban még fikciónak számított.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
4 éve 4 hónapja #148 Írta: halőrxxl
Ne magyarázkodj..minek,de az arcképekkel kapcsolatosan akár azt is mondhatnám kinek magyaráznál? Nekünk?Semmi szükség rá,abban a szerencsében részeltetsz minket hogy ismerhetünk téged-mert nem zárkózol el,mert tettél ki képet magadról....
Na ugye-ugye hogy van jó oldala is annak ha van kép a "pofázatunkról"?De mondok én még valamit így hajnaltájban:nem is az arc számít,hanem a szemek.Hogy belenéz-e a kolléga az objektívbe,hogy valóban mutatja-e magát-mert a szem a lélek tükre.Talán ez "jön le" nekem eddig Mátéfi hozzászólásaiból,és ezzel maradéktalanul egyet is tudok érteni.
De nem lehetünk olyannyira idealisztikusak ám-ez a fórum csak egy hobbival foglalkozó honlap része-ki beszél itt a nagy barátságokról,meg a mélylélektani dolgokról?Azért roppant hasznosnak érzem hogy adott esetben tudhatom kivel beszélgetek/bemutatkozott/,és valóban:láthatom a szemeit,de legalább az arcát.Segít,ugyanakkor vissza is tart attól hogy túl személyes hangnemben fogalmazzam meg mondandómat.Volt már rá példa sokszor...megírtam,aztán belegondoltam:istenem,most ennek az embernek mondjam ezt egy nyílt fórumon?

Több
4 éve 4 hónapja #149 Írta: saluosi
Uraim ,kérem,hogy ne értsetek félre!Én is örülök,hogy láthatjuk egymás képét fórumozás közben.Én csak az újonnan érkezők felé kértem kis toleranciát,kis időt amíg eldöntik,hogy maradnak,vagy csak benéztek.
És az vesse rám az első követ,aki egyből fényképpel lépett be ide a fórumba!!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
4 éve 4 hónapja #150 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Kávézó
Nekem kicsit könnyebb a helyzetem, mert sokan ismernek (fotó nélkül is) és többetekkel személyesen találkoztam. Ennek ellenére szerintem is jobb egy olyan emberrel beszélgetni, akinek "látom" az arcát.

Több
4 éve 4 hónapja #151 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Kávézó
osztom Mátéfi a véleményed jobb úgy írni hogy az ember tudja hogy kinek írja és megtudjuk adni egymásnak a tiszteletet, mert tudjuk kinek írjuk .Természetesen mindenkinek kijár a tisztelet még ismeretlenül is. És én is ragaszkodok a profil kép hez.

Tommy

Több
4 éve 4 hónapja #152 Írta: Mátéfi
Nem akarok én elriasztani egyetlen új regisztrálót sem. Sőt! De azért az sem állapot, hogy valakinek hirtelenjében gondja akad, gyorsan beregisztrál valamilyen néven, arctalanul, nem veszi figyelembe a már kialakult szokásokat, fórumszabályokat, de segítség az kellene azonnal, mert sürgős. Elhiszem, hogy az, sokszor adódik olyan helyzet, főleg a kezdők esetén, mikor még nem igazán érti a dolgokat. Talán jó lenne egy erre a célra létrehozott topic "Sürgős segítséget kérek" címen és akkor nem kezdene bele partizánakciózásba a segítséget kérő. Viszont ott is elvárható, egy rövid bemutatkozás és valamilyen köszöntés majd lehet kérni is. Viszont változatlanul tartom magam az arcképhez. Miért? Csupán azért, mert nem mindegy, hogy egy 10 évesnek kell esetleg elmagyarázni valamit, vagy egy felnőtt embernek. Szerintem ez elég érv, de lehetne még más is.

Gábor, te pedig ne spórolj a puskaporral és majd a végén összegezz, azt akkor is megteheted.

Egy biztos, ahol nincs rend és fegyelem, ott eluralkodik a káosz. Ahol nincs meg a kölcsönös tisztelet, ott előbb-utóbb durvaságba torkolhatnak a dolgok. Sok ilyen fórumot láttam! Erre semmi szükség nincs. Mindenkinek van valamilyen habitusa, tűréshatára, empátiája stb. egy fórumon nem az egyén kell előtérbe kerüljön, hanem a közösség, és ahhoz kell igazodnia mindenkinek. Nem fordítva. Nekem sokkal jobb lenne úgy hozzászólni valamihez, hogy "Szia XY (látom az arcát és mintha személyesen szólnék hozzá), örülök, hogy regisztráltál. Érezd magad otthon és légy aktív tag. Kérdésedre válaszolva szeretném elmondani, hogy....."

Aztán az is lehet, hogy én vagyok álmodozó, vagy régi fiú. Ki tudja.....

Több
4 éve 4 hónapja #153 Írta: halőrxxl
Köszönöm hogy felvetődő kérdésemre ti már válaszoltatok...kíváncsi lennék hogy a többi jelenleg itt aktív tag hogy vélekedik erről?Kérném őket is hogy bátran formáljanak véleményt,de akár olyanok is akik bár AME tagok,mégsem élnek aktív fóruméletet.Azt hiszem mi itt páran akik írogatunk csak a hártyavékony réteg vagyunk..ennél sokkal több az olvasó!
E kérdés olyan távlatokat boncolgat,mely mindannyiunkra-a "csak olvasókra" is- tartozik..ezért bátorítanám azokat akik eddig nem regisztráltak még,hogy ha csak ennek az egy kérdésnek a megválaszolásáért is,de tegyétek meg....valójában érdekel a véleményetek!Sőt-a vélemények tükrében talán mindenkinek megfelelő eredmény is születhet-ez motiváljon benneteket!:)
Saját véleményem igazán nem is számít...ezért várakozok még a megírásával.Előlegben annyi:én nem tudok olyan ártatlanul gondolkodni mint Saluosi barátunk.

Több
4 éve 4 hónapja #154 Írta: saluosi
Azt gondolom,hogy aki benéz erre a fórumra,azt vagy a kíváncsiság,vagy valami súlyos,halaszthatatlan probléma vezérli.És semmi biztosítéka arra,hogy az itt jelenlévők akár arcképpel,akár anélkül megbízhatóak,és jóindulatúak vele szemben.
Szerintem igenis örüljünk egy újonnan érkezőnek,segítsük ahogy tudjuk,és tájékoztassuk róla,ha jól érzi itt magát,akkor a többiek felé illendő a bemutatkozás,és a kilépés az arctalanság "védelméből".

Több
4 éve 4 hónapja #155 Írta: Mátéfi
Természetesen nem kötelezhető senki arra, hogy arcképét vállalja vagy megmutassa. Viszont fórumozni sem kötelező egy olyan közösségben, ahol a tagok elvárása az, hogy ne fantomokkal beszélgessenek. Ha az utcán leszólítana valaki bármilyen ügyben úgy, hogy egy maszk van a fején és nem látod az illető arcát, hogy viszonyulnál hozzá? Úgy gondolom, hogy az akvarisztika egy békés és élvezetes szabadidő foglalkozás. Az ezzel kapcsolatos fórumozás is az. A hobbitársak szinte egyből barátokká válnak még ha virtuálisan is. Tegyük ezt arccal és ne mint valami szellemek. Ha valaki regisztrál és beszélgetni szeretne az tiszteljen, hogy őt is tiszteljék mások. Én személy szerint az inkognitóból való beszólogatást tiszteletlenségnek érzem. Ami azt illeti, több nemzetközi fórum van, ahol mikor regisztráltam, nemcsak kötelező volt az arckép és a név, hanem még a bemutatkozás is az volt. Majd ha ezeket az adatokat kitöltöttem kaptam belépést a fórumba. Főleg a nagyon szakmai fórumoknál van így, ahol tényleg érték van és sok hasznos anyag. Én nem erőltetem a dolgot itt ezen a fórumon, de azért nem bánnám ha személyesebb lenne a fórumozás. Ezért szoktam szólni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
4 éve 4 hónapja #156 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Kávézó
"a tagok maguk formálják a fórumot"

És ez volt a kulcsszó :) Ha mi profilképet szeretnénk, akkor ezt az újak tudtára kell juttani, így megmarad a kecske is meg a káposzta is...

Több
4 éve 4 hónapja #157 Írta: halőrxxl
Ez a része igaz...láthatjátok hogy mindenki kap választ,sőt mi is kaptunk amikor még nem volt avatarunk sem.
Semmi sem kötelező senkire nézve természetesen.
Olvassuk el közösen a fórumszabályzatot-tőlünk régebbi tagok sem nyitnak új topicot.Ha válaszolunk vétünk..a türelmük erősen igénybe van véve.De hát ki hogy gondolja...én már annak örülök ha nem napi szinten kapok a hibáimért,mert azok aztán vannak sajnos.
De hogy érzitek:legyen kötelező a fényképes regisztráció és a rövid bemutatkozás,vagy legyen úgy ahogy van?Hogy lenne jobb és miért?
Gyuri bácsi ne izélj már....a tagok maguk formálják a fórumot,és az a legjobb ha semelyik általad emlegetett-szintén hobbitárs-nem kap pluszmelót miattunk.Ezen legyünk szvsz..

Több
4 éve 4 hónapja #158 Írta: saluosi
Roberto,teljesen igazat adok neked.Azért is válaszoltam neki.Azt gondolom,hogy vannak adminisztrátorok,segítők,akik jobban értenek az oldal kezeléséhez,és majd útba igazítják az újonnan érkezőket.

Több
4 éve 4 hónapja #159 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Kávézó
Sziasztok. Ide írom, mert máshol OFF!

Megjelent egy új topik, gurámi témában a napokban. Elöször elmosolyodtam, mert ez általában egy új regsztrált tagot jelent :) Én is így kezdtem, ezért tudom. A nagy kétségbeesés közepette az ember nem is nagyon tudja hová/hogyan írjon! Ami a profilképet és bemutatkozást illeti, a kolega biztosan sietett minél előbb választ kapni a kérdésére, hiszen féltette a halacskáját, így biztosan nem kezdett neki végigolvasni a fórumot, így nem tudhatott a profilkép fontosságááról, sem a bemutatkozásról.

Nézzétek el neki, egy két hét és belejön a fórumozásba, én is és biztos más is járt már az ő cipőjében. :)

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Több
4 éve 4 hónapja #160 Írta: halőrxxl
Nagyon jó!
A mi pipijeink hiába szórják szét-felkapkodják,mert a mennyiség alaposan be van lőve.Napi kétszeri búza/v.kukorica az adag,emellett tetszés szerinti füvet csipegethetnek maguknak.A hajnali kiengedéskor a kakas azonnal kiengedi a hangját,aztán indul a portya a kinn maradt giliszták után-pedig jelzem:ekkor a szemes eleség már előttük van.Ha nincs giliszta,akkor felcsipegetik rohamtempóban,és irány a megmaradt fű-különleges csemegének számítanak a klf.rovarok,bogarak,csigák....igazi életrevaló falusi csirkék ezek kérem!:)
Ha már csirkék:a kis szárnyasainkat kb 10 napja már elhagyta anyukájuk,ám ők ekkorra már igazi önálló kis keresgélőgépek lettek-kapirgálnak,csipegetnek mindenfelé/egyem a drága kis sárga lábukat!/,a kakas riasztására pedig rögvest fedezékbe rohannak.Bár csak nyolcan keltek ki,de úgy érzem első próbálkozásra a kotlóstól ez is csodás eredmény...Az "anyatyúk" már a jelzett idő óta/kb.10 nap/a kakas komával is jóban van..és már tojik/nem csak görbéket!/
Élmény!A család minden tagja éberen figyeli a baromfiakat,egymásnak meséljük az érdekes történéseket.A kakas mindenkit terrorizál...én kénytelen voltam neki bemutatni a bottal kergetés heveny formáját,hiszen nem akarom hogy a portán ő legyen a legnagyobb pasi!:D Bár villogó tekintetéből érzem hogy alfa hím mivoltom gyakori megvédésre kényszerül majd,én ezt egyáltalán nem bánom-sőt élvezem hogy ilyen hamis őkelme.A kifutójukat ketté lehet választani egy előrelátóan elhelyezett kapu bezárásával,így családom tojásgyűjtő/pipisimogató szenvedélye is kiélhető a háziúr erőszakoskodása nélkül.
A továbbiakban nagyon szépen kérlek benneteket hogy ne tuningoljatok a témában..a végére még kiderül hogy erről is könyvet tudnék írni!;):D
Élvezet a kertes házban való "csibészkedés",szárnyasok tartása...semmiféle szag,semmi légy,semmi esély a késői kelésre-jah,ezt csak én élvezem!:D Biztos vagyok benne hogy kakasunk rikoltását a falu távolabbi pontjáról is hallják a tyúkok...ha olvasni tudnának üzenem:gyertek hozzánk,
minden jóval kiszolgállak benneteket-az előbbi férfiú pedig "letapossa a szárnyatokat"!Legény a gáton az tuti..jól szelektáltam anno.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.424 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 2 napja