20 november 2017

Cseh emelők-let's work!

• lucius
  • lucius profilkép
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #201 Írta: lucius
lucius válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Gábor! csak egy kis apróság: a hsz-emben a gyakorlati tapasztalataimról írtam, mivel 10évig párhuzamosan volt nálam mindkét féle rendszer a pvc-t örököltem a boltommal a pe-t pedig én építettem, a kényszer szülte mert nem tudtam akkoriban 16-20pvc-hez hozzájutni. Sokat változtattam rajta mire elérte a jelenlegi formáját.

Köszönöm:Lucius
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja Írta: Pasa.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
5 éve 3 hónapja #202 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Ok-ok...:cheer:
Egy jó hír:Mátéfi kollégánk végül elvállata a nem kis feladatot,hogy majdan írandó blogunkban nyesegesse a vadhajtásaimat,kordába szedje a gondolataimat-és nagyon helytálló ismereteivel gazdagítsa közös tudásunkat.Bizonyára így számotokra is sokkal maradandóbb,ugyanakkor legalább kettőnk szempontjából is megfelelő blog fog születni...köszönöm neki!:)
Felmerülhet a gondolat,hogy mi szükség van ekkora körítésre...ezért elmondom a valót.Lelkesen fórumozok veletek-élvezem a társaságot.Azonban néha anyagilag "bolond a helyzet",és nem tudni mikor kényszerülök arra hogy feladjam a hálóhoz való kapcsolódási lehetőségemet.Emléket..ugyanakkor élményt is szerettem volna magamnak szerezni azzal,hogy társként kértem őt a bloghoz.Még nem tudni mennyi ideig lehetek közöttetek,mindenesetre bizakodom...Le kellett ezt írnom,hiszen a tisztánlátás-és ne adj isten a félreértelmezések elkerülése végett szükségesnek véltem.
Tehát:készülni fog egy blog a központi levegőrendszerről..benne saját tapasztalataimmal,és barátunk meglátásaival.Igérem lényegretörő,és a lehetőségekhez mérten rövid leszek-:D:D-legalábbis megpróbálok.Valószínűsítem hogy két hét elegendő lesz a megírásra-sajnos körmömre égnek a más jellegű elfoglaltságaim is.
Kérlek benneteket hogy gyűjtögessétek a gondolataitokat,nyugodtan vesézzétek majd ki a hiányosságokat-és segítsétek a blog utóéletét kérdéseitekkel-meglátásaitokkal.Úgy vélem akkor igazán értékes egy írás,ha valamennyiünknek hasznos is...ez lesz a fő szempont!:)
Végezetül megköszönöm azt a bizalmat amivel megtiszteltek..hobbista vagyok,de számos jóval nagyobb tudású-tapasztalatú társunk is elfogad beszélgetőtársként.Ezt nevezem én fóruméletnek...kifejezetten jól esik!:)
T.:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: mmccannon

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

• lucius
  • lucius profilkép
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 3 hónapja #203 Írta: lucius
Az aktívan őszülő hajam óvom a kihullástól, ezért nem próbálok ide képet töltögetni:laugh:

• lucius
  • lucius profilkép
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 3 hónapja #204 Írta: lucius
A törékenyt nem úgy értettem mint pl a porcelán. A PVC csőbe szinte lehetetlen szabályos lukat fúrni, betörik, kiszakad, ovális...stb ok lehet ragasztani...az majd tömít
Ha előre tudod a tutit, és soha többet nem akarsz rajta változtatni akkor OK!
Én legalább évente kétszer módosítok a rendszeren, csiszolgatom, bővítem. Nem engedhetem meg hogy akár órákig száradjon a ragasztó, azalatt több ezer halam pusztulna.
ehhez képest szétszedem, összetolom és mehet a luft.
A legegyszerűbb rendszerek a legjobbak. Akkor a legegyszerűbb, amikor semmit nem tudsz úgy elvenni belőle, hogy mégis működőképes maradjon

Több
5 éve 3 hónapja #205 Írta: halőrxxl
Nem kell ehhez nagy tudomány..csak ahogy észreveszem szerencse az igen!;)
Na majd a frissítés után;)

Több
5 éve 3 hónapja #206 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Gááboooor!

PÜ-ben súgjad meg lécci, hogy hogyan szúrtad be a képet.
Már sarkainál kiforgattam a Joomlát, de nem boldogultam.

Plíííííz!

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #207 Írta: mmccannon
Mivel nőből vagyok, és egyvalaki ígérte, hogy segít, és ígéretét betartotta, ez van.
Szuperül üzemel, a célnak megfelel, és nekem még tetszik is.

Egy bajom van, kicsi az állvány. :unsure:
Kezd elvadulni a hobbi...

Mary

Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #208 Írta: halőrxxl
Mac:köszönöm szépen a képet a link alapján is szemlélhettem amint külön lapon rányitottam!:)De nézd:/kíváncsi vagyok nekem sikerül?:)/

A te légvezetéked két előnnyel rendelkezik az enyémhez képest:nálam csak egyik oldalról van betáplálva a levegő-az én pumpám hozamánál,levegő elvétel mellett nem látok különbséget..a másik pedig a készítő.Nem kívánnék "nyálaskodni",de valamikor ez ereklye lesz csakúgy mint az én planktonhálóm.Sok örömet a használatához,amint jobban leszel hálás lennék közelképekért..:)

Mátéfi:na,ennek aztán nem kell nagy feneket keríteni...a lelke maga a pumpa,és ahhoz kell méretezni a csövezést,a kivitelezést.Egyáltalán nem kell nagy spillernek lenned-bár tisztelem ha a tökéletesre törekszel.Az igazi Bergmann csöveket már igen rég nem használják a villanyszerelők..sőt nem is gyártják.Az ún.Mű III cső a mai megfelelője..ez hidegen megfelelő betétekkel hajlítható-és véleményem szerint a mi célunkra alkalmatlan-túl vékony a fala.Csak úgy,mint a nem is oly rég még járatos barna színű csöveknek is..
Viszont nem kell magunkat hatalmas költségekbe verni...természetesen mindenki a pénztárcájának,esztétikai igényeinek megfelelően alakíthatja ki a központi levegő rendszer csöveit.Azért apró trükkökkel,némi kreativitással a legolcsóbb megfelelő anyagból is jól szuperáló-és hosszú életű rendszer építhető.
Jó hogy felvetődött a téma...mint látszik ahány akvarista annyi megoldás.Kelleni fog a blog-már csak azért is,hogy ez az értékes téma ne sikkadjon el.Igazából nem a szerző személye számít..hanem az,hogy majdan ti is hozzáadjátok a véleményeteket post-ként:).Ettől lesz igazán értékes....
Meglátjuk...
Mellékletek:
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja Írta: Pasa.

Több
5 éve 3 hónapja #209 Írta: Mátéfi
Mátéfi válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Ami a műanyagokat illeti, nem vagyok egy nagy spiller, de azt hiszem azok a típusok, melyeket nyomócsőként értékesítenek igen soká öregednek el. A villanyszereléshez használt un. bergmann csövekkel lehet idővel gond, már csak a fal és az anyagösszetétel miatt is. Bár részemről ez csupán feltételezés, mivel tényleg nem értek a műanyagokhoz.

Mary: igen a klasszikus létrás megoldás. Ez a legjobb, mivel a nyomás több irányból egyenlítődik ki. Ezt így kell csinálni profi módon. Kör bezárul és nincs gond a nyomással.

• lucius
  • lucius profilkép
  • Látogató
  • Látogató
5 éve 3 hónapja #210 Írta: lucius
A pvc rendszerrel több gond is van, rideg, idővel könnyen törik, és a szvsz a legfőbb: minden illesztést ragasztani kell. Én 20-as PE. (talán padló fűtéscsőből) épitettem. A kanyarok ,és t-k a hozzávaló hegeszthető tokos könyökből vannak, csak simán összetolva, mint a lego. Bármikor szétszedhető, bővíthető, átalakítható, remekül tömít így szárazon mindenféle segédanyag nélkül. A kivezetések a boltban kapható csapos t levegő elosztó csapjai, melyet a gerincbe fúrt4.8 mm furatba csak be kell tolni.
Ennél csak egy egyszerűbbet láttam, gyerekkoromban a tv-ben. Ahhoz célszerszám kellet ami kereskedelmi forgalomban sajnos nem kapható,úgy hívják: Varázsceruza
üdv:Lucius

Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #211 Írta: mmccannon
Egyenlőre - mivel derekas vagyok :( - most egy távoli képet tudok feltölteni:

http://www.akvariummagazin.hu/index.php?view=image&format=raw&type=img&id=1277&option=com_joomgallery&Itemid=233[/img]

A Mester Pannonpipe-ból készített egy keretet, és minden polc alatt fut elágazás. Polconként 2-2 kivezetés van. Kivételt képez a bal oldalon egy polc, ahol az ikráztató/nevelő medencéket helyeztem el.
A kép bal felső sarkában látható a kompresszor. Hailea ACO-318 hajtja a rendszert.

A szűrést - egyenlőre - ablakpárna, ill. a jól ismert akvarisztikai hengeres szivacsok végzik.

Amint jobban leszek, készítek majd néhány közeli, a részleteket bemutató képet is.

Mary
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja Írta: mmccannon.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
5 éve 3 hónapja #212 Írta: halőrxxl
Halivadék:majd elmentem a hozzászólásod mellett..bocsi.
Nem ilyen terjedelemben??Pedig bele szeretném szőni még az interglaciális korszak óta létezett összes nyakatekert megfogalmazást is..meg csupa élményt:)
Poén csak..lapot vettem, a kedvedért most rövidített formában meg is írom ide..íme:
"Az akvarisztikában a legelső szűrési megoldások a levegőt hívták segítségül.Mint sokan,anno én is ezt használtam..aztán következett a belső szűrők korszaka.Mikor ezekkel már elégedetlen voltam,visszatértem a levegőhöz.Sok levegő kellett..az állványaim a sok csövecskétől úgy néztek ki mint a mitológiai Medúza feje...mint megannyi kígyó omlottak alá-felé-köré medencéimnek.Idővel a helyzet tarthatatlanná vált-és felmerült bennem egy központi levegő rendszer megépítésének gondolata.Cselekedtem is..átfúrtam a falakat,fürdőszobánkban a mennyezet alatt pedig helyet kapott egy "Fekete szörnyeteg"..a nagy tüdő.A rendszert 16-os Műa.II-es csőből készítettem,a hozzá való T elágazókat pontosan úgy készítettem mint a cseh emelőknél leírtakban meséltem.A leágazások régi porlasztókövekből kivett kis műa "csöcsökből" készültek,Vinilfixet használtam a ragasztáshoz.
A rendszernek számos előnye van-erre ki-ki maga is rájön ha hozzám hasonlóan kiépíti!:)
Sok sikert kívánok a barkácsoláshoz!
T.:Gábor"
Nos Halivadék:mit szólsz a "short version"-höz?Örülök ha segíthettem..de eztán is úgy írok blogot mint eddig:a sorok közt bújtatva a lényeget..sok mellékes bugyutaság közé ékelve azt amit a blog címe takar.Ilyen vagyok..és ha eltekintek a legutóbbi blog ínhüvelygyulladásától,én biz' legközelebb is bő lére engedem..vezekelj ha olvasni akarsz!:D:D
Ez is poén..megpróbálom majd rövidre fogni-de várok a szerzőtárs visszajelzésére,aki most úgy tesz mintha nem is olvasta volna felkérésemet;):D
Tisztelettel:Gábor

Több
5 éve 3 hónapja #213 Írta: halőrxxl
Mac:hát azonnal-vagy legalábbis nagyon gyorsan-;)- képeket a mester alkotásáról!
Élek-halok a megoldásaiért-anno az AM-ben is egyik kedvencem volt a "Low tech" rovat...vannak olyan dolgok melyek okán másképpen nézek már a PET palackokra is!:)

Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #214 Írta: halivadek
halivadek válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Így meg én lakok jól :)
Utolsó szerkesztés: 5 éve 3 hónapja Írta: halivadek.

Több
5 éve 3 hónapja #215 Írta: mmccannon
Minek viszel pecabotot, ez a legfőbb probléma. Anélkül halaid is jóllaknának :P

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #216 Írta: halivadek
Na majd az egyik planktonozás után beugrunk és megnézzük. Csak aza baj hogy mindig úgy megyünk Toisttal, hogy palnktonozunk és horgászunk egy kicsit, de a vége mindig az hogy a planktonozós része elmarad :).

Több
5 éve 3 hónapja #217 Írta: mmccannon
Gyere, és nézzed meg az enyémet, amit Mesterünk készített.

Mary

Több
5 éve 3 hónapja #218 Írta: halivadek
Nagyon érdekelne a levegőrendszered leírása, mégha nem is ilyen terjedelemben. :) Támpontnak, jó volna, mert még idén szeretném kiépíteni a sajátomat.

Több
5 éve 3 hónapja #219 Írta: halőrxxl
Tagadhatatlan hogy a te visszajelzésedre nagyon vártam Toist!
Örömmel tölt el ha elértem azt,ami célom is volt:aprólékosan ismertetni a lépéseket,néhol kiegészítve sajátos kis humor morzsákkal is:)...Ez hát az a blog,amin eddig a legtöbbet dolgoztam-és egyáltalán nem sajnáltam a rá fordított időt..sőt élveztem!Nem akarom elmesélni nektek,hogy a lézeres szintezőm állványához készítettem adaptert-amibe a fényképezőt rögzítettem..hogy a blog dandárjában hassal az asztal sarkára estem "izomból"....és azt sem hogy mekkora volt az izgalmam addig míg a ti csapatotok nem szólt hozzá.
Meg kell állapítanom:rendkívüli örömet okoztak a blog előkészületei,a megírása...és csak a sok kép,pár videó megfelelő közlése miatt direkt e blog kedvéért létrehozott blogspot is.Ott összegyűjtöttem eddigi írásaimat,melyeket két honlapon "követtem el"..legalább egy helyen vannak:)
Mivel valamennyi a téma iránt érdeklődő kollégától kaptam már visszajelzést,én mondok köszönetet a lehetőségért hogy ezt a blogot "kiírhattam" magamból.Továbbra is bármiben állok rendelkezésre...
Tisztelettel:Gábor

Több
5 éve 3 hónapja #220 Írta: toist
toist válaszolt Válasz: Cseh emelők-let's work!
Őszinte leszek: Gábor már jelezte, hogy hétvégén várható tőle egy anyag kedvenc fejlesztési projektünkben, de ezt azért nem gondoltam volna! Először mikor végiggörgettem az oldalon a cikket még hangosan ki is csusszant a számon, hogy hu******akutyafáját :)

A leírás alaposságába nem esett hiba, egy fejlettebb mechanikai érzékű nagycsoportos óvodás képes megfelelő eszközökkel legyártani a szerkezetet, de ne aggódjatok, mi nehezíteni fogunk, mert nem akarom nagyapám teljes műhelyét beköltöztetni az albérletbe! ;) Egyébként átlátok a szitán, nagy kópé a mi Halőrünk, védőmaszkot javasol egy mezei flexhez, de a gázláng fölött puszta kézzel melegítget! :D

Igazából kérdésem nincs is, nagyon köszönöm az anyagot saját, a halaim és a jövő "csehátemelőépítői" nevében! Természetesen több nehézséget felsoroltató "építőbulinkról" legalább képekkel biztosan jelentkezünk majd, de még azt is el tudom képzelni, hogy rövid írásos formában is beszámolunk bénázásainkról ;)

A levegőrendszerek kiépítése szintén nagyon hasznos téma lehet, bár én talán sokatoknál régebben vagyok "kispályás" és még sokáig az is maradok, attól függetlenül szerintem ezen bloghoz hasonlóan hiánypótlást jelentene egy blog a témában és én is nagy örömmel fogadnám!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Moderátorok: Koka
Oldalmegjelenítési idő: 0.402 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
    • Az akvárium szûrése
    • A lebegtetett vagy bugyogtatott homokszűrésről szintén érdekelne a tapasztalatok! Méretezésekkel, kialakításokkal ,hatékonysággal...
    • 1 napja 1 órája
    • AM Nyomtatott kiadás
    • Bocs, a múltkor elfeleljtettem rákérdezni, de most beszéltem Pasával, hetekkel ezelőtt feladta a megadott ózdi címre... Lehet, hogy már ott...
    • 3 hete 5 napja