24 november 2017

Az akvárium szûrése

Több
10 éve 3 hónapja #881 Írta: pierre
pierre válaszolt Re: Az akvárium szûrése
Ha az akváriumom algásodik az elég indok?

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #882 Írta: trek
trek válaszolt Re: Az akvárium szûrése
A teljes vízcsere és a teljes takarítás sem használ a halaknak (és a növényeknek sem) egy rendesen beállt akváriumban, ezért csak indokolt esetben lehet bármelyikre szükség.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
10 éve 3 hónapja #883 Írta: pierre
pierre válaszolt Re: Az akvárium szûrése
Sziasztok!

Egy 60 literes akváriumba ami eléggé be van ültetve növényel és egy kicsit a halálomány is magas, milyen idõnként kéne teljesen tisztítani,? de van benne szivacs szûrõ és 2 hetente 12 liter vizet is cserélek.

Több
10 éve 4 hónapja #884 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Az akvárium szûrése
A tölcséres megoldás jó, de valószínûleg kicsi a tölcsér átmérõje a slag vastagságához képest. Tegyél a csõre egy levágott aljú üdítõs flakont. Abból találsz több féle méretben.

Több
10 éve 4 hónapja #885 Írta: Seresalf
Seresalf válaszolt Re: Az akvárium szûrése
Sziasztok!
Hogy tudnám az akvárium aljára leülepedett trutyit eltávolítani az aljzatkavics kimosása nélkül?
Vettem egy erre a célra árult csövet, aminek a végén egy tölcsér van kis szûrõvel, hogy a követ ne szedje fel, de ha túl közel teszem az aljzathoz, akkor az apróbb kavicsokat is felszívja, ha viszont nem teszem annyira közel, akkor meg a trutyi marad.
Ti hogy oldjátok ezt meg?

Elõre is köszi.
Alf

Több
10 éve 6 hónapja #886 Írta: trek
Az elõszûrõ, a külsõ szûrõ szívó ágára csatlakoztatható, a nagyobb mechanikai szennyezõdéseket felfogja (és nem dugul el a csõ, ellenben az elõszûrõ dugul el) illetve a kisebb halakat nem szippantja be (a szívócsöveken amúgy is van rács). A vízfelszín tisztító szintén a szívóágon található és a vízfelszínrõl beszívja az úszó szennyezõdéseket (meg az apró vízinövényeket is). Véleményem szerint egyiknek sincs túl sok értelme.

Több
10 éve 6 hónapja #887 Írta: sandorfipeter
sandorfipeter válaszolt Re: Az akvárium szûrése
Sziasztok!

Most vettem egy Eheim Professionel 2224-es külsõ szûrõt, és olvastam, hogy lehet hozzá venni Elõszûrõt.
Ez hogyan mûködik, mit csinál, és miért jó? Vagy feleslegesnek tartjátok? Azt lehet minden típusú külsõ szûrõhöz csatlakoztatni?
Meg találtam olyat is, hogy Vízfelszín tisztító. Arról is szeretném tudni a véleményeteket!

Elõre is köszönöm!

Péter

Több
10 éve 6 hónapja #888 Írta: Pasa
Pasa válaszolt Re: Az akvárium szûrése
ApisPeter

Ha nagyon eliszapolódik, akkor át kell öblíteni, évente egyszer pedig ki szokták égetni.

Több
10 éve 6 hónapja #889 Írta: ApisPeter
ApisPeter válaszolt Szûrõanyagok
Sziasztok!
Szerintetek meddig használható egy „adag” lávakõ vagy kerámia gyûrû?
Van látható jele a minõségromlásnak?

Több
10 éve 7 hónapja #890 Írta: trek
Mindkét szûrõ jó minõségû, de szerintem túl nagy áramlás lenne az akváriumodban (kétszer akkora teljesítményûek mint az elõzõekben említettek).

Több
10 éve 7 hónapja #891 Írta: MakMorn
MakMorn válaszolt Re: Az akvárium szûrése
Köszi a segítséget Trek! Találtam még két szûrõt ami megnyerte a tetszésemet.
Az egyik a JBL Cristal Profi 120. Tudom, hogy a JBL jó cuccokat készít, de vajon esetemben nem lenne túl erõs még a legkisebb szûrõjük is (90 literes akva)?
A másik a Tetra EX600-asa. Ezt csak a neten láttam, de meggyõzõnek tünik. Valóban tartós, csendes szûrõk ezek?
Köszönettel fogadok minden segítséget.

Több
10 éve 7 hónapja #892 Írta: trek
A két szûrõ közül a választásnál szerintem az ár a döntõ.
Ha túl nagy az áramlás, csökkentheted azzal ha a nyomóágat valamelyik üvegfelületre vagy tereptárgyra irányítod.

Több
10 éve 7 hónapja #893 Írta: MakMorn
MakMorn válaszolt Re: Az akvárium szûrése
Sziasztok!

Van egy 90 literes akváriumom, amiben egy K20-as HYDOR belsõ szûrõ teljesít remek szolgálatot. Mégis szeretnék külsõ szûrõre váltani többek között az egyszerûbb tisztítás és a többféle szûrõközeg használata miatt.A kérdésem az, tudtok-e ajánlani egy megfelelõ típust, van-e olyan külsõ szûrõ ami egy ilyen kicsi akváriumban nem kelt túl nagy áramlást?

Eheim ecco 2232, vagy classic 2211?

Több
10 éve 7 hónapja #894 Írta: trek
sandorfipeter:

A felsorolt szûrõanyagokat (zeolit/lávakõ/kerámia) nem szükséges együtt használni, közös jellemzõjük a nagy felület, melyen lebontó baktériumok képesek nagyszámban megtelepedni (biológiai szûrés), emellett mechanikai (a zeolit kémiai) szûrést is végeznek. A biolabdák feladata hasonló (elsõsorban biológiai szûrõkben). A gyári vödrös szûrõk elsõdlegesen mechanikai szûrést végeznek, másodlagos a biológiai szûrés az áramlási viszonyok miatt.

Több
10 éve 7 hónapja #895 Írta: trek
A szûrõ méretezése függ a tartani kívánt halfajoktól és azok mennyiségétõl is. Általában elmondható hogy javasolt az akvárium vizét legalább 3-5x megforgatni óránként. A szûrõanyag mennyiségét érdemes az akvárium térfogatának minimum 5%-ára megválasztani. Ennek megfelelõen kell a szûrõkamrák méretét meghatározni.

Több
10 éve 7 hónapja #896 Írta: kovatspeter
kovatspeter válaszolt Re: Az akvárium szûrése
Sziasztok!
Új regisztráltként tisztelettel köszöntök minden fórumozót.
250l-es akváriumomhoz szeretnék fabrikálni vödrös külsõ szûrõt.Jelenleg egy 900l/h-s belsõ szûrõvel üzemel.Olvasgattam a témáról pár helyen igyekeztem tájékozódni.
Kérdéseim:mekkora bödönnel,és pláne mekkora szivattyúteljesítménnyel kalkuláljak,hogy megfelelõen mûködjön?

Több
10 éve 7 hónapja #897 Írta: sandorfipeter
A zeolit és a lávakõ mire jó, mert kerámiám már van? Akkor vegyek még lávakövet, meg zeolitot?

Több
10 éve 7 hónapja #898 Írta: trek
sandorfipeter:

Lávakõ, zeolit, kerámia, szivacsok, perlonok, biolabda, krumpliszsák stb.
A legdurvább szûrõanyagot a víz folyásiránynak megfelelõen elõre, a finomabbat leghátulra kell rakni. Javasolt sorrend pl. durva szivacs/krumpliszsák, perlon, zeolit/lávakõ/kerámia/biolabda, finom szivacs, finom perlon.

Több
10 éve 7 hónapja #899 Írta: sandorfipeter
Milyen szûrõközeget érdemes használni egy külsõ szûrõben?

Több
10 éve 7 hónapja #900 Írta: ugrosaska
ugrosaska válaszolt Re: Az akvárium szûrése

Elõször is köszi!

Én is ismerem az ilyen saját készítésû szûrõ akváriumokat, de most nincs rá idõm ilyennel foglalkozni.
Most úgy tûnik, hogy talán meg tudok fizetni egy külsõ szûrõt, csak nem akarok rosszat venni.
Továbbra is várom a javaslatokat

Meiner Meinung nach>>> Eheim!
Eheim 2215 bõven jó neked,vagy esetleg a 2217es,bár kicsit rizikós,nekem a 160-asban picit megpörgette a halakat ;D.
Félre a tréfát,nekem nagyon bevált az eheim vödrösöm,én azt ajánlom. ;)

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.261 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések