Corydorasok

Több
11 éve 2 hete #201 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Nagyszerű a körképed Degec...én napok óta vesézgetem,köszi a kezdeményezést.Itteni árakat nincs értelme mondanom,mert alig van valami-jah a panda 670,-ha még jól emlékszem.
Viszont nagy halálom az,hogy bár igen jó kapcsolatom van a boltokkal,tubit még az ő segítségükkel is nehezen-és nem is mindig tudok vásárolni.:(Egy szavam nem lehet egyébként az itteni kereskedőkre,mindenben igyekeznek segíteni-csak sajnos az errefelé dívó körülmények miatt azt hiszem 20-30 évvel az ország mögött kullogunk.
Egy időben felvetettem én azt,hogy olcsók a halak-nos nem arra gondoltam hogy a kis tenyésztőktől vennék olcsón a halat/bár ez is igaz természetesen/hanem hogy mire a végső felhasználóhoz kerülnek akkorra már alig van rajta haszon szerintem.Főleg olyan helyeken ahol nem mindennapos a több ezer forintos vásárlás-ahol az emberek mindenből az olcsót keresnék.Kétélű dolog ez kérem...olcsón tudja eladni,ezért olcsón szeretne venni is.Mivel a hal olcsó-szerintem-így nincs becsülete a hobbisták körében mondván ha elpusztul veszek másikat.Viszont a másik oldalt nézve:a tenyésztőtől is olcsón vennék a halat-így érthető hogy nem igazán van manapság már errefelé olyan hobbista aki tenyésztői álmokat dédelgetne.Ugye nem is beszélve a törvényi szabályozásról-mert a jelenlegi állapot minden,csak nem jó...
Egyáltalán semmi értelme nincs az összehasonlításnak olyan vonzatban ahogy Mac gondolná.Véleményem szerint nem kell azzal foglalkozni nekünk hogy a kiskereskedelem mennyi haszonnal dolgozik-de továbbmegyek ennél is:még azt sem kell tudnunk hogy a halakkal üzletelő kollégáinknál mekkora az árrés.A kérdés az így hangzik:nekem mint akvaristának megéri az adott hal annyiért?Biztos vagyok benne hogy igen!Gondoljatok csak bele hogy vajon a hobbira szánt éves keretünknek hány %-a az amit effektíve halak vásárlására költünk?Megmondom én-szinte nulla,ha jól csináljuk,és nagyon kevés éves viszonylatban még akkor is ha újabb fajokat szerzünk be.
Ugye nem kell számokat mondanom...ugye ti is erre a következtetésre jutottatok?Ha kedvetek van akár számolhatunk is azonban-én szeretem a számokat,igaz mostanában valahogy mindig mínuszban vagyok.:(
Maradjunk a paleatusnál...én már 160,-ft-ért is láttam a boltokban.Ha veszek egy nagy csapatot,fizetek értük 1600Ft-ot.Ezeket ha jól tartom nagyon sok évig társaim a hobbiban-ergo nem kell nekem másik hal.Hogy ezen mennyit keresett a kereskedő,a tenyésztő nem tudom-de mi lenne ha ugyanezt a coryt 300,-/db-ért adnák a boltban?Na mi-talán ha nekem 10db kell,akkor nem bírnám kiköhögni azt a 3k-t?Mondjuk igen-ám mivel a halnak egészséges ára van,így a kereskedő,a tenyésztő is tud élni belőle.Én meg biztosan jobban félteném őket,mint a 160ft-os halat./Megjegyzem ez rossz példa-én az ajándékba kapott halakat is olyan féltve gondozom ahogy csak tudom.Nem szereplési vágy-számomra az ő életük is ér annyit mint a sajátom./
Aztán mondjátok már meg...olyan sok manapság az a 3000 forint 10 halért? :D
De van amit még nem értek:hogyan teheti meg a hazai kereskedelem azt,hogy "alátesz" a hazai tenyésztőknek?Nem közös az érdekük?Hát nem....na ez a nehéz téma,amiben okos senki nem lehet.
Azt mondanám:a halak olcsók.Mindenhol olcsók ahhoz képest hogy mennyi ideig "tarthatnak ki",hogy élőlényekről van szó.Az olcsóság nem generál markáns többletvásárlást-tehát a halakon nem érdemes spórolni.Vagy ha az a cory olcsóbb akkor többet veszünk belőle egy azon medencébe?
T.:Gábor
Ui.:szerintem senkit nem sértettem.Ha mégis akkor átfogalmazom-de nem volt célom.Ráadásul minden halra univerzálisan ezt érzem...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Degec, czet49, mmccannon, szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 2 hete #202 Írta: Degec
Degec válaszolt Válasz: Corydorasok témában
nos, h az arakat osszehasonlitsuk. en az otthoni keresetek kb 3xat keresem itt, tudjuk, h 300ft korul van a font es ha ezeket az arakat nezzuk a keresetek aranyaban olyan itt egy 5 fontos hal mintha otthon 500 forintba kerulne.

szoval ennek tukreben erdemes osszehasonlitani az otthoni arakkal.

ami engem meglepett, h a paleatus nem szamit annak az olcso alaphalnak mint nalunk otthon.

egyebkent az egyik uzlet egy helyi ceg, the coral cave aquatic center a masik egy halozatban mukodo uzlet a maidenhead aquatics itt mindig vannak erdekessegek de dragabb es nem olyan jo minoseguek a halak mint az elozo helyen.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hete #203 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Corydorasok témában

roberto8802 beküldte: Igen, de azt se felejtsük el, hogy Angliában nem csak az árak, de a fizetések is mások. Lehetne összehasonlítást végezni a fizetések és az árak között, hogy kiderítsük hol olcsóbb, de véleményem szerint az se adna pontos képet.


Persze, nem is összehasonlításképpen, csak azzal együtt is, hogy ott jóval magasabb az átlagkereset, sokszor az árak is jóval olcsóbbak, mint nálunk, ezért lepődtem meg, hogy lám, van amiben mi olcsóbbak vagyunk. :)

Egyébként sincs értelme az összehasonlításnak, más népcsoport, más földrajzi adottság, más kultúra, stb...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hete #204 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Igazgad van, Robi, viszont sok hal Észak európából kerül be Magyarországra, más részüket pedig Dél Amerikából importálják.

Arra jók az efféle listák, hogy képet kapjunk, egyesek itthon mekkora haszonkulccsal dolgoznak.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hete #205 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Közben én is fölhívtam a hozzám legközelebbi kiskereskedést (Szerbia, Szabadka). Itt a Corydoras Panda 158 dinár (425 HUF), a paleatus meg 68 din (183 HUF).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hete #206 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Igen, de azt se felejtsük el, hogy Angliában nem csak az árak, de a fizetések is mások. Lehetne összehasonlítást végezni a fizetések és az árak között, hogy kiderítsük hol olcsóbb, de véleményem szerint az se adna pontos képet.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hete #207 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok témában
No, én is megnéztem barátaim (Jo és Nick Crane) árait, amik a következők:

Corydoras oiapoquensis XL £16.00
Corydoras Green Laser XL £20.00
Corydoras gossei XL £13.00
Corydoras eques XL £15.00
Corydoras adolfoi XL £9.00
Brochis spendens XL £5.00
Corydoras narcissus £17.50
CW51 Corydoras £25.00
CW28 Corydoras Super Schwarzi WF £19.00
CW009 Corydoras green laser WF £16.00
Corydoras weitzmani XL £15.00
Corydoras trilineatus WF £3.99
Corydoras Super pulcher £20.00
Corydoras sterbai WF £9.00
Corydoras sp. colombia WF £3.99
Corydoras seussi WF £13.00
Corydoras robinae WF £5.00
Corydoras reynoldsi WF £7.00
Corydoras metae WF £3.99
Corydoras loxozonus XL £5.00
C97 Corydoras sychri "luminose" XL £9.00
C138 Corydoras £80.00
Corydoras burgessi "orange blotch" XL £14.00

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hete - 11 éve 3 hete #208 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Csak a pandákról tudok árat, de az errefelé a töredéke annak amit írtál.
A drágább boltban 750 Ft volt, az olcsóbban pedig 500 Ft volt 1 darab c.panda nálunk...

(szerk: ja igen, tavaly novemberben volt ennyi, bár sokat nem változhatott szvsz azóta sem...)
Last edit: 11 éve 3 hete by Gabor77.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hete #209 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Nagyon jó, hogy egy kis piaci körképet adsz közre, mert perspektívába kerülnek sokan.

Meg szeretném kérdezni, melyik két üzletről van szó?

Mary

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 3 hete #210 Írta: Degec
Degec válaszolt Válasz: Corydorasok témában
hello sracok!

gondoltam erdekesseg gyanant megosztanam, h mifelenk (cambridge, uk) mennyibe kerulnek a coryk.

melini £8,50
aeneus £4,50; £5,75
similis £8,50
panda £6,50
sterbai £7,50
parallelus £7,50
virginiae £8,50
elegans £4,25
paleatus £5,50; £6,50
mate 4,75
eques £3,75
julli £4,50
pygmaeus £3,50
similis £4,75
B. splendens £5,50; £8,50

az arakat ket uzletbol szedtem ossze :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl, mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #211 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Köszi a képeket, te kis perverz kukkoló. :laugh:

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: szotyika

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #212 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok témában
HáHá lencsevégre kaptam őket. kis sunyik :laugh:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl, mmccannon, saluosi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #213 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Oké, ikra.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #214 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
:)
Nem pete az te!Ettől eltekintve elmondom:olyannyira belevetetted magad a guppizásba-szűrőzésbe,hogy azt hittem már sosem látlak e rovatban..de a halaid segítettek!:)
Sok sikert a továbbiakhoz is!
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #215 Írta: metzgerbalazs
metzgerbalazs válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Képzeljétek, a társas 120 literesemben nagy sürgés forgás, sajnos nem volt időm alaposan megfigyelni, de ívni kezdtek a páncélosaim. ott volt a pete az uszonyainál, nagy izgalom, kergetőzés... Ilyent még nem láttam...

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #216 Írta: Omen
Omen válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Sziasztok !

Kicsit elmaradtam , lemaradtam :(
Sajnos nem sok időm van :(
Babó beteg és sok mindent megpróbálok megcsinálni a feleségem helyett .
Lesz mit olvasgatnom ahogy elnézem , mert csak néha benéztem ! :P

A lényeg 20-30 közti cory kelt kb. 2 hete , szépen nőnek az apróságok !

halőrxxl: remélem lesz köztük pár olyan aminek rövidebb-szebb lesz az úszója , így az áprilisi halacsok szép párok lehetnek !

Remélem a napokban lesz időm képet is feltölteni .

Üdv Misi
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #217 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Én is pontosítanék:a videón még csak a bevezető akkordokat játssza a pandacsapatka...a hímek már érzik hogy a lányoknál van valami ami őket érdekelni fogja.A lányok még terelnek-közülük is a kezdő képsoron látható a legjobban berakódott példány-látszólag inkább táplálkozást mímel,de már érzi hogy jólesik a hímek bajuszkáinak simogatása..és az ikrái rövidesen megérnek a lerakásra.a srácok azért próbát tesznek még egy később képbe kerülő lánynál is-de az még fejletlenebb stádiumban lévő ikrákat hordoz,ezért "visszaugranak" a legjobban beikrásodott nőstényhez.
Igen-ez fog íváshoz vezetni,remek példája annak hogy halainknál is mekkora stimuláló erő a hímek kedveskedése,aktív közjátéka.Viszont ők is inkább szedegetnének,ha nem éreznék hogy rövidesen apukák lehetnek..génjeikbe ivódott kötelességüket meg kell tenniük!
Megvallom őszintén mindkettőtök példáját volt már módom szemlélni-de hogy mikor volt jobb eredmény a termékenyülésnél,arra válaszolni nem tudnék-az ikrák mindig összekeveredtek.Van viszont egy sajnálatos szokása is némely fajnak-én pl párszor már a blackeknél figyeltem meg általam csak "vak ikrázásnak" nevezett dolgot:a nőstény kényszerűségből magában ikrázik.A hímek jelen vannak ugyan,de semmi érdeklődést nem mutatnak.:(Lehet hogy azt érzik hogy csupa régi-terméketlen ikra van a lánynál-minek fáradni?Vagy esetleg más okozhatja..nos ezt abszolút nem tudom.Tény hogy míg pandáim remek "lepedő akrobaták",addig néhány fajról ez egyáltalán nem mondható el.
Nem tudom kinek mi a tapasztalata a pandákkal,de nálam 6.5 ph alatt semmiféle aktivitást nem mutatnak..inkább a semleges,vagy kissé lúgos vízben aktivizálják magukat,és reprodukciójuk is ekkor a legaktívabb,legeredményesebb.
Megemlíteném még C.axelrodijaim azon tulajdonságát,hogy vízcsere után már pár órával potyogtatnak pár ikrát-legtöbbször a legélénkebb áramlásba.Ha azonban nem mentem el az ikrákat két napig akkor ők lerendezik,és további ikrázásra nincs kedvük.A kikelő lárvák mérete igen aprócska..remélem bejön a papírforma,és valóban meglódulnak a növésben egy idő után.Mostanában azonban jobbára a pandák messze rájuk vernek étvágyban,növekedési erényben.Meglátjuk mi lesz később..és meglátjuk milyen sikerem lesz még tavaszig.A trili,a similis,a "sima" paleatus csapat még csak várt eddig..most végre sorra kerülhetnek majdan.
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #218 Írta: karancsalja66
karancsalja66 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Pontosítanék a nőstény először is a hasúszókból kialakított kis kosárkába rak 3-4 ikrát és csak azután veszi szájába a hím ivarsejtet és a kopoltyún keresztül juttatja az ikrákra majd ezután tapasztja a kiválasztott helyre.
Attila.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802, Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #219 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
üdv Gábor

Véleményem szerint a hímek párosodás céljából üldözik a nőstényeket. Nálam a paleatusok csinálták ezt. ha valóban párzásról van szó, akkor látni fogod, hogy a nőstény a hív hasáról a szájával kiszívja a spermát, majd lerakja az ikrákat. Általában növényekre vagy az üvegre (fehér lapocskák). reméljük, hogy valóban párzásról van szó :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gabor77

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
11 éve 1 hónapja #220 Írta: Gabor77
Gabor77 válaszolt Válasz: Corydorasok témában
Sziasztok!

A coryk ilyenkor mit csinálnak?


Néha csak ketten, hárman, néha mind a 6-an egy csomóban vannak, mintha kergetnék egymást.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Moderátorok: peters
Oldalmegjelenítési idő: 0.275 másodperc

Naptár

March 2024
M T W T F S S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Bejelentkezés