Az akvárium szûrése

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #681 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
A Zsilinszky-boltban 1970. óta megy egy WISA 1000-es és egy WISA 500-as levegőpumpa! Aki ilyenbe ruházott be annak idején, az valóban örök gépet kapott. Időnként (3-4 évente) cserélni kell a bemenő nyílást elzáró vattacsomót, de más teendő nincs vele.

Más.
Szűrés

A holland Ruinemans nagykereskedésben mind a 3000 darab akváriumban leválasztották az akvárium hátterét kb. 20 cm mélységben, és feltöltötték sóderrel. Ez adja a medencék szűrését:



A Glaser-nél viszont 15 cm vastag szivacsszűrők mennek:



Mellékletek:
Last edit: 11 éve 7 hónapja by Pasa.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: sandorfipeter, branco, halőrxxl, mmccannon, szotyika, roberto8802, tauben1, Robotpilóta

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #682 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
A fénykép alapján egyik ismerősőmnek is hasonló van, de nem tud bele életet lehelni :(

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #683 Írta: tauben1
tauben1 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Gratula Gábor

A kép teli találat!A pumpa pontosan 84-es kiadású .A próba üzemben egy atman 9500 ast váltott ki szuperul működik.Majd igyekszem képet is készíteni a belsejéről ,hogy csemegézhess.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #684 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Uhh..az előbb egy félreérthető hibát vétettem,kénytelen vagyok módosítani.:blush:
Mielőtt azt hinnétek valami titkosszolgálati nyelvezetet használtam,így elmondom:a "901-es dokumentum" helyesen gépelve90'-es...elnézést a hibáért,nem olvastam vissza időben.
Viszont ha már újabb hozzászólást tettem,akkor itt pedig egy érdekes fórumbeszélgetés a témában:
www.canadianaquariumconnection.com/forum/showthread.php?t=2012
A kép innen származik!:)
T.:Gábor
Last edit: 11 éve 7 hónapja by halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #685 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Hi Tauben!
Esetleg ilyened van?Ezt a neten találtam..ha látható egyáltalán:


Már egy pdf-et is leltem ami a leírását taglalja,és mondhatom igencsak felkeltette a figyelmem.A benne lévő képek viszont hagynak némi kívánnivalót...íme:
www.eminent-tech.com/Manuals/WISA%20air%20pump%20catalog.pdf
Igaz ez egy 901-es leírás, a te géped ennél régebbi lehet.Egy dologban biztos lehetsz:ha nem is ipari mennyiségű levegőt ad,de olvastam olyan fórumot ahol egyenesen azt mondták hogy légpumpák között ez a Rolls..
Gratulálok hozzá,és kívánom hogy minél tovább használhasd jó egészségben..ezt a gépnek is kívánom!:)
T.:Gábor
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tauben1

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #686 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Wisa pumpa???
Előző kollégámhoz hasonlóan én is olvastam az említett hivatkozást,de sajnos nem találkoztam még ilyennel.Viszont ha véletlenül ne adj isten felnyitnád a burkolatot,nagyon hálás lennék pár fotóért!
Régen még megcsinálták a használati cikkeket...nem a "vedd meg-használd-dobd el" és aztán megint vegyél filozófia jegyében készült a legtöbb dolog.
Lelkesedem a régi,mai szóhasználattal iparinak mondott dolgokért...fémházas fúrógépek,örökéletű motorok stb.Sajnos ma már ilyen dolgokat valóban nem igen lehet kapni..a fogyasztói társadalom divatját éljük.Ezzel kapcsolatos film,bár a légpumpákhoz nem kifejezetten kapcsolódik,esetleg áttételesen-viszont tanulságos:

Tehát ha fotóznál...:)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tauben1

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #687 Írta: P51D
P51D válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Vigyázz rá! Tudtommal ez a márka olyan az akvarisztikában, mint az autóknál a Mercedes! Van egy 1955-ös kiadású Lányi György féle akvarisztikai könyvem. Abban is említik a márkát és mint a legjobbat. Valószínüleg nem 5-6 éves "futásteljesítményre" készültek még annak idején. Na és nem a "kicit-cípős-natyon finom-fegyél" büfések hazájában.;)
Ki tudja, még pár év és a tudásán, teljesítményén kívül "oldtimer" mivolta miatt is sokat fog érni! Ezt most viccen kívül mondom!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, tauben1

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #688 Írta: tauben1
tauben1 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
a márka stimmel, de ez egy régi kb. 25 éves fém házas pumpa.Állítólag elnyűhetetlen, de érdekelne a véleményetek.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #689 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában

Tommy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tauben1

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #690 Írta: tauben1
tauben1 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
sziasztok!
Volna egy kérdésem, találtam egy régi légpumpát, WISA talán 200-as. Nincs rajta semmi adat. Az érdekelne, hány wattos, hány liter/órás, és egyáltalán mi a tapasztalatotok vele, ha találkoztatok már ilyennel?
Köszönöm, Robi
ui: SOS
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #691 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Szia!
Mac egy kis "eltávon" van,de én is válaszolok neked.:)
Rendkívül jó ötletnek gondolom a forgácslapból készült hangszigetelt dobozkát,és örülök hogy végre valaki tenni is akar a hangerő visszafogásáért!Anno nagyobb befőttes üvegbe lógattuk a Ciklonokat,aztán egy három furattal rendelkező dugóval zártuk.Már az az intézkedés is nagyban csökkentette a keletkező zajt,pedig itt csak a légrés és az üvegről visszaverődő hang volt a csillapító tényező.Később ahogy növekedett a légpumpáim száma átköltöztek a ruhás szekrénybe,egy cipősdobozba vatta körítéssel..
Azonban mára már felnőtt fejjel lenne módom ennél sokkal korszerűbb,és pofásabb megoldásra is-nameg a pumpa sem férne el egy üvegben.:)Akaratomon kívül is értetlenül állok az előtt a kialakult gyakorlat előtt,hogy mindenki a pumpájának a hangjára panaszkodik,de tenni érte senki nem akar..inkább több pénz áldoz a pumpára,reménykedve abban,hogy a drágább halkabb is lesz.Csak megjegyezném,hogy a Tetra pumpákra már sok jót hallottam-kár hogy házilagosan azt mondják szerelhetetlen.
De a te mostani postod ismét fellelkesített,ezért a te alapgondolatodhoz csatlakozva elmondom én mit tennék-és később meg is teszem,annak dacára hogy nekem külön helyiségben van a pumpám.
A faforgácslap dobozka jó ötlet..de akár ha szekrényed van abba is elkészíthetsz egy akusztikailag csillapított "fakkot" pumpáid számára.Maga a hangelnyelő közeg azt javaslom egy összetett "kompozit" anyag legyen,hiszen vannak már tapasztalataim.Anno sokat foglalkoztam klf.hangfalak építésével..nos itt az a cél hogy minél kevesebb legyen az a hang ami kijut!A hungarocell ok...egy rétegnek.ezt alkalmazd a járatos 20mm vastagságban,de neked még egy "szálas anyag" is kell.A hangsáv különböző frekvenciáinak az is a sajátossága,hogy különbözőképpen terjednek,illetve nyelődnek el.Ezért..nade ne kisdoktorit írjak igazad van-ezért most rövidre fogva alant leírom neked mi a teendőd véleményem szerint.:)
Mérd le a pumpád befoglaló méreteit,és ennél készíts nagyobb dobozt úgy,hogy minden irányban 100mm-el legyen annál nagyobb.A doboz anyaga a már általad említett hungarocell-ha lehet ne a lépésálló keményebbet használd.A dobozka úgy szerelendő majd össze,hogy az alja-vagy teteje-levehető legyen..a későbbi pumpakarbantartások stb. céljából.
Mikor kész vagy a dobozzal,akkor ezt borítsd be Therwoolinnal..majd erre készítsd el a burkolatként szolgáló faforgács lapból készült dobozodat.Megjegyzendő,hogy az üveggyapot helyett alkalmazhatsz kőzetgyapotot is...és még millió hangszigetelő anyag áll rendelkezésre.Minden pénztárca függő...továbbá én azt a megoldást ajánlottam ami nálam is megtalálható anyagokból megvalósítható.De akár érdekes lehet a legkorszerűbb anyagok használata is..itt is szétnézhetsz:
www.hangszigetelek.hu/
Akár így,akár úgy készítenél "süketszobát" a pumpáidnak,én szeretném olvasni a fejleményeket..sőt blogra biztatnálak!Én is profitálhatnék belőle,hiszen még előttem áll a pumpám totális elnémítása..
T.:Gábor
Last edit: 11 éve 7 hónapja by halőrxxl.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #692 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Mary!

Megfontolás alatt van ez az ötlet is, mert nekem is a kompresszoros, légátemelős megoldás tetszene a legjobban, csak mivel egy térben alszok ezzel, meg kell oldanom a hangszigetelését a kompresszornak.

Véleményetek kérem, pontosabban tapasztalatotokat, hogy milyen hangos is egy ilyen kompresszor (ne dB, hanem valamilyen más "mértékegység"), és ha mondjuk építek neki egy dobozt 18-as forgácslapból, leburkolom belülről hungarocellel, akkor a hangot vajon eléggé el tudom-e nyomni?
Vagy van más hangszigetelési ötletetek erre (másik helyiség nem megoldható sajnos)


Üdv. Petya

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #693 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
mary ott a pont ;)

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #694 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Ácsi mindenki!!!!!! :angry:

Bandras.kaposi
Előbb a gomb azután a kabát?!? :S

Szóval:
- milyen halak és melyikből mennyi?
- milyen aljzat?
- milyen növények, és melyikből mennyi?
- CSAK EZUTÁN MÉRETEZZED A TECHNIKÁT.

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #695 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Péter!


Szerintem a legjobb, ha beinvesztálsz egy kompresszorba, és amolyan cseh-légátemelősre, vagy ablakpárnaszivacsosra veszed a figurát.

2 legyet ütsz egy csapásra, mwert megoldod vele a szűrést, meg a levegőztetést, kisebb áramigény mellett.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #696 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Engem foglalkoztat egy kérdés.....ágyszivacs-matracszivacs.
Már rengetegszer olvashattuk hogy vannak olyan kollégák,akik alkalmazzák akár mattennek,akár powerfejre..de akár a kis levegős szűrőknél is.Sőt...szerintem is ebből vannak a boltban kapható porlasztós szivacsszűrők.Nem kérdés:alkalmas.Az sem kérdés hogy évtizedek óta használjuk,és meg is felelt.
Felmerül azonban a cellaszerkezet kérdése,mert mint tudjuk a zártcellás szivacsok nem engedik át a vizet-így csak a felületükön nedvesednek be...nekünk az ún.nyitott cellás kell,és biztos vagyok benne:ilyeneket is használunk matracszivacsként.:)
Találtam egy hivatkozást ami ezt taglalja,ha érdekel benneteket merüljetek el a tudományos részben..
Különösen ajánlott elolvasnotok a PADIFLEX, 26. BULFAST® S 35 típus ismertetőjét,valamint a FILTREN T ÉS TM-ről írtakat.Ez utóbbinál konkrétan kiemeli,hogy nem toxikus-én még azt is hozzáteszem hogy lehetne "óccsóbb" ;)!Bár magát az "ágyszivacsot"a gyártó cég nem ajánlja szűrésre...mi azonban felülírtuk már jó régen ezt:).De óvatosan..ki tudja mi kerülhet bele gyártáskor amit a víz kioldhat...
A link ahol beleáshatjátok magatokat a témába:
www.eurofoam.hu/habtipusok/muszaki-celu-habok/1/
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #697 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Roberto:már azzal is nagyságrenddel többre fogsz menni,ha a belső szűrődet powerfejként használva annak szűrt vizét vezeted át a szűrő akváriumba.Ez esetben a két medence vízvonalának egy szintben ajánlatos lennie,a visszaömlést esetleg több nagyobb átmérőjű pipával is megoldhatod.
Másik a jelenlegi felállásodban az,hogy a pipák szívják ki a vizet a szűrőakváriumba,a belső szűrőd szivattyúja pedig vissza...
Mindkét megoldásnak vannak előnyei és hátrányai,ezekbe nem szerettem volna belemenni-csupán jelzem:a szűrőakvárium nagyon hasznos dolog ott,ahol elhelyezésére van lehetőség.
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #698 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
igen kell hozzá egy szivattyú ,anélkül nem megy. a két fakkos megoldás az nem teljesen jó, mert elméletileg 3 vagy több fakkosnak kéne lennie. sajnos én nem szoktam külső akvárium szűröket gyártani, de biztos tud valaki neked ebben segíteni, illetve a Google ;)

Tommy
Last edit: 11 éve 7 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja #699 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
Én teljes mértékben egyet értek veled, ha tehetném nekem is nagyobb tlhjesítményű szűrőm lenne, hogy kevesebbet kelljen pucolni a koszt, csak gondoltam megosztom a tapasztalataimat :) Akár elrettentő példának is szolgálhatok :)

viszont beszereztem egy külső szűrő akváriumot. Keskeny és két cellára van osztva. Sose volt külső szűrőm, ezért most megkérdezném, hogy hogy tudnék ebből a legolcsóbban valamit kihozni? Gondolom kell hozzá vennem szivattyút vagy valami hasonló kütyüt, ami forgatja a vizet az aksiból a szűrő aksiba?!

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #700 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Az akvárium szûrése témában
robertó ezt ugye nem gondolod komolyan,
egy nagyobb teljesítményű szűrő azért kicsit hatékonyabban tartja tisztán a vizet mint egy kisebb,
nekem egy 200 as akiban 1200 liter/ h -ás Hydor belső van, előtte meg egy 600 liter/ órás volt, ami had ne mondjam, hogy nem nagyon szedte össze a vízből egy idő után a lebegő dolgokat, most 4 hét után is kristálytiszta a víz és nem kell 1.-1,5 hetente szűrőt takarítanom, elég 4-5 hetente, szóval akkor mi is éri meg jobban? a kicsi amit 1, hetente takarítunk vagy a nagyobb amit 4-5 hetente. HmHmHmHm...
meg gondolom nem aranyhalat szeretne benne tartani.
nem inzultálni szerettelek volna, csak egy kicsit azért én is tapasztaltam ezeket a dolgokat amikről írok.

Tommy
Last edit: 11 éve 7 hónapja by Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.331 másodperc

Naptár

April 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Bejelentkezés