13 november 2018

Corydorasok

Több
6 éve 1 hónapja #541 Írta: tauben1
tauben1 válaszolt Válasz: Corydorasok
Esővíz begyűjtve!jövő héten indulhat az ikrázás.Van egy kérdésem,Miért zavarosodhat be néha az esővizem?Ülepítem mielőtt az akiba teszem és az eső kezdete után 20-30 perccel kezdem gyűjteni a vizet ,hogy a tetőn lévő kosz ne kerüljön bele.Mit kell még megtegyek,hogy jó legyen a vizem?
Kösz.Robi

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hónapja #542 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
roberto8802 ezek a Pasa féle Corydoras trilineatus-ok
Robi igen egyesével számoltam hálisten :lol:
Ha jössz errefelé lecsomagolok neked egy párdarabot ha kell ;)

Tommy

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 1 hónapja #543 Írta: tauben1
tauben1 válaszolt Válasz: Corydorasok
Tamás!
szerintem meglincselünk. Remélem egyenként szedted el őket a nevelőbe, ja és minden másodikat visszaejtetted a szülőkhöz, hogy még egyszer meg kellett fogjad. Irigy vagyok Te "főállású halas"

Több
6 éve 1 hónapja #544 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Corydorasok
Szotyika, ez melyik cory faj? Sose láttam még ilyen érdekes mintázatút.

Több
6 éve 1 hónapja #545 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Nem rossz..sőt szuper!:)Vajon menyien fognak ebből felnőttként gyönyörködtetni...és vajon mit teszel majd amikor nem lesz szived megválni tőlük? ;)
Egyáltalán nem bánnám ha fajokat is írnál,sőt a neveléshez használt medencéidről is olvasnék szívesen!
Sok sikert és türelmet a nevelgetéshez!
T.:Gábor
Ui.:én is számoljak?Na ezt ne kérd....érzésre kevesebben vannak az ivadékaim jóval,viszont a felnőtt állomány terjedelmesebb.Hiába na..a nyáron alig bírtam megmozdulni is a sok apró cseprő melótól,melyek összeadódva komoly menyiségre duzzadtak.De ha értelmét látom akkor talán majd mostanában...

Több
6 éve 1 hónapja #546 Írta: szotyika
volt merszem megszámolni hogy öszesen mennyi cory uszkál jelenleg nálam cakli pakli : 943 db pici
177 db friss ikra, és 30 db felnött :woohoo:

Tommy

Több
6 éve 1 hónapja #547 Írta: szotyika

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 1 hónapja #548 Írta: szotyika
és még mindig tojnak :woohoo:
az a baj velük hogy akármenyire is megfogadom hogy na most nem veszem el az ikrát, csak nem jön össze :evil: nincs szivem nem elvenni :evil:

Tommy
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Több
6 éve 2 hónapja #549 Írta: halőrxxl
:D
Lamaradni?D Sejtem a választ,és oltári nagy az örömem ha végül is sikerült!A hétvégén tudok a chaten résztvenni..hulla vagyok sajnos hétközben!

Több
6 éve 2 hónapja #550 Írta: szotyika
Gábor hogy te mikről tudsz lemaradni ;) Pasa = C. arcuatus vajon mi történt? cheten Pasátol kérdezd :woohoo:

Tommy

Több
6 éve 2 hónapja #551 Írta: halőrxxl
Tavaly szerveztem egy csapatot amely a tőlem kapott banánférgeket további kollégáknak is továbbadja szívesen:).Kérlek hogy olvasd el egy másik honlapon az élőeleséges topic régebbi postjait,de akár közvetlenül a "Banánféreg-mi más?" blogomat is...Meggyőződésem hogy lesz olyan aki segít..anno a környékedre is ment a posta.:)
Itt már sokkal jobb módszereket követünk a banán,és a Walter tenyésztésében-de a férgek ugyan azok!Te is mint jómagam megszállott hobbista vagy ...a férgek pedig élvezetesebbé,és természetközelibbé teszik kis halaink nevelését.Sok sikert neked Branco!

Több
6 éve 2 hónapja #552 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Corydorasok
Gábor

Igen arra utaltam, hogy a díszhaltenyésztés topic is szinte csak a Corykról szólt. Persze nem baj;)
Amúgy folyamatosan ikráznak. A kicsik artemiát, grindált és fagyasztott cyclopsot kapnak, de hamarosan jöhet a vágott tubi. Férgecskék tekintetében siralmasan állok hozzátok képest. Csak grindalom van.:blush:

Több
6 éve 2 hónapja #553 Írta: halőrxxl
Hi Branco!:)
Más topicban azért már pygmiztünk..;)
Hozzád hasonlóan tervezem én is a kikelő kicsik elvételét..sőt lehet hogy már egy hetesen külön nevelő akváriumocskát kapnak-csak legyenek kicsik!:)

Több
6 éve 2 hónapja #554 Írta: halőrxxl
Hálás köszönet Mac!
Egyenesen itt is elérheted a klf. tenyésztési leírásokat ha ez könnyebb neked:
www.ianfuller.com/spawning_logs/logs_1_4...s/spawning_logs.html
Az úr valami eszementen elhivatott...én hónapok óta visszatérő vendége vagyok minden olyan weblapnak ahol az írásai megtalálhatóak,ám a te favoritod publikációi sem kevésbé érdekfeszítőek.Erre egy nagyszerű példa itt található a "C" számokkal kapcsolatosan:
corydorasworld.com/c_numbers
Már említettem hogy mennyire szégyenlem valamikori lustaságomat-és a körülményeimet-nyelvtanulás tekintetében..most nem kellene használnom gyakran az online fordítóprogikat:( Írigyellek is rendesen...:D
Ami a halat illeti,nekem érdekes az ikrák meglehetősen nagy mérete...ilyen apró halacstól ekkora szemű ikrák?Nem is rossz..azt hittem a nápóknál is apróbb mákszemekből kikelő halovány szellemvonásnyi ivadékokkal kell majd kezdeni a nevelést-de nem!
Ian még anno mikróval kezdte az etetést...mint tudjuk ez igen kevéssé tápláló,ám mégis jó növekedést ért el náluk.Ez viszont engem arra sarkall,hogy eddig csak létfenntartó jelleggel üzemeltetett mikróimat ismét hadrendbe állítsam-bár néhány grindálos tégelyben eddig is úgymond elvadultan tenyésztek.
De ami nekem igen érdekes..és sajnálom de le kell járatnom magam:ha ez az óriási tudású ember azt mondja hogy három hónaposan ivarérettek lehetnek,én elhiszem-de az életben nem gondoltam volna annyi szent!Ez viszont azt jelenti hogy az ősz beköszöntével már hozzá is kell látnom ha tavaszra ilyen csapatot szeretnék-és nincs ellenemre!:)
Az etetésükkel kapcsolatos minden igényt ki tudok elégíteni,most örülök igazán az élő eleségek iránti olthatatlan odaadásomnak.Szóval pygmik...még e hónapban saját kis medencéjük lesz,már alig várom a kicsiket!
Kösz Mac:nagyszerű munkát végeztél...még számos tenyésztési jelentés vár anyanyelvi szintű fordításra;)-de türelmetlen az nem vagyok!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco

Több
6 éve 2 hónapja #555 Írta: branco
branco válaszolt Válasz: Corydorasok
Sziasztok!

Mary sikeresen visszaterelte a témát a helyére. :)
Nekem is június óta vannak Pygmaeusaim. Régebben is voltak 4-5 éve egy kis akváriumban ahol neoheterandria elegans törpe elevenszülőkkel osztoztak, csak egy külföldi munkavállalás miatt lemondtam róluk. Akkor is megörvendeztettek két kishallal akik spontán felnőttek szüleikkel és az elevenszülőkkel közösen. A medencében amúgy burjázott a növényvilág is főleg jávai moha, talán ennek köszönhetően maradtak meg. Most azt tapasztaltam hogy bár van saját medencéjük a kishalak egy idő után elfogynak a "nagyok"(a kifejlett jelző talán jobb egy 3cm-es halnál.)mellett. A jelenleg néhány hetes ivadékoktól elvettem a szülőket, így megmaradt jónéhány belőlük.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #556 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Mint azt egy másik topikban jeleztem, lefordítottam Ian Fuller feljegyzését saját szaporítási tapasztalatairól. Íme:

Corydoras pygmaeus
Ikrázás: 05/05/1974

Tenyészállomány származási helye:
Brazília, a Rio Madera-nak a Rio Jipirana torkolatához közel eső területe.
Ecuador, Rio lagartochoa.
Peru, Rio Nanay, Iquitostól északra.

Tenyészhalak adatai:
Hímek
2 db
Méret: 22 mm
Életkor: ismeretlen
Beszerzés: WF

Nőstények
2 db
Méret: 25 mm
Életkor: ismeretlen
Beszerzés: WF

Medence mérete (sz x ma x mé): 20 cm x 20 cm x 25 cm
Medence berendezése: 8 mm nagyszemcsés homok, 1 dobozos szűrő, nagy csomó Jávai moha

Vízparaméterek:
pH 7,4
dGH 14
KH 4
Hőmérséklet 23,33 ºC

Takarmányozás:
Különféle lemezes és tablettás tápok, élő eleséggel komplettálva (televény, grindál, Daphnia, vörösszúnyoglárva, tubifex).

Ívás:
A C. pygmaeus a fajra jellemző T-pozíció felvételével kezdi meg az ívást. Hőmérséklet változtatására nem volt szükség az ívás előidézéséhez. Mindkét nőstény ívott, és összesen 100 ikrát raktak. Az ikrákat a medence falára, a dobozos szűrőre, a levegőztetőcsőre rakták. A tenyészhalakat eltávolítottam az ívás végeztével, és a keltetőmedencébe metilénkéket adagoltam, gallononként (1 Brit gallon = 4,54 liter ) 1 cseppet a penészedés megelőzése érdekében.
A további ívások alkalmával nem távolítottam el a tenyész egyedeket, és megfigyeltem, hogy a felnőtt egyedek sem az ikrákat, sem a kikelt ivadékokat nem bántották.
A C. pygmaeus 4 hetente ikrázik, és az ívás időtartama 2-3 napig is eltart. Egyetlen nőstény további 100 ikrát is lerakhat, de azokat nem csomókban, hanem szétszórtan rakja le.
2-3 hét elteltével az ivadékokat áthelyeztem egy nevelő medencébe. (Az eltávolításhoz egy vastagabb rugalmas csövet használtam.) Az eltávolítással az volt a célom, hogy temészetes élőhelyükhöz hasonló, tágas területet biztosítsak további fejlődésükhöz. Megfigyeltem, hogy a tágas térben gyorsabban növekednek, bár szétnövést tapasztaltam (legkisebb 3,5 mm, míg a legnagyobb 7 mm volt).
Tapasztaltam, hogy akár 3 hónapos korban akár ivarérettek lehetnek egyes egyedek, melyek ívásából életképes utódok származtak. Ebben az esetben célszerű sűrűbben végrehajtani az állomány vérfrissítését az esetleges deformitások, és növekvő mortalitás elkerülése miatt.

Ikrák:
Lerakott ikrák száma: 100 db
Ebből termékeny: 95%
Ikra mérete: 1,75 mm
Egyidejűleg lerakott ikrák száma: 1 db
Kelési arány: 100%
Kelési idő: kb. 4 nap (96-100 óra)

Ivadékok:
Elúszás: kikelést követő második napon
Első etetés: kikelést követő második napon
Kezdő takarmány: mikró és beáztatott száraztáp
Etetés gyakorisága: naponta kétszer (reggel és este)

Forrás: www.corydorasworld.com

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: branco, halőrxxl, tauben1

Több
6 éve 2 hónapja #557 Írta: roberto8802
Sajnálom, nem volt szándékos, de majd legközelebb ügyelek rá :)

A csigaházak megvághatják őket? Vagy miért kellene a polcra tenni? Csak dekorációként vannak jelen, egyenesen velencéből :D

Több
6 éve 2 hónapja #558 Írta: halőrxxl
Robi nem szabad minősíteni honlapokat...ezt tudhatod!:)Hobbista vagyok csupán-bár kétségtelen hogy utánaolvasok,és saját tapasztalataim felhasználásával válaszolok.Azért nem árt ha az én postjaimat is kétkedve fogadod-másképpen te is abban a cipőben fogsz járni mint én:keresgélhetsz vízközti halak után,mert csak coryjaid vannak! :D
De megoldódik ez is..remek kis lények ezek..specializálódtak,szaporításuk sok esetben kihívás.Talán már mondtam:életem végéig elkötelezettjük leszek!E honlapon sokkal tapasztaltabb corysok is vannak...addig postolgatok míg csak meg ne szólalnak!:)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #559 Írta: roberto8802
Valahogy a te véleményedre többet adok, mint az említett honlapéra, úgyhogy beszerzek még 2-3 hímet :) Jaa és ami azt a növényt illeti... Megyek a növények fórumba :)

És köszi a véleményetek, mindig sokat segítetek nekem, ezért hálás vagyok!
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: roberto8802.

Több
6 éve 2 hónapja #560 Írta: halőrxxl
Nos..életlen is,meg minden.De vajon melyik korabeli gép lett volna képes élesreállítani ebben a nyüzsiben?:)
Nézzétek csak ahogy bedobom a fagyasztott zöldmixet,és aztán mi történik-tekergessetek bele,csak az idő múlását kívántam érzékeltetni.Jó szórakozást:)!

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.630 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet