24 november 2017

Cseh emelők-let's work!

Több
3 éve 10 hónapja #81 Írta: mikes
mikes válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Az üveglappal 1295 cm2 (37x35) helyett 1120 cm2-es (32x35) felületed lesz, ha 5 cm-es aljzat magasságot számolok. Szerintem ez nem számottevő veszteség. A pumpát én is gyengének mondanám, csere után jobban muzsikált az én emelőm is. Szűrős fórumon azért megkérdezném, jó -e ez a felület - emelő teljesítmény párosítás? Persze csak ha már végleges a teljesítmény adat.

Mikes
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bishop

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 10 hónapja #82 Írta: Bishop
Bishop válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Szia!

Sarokmattenen nem töröm a fejem, a hajlításból eredő szivacs összetömörödése miatt. Jobbnak találom a másik megoldást, ill nagyobb a felület is (csak talán, mert még nem számolgattam, hogy sarokba mekkora kellene ;) ). Mindenesetre az oldalsó megoldás a nyerő számomra. Az akvárium 112L. Persze ennyi víz nem fog beleférni :) .
Gondoltam az üveg ragasztásra, de az nem fog elvenni a hasznos szivacsfelületből? Mivel eleve magasabb kell, mint az aljzat magassága... Vagy az nem számottevő?
Lemértem az emelő teljesítményét. Egy perc alatt 3L vizet mozgat meg a 34cm-es hosszúságú, egy óra alatt akkor 180L, de ugye nincs az emelő teljesen besüllyesztve addig a vízbe, ameddig kell, hogy tudjak mérni... Lehet, hogy akkor egy kicsivel több? Szerintem mindez azért van, mert sajnos egy régi levegőpumpám van, amivel kipróbálhattam és elég kis teljesítményű: Resun AC-9600. Sajnos nincs összehasonlítási alapom más pumpákkal, de gondolom, hogy nem kell a nagyobb teljesítményűeket sem fullon járatni, hanem be kell állítani az ideális levegőmennyiséget, hogy az emelő optimálisan működhessen. Tehát tervben van egy nagyobb teljesítményű pumpa, esetleg a későbbiekhez egy olyan, ami több akváriumot is kiszolgál.
Kérlek erősítsetek meg benne, hogy az említett pumpa kicsi-e az adott feladathoz, vagy elegendő!
Köszönettel:
Gergő

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
3 éve 10 hónapja #83 Írta: mikes
Szia!

Ekkora szivacsmérettel ha jól számolok 400 l/h teljesítményű szivattyú kell az 5 cm/perc-es áramlási sebességhez. Nekem nem sikerült cseh emelővel 300 liter/h-nál nagyobb teljesítményt elérnem vele, 250 l/h mennyiségű levegővel hajtva. Persze ez nem feltétlenül baj, de eddig mindenhol 5-10 cm/perc közöttit olvastam ideálisnak. Az elkerített részbe (szerintem) ne tegyél homokot. A szivacs viszonylag merev, nem fogja benyomni a homok. Ha ragasztasz egy üveglapot a szivacs meg az aljzat közé, könnyen kiszedheted a szivacsot. Hány literes az akváriumod? Bemérted már az emelőd teljesítményét? Amúgy szép darab, ne szabadkozz! Sarokmattenen nem gondolkoztál? Szerintem jobban néz ki, bár ez ízlés dolga.

Mikes
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bishop

Több
3 éve 10 hónapja #84 Írta: Bishop
Bishop válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Sziasztok!

Könnyen elképzelhető, hogy olyan kérdéseket fogok elkövetni, amik már előfordultak :) , de mivel rengeteg az információ, ezért elnézést, ha ismétlek.

Ezt a cseh emelőt készítettem. Tudom: nem esztétikus, nem szép :) , de működik. Ez így egy 30, 32 és 34 cm-re állítható megoldás. Sajnos a szerszámaim csak kezdetlegesek (fémfűrész, fúrógép, ami nem állványon van, ragasztópisztoly stb.) és fakezű vagyok az ilyesmihez, még ez legyen mentségemre. Azért nem állítható a toldatnál, mert ez egy gyárilag kitágított toldat és nem túl hosszú, esetleg kicsusszan egymásból a két rész. Az is könnyebbséget jelentett volna, ha a felső részen van a tágított rész, így nem kellett volna három olyan csövet venni, amin van ilyen tágítás :) , de hát a hajlítások nem úgy sikerültek ahogy szerettem volna. Lett egy viszonylag jó hajlítás és ehhez csináltam a többi részt ;). Mondjuk ez sem tökéletes...
Azt hogy az 1mm-es furatok egy sorban legyenek úgy oldottam meg, hogy lehet kapni ezekhez a csövekhez toldót. Ebben van egy perem, addig becsúsztattam a fúrni kívánt részt. Kimértem egy lyukat, hogy hová kell esnie, aztán mindig ugyanazon a pici lukon keresztül fúrtam, csak a fúrandó csövet fordítottam el benne 5mm-re. Tudom, hogy előbb-utóbb ez a kicsi lyuk a fúróhegytől kitágul, de egy-két emelő elkészítéséig használható. Ha már nagyon kotyog, előfúrok egy másik lyukat :)

Most jönnek a kérdések :) :
Vettem egy TM30-as táblát. Oldal matten lesz belőle. Az akvárium belső-oldalsó mérete: magasság: 40cm, szélesség 35cm. A szivacs 39x36cm-re lesz elvágva és így lesz beszorítva a helyére. E fölött akarom átemelni a vizet. A vízoszlop magassága az akvárium tetejétől 3 cm-re lesz. Lehet, hogy nagyon aprólékosan kérdezek bugyutaságokat, de nézzétek el nekem. Első kérdésem, hogy az eddigi elgondolás, méretek jók-e vajon? Vagy másképp gondolkozzak?
És itt következik a fő kérdésem, ami egy kicsit szűrés topicba is való: szeretnék aljzatot: folyami homok. Na most itt teljesen elbizonytalanodtam. Az emelő működése úgy jó, hogy minél hosszabb maga az emelő. 1cm-t vagy kicsivel többet kellene hagyni az akvárium aljától. Tehát, ha eddig jól számolok az emelőmnek kb 36cm-nek kell lennie (de ugye még nem számoltam bele, hogy kb feléig, kétharmadig érjen a teteje a vízbe). De mi a helyzet az aljzattal? Mekkora a szívóhatás az emelő alján? Mennyire engedjem rá a homokra, hogy ne szívja be? Egyáltalán kell a lekerített részbe homok? Ha nem teszek oda, akkor az 5cm széles szivacsom nem fog berogyni a túloldalon levő homok miatt? (Egyébként a fűtő berendezés miatt 3,5cm akarok lehagyni a matten mögött) Vagy támogassam meg a másik oldalról valami más módon? És még van egy lényeges dolog: ha aljzat van az akváriumban, akkor hogy lehet tisztítani a mattent úgy, hogy különösebben ne kelljen megbolygatni az aljzatot??? Egy garnélás oldalon olvastam, hogy el lehet vágni a szivacsot alul olyan magasan, amilyen magas az aljzat, így csak a felső részt kell kivenni. Van ennél jobb megoldás? Mert ezt nem szeretném...

Bocsánat, ha hosszúra sikerült és olyanokat kérdeztem, ami már elhangzott! És ha esetleg bugyutaság van benne azért is bocs.
Köszönettel:
Gergő
Mellékletek:

Több
3 éve 10 hónapja #85 Írta: mikes
Kb 2 óra múlva a víz tiszta volt, csak az aljzaton maradt egy kis iszap, további 1/2 nap után az is tiszta volt. A gyenge légpumpám miatt tettem vissza a belső motoros szűrőt, kicsi volt az emelő teljesítménye. Amúgy vitathatatlanul jó konstrukció.
Mikes
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
3 éve 10 hónapja #86 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Ez a konstrukció annál jobban teljesít,minél jobban alámeríted!Én is használom oldalmattenek mögött,itt 1 centire vannak a medence aljától elhelyezve-közelebb semmi esetre sem ajánlom,mert akkor bármilyen hihetetlen is de nagyobb levegőbevitelnél köpködni fog-nem kap elegendő vizet!
Uraim ha azt mondom nektek hogy ez a "cső" csak tisztítást igényel ritkán,de örök életű akkor elég nektek?Olcsó is ha van barkácsvénád,de egy dologban tutira biztos vagyok:élvezni fogjátok a saját emelőtöket!Ehhez viszont az kell hogy -nem azért mert én mondom!-körültekintően és híven lekövessétek minden apró javaslatomat,mert minél jobban együttműködünk annál jobb emelőket tudtok majd csinálni is!Nekem hatalmas öröm ha éreztek annyit magatokban hogy megvalósítsátok-de még egyszer:levegő az kell majd bőven!;)
Mikes végül is semmi baj nem származott ugye?:) Ami a mattened mögött leülepszik az nem mulm,hanem a nagyon becsülendő "kamraiszap" telis-tele részben elhalt baktériumkultúrákkal,nagyobbrészt pedig aktív baktériumokkal!Nos ezt a kamraiszapot rendkívül jó szívvel ajánlom új akváriumok indításakor,szó sem lehet arról hogy ezt el kellene távolítani!De mi van ha visszanyomja a szűrt térbe valamiféle szivattyú?Semmi-pár órai "zavarosodás" után ismét kristálytiszta lesz a víz,az ég világon semmi teendő nincs vele,maximum ha némely levélen megült jobban ez a "por" akkor kicsit megmozgatva "lelebbentjük" róla és kéz csók..
Régen cseh emelővel működő mattenek kamráiban is képződik ilyen üledék,de bármilyen szivattyús rendszerben is-természetesen a mindenkori áramlási viszonyoknak megfelelő mennyiségben,és helyen.Egyébként megfigyelhető hogy ha egy leállított cseh emelőt hirtelen nagy mennyiségű levegővel indítunk matten mögött,akkor a kialakuló hirtelen víznyomás mintegy lerobbantja a kultúrákat a szivacs kamra felőli részéről-javaslom ezért a lassabb újraindítást.
Ha számottevő kamraiszapot szeretnénk valamilyen okból(visszaolvasva a sorok között bújik egy ötlet is!;) ),akkor javaslom hogy a matten mögé helyezzünk be egy kb 10 centi magas kis "rekeszfalat" a cseh emelő mellé!Így azon át kell buknia a víznek(persze víz alatt inkább áramlásról van szó),de mivel az emelő szívása már nem lesz olyan számottevő ebben a kis kamrácskában hamarabb felgyülemlik e nemes anyag.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mikes, Takker

Több
3 éve 10 hónapja #87 Írta: mikes
Én utólag akartam a belső szűrővel működtetett sarokmattent cseh emelősre váltani. A cső pár centire volt az aksi aljától, felszívta a szivacs mögött felgyűlt 2-3 cm-es porszerű mulmot, és mind kinyomta az aksiba... Lehet, hogy ha eleve cseh emelővel indítom, fel sem gyűlik ennyi "iszap", vagy akkor apránként tolta volna a halak közé a szivacson átjutó koszt? Lehet ez is szempont a cső mélységének beállításánál?

Mikes

Több
3 éve 10 hónapja #88 Írta: Takker
Takker válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Sziasztok!

Lehet elkerülte a figyelmemet,de nem láttam erre vonatkozó adatot,mennyire kell leérjen az aksi aljára a cső?
Vagyis pl egy 40 cm magas akváriumban sarok matten mögött,meddig kell leérjen a beszívó vége a csőnek az aksi aljától 1-2 cm-re,vagy elég csak 10-15 cm re az aljától?
Szivattyúval akartam csinálni a most készülő aksikba a mattent,de nagyon megtetszett ez a módszer,nem utolsó sorban olcsóbb is,így hát megcsinálom. ;)
Csak még ez az egy dolog nem világos számomra.Előre is kösz:Takker

Több
3 éve 10 hónapja #89 Írta: halőrxxl
Valójában anno azért írtam én ezeket hogy egy helyen szépen meglegyenek a hivatkozások,meg a saját ötleteim is,így könnyű tájékozódni.Talán legtisztább ha a blog egész tartalmát végignézi valaki,aztán a címek szerint olvasgatja el az őket érdeklő cikkeket-több kolléga blogjánál én így csinálom(előbb a hirtelen érdekeseket,aztán mindent;) )
Tulajdonképpen így igaz:a szivacs mögötti kamrában kap helyet a teljes emelő,csupán a vízvető cső csőre lóg ki.Ha megfigyeled a videón,még a fűtő is ott a kamrában helyezkedik el.
Egy rövid mondatra még kérném a figyelmedet:tegnap a mester említette nekem hogy észlelhetően több levegő szükségeltetik egy cseh emelőkből álló rendszerhez,mint a sima kis szivacsszűrő/porlasztókő párosításhoz.Ezért körültekintően tervezz,főleg ha több ilyen emelőt szeretnél üzemeltetni-általános irányelvként jelzem hogy egyetlen emelőhöz 130-150 liter levegővel minimum illik számolni-igaz viszont hogy cserébe remek eredményt is produkál.Viszont még valami:a cseh emelők konstrukciójából eredeztethetően a levegőbevezetés a vízvető csőbe mindig a lehető legmélyebben van!Így produkál nagyobb felhajtóerőt,így nagyobb a vízhozama is-viszont így kívánja a legnagyobb nyomást is!
Tehát ki-ki a saját levegőrendszeréhez gondolkodjon el a szűrők telepítésén.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pana28

Több
3 éve 10 hónapja #90 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Köszönöm a választ! :)
Tehát akkor a matten csak annyival másabb, hogy ott a szivacs mögött van a cseh emelő?
Egyébként eddig valahogy lehet elkerülte a figyelmem az egyik blogod, de ma rábukkantam és azon nagyszerűen látható, legalábbis már nekem is hogy hogy is nézhet ki a valóságban.
Ismét köszönöm a segítséget :)

Több
3 éve 10 hónapja #91 Írta: halőrxxl
Szia!
Ez érdekes-szerintem telis-tele van már a net képekkel,de nyilván nem hibáztatlak,mert nem tudod mire keress.Magyar nyelven meg csak kevesen írnak róla(azok is kissé "elvetemültek :D )
Nézzük hát sorban-ha sima szivacstartó nélküli cső(az originál cseh emelő)hajt meg egy szűrőt,akkor vagy matten mögött dolgozik...

..vagy besüllyesztik egy szivacsba:
www.tlh-info.de/hmf/hmf_nano_mobil.html

www.google.hu/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&s...ust=1388988767262171

tlh-info.de/hmf/hmf_mobil.html

Nos így nyilván jobban magad elé tudod már képzelni!
Viszont te emlegetsz egy ilyet:"Sok képen csak a sarokba van elhelyezve, és a cső nem is szivacsban van, hanem mögötte.
Ezt nem is lehet beletenni szivacsba?"
Itt egy sarokmattent látsz-már a legelső videón,ez az emelő egy zárt kamrában dolgozik:két fala az akvárium üvege,a harmadik pedig a szűrést végző média/ez esetben egy TM sorozatú szivacs/.Tehát ezért van szabadon a cső....magam is csak ilyen,de gyengébb videókat mutathatnék,ezért nem látom értelmét sajátnak.
Viszont engem nem elégített ki a képeken látható megoldás a szivacs ráhúzás tekintetében,ezért készítettem el saját verzióimat...ezeket az általad is ismert blogon megtekintheted.

Több
3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #92 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Pana, olvasd el ezt, amennyiben hatékony biológiait szeretnél és nem fizikai szűrést. Tanácsom: ne csupán esztétikai szempontok alapján építs szűrőt, hanem számolj.

www.janrigter.nl/mattenfilter/
Utolsó szerkesztés: 3 éve 10 hónapja Írta: Mátéfi.

Több
3 éve 10 hónapja #93 Írta: Pana28
Pana28 válaszolt Cseh emelők-let's work!
Nekem lenne egy kérdésem:
Valóban lényegesen nagyobb ennek a szűrőnek a teljesítménye mint a sima szivacsosnak?
Mármint azt értem, hogy gyorsabb a vízáramlat emiatt több víz megy át rajta, de ahogy a képeket láttam itt-ott a neten, a szivacs mérete nem olyan sokkal nagyobb mint a másiknak, márpedig a biológiai szűréshez felület kell, mégpedig minél nagyobb
Vagy tévedek?
Lehet most hülyeséget kérdeztem, de ez számomra nem világos.
Sok képen csak a sarokba van elhelyezve, és a cső nem is szivacsban van, hanem mögötte.
Ezt nem is lehet beletenni szivacsba?
Ha valaki aki ilyet használ küldene pár képet a sajátjáról az megköszönném :)

Több
4 éve 6 hónapja #94 Írta: halőrxxl
:woohoo: Azért azt hozzáteszem hogy a tieid ikertestvérei most 25 literes tejes ládákban felelősek a tubik ellátásáért:).Nem olyan rosszak azok..de van még bennük kraft én érzem.Minden kis jobbítást meg kell tennünk ha maradéktalanul ki szeretnénk használni a benne lévő lehetőségeket.
Tudod Gábor ilyenkor sajnálja az ember hogy alig tud kiszabadulni a földrajzi környezetéből.Ez a kis emelő is remek alkalom lenne arra,hogy baráti-hobbitársi csoportok a hideg téli napokon összegyűlve barkácsolgathassanak együtt.Nem..nem mindenre jó a net-a személyes beszélgetéseket,az együtt barkácsolás örömét nem tudja kiváltani.Tudom már-már utópisztikus hogy szeretném még visszakapni a 70'-80'-as évek hangulatát mai technikai színvonalon...de ki tudja,talán még egyszer átélhetjük a felhőtlen hobbizás élményét-mint anno!

Több
4 éve 6 hónapja #95 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!

halőrxxl beküldte: Van viszont egy rossz hírem is:nálam megbukott a kis teljesítményű-értsd 100L/h-pumpával meghajtott 20 centis méret..azon még csiszolni kell,de a megoldás már megvan:a levegőkamra falára 0.6-0.7mm-es furatok kellenek..Igaz az 1mm átmérőjű furat sokára koszolódik el,de ennyi levegővel durva porlasztást ad,a vízszállítást kevésnek találom,ugyanakkor a nagy buborékok miatt hangos is-ez a méret ezzel a pumpával is többet kell hogy tudjon!
Javaslom nektek is ennek lekövetését ha ilyen méretben,hasonló pumpával dolgoznátok.

Nagy sodrása nálam sem volt a dolognak, de egyrészt csak az egyik felét használtam az emelőnek, lehet ez is segített (be sem fért volna mind a 2 szivacs), másrészt csak nagyon kicsi, 10 literes medencében dolgozott, annyi vízszállítás meg volt, hogy ahhoz elég legyen. Egy nagyobb akváriumhoz lehet tényleg kevés lett volna, nekem így volt tökéletes, el sem szédültek az RC-k, pandák, de a víz tiszta maradt...

Több
4 éve 6 hónapja - 4 éve 6 hónapja #96 Írta: halőrxxl
Köszönöm....a furatok nem lettek előjelölve,de egy kis szakmai rutin belekerült a sablonokba!:) Azért ha jobban megfigyeled meg fogod látni hogy valódi hand made..van ahol csak szemmérték volt a méret.
Ezek szerint eltaláltad azt a szivacssűrűséget mely pontosan megfelelő,és benne hatékony biológiai szűrés is kialakult.
Van viszont egy rossz hírem is:nálam megbukott a kis teljesítményű-értsd 100L/h-pumpával meghajtott 20 centis méret..azon még csiszolni kell,de a megoldás már megvan:a levegőkamra falára 0.6-0.7mm-es furatok kellenek..Igaz az 1mm átmérőjű furat sokára koszolódik el,de ennyi levegővel durva porlasztást ad,a vízszállítást kevésnek találom,ugyanakkor a nagy buborékok miatt hangos is-ez a méret ezzel a pumpával is többet kell hogy tudjon!
Javaslom nektek is ennek lekövetését ha ilyen méretben,hasonló pumpával dolgoznátok.
Az én tapasztalataimat nem is kell ecsetelni...de elmondom hogy olyan vagyok mint az igazi mesteremberek:az én medencéimhez még mindig nincs kész az összes emelő:( Viszont ezt egyáltalán nem bánom...időközben még formálódnak a gondolataim,valószínűleg az eddigiektől eltérő kivitelben fogok készíteni magamnak párat-a szivacsok egyszerűbb cserélhetősége, a nagyobb-és esetleg az áramlatba állítható kivitelen agyalok.Komfortosabb lenne így...saját dolgomat meg meg is könnyíteném ezáltal.Gondolkodom-és jónak gondolom!-a téglatest forma alkalmazását a szivacsoknál,ennek lehet hogy haszna is lenne...
Mint látható nálam még nem állt össze fejben hogy mit is szeretnék pontosan...persze jópár darab működik jelenleg is,de egy tuti:nálam a levegőé lesz a főszerep ha szűrésről van szó.
Utolsó szerkesztés: 4 éve 6 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Több
4 éve 6 hónapja #97 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!

halőrxxl beküldte: Ez a fekete szivacs ismerős....idővel ha úgy gondolod cserélheted TM 30,vagy TM20 jelű kék szűrőszivacsokra.
Sok örömet hozzá,kívánom hogy a légpumpa elhelyezése után éjszakáid nyugodtan teljenek.Használd egészséggel...

Na, eltelt 2 hónap, így volt időm kipróbálni élesben is, na meg egyébként is megígértem, hogy leírom mik a tapasztalatok. Kezdeném azzal, hogy köszönöm még egyszer az önzetlenül felajánlott szűrőt!
Ahogy beszéltük is, kicseréltem a szivacsot, bár nem tudom, hogy TM hányas, de jóval nagyobb lyukak vannak rajta, mint amivel kipróbáltam első nekifutásra, az aquael fan 3-as gyári betétje lett az áldozat: gabor77.uw.hu/001/szivacs.jpg . A mérete pont jó a szűrő hosszához képest, elég vastag is, hogy viszonylag ritkán kelljen kimosni, és a kis RC-k sem fértek be a lyukakon, bár nagy probléma nem lett volna, ha átfér, max liftezik egyet, csak akkor, ha beszorul. Szereztem hozzá egy halk légpumpát is, ha 3-4 méterre van tőlem, már nem hallom, hogy működik, nem úgy, mint a régi ciklon, amit még a szomszéd is hall néha :) . Sajnos a buborékok hangja még így is nagy volt az alvási zajszintemhez képest, miután viszont ez a nevelő akváriumba került kipróbálásra, így nem volt gond, kiköltözött a cucc a nagyszobába.
Először kb 50 kis RC-n lett kipróbálva a dolog, egy kb 10 literes kis dobozban, majd 1 hónap után RC-k mentek a nagyokhoz, beköltözött 15-20 panda harcsa kölök. A víz a mai napig szép tiszta, pedig néha sajnos túletetek, mert nincs mindig alkalmam a napi többszöri étkezést biztosítani nekik, jók a víz paraméterek is, és elhullásom sem volt, tehát jelesre vizsgázott nálam is a Cseh emelő.

A kivitelezéshez pedig szintén csak gratulálni tudok, ha nem tudnám, hogy Te csináltad, azt hinném, hogy gyári cucc, a furatok olyan szépen, katonásan sorakoznak egymás mellett...

Több
4 éve 7 hónapja #98 Írta: mikes

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: jocopoco95

Több
4 éve 7 hónapja #99 Írta: halőrxxl
Mikes ez igen...kreativitás tekintetében pontosan effajta hozzáállásra van szüksége a barkácsolónak.Nagyon szemléletesen leírtad a munkád folyamatát,és a kész gyártmányt is-mintha itt előttem lebegne az emelőd!:)
Pontosan értetted mit szeretnék megtudni,és válaszoltál is-nagyon köszönöm!
Én is mattenek segítségével szűröm nagyobb-130/150L-nevelőimet,és nálam is cseh emelők dolgoznak...az eredménnyel elégedett vagyok.Valóban használható az emelő egyfajta mulmozóként is,sokkal hatékonyabb mint néhány gyári levegővel működő társa.A 4-5mm-es kavicsokat is gyönyörűen szippantja,sőt mivel nálam az Anentome helenák is el vannak látva csigával,az üres csigaházakat is ezzel szedegetem össze pillanatok alatt pontosan a "titokzoknis"verzióval...néha nyomatok ki vizet is az állványokra véletlenül:D
A hangszigeteléssel kapcsolatosan nagyon nagy érdeklődéssel várom a nálad történt intézkedések leírását...én javaslom neked hogy ha gondolod még egy kis blogot is rittyents neki képekkel.Rendkívül jó lenne ha megoszthatnánk gyakorlati tapasztalatainkat is-lehet ha nem lenne hang a légpumpáink újbóli reneszánsza következne?Kis munkával-meg némi utánaolvasással-szinte pár forintból megvalósítható...
Sok sikert neked a hobbiban,szólj ha azt gondolod tudok segíteni valamiben!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mikes

Több
4 éve 7 hónapja #100 Írta: jocopoco95
jocopoco95 válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!

Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.485 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 4 napja 11 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 1 napja