Kávézó

Több
10 éve 7 hónapja #121 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Fruit trees and useful plants in Amazonian life


http://www.fao.org/docrep/015/i2360e/i2360e.pdf

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 7 hónapja #122 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 7 hónapja #123 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó témában
"Jön a dörög"...mondta immár kamasz nagyfiam akkor,amikor még csak próbálkozott a mondatok alkotásával aktív pelenka fogyasztóként.Szép idők voltak-mára már csak emlék mindaz amit akkoriban átélhettünk,de biztos vagyok benne hogy minden szülőben életre szólóan rögzülnek gyermekeink első szavai...
Irtózatosan kegyetlen nyár van idén-előbb alacsony hőmérséklettel kombinált hideg esők,pár hete viszont tikkasztó hőség nulla csapadékkal.Minden kornyadozik,bár locsolással próbálkozunk ezt ellensúlyozni...persze mit sem ér!Sok itteni ismerősöm már el is takarította az uborkák/tökök elszáradt múmiáit,a paradicsom levele is pöndörödik annak dacára hogy szinte tocsog a töve...
A panelban lakó embertársaimat igen-igen sajnálom ilyenkor...kaptam pár panaszkodó üzenetet a forró szobákra,a levegőmozgás teljes hiányára-és az akváriumok kétségbeejtő felmelegedésére tekintettel.Pörgő ventilátorok,éjszakára sarkig tárt ablakok..energiafaló klímák,kétségbeesett próbálkozások az élhetőbb lakások megteremtésének érdekében.Persze nem jobb a helyzet egy kedvezőtlenül tájolt,és full hőszigetelt kertes házban lakó kolleginánál sem...a minap a chaten 35 fok szobai hőmérsékletet említett.Borzalom...
Itt a Bükk nyúlványán sem jobb a szitu....bár lakásunkban nem ment 28 celsius fölé a higanyszál,mégis zavarta még az éjszakai pihenésünket is.Éjjelente én többször felkelek-ilyenkor gyermekeim forgolódását,és nyugtalan álmát konstatálhattam.Medencéimben is ez a hőfok volt mérhető,szerencsére a mindig betartott vízcseréknek és a levegős szűréseknek hála semmi baj nem történt-sőt némely corym szaporodni is szeretett volna.Addig még eltelik egy kis idő mire ismét kísérletezhetem a mentett ikráik keltetésével-de megvallom magam is erősen szenvedek a melegben.Egyszerűen nem lehet megfelelően öltözni,minden ruha ragad/tapad az emberre...ha munkáról van szó már pár perc után szeretne az ember egy kis pihenőt,és rohamosan fogy az erőnk.
De mint említettem már errefelé is készülődik az eső,és csökken a meleg...hisz jön a dörög,fellegek vonulnak az égen,és lengedezik némi szellő is.Éjjel már láttam pár távoli villanást,nyilván esett is már tőlünk távolabb.
Szomjazza a természet,és kívánjuk mi is az enyhet hozó esőt...kívánok hát valamennyi fórumtársamnak enyhülést hozó hétvégét,és további jó pihenést/nyaralást a nyár hátralévő idejére!Aki beteg gyógyuljon...aki egészséges segítsen nekik ebben.Sokszor pár őszinte emberi szó aranyat ér-én ezt pontosan tudom.
A legjobbakat nektek-ha hamarabb nem is,de ősszel ismét teljes lendülettel nekiveselkedünk a medencéink körüli dolgok taglalásának,és ismét egy csapatként küzdünk majd az eredményesebb hobbizásért!
Addig is maradok tisztelettel:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 7 hónapja #124 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó témában

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 7 hónapja #125 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Legalább ma lehetett spórolni a tüzelővel!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #126 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Véletlenül találtam:

Szakdolgozat - Invazív fajok szerepe a biodiverzitás fennmaradásában, készítette Iván Judit

érdekes tanulmány és érdemes elolvasni.

http://www.greenfo.hu/uploads/szakdolgozatok/szakdolgozat-ivn-judit_20110721095001.pdf
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #127 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Jó dolog a törvény, ha eléri vagy elérheti célját. De. A természetben nincsenek államhatárok, meg törvények által szabályozott területek. Azok csak nálunk embereknél léteznek. A mi fejecskéinkben. Meg aztán a törvény szövege is sok esetben megmosolyogtató egy olyan ember számára, aki látott is olyat amiről szól éppen. Nos ezek a törvények legkevésbé fogják feltartóztatni az invazív növény vagy állatfajok terjedését. Ha pl. egy szomszédos országban vagy annak a szomszédos országában, vagy a kontinensen nincs tiltás vagy valamilyen fizikai akadály, akkor bizony azok terjedni fognak, amennyiben az élethez való feltételek adottak. Idő kérdése csupán. Legnagyobb veszélyt azok az invazív fajok jelentik egy adott populációra, melyek természetes úton a nem tudnának terjeszkedni. Az ember sokszor gondolja úgy, hogy majd ő eldönt dolgokat igényei szerint. Egyes döntések jónak mások meg rosszaknak bizonyultak az eddigi tapasztalatok szerint. Mondok pár példát: ugye jó dolog paradicsomot, paprikát, burgonyát, kukoricát termeszteni? Pedig ezek mind invazív fajok! Invazív faj az általunk mára már nagyra becsült akác is, pár száz éve honosították meg Európában! Az akác biztosan konkurenciát jelent sok őshonos növény számára ami az életteret illeti. Valamikor invazív fajnak számított a búza is. De mondok gerincest is: ezüstkárász, busa, szivárványos pisztráng, amur, fácán stb.

Aztán, hogy végképp összezavarjalak benneteket: az a kis fonálféreg amit banán, walter, micro stb. nevezünk. elvileg tiltó listán kellene szerepeljen a vörös-fülű teknőssel együtt. Sőt! Ami a gazdasági és ökológiai károkozást illeti lényegesen nagyobb veszélyt jelent azoknál, pedig milyen picurik. Nem?

Szóval csak annyit akartam mondani, hogy sem a törvény sem az államhatárok nem lesznek és nem voltak eddig sem képesek az invazív fajokat megállítani. Csak idő kérdése az egész. Ha egyszer az Amerikai kontinensről valami átkerül Európába, és itt életfeltételekre talál, akkor az addig fog terjeszkedni, amíg nem lesz valamilyen fizikai vagy biológiai akadálya. Lényegesen többet érne minden törvénynél, ha ilyen és hasonló témakörökben rendszeres tájékoztatás, oktatás, nevelés lenne. Miért nincs? Egyszerű a válasz. Az sokkal több pénzbe kerül, mint egy törvényt megalkotni. Hogy mely lenne a hatékonyabb? Azt döntsétek el ti.

Visszatérve a mocsári teknősökre....vajon ki tette tönkre az élőhelyeiket, a vörös-fülű teknősök?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #128 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó témában
Hm..ez az!De vajon mi a magyarázata annak,hogy pontosan ez a faj-a sárgafülű nem!-jelent veszélyt az itthoni ökoszisztémára?A te példányod is szabadon engedett példány volt-nyilván sokan mikor megunják kiteszik és kész..ő pedig áttelel és pontosan a mocsári teknősünknek lesz konkurense-az meg ugye védett.
Szerintem ezért került bele a rendeletbe ez a faj-mert szabadon engedik.Ha megfigyelted a 15 centi páncélátmérő alatti példányokat vélik ártalmasnak-most ezt viszont már nem értem!A nagyobbak nem kártékonyak,vagy mi?
Érdekes dolog áll így elő:mivel tartható valahonnan csak be kell szereznie annak aki tartani akarja.Vonatkoztassunk el most a te dolgodtól-egyébként tavaly a szomszédomék egy főúton bóklászó hatalmas példányt is gondoztak megtalálása után-és válaszoljunk az eddig ki nem mondott kérdésre,ami így szólna:aki vörösfűlű ékszerteknősre vágyakozik,az honnan juthat hozzá?A kereskedésből nem-hiszen tilos forgalomba hozni.Marad a hobbitárstól való beszerzés-persze ingyen,hiszen megint mondom ezzel kereskedni nem lehet!-,aztán a rendelethez hű tartása.De mi lesz akkor,ha megunja az eddig érte epekedő kolléga?Sok eshetőségtől eltekintve még az is lehet hogy egy óvatlan pillanatban szabadon engedi...
Eddig jutottam én,amikor a kifejlett-és bizonyára sok utódnak életet adni képes teknőseimet elajándékoztam.Imádtam volna kis teknősöket pesztrálni-de féltem attól,hogy a kis teknősök újsütetű majdani gazdái nem vennék olyan komolyan a dolgot...Úgy gondoltam nem kell nekem újabb megoldandó probléma-sajnos van elég.
A rendeletet csak és kizárólag azért hoztam szóba hogy te is tudd milyen állatot gondozol...
Talán kér évvel ezelőtt volt egy téma halas berkekben:a Channákról volt szó.Igen éles hangú postok is érkeztek,és megtudtuk azt is hogy bizony hiába van tiltólistán azért beszerezhetőek.Szóval érdekes dolgok ezek...nem ártott szerintem ha beszéltünk róla!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #129 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Kávézó témában
Gábor tartani lehet , de eladni nem.

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #130 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó témában
2011 telén én is kaptam csodálatos vörösfülűeket...elajándékoztam őket külföldre.Tájékozódj kérlek a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet:a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról c. írásból.
A fene megette..pedig imádtam őket teleltetni,és étvágyuk újbóli jelentkezésekor csak úgy hordtam nekik a kishalakat,salátát miegyebet...de ha nem lehet,akkor nem lehet.:(
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #131 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Kávézó témában
:laugh: Most komolyan ilyen nincs. találok egy tekit , és lerakja a tojásokat :laugh:

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #132 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #133 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #134 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Zöld alga lepte el a kínai strandokat

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #135 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Manaus terjeszkedik:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja - 10 éve 8 hónapja #136 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
Rio Negro




Forrás: Manaus Amazonas
Last edit: 10 éve 8 hónapja by Mátéfi.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #137 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó témában
..ott a pont mindkettőtöknél!
A másik billentyűzetnél nem az illesztőprogram a ludas-én vagyok az oka!Robival ellentétben nálam inkább a morzsák a ludasak-sajnos minden étkezést itt bonyolítok a gép előtt/bejelentkezésemkor szinte tutira vehetitek,hogy éppen reggelizek,ebédelek,vagy éppen vacsorámat költöm el./Minden más időpontban a dolgomat végzem kinn a kertben,benn a lakásban,vagy bevásárláson vagyok-és nagyon jó lenne végre horgászni is!:huh:
Szétszedtem a billentyűzetet...próbálkoztatok már vele?:D Ne tegyétek-nem bonyolult,de mindent "tükörben" kell visszarakni,mert ugye alulról nézem miközben csinálnám.A hátlap,és a nyomlapok egyben lejönnek,és elérkeztünk a billentyűk alsó oldalához.Itt-legalábbis abban amit atomjaira szedtem- kis szilikon kupakocskák vannak minden egyes karakter alatt elhelyezve,gondolom ez nyomja vissza a billentyűt megfelelő állásba ha nem nyomjuk le éppen.A kis szilikon csonkakúpocskák közepén van egy kis keményebb "tüske" ez érinti össze a nyomlap megfelelő felületeit-így jön létre a jel ami befut a számítógépbe.Hogy szemléltessem mit találhattok benne,talán ezt a linket nézzétek meg:
prohardver.hu/tudastar/billentyuzetek_mu...llos_mikrokapcs.html
Jelzem az a billentyűzet az ún.membrános kivitelű,de a membrán nem egy közös lapon foglal helyet,hanem minden egyes gomb alatt van egy különálló kis kupakocska...poros volt,én meg teli tüdőből lefújtam!:D Nagy részük azonnal új életet szeretett volna kezdeni a szoba berendezési tárgyainak legeldugottabb sarkaiban ,másik része akkor repült ki mikor meglepetésemben leejtettem.Felemelő érzés volt az összes hóbelevancot megkeresgélni-de megtaláltam párom kis kézimunka ollóját is legalább!:) A billentyűzet multimédiás,teljes gombkészlettel-volt hát keresgélni való!
Minden egyes gombot kipattintottam,szépen letakarítottam az egész nyomógomb alatti részt,és azt hittem jól össze is raktam!Vannak azonban nagyobb felületű gombok-pl.enter,space,shift stb-melyek alá a házban több kialakított kis fészkecske is van,ahová én azt hittem kell szilikon membránocska.Hát nem kell...így az enter parancs megnyomásakor csak és kizárólag mindig az "Ű" betű aktiválódott,de a billentyű más pontban való megnyomásakor néha az sem..ilyenkor azt hittem megjavult.Aztán vagy skype-on,vagy chaten néha mulatságosan meg is jelent az ű....ok,ott még poén volt,de mikor a FB-n tett pár gratuláló mondatom elküldésekor is felbukkant,"felment a cukrom"!Utálok hibás szöveget olvasni magamtól-ugyanakkor mások gépelési hibái iránt úgy érzem toleráns vagyok.Itt jegyezném meg,hogy ha az automata helyesírás ellenőrző hibás szöveget észlel írásomban,mindig utánanézek...rájöttem hogy sok kifejezést nem is ismer,némely összetett szót pedig nem ismer el helyesnek.Ilyenkor bizony "automata guglizásba" kezdek,hogy lássam:mi a helyes mód,hogyan kell ezt írni?Sajnos a billentyűzet hibáját nem jelzi ki-mert előbbi mondatomban a kel-t egy "L"-el is elfogadta/ok,káposzta is van kel!/,ezért maradhat néha még így is hiba a szövegemben.Persze nem nagy gáz ez,és mindeddig egyetlen rossz szót sem kaptam tőletek-de az anyanyelvemben nem engedhetek meg magamnak hibákat!
Így aztán első idegességemben kivágtam a billentyűzetet a nagy kukába-ujjé,kell már a fenének!Csak ezt ne tettem volna,mert visszahoztam öt perc múlva-ha használni akarom akkor ismét takaríthatom/affenébeeeee!!!!/ Ki fogom takarítani...nehogy már pár szilikon darab kifogjon rajtam-de előtte megvárok egy nyugis időszakot,mert lehet hogy pl. most masnit kötnék rá ha engedi ha nem!:D
Uraim nagyon segítőkészek vagytok mindig is-köszönöm szépen!Most ráütök az enter billentyűre,és utána helyére illesztem-ez meg a "kiugró enteres" billentyűzetem!:D Hétfőn lesz új-én meg leszokok/vagy nem!/a gép előtti táplálkozásról.Csak sajnálnék plusz időt a kajálásra....
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #138 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Kávézó témában
Gábor a problémát lehetne még boncolgatni, lehet nem a billentyűzet a ludas. Esetleg ha küldenél egy szövegmintát (javítás nélküli szöveget), a leírtak alapján nehéz elképzelnem mi is történik.

Az én billentyűzetem relatív jól bírja a kiképzést, mert hogy annak van kitéve. 5 éves, de már kapott forró teát, hideg kólát, vizet... ezekből csak a víz nem ragadós :D El lehet képzelni milyen "felemelő" érzés volt használni, mikor benyomom a gombot, de az nem jön vissza :D

A kotyogása kicsit zavar, de kinek lesz jobb ha kidobom?! kikerül a szemétre... akor már inkább használjam amíg csak lehet :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #139 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó témában
az, hogy sokszor és szinte kizárólag az ü betű jelenik meg akaratlanul, úgy gondolom, hogy nem az ujjaid vastagsága miatt van. Szerintem. Ugyanis csak akkor lenne igaz, ha a mellette lévő billentyűk leütésénél jelenne meg. Még az is lehet, hogy az illesztőprogival lehet valami.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 8 hónapja #140 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó témában
Egy friss tapasztalatomat jelezném nektek:jeleztem,és panaszkodtam is a billentyűzetem hibájára-rejtélyesen megjelenő nevetséges "Ű-k,meg betűkihagyások stb...Nos az előbb teszteltem le egy frissen vásárolt szilikonos billentyűzetet-a fene ette volna meg!:(
Lehetetlen vele helyesen írni-ahogy Tomi is mondta nekem a chaten rendszeresen duplikálja a betűket az én írási technikámmal.Kissé nehézkezű vagyok,úgy néz ki erőteljesen is nyomom meg a billentyűket-egyszerűen mintha pár századmásodpercre beragadnának,aztán már kész is a javítandó szöveg...négy szóból mindegyik javítandó!:(
Nincs gáz a blokk megvan,azonnal hívom is a vevőszolgálatot-talán egy más fajta billentyűzet,vagy pénzvisszafizetés lesz a megoldás.Sajnálom pedig:a billentyűk közötti távolság nekem nagyon bejövős lett volna a vékonyka ujjaim okán-dehát nem kívánom a fél "gépi időmet" javítással tölteni!Menet közben beszéltem is telefonon az ügyfélszolgálattal-visszaveszik,levásárolhatom az árát.Hhhh...pedig olyan jó fogása volt meg minden...
Előre is elnézést kérek a hibáimért tehát ha chaten,vagy mailben elírás lenne...most azzal a billentyűzettel dolgozom ami hajlamos kihagyni a duplázott karaktereket :D
Tehát nagy lapátkezű kollégáim akik nem rendelkeztek kimondottan villámszerű gépelési tudással:próbáljátok ki..csak aztán vásároljatok!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Oldalmegjelenítési idő: 0.248 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés