20 november 2017

Cseh emelők-let's work!

Több
5 éve 3 hónapja #161 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Vagy egy laposabb dobozban:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 3 hónapja #162 Írta: Mátéfi
De itt egy csinosabb:

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 3 hónapja #163 Írta: Mátéfi

mmccannon beküldte: A betyár hétszázát Gyula! Hát ez olyan ír/skót akcentus volt, hogy belepistultam. De még mindig nem vagyok biztos, hogy mindent megértettem... :huh:

Hát valóban nem egy született angol, de egy idegen nyelvet nem tökéletesen, hanem bátran kell beszélni;)

Több
5 éve 3 hónapja #164 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
A mozgóágyas szűrőkről ráadásul én nem is leltem magyar videót,vagy komolyabb leírást.Nem a homokszűrőkről van szó,hanem a hasonló médiákkal működtetett változaton is...meglátásom:igen megérne egy jóízű beszélgetést amint összejön egy tapasztalt csapat a témában!
Azért mégis emlékszem valamire...Nigro blogjában említést találni erre,ám ismét rövidre van zárva részemről a dolog..Zottyom nick-el fórumozó kolléga kimondja ami nekem is gondolatom:csúnya:( De ez csak egy dolog,nyilván központi szűrésnél,vagy rejtett kivitelnél engem sem zavarna a kevergő média látványa...ergo egyáltalán nincs részemről sem "leírva" a megoldás,csupán mostanában más irányban keresem a megoldást.
Nigrónál itt olvashatjátok a hozzászólások között az említett párbeszédet,és szintén az ő linkjei között találtok is hivatkozást a mozgóágyas szűrőkre-YT videók formájában:
www.nigro.hu/2010/09/12/a-biologiai-szur...ikacio/#comment-6323
Viszont jónak találom Mátéfi kolléga meglátását:a cseh emelők is képesek működtetni hasonló berendezéseket.
Beszéljünk róla,tájékozódjatok ha úgy tetszik...én örülnék egy párbeszédnek a témában!:)
Felettébb valószínű,hogy az AM-ben is volt már róluk cikk...de képtelen vagyok most ennek utánanézni-kérem ha megtaláljátok jelezzétek itt!
T.:Gábor

Több
5 éve 3 hónapja #165 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
A betyár hétszázát Gyula! Hát ez olyan ír/skót akcentus volt, hogy belepistultam. De még mindig nem vagyok biztos, hogy mindent megértettem... :huh:

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #166 Írta: Mátéfi
Egy ilyen szűrőt simán össze lehet hozni egy cseh emelővel:

és ami azt illeti szerintem a szűrési kapacitása elég hatékony is lenne, méretéhez képest.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
5 éve 3 hónapja #167 Írta: mmccannon
Ááá, mi mindenre jó az öreg Lada!
Köszi az infót Lucius! :kiss:

Mary

• lucius
  • lucius profilkép
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #168 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
bicikli belsőből is tökéleteset lehet készíteni vagy lada ac pumpa membrán, kapható javító készletben csak méretre kell vágni.
nem csak a dugattyú tetején van membrán, hanem a kivezető fedél alatt is van egy az is kilukadhat.
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja Írta: Pasa.

Több
5 éve 3 hónapja #169 Írta: mmccannon
Ezek szerint te jó gyerek voltál, és a karácsonyra kapott játékautót nem rögvest a fa alatt szedted szét...:laugh:

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #170 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Megvárom a választ, nem akarom szétszedni addig, nehogy sérüljön a membrán, aztán rohanhassak a boltba szilikonlapért.

Csinálok majd képeket, de nem akarom teljesen szétszedni, csak amennyire muszály.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 3 hónapja #171 Írta: halőrxxl
A sajátodat kell megmérned hogy milyen való bele..nem ismerem,csak tipp volt a méret!Kérlek inkább várd meg a mester válaszát mielőtt nem megfelelőt veszel,rendi?:)
Ha már úgyis szétszeded..kérlek pár fotót majd kattints a belsejéről,ok?

Több
5 éve 3 hónapja #172 Írta: halivadek
Elég a 2 mm, vagy inkább 3 kell?

Több
5 éve 3 hónapja #173 Írta: mmccannon
Törpöstől hallottam, hogy ő kutyájának egyik labdáját áldozta fel a célra.

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #174 Írta: halőrxxl
Hopp..belegörgetve találni olyat-vastagság csak tipp!-ami igen jó áron található!:)
bolthely.hu/szilikongumi/id/00298_szilikon_lemez_200x200x2_mm

Több
5 éve 3 hónapja #175 Írta: halőrxxl
Szia!
Valami hasonlót keresel?
bolthely.hu/szilikongumi/lista/4d0e0d900bf11_Szilikon_lemez
Szerintem megköt a te általad készített is,csak türelemmel várj..a szilikonoknak idő kell,hiszen az átkötési sebességük-idejük változó.Sok sikert!:)

Több
5 éve 3 hónapja #176 Írta: halivadek
Próbáltam csinálni szilikonlemezt, de nem sikerült jól, az a baj hogy a szélei már megszáradnak, de a közepe az nem.
Hol lehet venni lemezet és milyen vastag kell?

Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #177 Írta: halőrxxl
Köszönöm,ez talán a legelső kép amit szemlélhetek a belsejükről..
Rendkívül érdekelnek a különböző berendezések felépítései,megoldásai-azt gondolom szerelgetésükkel jobban megismerem a működésüket,esetleges meghibásodásukkor tudom hová nyúljak.Kérném hogy ha valaki szereli a pumpáját pár fotó erejéig legyen szives bemutatni.
Én is hasonlóan fogok tenni minden nálam megforduló légpumpával,és részletes bemutatót eszközölök.Már jó rég írtam is egy kis cikkecskét pár pumpámról,itt olvashatja akit érdekel..persze ezek még nem a nagy teljesítményűek,de talán hasznos a hozzám hasonló műszaki érdeklődésű kollégáknak:
halorxxl.blogspot.hu/2012/07/levegot-tis...sziasztok-kisse.html
Szintén még a télen került hozzám az a berendezés amiről a képek készen vannak,és csak feldolgozásra várnak...rövidesen bemutatom azt is.Megoldásai rendkívüli hasonlóságot mutatnak több más pumpával is,kísértetiesen egyező paraméterei azt mondatják velem hogy ez más márkanéven is forgalomban lehet..tehát hasznos bemutatni mit takar a burkolat.Rövidesen....

Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja Írta: halőrxxl.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
5 éve 3 hónapja #178 Írta: Mátéfi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Több
5 éve 3 hónapja #179 Írta: halőrxxl
Érdemes lenne egy blogban majdan megmutatni a lengődugattyús pumpákat is..ha valakinek lenne pár képe,előttem sem lenne fehér folt a belsejük tekintetében.
Vannak érdekes megoldások,lehet hogy a gyártás közbeni módosítás-anyagminőség is okozhatja a megegyező modellek különböző élettartamát-a fene tudja.Roppant hasznos lenne ha ti nagy teljesítményű pumpával rendelkezők elmondanátok a tapasztalataitokat...nálam mindössze egyetlen 4200L/h-dolgozik,abból is az egyszerűbb fajta..

• lucius
  • lucius profilkép
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 3 hónapja #180 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Nem kötekedésből! De én jelenleg éppen ilyen kopással küzdök, na nem egy év alatt 8-10.
nem látszódott semmi, csak hangos,és kicsi a teljesítmény( az eredetihez képest)
Szerencsére van egy cimborám akinek műanyagos cége van, és az esztergályosát az unatkozó idejében ráállítja a témára. Nem is olyan könnyű a megoldás mint gondolnánk rá kell jönni a technológiára(már jól állunk)

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.279 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 23 órája 15 perce
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 4 napja