20 november 2017

Kávézó

Több
4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #161 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Kávézó
Hogy a késői dinoszauruszok ne szórják szanaszét a drága tápot.

Utolsó szerkesztés: 4 éve 4 hónapja Írta: Mátéfi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 4 hónapja #162 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 4 hónapja - 4 éve 4 hónapja #163 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Kávézó
youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Y454iS2qQb4
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 4 éve 4 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
4 éve 4 hónapja #164 Írta: halőrxxl
Értelek,és maximálisan rendben van....elbizonytalanodtam én már ebben jó rég!Mikor egész komplett cikkeket látok egy honlapon megjelenni valahogy azt érzem hogy ez nem fair-ezért szeretek inkább magam írni.Tudományoskodni nem igen szeretek..inkább kitáncolok sok esetben,semmint idegen tollakkal ékeskedjek.Azt hiszem elég gyakran viszont szoktam emlegetni azokat a forrásokat ahonnan az adott infó származik.
Hát igen....még a fordító program elhelyezését is a te segítségeddel oldottam meg a Toolbar-on/vagy hogy "híjják"/,és borzalmasan zavar a magyartalansága!:D Úgy kell nekem-jogos,tanulnom kellett volna!
Gyulám..magyar linkek?Na látod az fáj nekem igazán hogy ha egy érdekesebb dologra rákeresőzök,vannak ugyan magyar nyelvű találatok,de mikor elolvasod őket mintha egy klónsorozat lenne az egész!:(Egészen jó példa erre az élő eleségek dolga...igen ritkán találni olyat ami igazán részletesen kifejti hogy mit/hova,mivel,mennyit stb.Néha már azt hiszem hogy alig foglalkoznak ezekkel a hobbitársaim-írnak róla ugyan,de aztán elfeledődik a dolog.Pedig mióta a hálózatra kerültem igazi aranybányára leltem-ebben hatalmas szereped van az tuti!-,és itt lenne a lehetőség hogy igazándiból élőzzünk!Szinte minden elérhető már...
Egy példa:két évig csak próbáltam szerezni egy olyan férget,mely valaha közönséges volt..a televényféregről van szó.Szó szerint "szétkerestem a fejem",régi ismerősöket kutattam fel stb.,mire számomra nyilvánvalóvá lett:nem fogok tudni sehonnan szerezni országon belül!Vagy nem is ismerték,vagy nem volt már nekik sok éve...vagy ha volt akkor nem a számomra./Ezt nem mondták persze/.Aztán tavaly egy külföldről érkező kis zacsiban volt szerencsém hozzájuk...ez is külföldről.Csoda ha szkeptikus vagyok?
Idehaza már szinte csak a szárazak mennek...azért írom hogy szinte,mert vannak azért élővel akár csak alakalmilag is,de etetők.Nem tudom hogy ez jobb-e,vagy szebb netán mint a szárazzal való etetés,de szeretném ha legalább megízlelnék az ezzel való bánást-etetést.Úgy viszont hogy ilyen nehezen elérhetőek..na így nehéz.A lengyel kolléga meg csak besurran a linked elérhetőségére,és máris vehet mi szem-szájnak ingere..jó nekik!
Visszatérve az eredeti gondolatodhoz:te milyen dolgokról tudsz ami egy ilyen "eleségelőállító" céghez szükségesek,illetve szerinted itthon nem menne tönkre azért mert "csak magyar"?Ne feledjük hogy a márkafüggőség az akvarisztikában is igen szokványos dolog...Aztán:említed a németek pénzcsinálását,de én úgy érzem azt a vonalat nem fejtetted ki eléggé-folytatnád?

Több
4 éve 4 hónapja #165 Írta: Mátéfi
Akkor egyezzünk meg, a magyar linkeket megtalálod te is, ezért illeszd be ha érdekes. Ami a nyelvtudást illeti, passzolom. Sok román olasz, spanyol, portugál cikket viszonylag jól le tudnám fordítani, de ahhoz, hogy közé tedd teljes egészében engedélyt kellene kérni a szerzőtől. Ha csak linkeled a cikkét, akkor erre nincs szükség. Arról már nem is beszélve, hogy sok olyan weblapot linkeltem már, amelyben nemcsak azt a cikket találtátok meg, amelyre hivatkoztam, hanem egyebet is. Angolból vagy németből is elég jól le tudom fordítani a google translate segítségével. Igaz csak úgy ha előbb románra fordítom és azt magyarra. Valamiért román nyelvre sokkal jobb minőségben fordít a program, azaz majdnem tökéletesre nyelvtanilag is.

Több
4 éve 4 hónapja #166 Írta: halőrxxl
..és akkor most megsértődsz?Biztattál mindig is az egyenes beszédre,bár erre nagy szükség nem volt.Fórumozunk....
Azért én továbbra is várom az aranyat érő linkjeidet,majd magyarítjuk ha tudjuk!A nyelvtudás hiánya az ami nagyon zavar...lehetnek nüansznyi kifejezések,amit csak az anyanyelvi szinten beszélők értenek meg,és tartok tőle hogy a szöveg meg nem értése tévútra vihet-ez az egyik magyarázat.
Én nem érzem aggályosnak ha máshová vezetne egy hivatkozásom-nyilván az azon a fórumon éppen folyó beszélgetésre utalok,vagy azt egészíteném ki..de itt.
Vaskalapos vagyok-igaz!:D

Több
4 éve 4 hónapja #167 Írta: Mátéfi
Sajnos a magyar linkeket azért nem szívesen illesztem be, mert általában külföldi cikkek magyarra átírt változataival találkozom, és ez még megbocsátható lenne, amennyiben a forrás is fel lenne tüntetve. De nincs, vagy nagyon ritkán van. Olyat pedig nem reklámozok, aki más tollával ékeskedik. Ez van. Fórumokat szándékosan nem linkelek, úgy gondolom, hogy egy fórumon nem etikus más fórumra irányítani az olvasót. De, ha bárki akárki lát olyan magyar szerzőtől származó cikket amely megtalálható a neten, akkor szívesen felveszem a szerzővel a kapcsolatot, hogy engedélyezze a közzétételt itt, vagy belinkelem a forrást - kivéve fórumok. Magya linkeket is közzé tettem én már, nem is egyet, azok általában valamely egyetemhez köthetők. Továbbá, a magyar forrásokat ti is könnyen megtaláljátok, amennyiben vannak. Csak vigyázat, a patriotizmus nehogy patrióta burokba zárjon bárkit is. Nagy hiba lenne.

Több
4 éve 4 hónapja #168 Írta: halőrxxl
Nem erről van szó-az akadályokról jó tudni előre,hogy tudja az ember fia mire számíthat?Még így is érheti meglepetés-és fogja is érni.Általában te vagy a megfontoltabb-most én óvatoskodnék.
Egyébként pedig én lennék talán az egyik legboldogabb akvarista ha lennének ilyen vállalkozások országszerte.Akkor nem lenne az az áldatlan helyzet,hogy pl.grindált 20-30km-es körzetben nem találni,hogy a tubit külföldről kapjuk,és sorolhatnám.
A lengyel linkedet sűrűn nyeldekelve nézegettem egy darabig...szinte sóvárgásig fokozódó érdeklődéssel.Az élő eleség kínálatuk is fantasztikus,a fagyasztottak szintén...hhhhhh/ez egy nagyon mélyről jövő sóhaj;)/
Figyelj:ha a külföldi multik velünk etetik meg a szintén külföldi érdekeltségű márkák "eledeleit",ha szinte minden valaha igen jól csengő saját hazai márkánk úgymond becsülete degradálódott már..akkor mire lelkesedjek be?Folytassam?Szvsz nem szükséges....
Jól tudom hogy a siránkozás,meg a múltra való állandó romantikus visszautalgatás semmire nem vezet-ráadásul pontosan én vagyok néha túlzóan is lelkes.Ahogy azonban elnézem a mai világunkat-itt kicsinyke kis országunkra utalok-alig hiszem hogy elegendőek lennének egy sikeres vállalkozáshoz az előbb taglalt gondolataid.Ráadásul nem csak a pénz kellene még...
Manapság mindenki csak eladni akar/mert abban van a legkönnyebben kivehető profit?/akik előállítanak,termelnek a végén kiszolgáltatottságukban néha még áron alul is kénytelenek odaadni a javakat..."akinél a zsé van az dumál"!Tekints körbe a valahai mezőgazdaságunk romjain,az iparunk szárnyaszegettségén...
De tudod mit?Adja az ég hogy minden úgy működjön ahogy annak kellene..ez esetben talán(!!) többen látnának ma fantáziát a termelésben-és nem a kizárólagos kereskedelemben.Biztosan neked is vannak még gondolataid-folytassuk ha kedvet érzel hozzá hogy erősen szkeptikus postjaimmal vegyem el a szánk ízét.
Egyébként most egy kicsit dőlj bele a kardodba Gyulám:rendkívül imádom a linkjeidet,de mind külföldi a fenébe is!Mintha mi magyarok nem tudnánk semmit a hobbiról,mintha csak a külföldi tudna okosat mondani mindig...ezért kérnélek hát arra,hogy erősítsd te is a nacionalista szellemet:ha van magyar link azt illeszd be!Ha meg nincs,akkor írj olyat amire lehet "linkelni"-szorgalmasan fogunk hivatkozni rá!;)Kacagj csak..sőt ti olvasók is somolyogjatok
csöndeskén,de én bizony nem bírom elhinni hogy mi magyarok ne tudnánk!Ne csak a hobbinkra gondoljatok ám....innentől viszont annyira szabályzatba ütköző lennék hogy behúzom a cipzárat a számon-éppen ideje!

Több
4 éve 4 hónapja #169 Írta: Mátéfi
A lehetőségeket kell keresni és észrevenni nem az akadályokat. Akadályok mindig voltak és mindig is lesznek. Azok leküzdéséhez sok kitartásra és elszántságra van szükség. A nem adom fel és az azért is próbálkozom, jobb tanácsadók, mint a nem lehet ezért vagy nem lehet azért. Csak okoskodom, nem kell velem egyet érteni.

Több
4 éve 4 hónapja #170 Írta: halőrxxl
Köszönet!:)
Idehaza addig-meddig csűrnék csavarnák a dolgokat,míg a rengetegféle adó/befizetendő/ilyen-olyan költség stb nem is tenné kifizetődővé.Ez tuti...legalábbis remélem hogy ez az oka,nem pedig az hogy élhetetlenek vagyunk mi magyarok.
T.:Gábr

Több
4 éve 4 hónapja #171 Írta: Mátéfi
Állandóan siránkozunk és nyavalygunk, a németek pedig a semmiből is pénzt csinálnak. Véleményem szerint ilyen típusú vállalkozásokat mi magyarok is sikeresen űzhetnénk. A klimatikus feltételek adottak hozzá, a kezdéshez pedig nem kell hatalmas költségekkel számolni. Valahogy el kellene indulni a magyar kezdeményezéseknek is, különben örökké a külföldi árukat termelők fogyasztó rabszolgái leszünk. A józan ész szerint nekünk kellene élő haleledelt exportálni külföldre és nem fordítva. Hmmm...de ezek csak olyan gondolatok, melyek nem hagynak nyugodni és folyton vissza-vissza térnek, hogy bosszantsanak.

Íme egy ilyen vállalkozás weblapja:

http://www.ichthyotrophic.pl/home_en.html

Több
4 éve 5 hónapja #172 Írta: Mátéfi

Több
4 éve 5 hónapja #173 Írta: halőrxxl
Hm...vagy kétszer akkora mint a Sajó errefelé!Fogadjunk hogy a vize is jobb lenne halaimnak;)!
A Sajó még szinte hideg most is...nem is fürödnek benne!:D
Már bizsereg a kezem egy kis peca iránt-jövő hétvégében reménykedem...

Több
4 éve 5 hónapja #174 Írta: Mátéfi
Manaus-tól nem messze a Rio preto da Eva:

Ez egy igen kis patakocskának minősül ott!

Több
4 éve 5 hónapja #175 Írta: Mátéfi
Egy közelibb:

Még két nap és korom fekete lesz....

Több
4 éve 5 hónapja #176 Írta: halőrxxl
Csodálatos termésed ígérkezik,ez igen!
Errefelé azt hiszem alulmúlja önmagát a kiskert..sokunknál a hideg idő rengeteg esővel körítve tönkretette a vetemények egy részét.Az uborkák ki sem jöttek,mikor ellenőriztem a magokat a földben sem találtam meg-nyilván elkezdett csírázni,aztán elvitte a fent taglalt időjárás.Újraültettük egy hete...na ebből se lesz valami nagy termés idén:(.Egyedül a zöldbabunk hozza a formáját,nagyon remélem hogy az legalább megfelelő terméshozamot mutat majd.
Paradicsomjaink ilyen hitványak ebben az időszakban még talán sosem voltak,száruk maximum 4-5mm vastag csupán..de mi még örüljünk,mert rengeteg kiskertben elvitte a sárgulással járó gombafertőzés.Mostanában ebben a hirtelen jött hőségben szenved minden növény,mulcsozással próbálom a talaj repedezését,és cserepesedését kordában tartani.
Úgy érzem már csak a tavalyi kiskerti képekben gyönyörködhetek,mert idén bizony savanyú lesz a szőlő..és nem csak képletesen.

Több
4 éve 5 hónapja #177 Írta: Mátéfi
Lassan beérik a "Katalin" cseresznye:

Több
4 éve 5 hónapja #178 Írta: nebula
nebula válaszolt Válasz: Kávézó
hasonlóan a fagyasztós módszert alkalmazom. ha már muszáj. bár eddig összesen háromszor volt rá szükség, de ez is sok.

Nedőzz!

Több
4 éve 5 hónapja #179 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Kávézó
Nekem kicsit brutálisan hangzik a fejbevágós-"aprítós" módszer, meg több "piszokkal" is jár, mint amit én alkalmazok, ez kétféle lehet.

Sok halnál beválik a hidegsokkos módszer, vizet rakok a fagyasztóba, amikor már hártyás a teteje, vagy részben befagyott, a halat kimerítem a meleg, 26+ C-os medencéből és beledobom a hideg vízbe. Ez általában akkor hőmérsékleti különbséget jelent, hogy hirtelen szívmegállást okoz és egyből elpusztul a hal. Nagyon sok halnál a hideg vízbe érkezés pillanatában egyből beáll a halál, de a legellenállóbbak sem szenvednek sokáig.

Ez utóbbiaknál vagy hidegvizeseknél jobban szeretem a Mátéfi kolléga által említett kémiai módszert, szegfűszeg vagy más illóolaj-tuladagolást végezve (csak igen kis adagban használva kábulatot okoz --> ezt vizsgálatoknál, hipofizálásnál használják ki --> erősen oxigenizált vízben felébrednek utánna).

Több
4 éve 5 hónapja #180 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Kávézó
Ez sose könnyű, még annak se aki végni. Legjobb gyorsan letudni a dolgot. Mikor ilyen helyzetbe kerültem tőletek kértem tanácsot. Volt aki azt javasolta hirtelen vágjam földhöz, volt aki újságpapírba csomagolós-rálépős módszert javasolta... Végül a fejbevágás mellett döntöttem. Kiástam neki egy lyukat a földben, beletettem, majd gyorsan egy téglával rávágtam.

Lehet hogy nem túl humánus, de ezt tartottam a leggyorsabbnak-leg fájdalommentesebbnek.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.259 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 1 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja