13 november 2018

Corydorasok

Több
6 éve 2 hónapja #561 Írta: halőrxxl
halőrxxl válaszolt Válasz: Corydorasok
Ooopsss..pár percet várjatok!Megmutatom hogyan eszik az én valamikori paleatusaim a zöldeleséget,oks?:)
T.:Gábor

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 2 hónapja #562 Írta: halőrxxl
Roberto:paleatus mind,köszi a képeket:)!Természetesen figyelembe veheted más honlapok ajánlását is az egyedszámok tekintetében..
Off:a növényedet én felkötözném fára,a csigaházakat pedig elköltöztetném a polcra;)Szűrőtisztítás:az ajánlott időpontban kiveszel 2litert az akváriumból,és abban öblíted ki..aztán pótolod azt a kis vizet.A szűrőbaktériumok védelmének ott van értelme,ahol komoly számban vannak jelen-ez egy alig párszáz cm3-es szivacsban elenyésző,illetve nem mindegy az áramlási sebesség sem-de itt ne menjünk ebbe bele,oks?:)
Beni:nálam mindenhol az ún. 0.5-ös sóder van alattuk.Igénytelenebb növényeim megfelelően fejlődnek benne,a coryk pedig rendszeresen átmozgatják.De szó mi szó nem a legideálisabb,mert az évek során a kis kavicsok mind a felszínre keveredtek-azért a benne lévő igen jelentős szűrőbaktérium kultúra okán ajánlom!:)Talán jobb lenne a még apróbb-talán 3mm-es-kavicskákal megáldott aljzat,de megfigyeléseim szerint a max. 5mm-es kavicsokat gond nélkül túrják-ha van közötte legalább 50%-nyi homok is.A tiszta gyöngykavics mesterkéltsége okán nem bejövős-ráadásul a belerakódó mulm idővel gondot okozhat.Azt szokták mondani,hogy akkor jó a szűrés,és a biológiai egyensúly is jól beállt,ha nem "rohad a homok"..Érts:az aljzatban nincsenek gázbuborékok,az üvegen keresztül nem láthatók berothadásra utaló sötét foltok.
A coryk egy bizonyos mélységig feltúrják az akváriumot...mint az előzőekben írtam erősebb tövű növényeknél ez nem gáz,esetleg járatos megoldás még a növények nagyobb kövekkel való körbevétele is-így nem férnek hozzá a tövéhez.Az aljzat vastagságának növelése is megoldás-azonban a szűréssel itt már biztosítani kell a megfelelő lassú vízkeringést is benne.Előbb inkább normál vastagságú aljzattal próbálkozz,viszonylag egyszerűbb növényekkel:)
Az ivararányok már említve lettek,de általánosságban kétszer annyi hímet ajánlok mint nőstényt.

Kérlek Bejelentkezés, csatlakozz a következő beszélgetéshez: vagy Fiók létrehozása.

Több
6 éve 2 hónapja #563 Írta: roberto8802
roberto8802 válaszolt Válasz: Corydorasok
A sárgarépát főve és lereszelve adom nekik, de inkább az ancikat célzom vele. Eredetileg nekik készítettem én csak szeletelve. Láttam, hogy a coryk is buknak rá, úgyhogy apróra reszeltem, figyeltem és láttam, hogy ők is fölszedegetik. Szerintem bajuk nem lehet tőle.

Nálam jobban szeretik a homokot a kavicsnál, bár hallottam, hogy a homokban lehetnek éles homokszemcsék, amik megvégjék a halat ezért nem ajánlják. Mindenesetre nálam szeretik.

A növényeim meg szépen fejlődnek homokban is, mindenféle tablettázás nélkül. Hozzá tartozik, hogy az a pár aranyhal azért szépen trágyáz :)

Több
6 éve 2 hónapja #564 Írta: halőrxxl
Ott a pont Tominál..így inkább a vad színváltozatot erősítsd további 2-3 hímmel!A szűrőtisztítás szintén úgy a jó ahogy az előttem szóló mondja:).
Ahogy megyünk bele az őszbe figyeld majd meg hogy ezen egyszerű coryk is jobban beindulnak-bár megjegyzem ezt a fajt gyakorlatilag bármikor sikeresen ívathatjuk ha megfelelő a táplálásuk.A tubi mellet javaslom még hogy ha módodban áll,próbáld ki a fagyi vörös szúnyoglárvát is-rendkívül bejövős rengeteg corynak!:)
Sikeres ívás után nem ritka a többszáz kis ivadék sem,és jó kondícióban lévő szülők szinte hetenként ikrázhatnak mielőtt tartanak egy hosszabb szünetet.Erősen javaslom nekd,hogy ha szaporítani kívánnád őket akkor a technikai feltételeket is teremtsd meg,valamint a megfelelő méretű ivadéktápról sem árt előre gondoskodni.
Sok sikert:Gábor
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: roberto8802

Több
6 éve 2 hónapja #565 Írta: roberto8802
A képeken látható 4 a 6 corymból. Szerintem Paleatus, de mivel sose volt másik fajtám, lehet összekeverem. Mondjátok meg ti :)

A vízcsatér azért csinálom így, mert ezzel rögtön az akvárium vizében ki is tudom mosni a szűrőt. De megpróbálom úgy, ahogy te mondod szotyika.

Akkor továbbra is marad a kérdés: tehetek-e még belőlük az akváriumba? (diszhal.info szerint 80 literre 4-5 hal. Ha ebből indulunk ki, akkor már nem sokat, max 1-2 halat... vagy még annyit se :S)
Mellékletek:

Több
6 éve 2 hónapja #566 Írta: bandras.kaposi
bandras.kaposi válaszolt Válasz: Corydorasok
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy én eredetileg gyöngykavicsot szántam az akvárium aljára de mivel felmerült az ötlet, hogy rakok bele coryt ezért a legjobb a homok az aljára?
A homok alatt legyen valami a növények végett.
Mivel még elég kezdő vagyok eért még nem szeretném szaporítani őket, ettöl függetlenül milyen arányban legyenek?
A sárgarépát csak egyszerűen megpucolod és lereszeled és bedobod?

Üdv:
Beni

Több
6 éve 2 hónapja #567 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
én javasolnám ha a vízcserénél nem takaritanád a szűrőt.
elöször vizcsere és rá 3-4 napra a szűrő tisztitása, ez bevált modszer mert nem sérülnek anyira a baktériumok amik az akváriumban vannak.
amugy sok corybol van albinó változat, a C.paleatust és a C.aneus albinót nem nehéz öszekeverni.

Tommy

Több
6 éve 2 hónapja #568 Írta: roberto8802
Vízcserét hetente csinálok, néha csak 1,5 hetente, de mindig mikor tisztítom a belső szűrőt. ilyenkor kb 30 litert pótolok a 100-110-ből. Négy haltápot forgatok: proteines, lemezelt, tubifex és egy növényi eredetű valamit, ez az utóbbi is apró szemű. Mostanában adom nekik a lereszelt sárgarépát, uborkát, mivel láttam, hogy kedvelik az ancik kajáját :) Az anciknak karikára vágva adom, a coryknak meg reszelek egy kicsit, de általában megeszik azt is.

Corydoras Paleatus mind a hat, még a két albínó is. Nem látok semmiféle külömbséget, ami miatt azt gondolnám, hogy másik faj lenne. Az akvárium alapterülete 74x36, a magassága pedig 45 cm, de perce nincs teljesen megtöltve, csak 42 cm-ig.

Ekkora területre még mennyi cory jöhet?

Több
6 éve 2 hónapja #569 Írta: halőrxxl
Pontosan milyen corydorasokról van szó,és az albínókkal egy fajba tartoznak?
Nem rossz elgondolás ha még vásárolsz hozzájuk,valóban jó ha a hímek dupla annyian vannak mint a lányok...Én úgy találtam hogy az 1N-2H felállás sikeresebb mint akár a 3 hímmel történő szaporítás.Ilyenkor az a hím akit a másik kettő "elver" a nősténytől,rendszerint a lerakott ikrák elfogyasztásában vigasztalódik.:(
Rendkívül fontos a megfelelő táplálásuk,a rendszeres vízcsere is.Ezek csak alapelvek,várom a válaszodat.

Több
6 éve 2 hónapja #570 Írta: roberto8802
Jöttem a megfelelő topicot bombázni :D

Hát az én Coryjaim most nagyon szeretnek nálam :) báris én így látom. Ennek oka, hogy azt a csunya márványzuzalékot kidobtam és homokra cseréltem! Öröm nézni ahogy belefúrják a kis fejüket :D Szereztem növényekt is még az akváriumba, név szerint: 3 vizikalász, valisneria, anubias, meg 2 citrusféle. Szeretnek fölülni a levelekre néha egészen a viz felszín alatt lebegő levélen csücsülnek.

Viszont csak akkor ikráztak és azóta se. Azon gondolkoztam, hogy veszek még hímeket, mert eddig azt hittem 3-3 a felállás, most úgy tűnik mégis, hogy 4-2 a lányoknak :S

Mi erről a véleményetek? (Egyszerű páncélosharcsák, 2 albínó)

Több
6 éve 2 hónapja #571 Írta: mmccannon
mmccannon válaszolt Válasz: Corydorasok
Gábor, nem vagyok méltó dícsérő szavaidra. Még ott az aqua-tojáshéj a seggemen.

Ha egyformán gondolkodnánk, látnánk a világot, nem haladnánk előre. Ütköztetni kell a véleményeket/ötleteket (konstruktív vita), mert annak révén születnek meg az előremutató cselekvések.

Külkeres/marketinges révén másképp látok sok mindent, és igyekszem gondolataimnak hangot adni. Van, hogy vihar keletkezik a biliben, de van, hogy hasznosnak bizonyul.

Még nagyon sok év tapasztalatát kell magaménak tudnom ahhoz, hogy hasznosan tudjak ténykedni, hogy tényleg megbízható tagja legyek az "aqua-galerinek".

Ma lettem 43 éves, úgyhogy talán 83 éves koromra meg is valósul.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 2 hónapja #572 Írta: halőrxxl
Mac:Ritka józan ésszel gondolkodó hobbitárs vagy.A tegnap esti beszélgetésünk meggyőzött arról,hogy igenis nagyon jó irányba mutat a törekvésetek...bár csak statiszta vagyok,de örömmel tölt el a majdani sikerek reménye.
Rengeteget dolgoztok a megoldáson,te pedig megdöbbentően sokat áldozol szabadidődből is.Ha számít elmondom:a leghalványabb sejtésem sem volt arról hogy ilyen kollegina leszel mikor anno a legelső hozzászólásaidat olvastam még "odaát".Szerencsének érzem ha segíthetlek...mint anno:).
..úgyhogy most leállok a "corymentő" gondolataimmal mert meggyőztél arról,hogy ez a gondolat már sokkal komolyabb szinten van máshol.Idővel persze visszatérünk majd rá-csak megéljük! ;)
Márk-Branco-Szotyika:rendkívül jól esett hogy azonnal rávetődtetek a témára...van bennetek "spiritusz".Roppant erőt ad a a tudat,hogy nem vagyok egyedül a gondolataimmal.E topic bizonyára további ötleteket is fel fog vonultatni idővel,és mind azt a célt szolgálja majd,hogy a corykat jobban megismerjük.Bár nem célom hogy mindenkit coryfanná "neveljek",de tuti hogy erősen fertőző vagyok-veletek együtt!
Várjunk a témával...időnk van,a dolgunk csupán annyi ahogy az előzőekben is taglaltuk:minél megbízhatóbb halakat tartani,szaporításkor figyelni a tiszta állományra..és szelektálni.Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #573 Írta: mmccannon
Fiúk, fájó szívvel, de be kell látnunk, hogy mostanság inkább a függöny színéhez passzoló halat vesznek.

Belsőépítészet, design, flanc, státusz-szimbólum ... nos manapság legfeljebb ezekben a kategóriában ötlik az emberek eszébe egy akvárium.

Mi (AME) meg azért vagyunk, hogy szép lassan, kitartó munkával ezeket a hülyeségeket romba döntsük. Tudjátok, "lassú víz partot mos".

Márk

Ne a fajokat akarjad most menteni, hanem a józan ésszel együtt a honi akvarisztkát. Oksa? Utána jöhet a nagyobb falat.

Mary
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: mmccannon.

Több
6 éve 2 hónapja #574 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Tomi: jópárszor beszélgettem én is egy üzletben a tulajjal... A vevők meg sem nézik a szélső medencéket eleve, középen van, kb. szemmagasságban guppi, xifo, stb., a jobban eladható halak. A pink dánióért és a neonhalért esetleg legugolnak.
Beszélgettünk corykról is. Azt mondta, a többség bemegy és harcsát kér. Corydoras. A panda ha megtetszik nekik akkor azért megveszik, bár drágább, de valamivel mutatósabb. Onnantól kezdve közepesen mutatós, de már drágább (és nem többezerre gondolok, hanem a 7-900 Ft-s árkategóriára) halak nem kellenek a legtöbbjüknek, aki csak szimplán harcsát kér. Persze nem mindenki ilyen szerencsére, de sok akad, aki "kettő pirosat három sárgát és a nevük sem érdekel" alapon vásárol.

Több
6 éve 2 hónapja #575 Írta: szotyika
szotyika válaszolt Válasz: Corydorasok
mark a drágább ár azt jelenti hogy soha nem vennék meg őket,mert minek is vennék meg egy az drága, és nem rikitó neonzőld, vagy piros.
közben én is végeztem egykis felmérést az ismerőseim között ( akiknek boltjuk van, volt ) itt a környéken.
Sajnos a tapasztalat az hogy ha valami nem örjitően szines az ott pusztul el a boltban, vagy pedig nagyon ritkán vásárolnak belöle. Ez vonatkozik a coryíkra is sajnos.

Tommy

Több
6 éve 2 hónapja #576 Írta: mark24
mark24 válaszolt Válasz: Corydorasok
Mary: valami ilyesmire gondolok én is az elvenszülőkkel, mint amit mondassz. Potenciális tenyésztőnek ezer örömmel adok ingyen tequilát, amecát, de pl. boltnak ahol csak a többi hal sorában kerülnének, nem is adok...

Esetleg így lehetne elterjeszteni talán fajokat, és amikor már jó sokan tenyésztjük (a sokat relative vedd), akkor lehetne boltoknak árulni, addig is meg esetleg drága áron, és úgy már talán lesz becsületük üzletekben is...

Több
6 éve 2 hónapja #577 Írta: mmccannon
Gábor, mivel nem akarom, hogy a modi összes haja kihulljon a sok offolástól, a helyzetes topikban reflektálok.
Viszlát ott.

Mary
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: halőrxxl

Több
6 éve 2 hónapja #578 Írta: mmccannon
Egyem a lelkes szívedet Márk! :kiss:

A fajmentés központja nem Magyarország, sosem lesz az, és elítélem az efféle törekvéseket.
Arra kell törekedni, hogy a már zajló folyamatokba bekapcsolódjunk, és a magunk szerény lehetőségeivel segítsük a munkát.

Az pedig nem ötletelés alapján megy, plána nem azon az alapon, hogy kinek milyen hal úszik a medencéjében.

Mary

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #579 Írta: halőrxxl
Márk...az összes ma akváriumainkban élő cory alkalmatlan.
Hogy egy rajt alkotnak-e különböző fajok akváriumi körülmények között azt nem tudom,csak azt,hogy ez egy mesterséges környezet-tehát ezt fajhatározásra használni alkalmatlan.Egyazon fajon belül mindig lehetnek sötétebb egyedek-ezek továbbtenyésztésével lehetne elérni a fajon belül a "black" változatot.Nem lehetetlen,hogy a természetben is megállnák a helyüket a sötét variánsok-sőt a meglátásom szerint esetleg még lehetnek is természetes feketék...
Becsülöm az azonnali felajánlásodat-azonban mint előbb írtam:sokkal komolyabb a javaslatom mint első körben hihetnénk.Na meglátjuk..a mestereinkre várunk!:)
Utolsó szerkesztés: 6 éve 2 hónapja Írta: halőrxxl.

Több
6 éve 2 hónapja #580 Írta: halőrxxl
Mindenről pontosan tudok,és mindent meg is tartok magamban.Azt hiszem ez a záloga annak,hogy tudjam azokat a rezdüléseket melyek befolyásolják a hobbink menetét.Halakat tarthatnék magamban is...de ha valakinek hallgatást ígértem,be kell tartanom.
Érdekes szituáció volt mikor mindezen dolgokról tudomást szereztem...és két percen múlt a tiszta lelkiismeretem.Egy -remélem ma is-barátom szeretett volna bővebbet tudni tőlem,én boldog tudatlanságban elmondtam hogy semmit nem tudok.Két perc múlva már tudtam a választ a kérdéseire-de ekkor már nem válaszolhattam.....kötött a -nem is kért- fogadalmam.Ha valaki magára ismer ebben a helyzetben,kérem értsen meg-és köszönöm!
Mit kicsi huszározol Mac...a huszárokra mi magyarok büszkék lehetünk.A hasonló emberek semmiképpen sem ebbe a kategóriába esnek.Én nem kívánok pálcát törni-a hobbinak kell ezt megtennie cselekedetei fölött.És már ideje volna.
Említed a mestert..én még mindig ott tartok,hogy csodálom Karancsalja66 hozzászólását a "Vitaindító, avagy az akvarisztika helyzete Magyarországon" rovatban.Úgy fogalmazott ahogyan én sosem tudnék....abban a pár mondatban annyi minden benne van.Én azt gondolom,hogy már akkor híve voltam a csapatnak amikor még csak csendes magányomban olvasgattam itthon az egyesületi lap első példányait.Hol volt még ekkor a család...csupán egyre gyakrabban találkoztam mindenhol a mesterünk nevével.Tomnewman barátom volt aki megadta nekem a lehetőséget hogy találkozhassak is vele egy hűvös februári napon anno.Én igen "érzelemvezérelt" emberke vagyok...máig elérzékenyülök ha visszagondolok.Ott álltam a halodájában-akkor még befértem az állványok közé :D-és hallgattam azt amit egyenesen nekem mondott az az ember,akit eddig csak olvastam.A szemembe nézve beszélt....hozzám beszélt,nekem mosolygott-és máig ezt érzem mikor vele beszélhetek bármilyen csatornán.Felnézek rá azért,mert ember tud lenni-és máig tisztelettel viseltetek iránta.De nem csak azért mert ő "A Pasa".....Ő mindannyiunk barátja,cinkosa ha tetszik.Legalábbis mindazoké,akikben nem csalódott még-legyünk rajta hogy a hátralévő életében már ne is csalódjon azokban,akikkel közös hobbit művel,akiknek máig önzetlenül segít...
/Hogy a fenében lehet egy ember ennyire elhivatott?Példakép lehetne mindannyiunknak...biztos vagyunk páran akik annak is tekintik./
Én csukott szemmel is hagynám hogy a régiek vezessenek át az akvarisztika útvesztőin....akkor azt hiszem még létezett az a dolog ami mára már kiveszőben van:a tisztesség,az őszinte és nem számító barátság.A jövőben is ehhez tartom magam...
Nos...hát ez tényleg hatalmas corys téma volt,én pedig gondolkodás nélkül világszerte elhíresztelem a gondolataimat.Ne tuningolj Mac...hiányoztok a börze óta,de tudom hogy annál örömtelibb lesz az újbóli találkozás minél jobban vágyakozom rá!:)
A következőkben már lakatot teszek a számra...a fenébe is zavarba hoztam magam.

Moderátorok: petersKoka
Oldalmegjelenítési idő: 0.402 másodperc
Bejelentkezés
Legutóbbi fórumbejegyzések
  • Nincs üzenet