23 november 2017

Cseh emelők-let's work!

Több
4 éve 9 hónapja #121 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Köszi! Én is arra gondoltam, hogy majd állítva használom a másik szívóágat, mert úgy jobban elfér, sőt, lehet mindkettő úgy lesz, mert kiszedéskor most is borítottam vele mindent az akváriumba, úgy meg csak a "fal" mellett van, nincs útban semminek...
Persze, olyan szivacsra gondoltam én is, de ez a kínai szivacs pont jó volt kipróbálni. :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 9 hónapja - 4 éve 9 hónapja #122 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Tökéletesen beállítottad a helyzetét-látom tájékozódtál!
A levegő mennyiségét be kell lőnöd-ha túl sok lecsökken a vízszállítás,és valóban hangosabbá válik.Ideális esetben szépen "simítja" a vizet vissza,meglásd pár hét múlva nyugdíjazod a motorost....
A szivacs mennyisége nem befolyásolja még a működését,amikor viszont ez telítődik "méltatlankodni" fog..köpködi a vizet,és szakaszosan nyomja.Ekkor a szivacsot ki kell mosnod-illetve ha helyed lesz javaslom a másik szívó ág felhelyezését is-ezt álló helyzetben is megteheted.A szivacsok eltömődésekor egyszerre az egyik szivacsot tisztítsd csak ki..majd a másikat is pár nap múlva.Így biztosított a folyamatos baktérium ellátottság,szűrésed egyenletesen adja le a szűrési kapacitást.Ez a fekete szivacs ismerős....idővel ha úgy gondolod cserélheted TM 30,vagy TM20 jelű kék szűrőszivacsokra.
Sok örömet hozzá,kívánom hogy a légpumpa elhelyezése után éjszakáid nyugodtan teljenek.Használd egészséggel...ha baráti körödnek van rá affinitása klónozzátok-ha kérdés van bátran jelezzétek!:)
T.:Gábor
Utolsó szerkesztés: 4 éve 9 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
4 éve 9 hónapja #123 Írta: Hervi
Hervi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Szia Gábor!
Örömmel olvasom a hozzászólásaid, ötleteid.
Kérlek írd meg a szivacstartóval kapcsolatos új "sokkoló" verziód.
Köszönettel, Ervin

Több
4 éve 9 hónapja #124 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Sziasztok!

Sikerült kipróbáljam nekem is, a topicban szereplő Cseh emelők egyikét, amit ezúton is szeretnék megköszönni Halőrnek!
Tényleg ég, és föld a különbség a gyári, és a Halőr által gyártott emelők között. Jóval halkabban működik, és sokkal több vizet mozgat meg, bár a pumpa maximális kapacitásánál ez is hangos, de itt nem a víz csobog, hanem a buborékok szétpattanása ad ki hangot, de ha lejjebb veszem a levegőnyomást, akkor úgy tűnik egész halk, majd egy éjszakai próbán fog kiderülni, hogy mennyire. A légpumpám hangját kell még eltüntetni, de erre több terv is van, valamelyik csak beválik majd... :)

Viszont az egyik beszívó csövet leszedtem - részben így kisebb helyet foglal, részben csak ennyi szivacs volt itthon - nem tudom, ez befolyásolja-e nagyban a teljesítményét.

Így néz ki az akváriumban:
gabor77.uw.hu/001/csehemelo1.jpg

Több
4 éve 9 hónapja #125 Írta: halőrxxl
Az emelőid megvárnak,vis maior bárkinél előfordulhat.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco

Több
4 éve 9 hónapja #126 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Nagyon sajnálom, hogy nem tudtam elmenni a TP-ra, és nem hozhattam el a légátemelőimet.
Ezúton is elnézést kérek azoktól akikkel lett volna találkozóm aznap.
Üdv: Dávid Zsolt

Több
4 éve 9 hónapja #127 Írta: halőrxxl
:silly: :woohoo:
Ez igazán jól esett!
Egy kis csalás van a dologban..halovány sejtelmem nem volt róla hogy mesterünk oda is magával visz belőlük-ha én ezt tudtam volna!Ha én ezt tudom-hát,azt gondolom akkor sem készítettem volna jobban vagy szebben,sőt mondhatnám ezt tudom hozni az eszközeimmel.Sőt..ha láttad volna a csomagolást,tapasztalhattad volna hogy még nem is válogattam az elkészült alkatrészek között-időm már nemigen lett volna-,csak összedugtam,számoltam...és zutty bele a zsákocskába!:)Biztos vagyok benne hogy bármelyiket is vetted kézbe látszik rajta a kézi munka:nem halálosan egyforma ívek,nem hajszálra egyforma méretek..de szemre megfelelőek-és benne van a szívem.Magamnak szabtam a határidőt..szerettem volna ha valamennyi kollégának időben átadhatom a mester közbenjárásával,és erre a TP adott apropót.Még jeleztem is anno egy topicban hogy "határidős munkám" végett lehet hogy nem leszek aktív-nos ez volt az ok.Időközben szerencsém is volt,mert munkahelyemen több nap kényszerszabira kellett mennünk..na én adtam a fúrónak,meg a sorjázónak!:D
Nem tudod elképzelni milyen öröm számomra hogy végül határidőn belül elkészültem-emellett még a fóruméletre is volt időm.Bár volt némi malőr is közben-mert több napra elvette az időmet a tüzelőnk biztosítása,meg a tél adta munkák-de végül készen lettek..mehetett a posta!:) A posta el is ment...én meg itt maradtam a maradék alkatrészekkel,melyeket a saját rendszerembe kívánok beépíteni,de valahogy üresnek érzem magam most.Hiányzik az a szoros időbeosztás amit készítésük közben magamnak diktáltam,és hiányzik a sok alkatrész látványának öröme.Egy dolog azonban rendkívüli jó érzés:végre én is segíthettem valamicskét annak az embernek aki még ismeretségünk előtt megtette ugyanezt.Írta a magazin harcsás cikkeit...írta a "műhelytitkokat"...és egyáltalán:ti is érzitek mennyit tesz egész életében a magunkfajta kis halazókért.Azt hiszem ezért is nem túlzó ha valamennyien mesterünknek tartjuk-mert az.Szerencsére még fiatal ahhoz hogy az emlékeinkből kelljen gazdálkodnunk-én mégis azt érzem hogy kevés időm van arra hogy mindent megköszönjek neki....még a corys bolondériámnak is ő,és az általa írt cikkek voltak az indítói!E pár műanyagdarab egy nulla...remélem 20-30 év múlva megismételhetem,mire elkopnak nála!:D Adja isten...megtisztelő volt az érdeklődése.
Térjünk most rá az általad említett kis fekete levegő bevezető csövecskére:totálisan igazad van!Ez,és a "T" elágazó a leggyengébb láncszem az emelőben.Viszont ezen a kis fekete csövecskén a kezdetekhez képest már tuningoltam-mint láthattad ez már nincs meghajlítva derékszögben,hanem csak finoman ívelve.Így sikerült nagyobb ragasztási felületet elérnem,pedig elmondom:keményen teszteltem a ragasztást-kibírja simán ha egy szilikoncsövet szeretnél róla lehúzni erővel,inkább a két "O" gyűrű enged:)!
Viszont igen..a víz okozta keményedés-nos ez már komolyabb!Alig egy éve használok matten mögött ilyet,és valóban keményedett a kis csövecske-hála az égnek.Ez ugye nem egyéb mint snassz alu vezetékek szigetelése,itt vidéken hasonló dimenzióban elérhetetlen lett volna más cső elérése számomra.Előbb a szép derékszögű ráragasztásokat csináltam anno,majd miután a levegőcsövek leerőltetése közben a ragasztásból kitört a kis cső,úgy változtattam erre a mostanira.Most a ragasztás hossza minden egyes darabnál minimum 15mm hosszban tartja a csövet-és bivalyerős.Magát a csövet kétféle szigetelés közül válogattam anno,volt egy lágyabb,és ez a már eredetileg is keményebb.A magamnak készített emelőkön még teszteltem is őket-végül ezt gondoltam megfelelőbbnek.Az eredeti állapothoz képest kicsikét megkeményedik,de mivel a levegőcső lehúzása közben eredő erő irányába néz,szerintem az életben gond ezzel nem lesz-nálam a derékszögű verzió is működik még!:) Persze ha megfelelőbb anyag áll rendelkezésre bátran alkalmazzátok-nálam a full egyszerű,mondhatni kacatokból eszkábált megoldás volt a nyerő.A mesternek készült emelők az összes tartozékukkal egyetemben time life garanciás-ha gáz van szól,és megy a cseredarab...szeretném ha használná,nyüstölné őket!
Gyulánk..ez nem csipkelődés volt,hanem igen nagy dicséret tőled.Mindig is vágytam arra,hogy elmond a véleményed róluk,hiszen tudod hogy anno mekkora érdeklődésem támad e dolgok iránt.Igaz néha érzékenyebb vagyok....ahogy te is.De az építő jellegű kritikák hasznosak,és ha ezzel még jobb is lesz valami akkor helyén is valóak.Nagyon köszönöm hogy ebben a hangnemben fogalmaztál-de sosem bocsájtom meg a sorsomnak,hogy nem az én kezemből vehetted át az első "élő" halőrös emelőt.....talán ha ott lehettem volna-talán ha annak idején elfogadsz egyet tőlem!;) Kérlek hogy az összes megjelenő blogomban,az összes postban bátran mondj ellent ha jobbat tudsz,vagy másképpen csinálnád.Én komolyan mondom azt,hogy tanulni akarok-még ha néha ellenkezek is!:)
Vissza a mostani verziós emelőre:igazad van abban hogy ez semmi egyéb,mint a cseh emelőre applikált kiegészítők együttese.Így igaz...de a gyakorlat fogja megmondatni a használóival,hogy van-e olyan jó mint a neten található más változatok?Én várnám is majdan a visszajelzéseket mindenkitől akinek csak készítettem...kivesézzük a tapasztalatokat!Mint a fórumon jeleztem a neten számos olyannal is találkoztam,ami nem használja ki,vagy rosszul alkalmazza a cseh emelőkben rejlő lehetőségeket-én tovább filózom a jobbításon.
Záró mondatként elmondom:számomra a valahai linked olyan élménygazdag és örömteli barkácsolást biztosított,amit el nem mondhatok....a cseh emelő zseniálisan egyszerű,és roppant olcsó megoldás.Bár elképzelhető hogy van ettől is jobb-én nem érzem magamat arra alkalmasnak hogy kitaláljak jobbat.Hihetetlen..egy csőbe apró buborékokat nyomatunk,és löki a vizet mint a barom..már bocsi,de az első pillanatban ez jutott akkoriban az szembe-rabjuk lettem....köszönöm a valahai linket,és ismét köszönöm Killernek hogy anno meg is mutatta milyen az első materializálódott magyar verzió..az enyémek már csak saját utángondolásaim.
A blogomat is frissíteni fogom....számos képpel,pár mondattal.Annyit azonban már most elárulhatok:van újabb verzió ami a szivacstartó csövekkel kapcsolatos-sőt talán sokkoló,de segítségükkel az oldalmattenjeimet is felszámolni készülök!Tavasz felé már lesznek tapasztalataim..jelentkezem majd.
Köszönettel:Gábor

Több
4 éve 9 hónapja #128 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Tegnap a TP-n volt szerencsém fizikailag megvizsgálni a cseh emelő és az arra adaptált szűrő kiegészítő Halőrös változatát. A csomagoló fólia sem volt akadálya annak a megállapításomnak, hogy igazi barkácsvénával megáldott ember munkáját tartom a kezemben. Letisztult forma és igényes kivitelezés. (Egy kis megjegyzés, ami felér egy egészséges csipkelődéssel és mivel a maximalista barátunk Halőr munkájáról van szó, a világért sem hagynám ki: a levegőcsonkra még egy kicsit lehet, hogy rágyúrnék. Az egész szerkezet masszív és tartós benyomását kelti, viszont hosszabb távon a csonkot valahogy sérülékeny pontnak éreztem. Ha esetlegesen a csonk anyaga idővel jobban kikeményedik vagy ridegebbé válik a vizes környezettől, akkor könnyen letörhet. Természetesen ez az én meglátásom, erre bőven rácáfolhat a gyakorlat.) Összességében azt kell mondjam, hogy remek munka. Kár, hogy ott a helyszínen nem volt lehetőségem a működésének a megtekintésére.

Több
4 éve 10 hónapja #129 Írta: halőrxxl
Ahogy ígértem is..semmi kozmetika,semmi megjátszás-egyszerűen lementem a pincébe és lehasítottam két eszközzel egy-egy darabot:

A bal oldalon látható a sarokcsiszolóval ejtett vágás,a másik értelemszerűen egy "mezei" vasfűrésszel megvalósított darabolás.Mivel az anyag barátságos,ésszerű keretek közötti előtolás-magyarán hogy mennyire toljuk neki a szerszámot-ezt eredményezi.Felhívnám a figyelmet főleg a vasfűrésszel történő darabolásra...rögzítsük a darabot megfelelően,és a satu pofáihoz a lehető legközelebb vágjunk!Ezzel megakadályozzuk az anyag berezgését,egyszersmind a fűrész lassú vezetésével elérjük a reménybeli szép tiszta vágási felületet.Belátom hogy itt még erősen kétséges az eredmény,de nézzétek csak a sorjázás utáni állapotot/sajnos a gépem bepárásodott:(/:

Na?:) Ugye hogy azért nem is oly "tesznye" a fűrészes vágás sem?Elmondom hogy nem is spec. finomfogú lappal dolgoztam,hanem a pincében évek óta "raboskodó" keretemen feszülő félig rozsdás lappal... mi lett volna ha egy vadiúj finomfogúval megyek neki?Jah..a képen természetesen a bal oldali a flexes darab.
A sarokcsiszolóval való munkát csak a valóban villámgyors munkavégzés miatt részesítem előnyben-viszont valóban férfias szerszám,főleg az amit én használok.A munkához védőmaszk,szemüveg,és kesztyű ajánlatos-de mit sem ér ha nem vagyunk tapasztaltak!Ezért egyetértek a kollégával:tapasztalatlan fiúk,félős lányok ne használják..de két perc alatt meg lehet barátkozni vele!:)Érdekesnek érzem hogy a kolléga előbb elveti a fűrész használatát-mint alkalmatlan eszköz-aztán a gérvágó ládával már ajánlja...de igaz,mint láttuk a példámon lehet szépen dolgozni fűrésszel is!
Egészen más téma ezekhez a csövekhez az ajánlott kézi csővágó fogó használata....e falvastagsághoz én semmiképen nem ajánlanám,viszont amire ki van találva-nevezetesen a vastagabb falú csövek gyors darabolása-ahhoz első osztályú szerszám!Gondolom már eleget szajkóztam dolgokat,így a mai divattal élve engedek egy kis teret egy linknek is..itt olvashattok lejjebb görgetve mástól is véleményt a fent említett szerszámról/38.ábra/:
www.kepzesevolucioja.hu/dmdocuments/4ap/6_1398_003_100915.pdf

Térjünk akkor vissza még kicsit a hajlításhoz..mert az is nagy gáz ám:(! Ne nevettessetek már...a saját videómon bemutattam hogy milyen egyszerű,még itt vidéken is működő dolog!:D Higgyétek el csak meg kell próbálni..a harmadik darab már egészen tűrhető lesz esküszöm!Rá fogtok jönni hogy mennyire kell megmelegíteni a csövet ahhoz,hogy a hajlító szerszámon ne is lapuljon be a belső íven,mégis könnyedén dolgozhassatok vele-én szabályosan rásimítom az ívre,öröm csinálni!De van aki okosabb,és a homokkal-sóval való kitömést/prakkolás/erőlteti..lessünk meg egy gyenge eredményt a YT segítségével,ok?;)

Az eredmény 6:49-től látható....a cső belső ívét szeretném ha néznétek,és elmondanátok:ugye jól látom hogy horpadozott?:( A blogban említettem a megfelelő módszert..ne féljetek használni!
Egy kérdés még hátravan:a fúrás.Számít a furatok egyforma átmérője...ha összevissza eltérő átmérőket készítünk akkor értelemszerűen a levegő a legnagyobbat fogja választani,aztán sorban a kisebbeket-eredménye egy rendezetlen belső áramlással rendelkező emelő,melynek hozama csökkenni fog,a kilépő légbuborékok nagysága pedig változó lesz-lehet hangosabbá is válik?Három élű 1mm-es ár?Na hagyjuk már..de ha meg is tudja élezni valaki annak nincs már fúrógépe?;) Félek én ettől az ártól egyébként..a cső fala lehet hogy egy kicsit vastagabb,és hát ugye egyetlen emelőre sacc/kb kell 45-50db kis furat.Elképzelhető hogy mire a kolléga itt tart,már a pokolba kívánja az árat is,és ne adj isten bele is töri...ha még drasztikusabb akarok lenni akkor a nagy unalomban még bele is kap a beletört szárba.:( Felmelegített tű?Azzal lehet egyforma átmérőjű furatokat készíteni ennyiszer egymás után?Egy forró tű vajon nem veszélyes még fogóba fogva is?Leejti..rá a combjára...brrrrr!azt gondolom hogy ha Toist blogjánál Halivadék párja olyan szépen el tudta készíteni,talán másnak sem jelent megoldhatatlan feladatot-ha mégis,akkor kérjetek segítséget!:)
Nos ennyi volt talán az ami "hirtelenséggel"kikívánkozott...sérteni,kioktatni senkit nem szerettem volna,viszont nekem is van műszaki végzettségem -és gyakorlatom is.
Az emelős témában még mindig rengeteg van...a jó idő eljövetelével tervben van egy udvari méréssorozat,némi karbantartási tipp,és kicsinyke tünet azonosítás-nevezetesen mit tegyek ha azt,meg azt csinálja az emelőm?Talán némi berzenkedésre ad okot az ha elárulom:bizony tavasszal újabb blog fog készülni erre felépítve,és itt csakúgy olvasható lesz mint itt:
halorxxl.blogspot.hu/
Igen,szeretném ha használnátok minél többen...ha örömmel készítenétek el a megfelelő anyagból.Ötleteimmel nagyon szívesen segítek annak aki kéri...
Nos..cső-cső,nem igaz?Egy egyszerű kérdésre meg nem adott válasz ennyi minden megmagyarázni valót kényszerített ki belőlem.Bármilyen csövet is használtok teszteljétek ragasztásra,hajlításra..fémbetétes cső ellenjavallt!Akinek nem számít a pénz az roppant kínálattal találkozhat-én mégis az én kis MűII-es csövecskémmel folytatom:)!
Tisztelettel kívánok Kellemes Ünnepeket!
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon, szotyika, S.Péter

Több
4 éve 10 hónapja #130 Írta: halőrxxl
Folytassuk talán akkor a Mű.II. cső méltatásával-hogy miért is ezt a falvastagságot néztem ki?
Számított az ár,és a megfelelő méret is-emellett nem tartottam jónak a nagy falvastagságot,a következők miatt:több anyag/nyilván drágább is/,a kis levegő bevezető furatok hosszabbak-a falvastagságból adódóan-tehát várhatóan lényegesen nehezebb lesz a takarításuk is,aztán ugye a nehezebb hajlítás is...hát igen.:( Mégis ragaszkodtam a MűII-es csőhöz,mert tudtam hogy betéttel csodásan fogom tudni hajlítani-de ehhez betétet nem kapni,hiszen hidegen nem hajlítható kielégítően.Sajna ez van...aki MűII-esből akarja építeni annak fel kel vállalnia a pofonegyszerűen,és kis gyakorlat után egyetlen perc alatt elvégezhető meleg hajlítást/a betéthez ötletet is adtam a blogban:)/
Létezik még a MűI-es védőcső is,de ez megfelelő dimenzióban nem kapható...a legkisebb is 20.4mm-es furattal rendelkezik-ez nekünk ide kissé sok ehhez az emelőhöz.Bár megjegyzem hogy nagyobb méretű medencékhez már megfelelő-de minek ha a MŰII-olcsóbb,és jó?:)
Aztán amit nem igen ajánlanék sajnos..a MŰIII.Talán a régi "Bergmann csőnek felel meg,bár a régi még barna színben pompázott..na ilyenek voltak,a padon még találtam pár szálat:

Megjegyzendő hogy köze nincs a valódi Bergmann csőhöz,annak csak a neve ragadt rá...akit joban érdekel annak elmondhatom hogy az eredeti Bergmann az volt ami impregnált papírból készült fém burkolattal-láttatok már ilyet ugye?:)
Falvastagsága csupán 0.5mm,tapasztaltam hogy igen könnyen összenyomható...igaz ezt már lehet hidegen hajlítani a megfelelő betéttel-ággyal,de sajnos nem jósolok neki nagy jövőt.Bár hangsúlyozom:mindenki abból építkezik amihez hozzájut,vagy ami tetszik...de kérem hogy figyeljetek akkor a megfelelő méretű O gyűrűkre is...meg a használat során fellépő behatásokra is figyeljetek.Véleményem szerint amennyivel olcsóbb,annyival kevesebbet is ér-de mindenkinek lelke rajta.Én mondhatni ipari körülmények közé terveztem az enyéimet...takarításkor,leejtéskor nem törik "csontjuk",ha netán rálépnék sem gáz.:D
Ok-ok..kicsit komolyabban,ugye?Rendi,folytassuk akkor a MűII cső flex-el való darabolásával a következő postban,és megnézünk egy igazi halőrös vasfűrészlappal történő vágás utáni felületet is.Mi az hogy nem lehet megfelelően darabolni ezekkel?Sőt-de majd meglátjuk,ok?;)
Ha azt nézem hogy a híres németeknél milyen fotó van kitéve a vasfűrészes darabolásról,akkor viszont igaz-nézd már:
doelling-berlin.de/cpg/albums/technik/rohr-gebohrt.jpg
Na hagyjuk is...van ettől jobb is,meg nem kell elsietni.:)
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
4 éve 10 hónapja #131 Írta: halőrxxl
Spila end...:D :silly:
Erőltetném a csöveket-de még a blognál sincs normális kép róluk.Pedig minden méretet ehhez igazítottam,minden tanács,és meglátás erre a fajta csőre vonatkozik.Nosza most karácsonyfa állítás közben lőttem két képet-a kezem amúgy sem szokott finomabb lenni;)
Íme,amiről szó van..

A kereskedelemben ezen a néven kapható,aktuális ára felénk 55Ft/m-ma szerencsém volt,mert nyitva volt a bolt.Falvastagsága 1.1mm-elég masszívnak gondoltam anno az emelőkhöz,és nem csalódtam.
DE!Nézegettem én rengeteg mindent akkoriban...kezdve a Hep2 O-tól kezdve még a legkülönfélébb csöveket is-már ami errefelé kapható,és nem is arany árban van.Lényegesnek gondoltam a falvastagságot,mert tudtam hogy alakításához szerény eszközparkom van-és szerettem volna ha könnyedén boldogulhatok vele csakúgy mint az utánam következők is.Még a fűtéscsöveket is számba vettem...és el is vetettem sorban mindet:(.Nem azért,mert nem lehet belőlük megépíteni,hanem lényeges volt az ár is...tudtam hogy saját célomra sem 1-2 darab kell,a büdzsé szorított.Felkutattam a padlásunkat is..erre később visszatérek még:)
Mikor már veszni látszott a környékbeli beszerzés lehetősége,akkor volt egy jó ötlet:nézzek már be a "villanyászokhoz" is!Betértem,és beengedtek a raktárba...szó nélkül beengedtek,és hagyták hogy kedvemre méricskéljek,tapogassam a csöveket,meg ujjaimmal próbálgassam azok keménységét-összenyomhatóságát.Az eredmény az a cső...létezik pár dimenzióban,hozzá olcsón kaphattam még én is O gyűrűt,tudok vele boldogulni...ára bizalomgerjesztő,nem kell azon meditálnom hogy mi lesz ha nem sikerül a dolog vele stb.:)Ragasztási próbát is végeztem...terhelésit-törésit is.Örömmel jelentem hogy a nálunk lévő hálózati nyomást bírta,igaz csak pár pillanatig-mert az ujjam mellett szemembe spiccelő víz hamar véget vetett a kísérletnek.:D A Vinilfix-el atombiztosan ragasztható...az meg nem egy nagyon drága ragasztó!Ráadásul nekem tetszik az hogy a ragasztások feketék,és fényesek...sőt a ragasztási felületetek is szépen kikeményednek.
Töréspróba...igen,mert nem volt mindegy hogy mennyi ideig használhatom,meg ha "véletlenül" rengeteg ideig a vízben ázik akkor mi oldódik belőle,sőt maga az anyag hogy viseli a vizet?Mert ugye léteznek olyan műanyagok melyek rideggé válnak,és a legkisebb terhelésre széttörnek:( Ez nem....februárban került be a legelső emelő egy matten mögé,ezidáig már rengeteg alkalma lett volna káros anyagokat kibocsátani,rideggé válni-mégsem tette hála a magasságosnak.Nos ezen dolgok okán mertem nektek is ajánlani ezt a fajta csövet...
Következő postomban még hablatyolok kicsit róla,és megismerünk egy másféle csövet is...amit viszont egyáltalán nem ajánlok.
Mellékletek:

Több
4 éve 10 hónapja #132 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Gáborom, ne spilázz, és térjünk vissza a lényegre.

Szóval, Pasa jóvoltából, mikro-halodámban levegős szűrés épült ki, amit egy ACO-318-as kompresszor hajt. Tökéletesen ellátja feladatát, ablakpárna szivacsokkal szűrök, ill. a kicsi bordázott szivacsokat használom a kisebb medencékben.

Amint az állam hozzámvágja a táppénzemet, és lesz annyi erőm, elmegyek, és az O-gyűrűk mellé veszek plusz ablakpárna szivacsokat, mert a cseh-kütyükre is azt akarom használni, csak épp a keskenyebbet: 80 mm.
A világért sem cserélném le, mert megbízható, és ha a szükség úgy adja, még mindig tudok játszani egy belső szűrő ideiglenes behelyezésével, vagy épp a csapocska forgatásával.

Persze, egy medencém van (92 l), amihez szeretnék még egy külső szűrőt, mert abban ancikat nevelek. Ugye részletesebb indoklás nem kell? :laugh:

Mary

Több
4 éve 10 hónapja #133 Írta: mmccannon
Ej Tauben1, hát nem tudod, hogy mostanság miért hívnak engem futóbajnoknak?!? Turbó, amikor a fénykardomba beépített EBS, és ABS van beépítve...

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tauben1

Több
4 éve 10 hónapja #134 Írta: halőrxxl
A cseh emelő még rengeteg beszélnivalót rejt magában...örömmel meg is osztom meglátásaimat,és szeretném ha kioktatásom nélkül ezt te is megtennéd M.Gyulám:) Tudod hogy érzékeny vagyok a hangnemre,főleg meg arra ha félreviszi a beszélgetés fonalát valami sz@rság...Részemről erős késztetést éreztem arra hogy egy szót se szóljak többé a témához,miután a verseny szó felmerült-lehet félreértesz direkt engem?:( De hagyjuk ezt a vonalat..szeretném ha valóban a dolog velejéig hatolva mindent ami csak ide tartozik kiveséznénk.Olvass csak tovább kérlek-és a negatív emóciókat feledve segíts nekem abban,hogy elmondhassam tapasztalataimat.
Rendkívül lényeges hogy milyen csőből dolgozik az akvarista...ezért szeretném tudni pontosan milyen csőhöz ajánlod a hozzászólásodban található segédeszközöket.Tudom mindketten azt kívánjuk hogy az utánunk következő barkácsolók is eredményesek legyenek-ezt nem érhetjük el anélkül hogy halálpontos javaslatokat adnánk.Nézd csak...mikor Toisték barkácsoltak akkor is támogató-építő jellegű hozzászólásokat tettem-miből gondolod hogy a te alkotásod leszólásra került volna általam? :pinch: Ez esett rosszul...hogy annyi beszélgetés után még mindig rossznak gondolsz,és pontosan te.Ám az idő gyógyír mindenre-a tüskék azért maradnak.
Délután egy Sajó parti ellenőrzés után újult erővel,és feltöltődve folytatom az itteni beszélgetést-annál is inkább,mert a szabadidőm egy részében további emelők építésével foglalkozom.Van új meglátásom is velük kapcsolatosan..sőt van olyan konstrukcióm,amit már nem is ajánlok.Egy újabb kollégának fogok segíteni a készülő emelőkkel...bár ő férfi,mégis megértettem:panelben nem igazán lehet boldogulni a barkácsolással,főleg szerszámok nélkül;).
Beszéljünk hát a csőről...kérlek még egyszer hogy segíts pontosítani.
Tauben1:Macnak már nem nagyon kell kapcsolnia...de alig várom hogy viszontlássam az emelőket működés közben.:)Igazán semmiség amit Tominak,és neked gyártottam...szeretném ha a klónozásban ti is jeleskednétek.És itt merült fel egy rendkívül jó téma,a kompresszor/vagy inkább légpumpa/kérdése.Bizony sarkalatos pont ez is kérem,csakúgy,mint a levegő vezetése is...akár központi légvezetéken át,több helyiséget átívelve is.Ide kívánkozik még a pumpák zajcsillapítása,a kis 4/6-os csövek milyenségének kérdésköre is..meg az elosztó szerelvények,a szabályozó csapocskák kivitele,és meglátásaink velük kapcsolatosan.Azt gondolom a levegős szűrés igenis a legalkalmasabb arra,hogy barkácsoljunk....ha rajtam múlik én újbóli reneszánszát kívánom átélni.Valaha csak levegővel szűrtünk-és csodás volt!Nem voltak még akkor motoros szűrők,sem Siporax....hogy nitrát szelektív műgyantáról,meg szűrőbaktérium kultúráról ne is beszéljek.Mégis fantasztikusan jó volt-és olcsó,gazdaságos.Talán a mai világban is létjogosultsága van az olcsó dolgoknak..jól érzem?
Persze hogy "szövegelni akarok" ezekről is...sőt gondolom titeket is érdekel majd a téma.Mindent kivesézünk ha tőlem függ-de kérem hogy mindannyian vegyetek majd részt az elméleti,és a gyakorlati dolgok taglalása közben is.Ez még persze a jövő zenéje...
Már az esti fadíszítésre gondolva kívánok nektek kellemes napot!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tauben1

Több
4 éve 10 hónapja #135 Írta: tauben1
tauben1 válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Kapcsolj turbóra Mary!
Nálam tökéletesen működött a próba üzem alatt. Én viszont egy tuti kompresszorra gyűjtök. Egyelőre ez szab határt a levegős rendszerem üzembe helyezésének.
Gábor neked ezúton is köszönöm ezt a tuti emelőt :)
Üdv nektek: Robi

Több
4 éve 10 hónapja #136 Írta: mmccannon
Fiúk, csigalom nyugavér!

Inkább elárulom, hogy miért várom a táppénzemet: hogy O-gyűrűket vásárolhassak, és végre beüzemeljem légemelőimet. Na? Milyen vérmes terveim vannak, ugye? :woohoo:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: saluosi

Több
4 éve 10 hónapja #137 Írta: halőrxxl
Egyértelműen nem volt szabad elküldenem az előző válaszomat.Fel sem merült benned hogy -ehh,hagyjuk.

Több
4 éve 10 hónapja #138 Írta: mmccannon
Mátéfi, posztod felér egy karácsonyi ajándékkal ... hogy rám, a kétbalkezesre is gondoltál. :kiss:

Mary

Több
4 éve 10 hónapja #139 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Gábor, ez nem egy verseny. Nekem már akkor rögtön elkészült néhány prototípus, mikor rátaláltam a neten és megosztottam a működési elvet veletek a fórumon. Azóta több alkalommal is csináltam már, főleg mások részére, mert nálam még nincs átalakítva a rendszer levegősre. Az a néhány darab amit magam részére készítettem időnként kerül használatra, akkor, mikor helyszűke miatt kénytelen vagyok egy-két ellető aksit pluszban beállítani. Remélem majd idővel csak elkészül az a halodám és akkor minden levegős üzemelésű lesz. Addig is a cuccokat legyártom hozzá, illetve amit kell még azt beszerzem.

Engem nem kell meggyőznöd vagy megcáfolnod az eszközhasználatokat illetően, műszaki végzettségem is van. Feltettem ide néhányat és aztán ki-ki eldönti, hogy mit használ illetve mi az amihez hozzáfér. Ami a flexes alapfelszerelést illeti, az igaz lehet egyeseknél (nálam is van többféle is), de biztos vagyok abban, hogy az akvaristák túlnyomó része nem rendelkezik ilyennel. Továbbá, ha valakinek nincs semmilyen műszaki képzettsége, annak én nem is ajánlanám a használatát, mivel rendkívül balesetveszélyes gép, bármennyire nem tűnik annak. Súlyos sérüléseket tud okozni. Aztán vannak akvarista hölgyek is, akik általában nem rendelkeznek flexel vagy félnek az ilyen gépeket használni. Rájuk is gondolni kell.

Ami az én konstrukciómat illeti, ha egyszer legyőzöm a lustaságomat és lefotózom, akkor felteszem ide, hogy kíváncsiságod enyhüljön. Egyébként semmi extra, mivel én mattenszivacs mögé rakva használom, ezért sima emelő, és nincs más dolga mint átemelni a vizet a szivacs mögül. Az első darabokat amerikai vízvezeték pvc csőből csináltam, kb. 3 mm vastag a fala, az is lehet, hogy több. Jól és szépen megmunkálható, viszont kifogytam a korábban megmaradt készletből és a cég aki forgalmazta, már bezárt, úgyhogy az utánpótlást még nem tudtam megoldani. Jelenleg sima villanyszerelési pvc csöveket használtam, ez is jó, de az jobb volt. Arról semmit nem tudok, hogy a villanyszereléshez használt csőből esetleg mi oldódik ki. Az amerikaiból szerintem semmi, hiszen direkt hálózati vízvezetéshez van gyártva.

Egyébként meg a fantáziád szerinti konstrukciókat csinálhatsz különféle szűrési megoldásokkal melyek csatlakoztathatók az emelőhöz, azonban az emelő elvén egyik sem változtat, csupán azt használja a működéshez. Azaz építesz egy szűrőt, amit nem motorosan hajtasz meg, hanem levegő emelő segítségével.

Több
4 éve 10 hónapja #140 Írta: halőrxxl
Szóval csak hozzáfogtál te is...rendkívül jó!
Én kíváncsi ember vagyok....mutatnál pár emelőt ami a te kezedből került ki?:)Alig várom hogy végre láthassam mit műveltél a csövekkel-mert egy fantasztikus dolog az tuti!Milyen csövet használtál?
Szabadidőmben magam is állandóan bíbelődök valamivel..élvezem ha magam készítette segédeszközökkel halazhatok.Néha bizony túlspilázom a dolgokat....de igyekszem a létező leggazdaságosabb,és legegyszerűbben megvalósítható dolgaimat megmutatni.Egyébként igazad van...mikor én ebbe a lakásba költöztem semmim nem volt..szó szerint semmiféle szerszámom.Szenvedtem rendesen-aztán szép lassan beszerezgettem amire szükségem volt.Azt gondolom a sarokcsiszoló,és a fúrógép ma már minden kertes ház,vagy garázstulajdonos alapfelszerelése közé tartozik..én szeretek ezekkel dolgozni:)
Következő postomban megcáfollak pár dologban..de előbb hadd lássuk az original Mátéfi emelőket!:)

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.396 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 3 napja 11 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 4 hete 11 órája